daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 23rd, 2014, 11:33 PM   #1941
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by b0dek View Post
@los77 za przeproszeniem gadasz &*^%&*. Obecnie jestem w Stawiskach i powiem ci, że te 10min. to chyba w dwie strony. Żadnego TIRa, jedynie na końcu obwodnicy w słynnym Shellu stało może z 6 TIRów. Chcesz to podjadę rowerem na główną ulicę Łomżyńską [stara DK61] i pokameruje ci jaki tu ruch panuje to sobie te 10 min. wiesz gdzie wsadzisz ... do kieszeni. Co do jazdy rowerem przez miasteczko to spokojnie można je przejechać szerokim chodnikiem po jednej jak i drugiej stronie, a od samych Stawisk do kąpieliska "Nad zalewem" jest stara ścieżka rowerowa, więc rowerzyści akurat tutaj w ogóle nie wadzą w drogę samochodów..
Kierujesz pretensje w niewłaściwą stronę. Sam podałeś przykład z google maps, więc sam dostałeś obuchem własnym źródłem

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

SRC_100 liked this post
los77 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 23rd, 2014, 11:36 PM   #1942
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Dlaczego wcale mnie nie dziwi, że to porównanie wypadło aż tak nieuczciwie?

Quote:
Przejazd miasteczkiem dozwoloną prędkością. Ok. 1.30min zajęło przejechanie terenu zabudowego.
Od skrzyżowania na początku obwodnicy do skrzyżowania na końcu obwodnicy przejazd zajął 4:51. Z tego obszar zabudowany 1:56 (od 1:39 do 3:35), a resztę poza OZ. Średnia poza OZ wyniosła 94 km/h i w dodatku mieliśmy manewr młodocianego idioty (wyprzedzanie na podwójnej ciągłej pod górkę - tak to jest zabronione nawet wtedy, gdy ktoś skręca w prawo).

I nawet pomimo tego nie było szybciej niż obwodnicą, bo tam przejazd ze średnią prędkością 93 km/h zajął 4:15.

Przegrałeś zakład.

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Niezależnie od tego czy jest to 2 razy dłużej czy też mniej, głupotą jest twierdzenie że TIRy i inni będą specjalnie zjeżdżać ze szlaku aby stracić w Stawiskach kilka minut
I to jest clou programu.
a za oknem słonko świeci.

SRC_100 liked this post
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 11:57 PM   #1943
b0dek
BANNED

Likes (Received): 114

Uparty jak osioł jesteś. Ale walcz o tą kratę piwa jak tak bardzo chcesz hehe.

1. W tym miejscu za kukurydzą jest pewna dróżka którą zapewne nie dostrzegłeś i właśnie tam jest kilka działek. Dodatkowo za wzniesiem jest masa domków działkowych. Wiem bo tysiąc razy przejeżdżałem tą drogą samochodem, rowerem a nie kilka razy.
2. Przyjrzyj się dobrze klatka po klatce.
3.Złudzenie optyczne. Nie całym autem a połową byłem po drugiej stronie jezdni. Gdzie ty tam masz znak informacyjny o skrzyżowaniu ? Jeżeli nazywasz skrzyżowaniem DK z dróżką polną to nie mamy o czym gadać. I ostatnie, tak jest tam znak ostrzegawczy "Piesi", ale ty nie jesteś stąd więc nie wiesz, że po lewej stronie zrobiono za Stawiskami chodnik więc nikt po pasie awaryjnym-części poboczu nie chodzi.

Po czwarte koleś, który grzecznościowo zjechał mi na pas awaryjny widząc, że jadę przepisową V a on sam spowalnia ruch jadąc ledwie 60km/h zasługuje na medal. Ja sam często praktykuję taką zasadę - nie spowalniam ruchu i jeżeli gdzieś mam część pobocza tu zwyczajnie na nią zjeżdżam i tym sposobem nie zatrzymuję resztę pojazdów.

Ale dobra niech ci będzie wykonałem zły manewr w tym miejscu. Odejmij sobie te 5 sek. i po sprawie. "Młodociani rajdowcy" jadąc przez Stawiski robią lepsze czasy ode mnie tak a propo i dla nich taka suszara to strzał w stopę. To nic, że stracę parę sekund jadąc przez miasteczko ale za to później będę łykał TIRy i inne towarzystwo wracające z Mazur. Nie wiesz jak to działa.

