daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Łódź

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old November 23rd, 2017, 03:41 AM   #101
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Likes (Received): 7499

Nie wszystko przeniosło się do CKD. Oraz obok znajduje się szpital im. Rydygiera z przychodnią.
lodzer.m no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 23rd, 2017, 10:12 AM   #102
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 11628

Patrząc po wymianie miejsc (w biurowcu pracuje się najczęściej min. 7-8 godzin, u lekarza jest się max.2-3 godziny) to też uważam, że większość to szpital.
potwo-or no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 10:35 AM   #103
Sim LDZ
#!$#@^&*

Sim LDZ's Avatar

Likes (Received): 2301

Większość aktualnych pracowników parkuje na parkingu podziemnym w biurowcu oraz kilku specjalnie wyznaczonych przez SBC parkingach naziemnych na ul. Rewolucji, czy ul. Pomorskiej.
Umówmy się, który z pracowników byłby tak uparty, żeby codziennie odbierać od SM mandat i dalej z premedytacją parkować. Nikt tak dobrze tam nie zarabia.
Sim LDZ no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 11:31 AM   #104
lukoo
Registered User

lukoo's Avatar

Likes (Received): 192

Quote:
Originally Posted by AntyLe25 View Post
zonk. To napis jeszcze, ze ten sam powod to Pomorska. Masz jakies bardzo stare wiadomosci i warto abys sie troche poduczyl co do zmian w lodzkiej sluzbie zdrowia zanim cos napiszesz.
Zonk. Siedzę w SBC codziennie o 8 do 16 i obserwuję. Większość ludzi idzie do szpitala lub przychodni. Pracownicy biurowca mają (ci bez prawa do parkingu podziemnego) wykupione miejsca na Pomorskiej albo Rewolucji.
Co więcej Straż Miejska albo Policja co 2-3 dni robią naloty i zakładają blokady.
Niestety niewiele to daje, bo prakujący na Sterlinga nie są stali, a okazjonalni.
lukoo no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 12:52 PM   #105
AntyLe25
Registered User

AntyLe25's Avatar

Likes (Received): 1569

Quote:
Originally Posted by lukoo View Post
Zonk. Siedzę w SBC codziennie o 8 do 16 i obserwuję. Większość ludzi idzie do szpitala lub przychodni. Pracownicy biurowca mają (ci bez prawa do parkingu podziemnego) wykupione miejsca na Pomorskiej albo Rewolucji.
Co więcej Straż Miejska albo Policja co 2-3 dni robią naloty i zakładają blokady.
Niestety niewiele to daje, bo prakujący na Sterlinga nie są stali, a okazjonalni.
i właśnie o to mi chodzi. Wykupione parkingi powiadacie? Dodajesz do tego zastawione chodniki (ok, przyjmijmy, że Sterlina to szpital co nic nie zmienia w temacie) i oto masz pełen obraz. Okolica staje się jednym wielkim parkingiem dla pracowników, dziadoparkingi kwitną i powstają nowe, a Ci co się nie załapią zastawiają chodniki czy trawniki.

A później tutaj na forum zdziwienie i lament, że "znów dziadoparking robią", że znów chodniki zastawione. A jak się podaje źródło problemu to nagle okazuje się, że jest wszystko cacy. No właśnie nie jest.
AntyLe25 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 05:28 PM   #106
master1024
Registered User

Likes (Received): 1354

Quote:
Originally Posted by lodzer.m View Post
Absolutnie nie zgadzam się - jeżeli wieżowiec, to powinien być dominantą na samym narożniku.
Pozwolę sobie wrócić do tej wypowiedzi. Patrząc na te budowle to owszem, dominanty na narożnikach dosunięte tak, że mamy pionową ścianę przez kilkadziesiąt/set metrów są efektowne, tyle że pojawia się jeden problem - efekt Venturi (Venturi effect), czyli w tym przypadku zjawisko znaczącego zwiększania się prędkości wiatru przy ziemi spowodowanego zagęszczeniem wysokiej zabudowy. Mechanizm powstawania wiatru na poziomie gruntu opiera się na tym, że istnieją niczym nie przełamane pionowe, wysokie ściany. Gdyby budować budynki z kilkupiętrowym podium, lub innym przełamaniem, odsuwając wieżę od ulicy, wówczas wiatru by nie było.

To wbrew pozorom jest istotna sprawa i ja jako właściciel kilku połamanych parasolek przy Placu Europejskim mam tego szczerze dość. Jedzenie w ogródku w knajpie w takiej wichurze? Niemożliwe. Należy ten aspekt uwzględniać projektując dzielnice wysokościowców, by poza wyglądem były też funkcjonalne na poziomie gruntu.
Old November 23rd, 2017, 05:49 PM   #107
dawidny
Registered User

dawidny's Avatar

Likes (Received): 649

Coś a la bym widział.

Na samym rogu i jakby dało się pociągnąć dalej.

https://www.morizon.pl/blog/wiezowce-donalda-trumpa/

Albo ten Hilton z NYC:

Albo nie żałować i dać po całości.

https://www.mrs-k.pl/cz3/

Pochwalę się takie coś znalazłem na tym blogu:

Last edited by dawidny; November 23rd, 2017 at 05:59 PM.
dawidny no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 09:12 PM   #108
Darek Yoker
Registered User

Likes (Received): 2997

Quote:
Originally Posted by master1024 View Post
Pozwolę sobie wrócić do tej wypowiedzi. Patrząc na te budowle to owszem, dominanty na narożnikach dosunięte tak, że mamy pionową ścianę przez kilkadziesiąt/set metrów są efektowne, tyle że pojawia się jeden problem - efekt Venturi (Venturi effect), czyli w tym przypadku zjawisko znaczącego zwiększania się prędkości wiatru przy ziemi spowodowanego zagęszczeniem wysokiej zabudowy. Mechanizm powstawania wiatru na poziomie gruntu opiera się na tym, że istnieją niczym nie przełamane pionowe, wysokie ściany. Gdyby budować budynki z kilkupiętrowym podium, lub innym przełamaniem, odsuwając wieżę od ulicy, wówczas wiatru by nie było.

To wbrew pozorom jest istotna sprawa i ja jako właściciel kilku połamanych parasolek przy Placu Europejskim mam tego szczerze dość. Jedzenie w ogródku w knajpie w takiej wichurze? Niemożliwe. Należy ten aspekt uwzględniać projektując dzielnice wysokościowców, by poza wyglądem były też funkcjonalne na poziomie gruntu.
To jest niewątpliwie ważna sprawa i nie można jej ignorować ; ale trochę mi to przypomina cofnięcie się w dyskusjach urbanistycznych jakieś 30 lat do tyłu ( jakie wtedy się toczyły "na zachodzie" ) - gdyż wieżowce powodują wiatry a'feee - i podejście w stylu niech w Łodzi nie powstają wieżowce-dominanty bez "podium"
- bo mi się w Warszawie parasolki łamią - a mi się na niektórych chodnikach lakierki niszczą więc postuluje inną nawierzchnie chodników .

Tak czy siak na tej działce z "podium" czy bez podium ,na logikę urbanistyczną powinien powstać nowy budynek wyższy niż Ilumino II, tworząc klaster nowej wysokiej zabudowy w Łodzi wraz z Ilumino I i Ilumino II i wraz z nowym biurowcem Budomalu ...

Co zrobi inwestor - nie wiadomo - ma dużą działkę bez rozsądnej ( na poziomie minimum 45 metrów ) wysokości minimalnej zabudowy . W każdym razie każda decyzja umieszczająca na tej działce obiekty kilkukondygnacyjne
( poniżej 45 metrów wysokości ) będzie niszcząca urbanistycznie i nijak nie przystająca ani do nowego wysokiego otoczenia ( Ilumino ), ani do szerokości arterii czyli trasy WZ ; ani nie przystająca w ogóle do tego obszaru centralnego Łodzi ...

pc_ldz, Bartas2004 liked this post

Last edited by Darek Yoker; November 23rd, 2017 at 09:20 PM.
Darek Yoker no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2017, 03:50 AM   #109
master1024
Registered User