@Macieju z całym szacunkiem do Ciebie jakbyś mieszkał tu, wiedziałbyś, że jest pewne miejsce, stacja paliwowa na starej DK61 za Stawiskami, gdzie kierowcy TIRów uwielbiają ją i nigdzie indziej od Ostrowi Maz. do Augustowa nie zobaczysz tyle TIRów. Po wybudowaniu obwodnicy właściciel tej stacji "SHELLa" załamał się, bo nawet nie ma zjazdu do niej, Shell przeniósł się w inne miejsce a tu niespodzianka, te TIRy w nocy zajeżdżają jadąc od węzła przez Stawiski do właśnie tej stacji i odwrotnie od skrzyżowania na którym kończyłem swoje filmy. Szkoda chłopa z jednej strony, nikomu nie życzę tego ale wolałbym żeby nie było tego skrzyżowania tylko sam węzeł... bo przecież do tylko kilka km a i ludzie przyzwyczają się do przyszłej Via Baltici.
Ja już wyłączam się z dyskusji, jak chcecie to uwierzycie mi, jak nie to nie, nie będę się tym martwił. @czeslaw a tą kratę to mogę ci wysłać jak już tak bardzo chcesz, tylko adres podaj na pm.

Last edited by b0dek; July 24th, 2014 at 12:11 AM.
b0dek no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2014, 12:15 AM   #1944
cheslaw
...

Likes (Received): 2635

Quote:
2. Przyjrzyj się dobrze klatka po klatce.
Utwardzone pobocze to nie pas awaryjny. Podstawy leżą.

Quote:
3.Nie całym autem a połową byłem po drugiej stronie jezdni.
Nie ma to najmniejszego znaczenia przy tak niebezpiecznym manewrze.

Quote:
Jeżeli nazywasz skrzyżowaniem DK z dróżką polną to nie mamy o
czym gadać.
Poznaj znaczenie cudzysłowu.

Quote:
I ostatnie, tak jest tam znak ostrzegawczy "Piesi", ale ty nie jesteś stąd więc nie wiesz, że po lewej stronie zrobiono za Stawiskami chodnik więc nikt po pasie awaryjnym-części poboczu nie chodzi.
Wskaż przepis wykluczający mieszkańców Stawisk i okolic z przestrzegania wybranych znaków drogowych.

Quote:
Po czwarte koleś, który grzecznościowo zjechał mi na pas awaryjny widząc, że jadę przepisową V a on sam spowalnia ruch jadąc ledwie 60km/h zasługuje na medal.
Zjeżdżanie na pobocze w miejscu oznaczonym ww. znakiem sięga wyżyn skrajnej głupoty.

Quote:
Ja sam często praktykuję taką zasadę - nie spowalniam ruchu i jeżeli gdzieś mam część pobocza tu zwyczajnie na nią zjeżdżam i tym sposobem nie zatrzymuję resztę pojazdów.
Na drodze masz stosować się do zasad przewidzianych PoRD, a nie ubzduranych przez siebie.

EOT, ponieważ rozmawianie o skrajnej nieodpowiedzialności na drodze z młodocianym rajdowcem wykonującym gówniarskie manewry nie ma sensu, a też i wątek nie o tym.

Last edited by cheslaw; July 24th, 2014 at 12:20 AM.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2014, 12:27 AM   #1945
Krab
Registered User

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
I nawet pomimo tego nie było szybciej niż obwodnicą, bo tam przejazd ze średnią prędkością 93 km/h zajął 4:15.
Przegrałeś zakład.
Miało być
Quote:
... że przez Stawiski będzie co najmniej dwa razy dłużej. Nawet w środku nocy przy zerowym ruchu.
Nie ma co najmniej dwa razy dłużej. Admin powinien być obiektywny.
Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Sprawdź sobie te same warianty (w tym samym źródle) w innych godzinach. Jakieś 2 godziny temu proporcja była 4 minuty do 10 minut a to już dwa razy dłużej
6 km w 10 minut to średnia 36 km/h. W środku nocy przy zerowym ruchu zgodnie z prawem w terenie zabudowanym możemy jechać 60 km/h. Mocno naciągane te twoje argumenty.