Likes (Received): 1354

Quote:
Originally Posted by Darek Yoker View Post
gdyż wieżowce powodują wiatry a'feee - i podejście w stylu niech w Łodzi nie powstają wieżowce-dominanty bez "podium"
- bo mi się w Warszawie parasolki łamią - a mi się na niektórych chodnikach lakierki niszczą więc postuluje inną nawierzchnie chodników .
Oho, podejście typowe dla ludzi, który na coś się napalili i nigdy w życiu z tym nie mieli styczności - tak jak studenci z zerowym doświadczeniem fanatycznie marzący o pracy w audycie lub konsultingu* - do pierwszej odsiadki 12h w biurze bez czasu na obiad. Chcesz wieżowce i kropka - rozumiem. Ale nie podśmiewaj się z codziennych problemów dla dużej grupy ludzi, jakie za tym idą. I tak, jak mi się lakierki niszczą, to postuluję inną nawierzchnię chodników - nie raz i nie dwa negatywnie komentowałem gruntowe ścieżki w parkach, a jak mi walizka hałasuje (czego nie lubię), to negatywnie wypowiadam się o kostce łupanej wokół Fabrycznego. Mi w życiu nie potrzeba dodatkowych upierdliwych nieprzyjemności każdego dnia, bo ktoś sobie coś wymyślił i przeforsował wedle 'jedynej słusznej wizji' zamiast się chwilę zastanowić.

* - są tacy, naprawdę.

EDIT: Poprawione, bo nie doprecyzowałem o co chodzi i porównanie wyszło do kitu, przy okazji wywołując falę dyskusji nie na temat.

Last edited by master1024; November 24th, 2017 at 11:50 AM.
master1024 no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2017, 09:58 AM   #110
Sim LDZ
#!$#@^&*

Sim LDZ's Avatar

A czy chociaż delikatny efekt Venturiego nie byłby pomocny w przewietrzaniu miasta?
Ścisła zabudowa kwartałów zamyka kanały powietrzne, więc zróbmy chociaż przeciągi

Darek Yoker, pc_ldz, Bartas2004 liked this post
Old November 24th, 2017, 10:03 AM   #111
Darek Yoker
Registered User

Musiałby to być delikatny efekt Venturiego ... kolega jest bardzo wrażliwy, a ryzyko zaziębienia wzrasta proporcjonalnie z przeciągami nie należy więc wietrzyć miasta w nadmiarze
Old November 24th, 2017, 10:10 AM   #112
pc_ldz
Registered User

Likes (Received): 126

Quote:
fanatycznie marzący o pracy w korporacji* - do pierwszej odsiadki 12h w biurze bez czasu na obiad.
I mówi to prawdopodobnie osoba, która nigdy nie miała styczności z pracą w korporacji, albo która sparzyła się na jednej takiej posadzie.

Znam bardzo wiele osób, które pracują / pracowały w korporacjach i nikt nigdy nie miał problemów przez Ciebie wymienionych. Sam również miałem styczność przez kilka lat z korporacją i mój powód odejścia do mniejszej firmy był czysto finansowy.

Czas na lunch jest wręcz obowiązkowy w niektórych miejscach. A co do pracy po 12h to jest to głównie związane z faktem, że wielkie firmy z reguły przychylniej patrzą i chętniej płacą za wyrabiane nadgodziny, a wielu ludzi nie potrafi szanować swojego czasu i zdrowia. Natomiast nigdy nie spotkałem się z sytuacją, że ktoś był zmuszany do takiego trybu pracy.