b0dek liked this post
Krab no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2014, 12:38 AM   #1946
b0dek
BANNED

Likes (Received): 114

@Czesław ja do Ciebie z szacunkiem, a ty mnie nazywasz od ubzdurańców. Ciężko jest dyskutować z takim człowiekiem jak Ty.
Co do pasu awaryjnego to tam właśnie jest i nie jest to jakieś utwardzone pobocze. Napisz do gdaki białostockiej z zapytaniem to ci odpowiedzą tak samo jak ja skoro mi nie wierzysz.
A teraz za wikipedią: pas awaryjny-część pobocza służąca do zatrzymywania się i postoju pojazdów unieruchomionych z przyczyn technicznych.
I właśnie częstu w tym miejscu widziałem jak TIRy się zatrzymywały, więc chyba należy wierzyć kierowcom zawodowym.
Co do zjeżdżania na pasie awaryjnym czy utwardzonym poboczem nie robię tego nagminnie, ale nie raz są takie sytuacje, kiedy widzę, że jakiś "rajdowiec" rozpędzony do czerwoności miga na mnie światłami wtedy wolę lekko zjechać dla własnego bezpieczeństwa żeby nie dostać strzała w tyłek. Wiem wiem nie powinienem tego robić, to niezgodne z przepisami.

Jak dalej nie wierzycie mi, że można spokojnie przejechać przez miasteczko i poza teren zabudowany w podobnym czasie, trochę dłuższym [jadąc z przepisami] co obwodnicą to jutro specjalnie dla niedowiarków pojadę jeszcze raz bez żadnych grzecznościowych/debilowatych manewrów i się przekonacie, że dla młodocianych "rajdowców" i szybkich kierowców TIRów to nie będzie żaden problem odbić w teren zabudowany i potem jechać jak noga ciężka.

Jeszcze raz się powtórzę, jeżeli postawią kamery do średniej V lekko za obwodnicą to nikt przez to miasteczko nie będzie myślał żeby jechać, a tak zawsze znajdzie się kilku "cwaniaków".

Krab liked this post

Last edited by b0dek; July 24th, 2014 at 01:07 AM.
b0dek no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2014, 07:55 AM   #1947
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by los77
Sprawdź sobie te same warianty (w tym samym źródle) w innych godzinach. Jakieś 2 godziny temu proporcja była 4 minuty do 10 minut a to już dwa razy dłużej
Quote:
Originally Posted by Krab
6 km w 10 minut to średnia 36 km/h. W środku nocy przy zerowym ruchu zgodnie z prawem w terenie zabudowanym możemy jechać 60 km/h. Mocno naciągane te twoje argumenty.

Kolega Krab wkracza już w nocne mroczne czeluście Stawiskich dróg Za chwilę okaże się że średnia prędkość przejazdu przez Stawiski będzie większa niż obwodnicą

MOCNO NACIĄGANA MAPA - każdy sobie może sprawdzić czas przejazdu

I mocno naciągane wyniki 15 minut temu :

I tyle w temacie

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

Last edited by los77; July 24th, 2014 at 08:00 AM.
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2014, 09:25 AM   #1948
Krab
Registered User

A skąd googlemaps może wiedzieć ile czasu w danej chwili zajmuje przejazd przez Stawiski ?
Wkleiłem ich mapkę by udowodnić,że długości obu tras są porównywalne.

Czasy przejazdu biorą pewnie z przejazdu ich kamerek, a było to jeszcze przed oddaniem obwodnicy.

Podsumowując
Obwodnica Stawisk "wyprowadziła" ruch tranzytowy z centrum Stawisk tym samym zmniejszyła czas przejazdu przez same Stawiski starą trasą.

Czy postawienie OPP Kisielnica_Stawiski na końcu obwodnicy spowoduje ruch TIRów w miasteczku ? NIE, ponieważ rzadko, który przekracza na trasie 100 km/h.

Czy postawienie OPP Kisielnica_Stawiski na końcu obwodnicy spowoduje ruch osobówek w miasteczku ? Nie można wykluczyć,ze znajdzie się pare aut , które zechcą ominąć punkt pomiaru prędkości.

Zalecenia
Wybudować OPP przed obwodnicą (od strony Grajewa).

b0dek liked this post
Old July 24th, 2014, 09:36 AM   #1949
cheslaw
...

Likes (Received): 2635

Quote:
Originally Posted by Krab View Post
A skąd googlemaps może wiedzieć ile czasu w danej chwili zajmuje przejazd przez Stawiski ?
O matko. Technologia dostępna od ponad 5 lat w kraju, od niemal 10 lat na świecie. Google wprowadziło Google Traffic w Polsce dokładnie 3 lata temu. Korzystają z niej w Polsce miliony użytkowników dróg. Nie stałbyś z b0dkiem pół życia w korkach w Łomży, gdybyś orientował się w dzisiejszym świecie.

Last edited by cheslaw; July 24th, 2014 at 09:45 AM.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2014, 10:13 AM   #1950
Krab
Registered User

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
O matko. Technologia dostępna od ponad 5 lat w kraju, od niemal 10 lat na świecie. Google wprowadziło Google Traffic w Polsce dokładnie 3 lata temu. Korzystają z niej w Polsce miliony użytkowników dróg.
Tylko jakoś danych z centrum Stawisk nie pokazują, a czas przejazdu liczą.

W dużych miastach to się sprawdza, a na wioskach brak danych.
Quote:
W celu jak najbardziej wiarygodnego dostarczania danych o sytuacji na drogach, system jest uzupełniany przez informacje pobierane z telefonów użytkowników aplikacji Google Mapy oraz korzystających z nawigacji GPS. Jeżeli ktoś nie chce aby z jego sprzętu taka informacja była pobierana, wystarczy zablokować taką opcję w menu.
Jak już postawisz b0dekowi tą skrzynkę to może włączy. Innych chętnych nie widzę.

b0dek liked this post
Old July 24th, 2014, 05:58 PM   #1951
Rafik
Ślůnzok

Likes (Received): 275

Żeby ten "Google Trafic" i jakikolwiek inny działał poprawnie, to musi się znaleźć zając, który z uruchomioną mapą będzie się poruszał po danej trasie, w przeciwnym razie dane będą pokazywane na podstawie uśrednionych pomiarów z jakiegoś tam okresu czasu.
Znając życie tubylcy, którzy stanowią zdecydowaną większość przemieszczających się przez miasto, z map nie korzystają, więc prawdopodobnie Gugiel określa długość przejazdu w oparciu o przejazdy "tranzytowców na mapach" sprzed otwarcia obwodnicy. Nie ma więc sensu porównywanie ruchu faktycznego z aproksymacjami.
Trochę czasu i statystyki się wyczyszczą.

Krab, rothax liked this post
Rafik está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 11th, 2014, 06:49 PM   #1952
prezes38
Registered User

Likes (Received): 47

Quote:
Decyzja środowiskowa prawie gotowa

W połowie września obwodnica Łomży powinna uzyskać decyzję środowiskową. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku, która od lutego zajmuje się sprawą, zebrała już wszystkie materiały i opinie niezbędne do wydania decyzji.
- Teraz musimy wydać tylko obwieszczenie o zebraniu materiału i dać wymagany ustawą czas 14 dni plus 7 na zapoznanie się z materiałem i będziemy wydawać decyzję – mówi Lech Magrel, dyrektor RDOŚ w Białymstoku.
140808043638.jpg

Przypomnijmy, po jesiennej decyzji drogowców o wyłączeniu obwodnicy Łomży z wniosku dotyczącego budowy całej Via Baltica od Ostrwi Mazowieckiej po Szczuczyn, i wywołanych nią protestach w Łomży, w lutym tego roku drogowcy z białostockiego oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad złożyli do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku nowy wniosek w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61. Ze względu na braki w dokumentacji RDOŚ wzywał do jej uzupełniania. Dopiero po pięciu miesiącach – na początku lipca - skompletowano dokumentację i przystąpiono do kolejnego etapu procesu wydawania decyzji środowiskowej. W ciągu miesiąca o planowanym przedsięwzięciu mogło wypowiadać się społeczeństwo, ale m.in. zasięgano opinii Podlaskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku.
Lech Magrel, dyrektor RDOŚ w Białymstoku mówi, że wszystkie materiały do wydania przez niego decyzji środowiskowej są już w RDOŚ. Teraz trzeba tylko dopełnić formalności – czyli publicznie ogłosić, że materiał został zebrany i odczekać trzy tygodnie.
- W połowie września będziemy mogli wydać decyzję środowiskową na obwodnicę Łomży – mówi dyrektor Magrel.