Nie gloryfikuję pracy w korporacji - ma to tak samo wiele zalet i wad jak praca w mniejszej firmie. Za to strasznie irytuje mnie takie jej demonizowanie.
Old November 24th, 2017, 10:29 AM   #113
Sim LDZ
#!$#@^&*

Sim LDZ's Avatar

Przy czym należy zaznaczyć, że najczęściej w korporacji obowiązują normalne zasady pracy, stosunku do pracownika i logiczne zasady awansu/podwyżek. Tutaj za atmosferę odpowiadają koledzy z pracy, a nie ambitny szef.
U prywaciarzy - wolna amerykanka.

pc_ldz, Darek Yoker, Bartas2004 liked this post
Old November 24th, 2017, 11:09 AM   #114
PanCerka2
Registered User

Likes (Received): 1076

Sim LDZ pracowałeś kiedykolwiek w korporacji i u prywaciarza, bo z tego co napisałeś nie masz o tym kompletnie pojęcia. Niesamowicie generalizujesz - nie ma kompletnie żadnej w tym temacie reguły, a jakość pracy nie zależy od tego, czy to korpo, czy prywaciarz, czy spółka, czy inny diabeł tylko od kierujących firmą i pracujących tam ludzi.
PanCerka2 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 24th, 2017, 11:34 AM   #115
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 4006

Quote:
Originally Posted by master1024 View Post
Oho, podejście typowe dla ludzi, który na coś się napalili i nigdy w życiu z tym nie mieli styczności - tak jak studenci z zerowym doświadczeniem fanatycznie marzący o pracy w korporacji* - do pierwszej odsiadki 12h w biurze bez czasu na obiad. Chcesz wieżowce i kropka - rozumiem. Ale nie podśmiewaj się z codziennych problemów dla dużej grupy ludzi, jakie za tym idą. I tak, jak mi się lakierki niszczą, to postuluję inną nawierzchnię chodników - nie raz i nie dwa negatywnie komentowałem gruntowe ścieżki w parkach, a jak mi walizka hałasuje (czego nie lubię), to negatywnie wypowiadam się o kostce łupanej wokół Fabrycznego. Mi w życiu nie potrzeba dodatkowych upierdliwych nieprzyjemności każdego dnia, bo ktoś sobie coś wymyślił i przeforsował wedle 'jedynej słusznej wizji' zamiast się chwilę zastanowić.

* - są tacy, naprawdę.
Ale na działce przy Echo powinien być wieżowiec, minimum 55 metrów (te 55 metrów to ukłon w stronę inwestora, by nie musiał ponosić kosztów związanych z przekroczeniem wysokości 55 metrów). To jest taka działka, która tego wymaga a miasto powinno mieć wpływ na to co się buduje, a nie wpływ częściowy (jak inwestor chce wysoko to blokujemy). Wolna amerykanka była dobra w latach 90tych czego efektem jest choćby blaszak po drugiej stronie Kilińskiego. Jak inwestor chce budować niżej, ma masę działek przy Piłsudskiego, Kościuszki, Zachodniej, Kopcińśkiego, w NCŁ, przy Włokniarzy, Politechniki itp. Najlepsze lokalizacje w mieście powinny być dla porządnych realizacji a nie dla byle czego
Inaczej będzie byle co, bo wystarczy popatrzeć na Symetris czy Novotel. Obie te rzeczy wrzuciłbym do 3 najbrzydszych nowych realizacji biurowo-hotelowych w mieście, uwzględniając ważność działki. Nowotel jeszcze jakoś się broni bo chociaż od tyłu jakoś wygląda, Symetris wygląda źle z każdej strony.

Swoja drogą zastanawia mnie, czy jak by miasto dało tam warunek minimum 55 metrów (w co nie wierzę) to czy by nie musiało płacić teraz odszkodowania właścicielowi działki za to, że musi ponieść wyższe koszty budowy.

Dzielnica Straconych Nadziei - czyli dawne Nowe Centrum Łodzi albo po prostu w skrócie Ch.j, d..a i kamieni kupa

Darek Yoker liked this post
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2017, 04:02 PM   #116
fiacik
Registered User