Obwodnica Łomży na zachodzie
Drogowcy z białostockiego oddziału GDDKiA zaproponowali zbudowanie obwodnicy Łomży po stronie zachodniej miasta. W ich wniosku do RDOŚ zawarte zostały dwa warianty przebiegu obwodnicy. Jako najkorzystniejszy do realizacji GDDKiA wskazuje tzw. wariant daleki zachodni (jasno niebieski na załączonej grafice) w którym droga biegnąc na południowy-zachód od Kisielnicy mija Marianowo i Piątnicę, przecina dolinę Narwi pomiędzy Penzą a Jednaczewem (przed tymi wsiami patrząc od strony Łomży) i Łomżę pomiędzy Kupiskami Starymi i Nowymi na drodze wojewódzkiej nr 645 (Łomża – Nowogród) oraz pomiędzy Sierzputami Starymi i Nowymi na drodze krajowej nr 61 ( Łomża – Ostrołęka) i skręcając na południowy-wschód biegnie za wsiami Jarnuty, Dłużniewo i Konarzycami (a przed Boguszycami i Ksiołki) w okolice drogi wojewódzkiej 677 (Łomża – Ostrów Mazowiecka).
Wraz z zachodnią obwodnicą Łomży, będącą częścią ekspresowej S61 (Via Baltica), zbudowana miałaby być północna obwodnica Piątnicy – czyli łącznik od tej trasy od ok. wsi Pęza biegnący za Marianowem i przecinając obecną drogą dk 61 Łomża – Grajewo oraz drogę wojewódzką nr 668 (Piątnica – Jedwabne) i przed Elżbiecinem łączący się z drogą krajową nr 64 (Łomża – Jeżewo).
4lomza.pl

SRC_100 liked this post
prezes38 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 11th, 2014, 07:38 PM   #1953
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 681

Z Wiadomości dnia

Quote:
Originally Posted by xemir View Post
Pol-Aqua ma umowę na dokończenie obwodnicy Szczuczyna na S61 za 126 mln zł

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua zawarło z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) umowę na dokończnie budowy obwodnicy Szczuczyna w ciągu drogi ekspresowej S61, podała Dyrekcja. Wartość kontraktu to 126,22 mln zł brutto.

Wykonawca zadeklarował wcześniej 13-miesięczny termin wykonania zadania i 5 lat gwarancji na prace.

Obwodnica Szczuczyna ma mieć 8 km długości, w I etapie będzie to droga o przekroju jednojezdniowym.

Droga ekspresowa S61 docelowo połączy drogę S8 w Ostrowi Mazowieckiej z granicą z Litwą w Budzisku. Poprzednim wykonawcą inwestycji była FCC Construccion. GDDKiA odstąpiła od umowy z hiszpańską spółką w czerwcu ub.r., przy stanie zaawansowania robót wynoszącym ok. 16%.

http://stooq.pl/n/?f=907444&c=1&p=0

SRC_100 liked this post
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2014, 12:43 AM   #1954
loan
OP_KR_TK_WR

loan's Avatar

Likes (Received): 103

A gdzieś pisali, że będą badać sytuację finansową firm przed podpisaniem kontraktu. Przecież Pol-Aqua to trup, wehikuł sztucznie utrzymywany przy życiu przez Dragadosa.
Old August 12th, 2014, 08:11 AM   #1955
irokalisz
Registered User

irokalisz's Avatar

Likes (Received): 771

Quote:
Originally Posted by loan View Post

A gdzieś pisali, że będą badać sytuację finansową firm przed podpisaniem kontraktu. Przecież Pol-Aqua to trup, wehikuł sztucznie utrzymywany przy życiu przez Dragadosa.
Tak naprawdę to będzie to budował Dragados.
irokalisz no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2014, 11:02 AM   #1956
Krab
Registered User

Quote:

Oferta ma spełniać warunki:
SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
Quote:
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej:
Wykonawca musi wykazać:
a) średni roczny przychód za ostatnie trzy lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, za ten okres (na podstawie „Rachunku zysków i strat" pozycja „Przychód netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów" lub „Przychód netto ze sprzedaży i zrównane z nimi") w wysokości nie mniejszej niż 100 000 000,00 PLN;
b) Wykonawca musi wykazać posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości nie mniejszej niż 30 000 000,00 PLN.
Old August 12th, 2014, 11:57 AM   #1957
loan
OP_KR_TK_WR

loan's Avatar

Likes (Received): 103

Rozumiem, że aby wykazać środki finansowe wystarczy poręczenie z Dragadosa. Pol Aqua prowadzi trwale nierentowną działaność od kilku kwartałów.

Coś mi mówi, że Dragados nawrzuca do Pol Aqua różnych kosztów z innych kontaktów i położy spółkę.
Old August 12th, 2014, 12:19 PM   #1958
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Coś mi mówi, że Dragados nawrzuca do Pol Aqua różnych kosztów z innych kontaktów i położy spółkę.
Niczego nie nawrzuca. Tam, gdzie startuje jako oferent, musi podpisać kontrakt i odpowiada za jego wykonanie.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2014, 02:22 PM   #1959
mjas
Registered User

Likes (Received): 319

Quote:
Obwodnica Suwałk: Projekt gotowy. To część Via Baltiki
Dodano: 12 sierpnia 2014, 6:00 Autor: (hel)

We wrześniu ma trafić do wojewody wniosek o wydanie zgody na budowę suwalskiej obwodnicy.
Dokumentacja techniczna jest już gotowa i kilka dni temu trafiła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

- Aktualnie dokumenty są weryfikowane - informuje Łukasz Dybkowski z wydziału informacji GDDKiA w Warszawie. - Ich analiza ma zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.

Jeśli będą zgodne z zamówieniem, inwestor wystąpi o pozwolenie na budowę drogi. Jeśli nie, projektant będzie musiał uzupełnić dokumenty, a to nieco wydłuży procedurę.

- Mam nadzieję, że tak się nie stanie i budowa będzie mogła rozpocząć się zgodnie z planem, czyli w przyszłym roku - mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. - Bardzo byśmy tego chcieli.

Projekt budowy drogi powstał już w minionym roku, ale Ministerstwo Infrastruktury nakazało go poprawić tak, by inwestycja była tańsza. GDDKiA zrezygnowała więc m.in. z wykupu rezerwowego pasa ziemi, który umożliwiłby dobudowanie trzeciego pasa jezdni. W takiej sytuacji dokumentację trzeba było poprawić. I z tym zadaniem projektanci już się uporali.

Kilka tygodni temu Jerzy Doroszkiewicz, szef białostockiej GDDKiA, zapewniał, że ma zgodę swojej centrali na ogłoszenie przetargu jeszcze w tym roku. W takim wypadku, na początku przyszłego roku można byłoby dokonać wycinki drzew i przygotować plac budowy.

- Na pewno nie będziemy niepotrzebnie tracić czasu - deklarował dyrektor Doroszkiewicz. - Pieniądze są zabezpieczone i nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć realizować to zadanie.

13-kilometrowy odcinek obwodówki ma kosztować ok. 500 mln złotych. Pieniądze będą pochodziły z programu "Łącząc Europę". Budowa suwalskiej obwodnicy ma się zakończyć w 2017 roku. W rejonie Poddubówka ma ona połączyć się z realizowaną właśnie obwodówką Augustowa. Oba przedsięwzięcia mają stanowić część szlaku komunikacyjnego Via Baltica.
źródło: współczesna.pl

michael_siberia, konradb4 liked this post
mjas no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2014, 04:31 PM   #1960
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25745

@ pmaciej7
Przecież wystarczy w trakcie kontraktu zmienić udział procentowy konsorcjantów i Pol-Aquie przypadkiem zostawić to, co w ofercie zostało wycenione poniżej progu rentowności. Przypomnę, że ocena kwestii rażąco niskiej ceny może dotyczyć tylko całej ceny ofertowej, a nie wyłącznie jej wybranych elementów.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łomża, białystok, ełk, mazowieckie, obwodnica, ostrów mazowiecka, podlaskie, s61, suwałki

Thread Tools

Posting Rules