Likes (Received): 528

Quote:
Originally Posted by Sim LDZ View Post
Przy czym należy zaznaczyć, że najczęściej w korporacji obowiązują normalne zasady pracy, stosunku do pracownika i logiczne zasady awansu/podwyżek. Tutaj za atmosferę odpowiadają koledzy z pracy, a nie ambitny szef.
U prywaciarzy - wolna amerykanka.
Nie ma rĆ³żnicy czy to korpo, czy prywaciarz. RĆ³żnicę robią ludzie zarzadzający, odpowiedzialni za politykę firmy. Jesli polityka firmy jest taka, by rżnąć na maksa pracownika, to będzie tak i w małej i w dużej firmie. W swojej historii pracowałem już w kilku firmach. Najpierw w Asseco, w ktĆ³rym podejście do pracownika było średnie, ale bardziej wynikało z tego, że jest to moloch - choć też nie usprawiedliwia. Jednak ja nie widziałem tam problemĆ³w. Pracowałem także w Magellanie - typowy kołchoz, w ktĆ³rym niektĆ³rzy ludzie siedzieli po 12 godzin często nie mając nic w zamian. Firma zatrudniała 150 pracownikĆ³w. Coś takiego jak prawo pracy tam za bardzo nie istniało. Z tego co wiem nadal tak jest. Teraz pracuję w Ceri i jak zaczynałem pracę to był ogromny szok kiedy spotkałem się z takim podejściem do prawa pracy. Ja niestety nadgodzin nie mogę brać, jeżeli mam to sporadycznie i do odbioru. natomiast wielu ludzi ma rozliczane nadgodziny, czy to do odbioru, czy to do zapłaty. Ceri zatrudnia około 600 osĆ³b. W CommerzBanku podobnie jak w Ceri. CommerzSystems to trochę słaby przykład, bo to samo IT. Jestem przekonany, że w mBanku jest podobnie jak w Ceri, bo ten sam właściciel. W Rossmannie też nie jest źle, ale informacje mam tylko od jednej osoby. Z kolei wiem, że w Infosysie nie jest rĆ³żowo. Moja znajoma jeszcze z Magellana pracuje w małej firmie, w ktĆ³rej jest kilkanaście osĆ³b i też sobie chwali. Zatem nie generalizowałbym, że prywaciarz cię wykorzysta, a korpo nie. Po prostu korpo z wielu powodĆ³w bardziej dba o większą ilość detali. Bardziej na nich rĆ³wnież spoglądają rĆ³żne instytucje rządowe. W małych firemkach to wygląda trochę inaczej i o wiele łatwiej dochodzi do chorych sytuacji, bo mniej jest osĆ³b decyzyjnych.
fiacik no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2017, 06:03 PM   #117
Sim LDZ
#!$#@^&*

Sim LDZ's Avatar

Quote:
Originally Posted by PanCerka2 View Post
Sim LDZ pracowałeś kiedykolwiek w korporacji i u prywaciarza, bo z tego co napisałeś nie masz o tym kompletnie pojęcia...
Tak, pracowałem.
Mam Żonę na kierowniczym stanowisko w korporacji, która ma dość dobry obraz kilku tych największych działających w Łodzi i spore doświadczenie.
Ja jestem po drugiej stronie barykady, "u prywaciarza" i choć obecnie jestem zadowolony, to jest to wyjątek od reguły w sposobie traktowania pracownika.
Old November 24th, 2017, 06:19 PM   #118
Darek Yoker
Registered User

Z tymi kosztami po przekroczeniu 55 metrów to nie wiem czy jest tak do końca ... kiedyś przetoczyła się "mała dyskusja" na SC na tet temat ...

Przytaczałem przykłady River Tower - Bydgoszcz ( 20 kondygnacji - 65 metrów ) ; Metropolitan Park - Lublin ( 19 kondygnacji 63 metry ) ; Bałtyk - Poznań ( 17 kondygnacji 67 metrów ) ; i nasza Brama Miasta ( 16 kondygnacji 61 metrów ) - nie mogą więc te koszty rosnąć od razu "wykładniczo" po przekroczeniu 55 metrów , bo nikomu by się nie opłacało budowac budynków w przedziale 55-75 metrów - a takie budynki powstają ...
Old November 30th, 2017, 04:17 PM   #119
darmalab
Registered User

Likes (Received): 74

Geodeci właśnie pracują nad wyznaczeniem granic działek.

Reply

Tags
łódź

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules