daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Иностранство > Путовања и репортаже

Путовања и репортаже Репортаже са ваших путовања по свету / Showcase your travel

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old August 7th, 2010, 11:55 PM   #1
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Likes (Received): 665

(I) Roman Holidays :D

Evo nastavak reportaže iz Pariza...nastavak se odigrao u Rimu, gradu vječnome! E sad, pošto sam i prošle godine u julu bio u Rimu, imam par sličica od tada, koje ću sad da iskoristim...a i Rim se vrlo malo promijenio za godinu dana, za razliku od Tirane , pa nećete ni primijetiti...

Sad ide uobičajeni disclaimer "nisam neki fotograf, slike su prosječnog kvaliteta, obuzdajte očekivanja i sl..."

Dakle, sa Paris Orly - Rome Ciampino - autobus do Termini-ja, glavne željezničke stanice Rima. Par stotina metara odatle je i moj hotel, na uglu Viale Castro Pretorio i Via Palesto...

Viale Castro Pretorio je i najšira ulica koju sam vidio u centru Rima (iako imaju bulevarčina po obodima grada...)

Kao što se može vidjeti, kače klime gdje stignu, bez puno respekta za lijepe fasade...baš sam se od ovoga bio odmorio u Parizu...

Ovo me sačekalo ispred ulaza u hotel...ovakvih minijaturnih auta kolko oćeš...

Normalno da sam zapamtio Yellow Bar, odma kraj mog hotela u Via Palesto, u kom espresso macchiato košta koliko i u Podgorici...

E sad, pominjao sam Roma Termini...to je mamutska željeznička stanica i glavni transportni čvor Rima. Za razliku od Pariza i Londona, Rim ima ovu jednu glavnu stanicu, u koju se sabira sav željeznički saobraćaj (150 miliona putnika godišnje) + se ispod nje sijeku dvije, i za sad jedine, metro linije Rima. Ispred stanice, na Piazza del Cinquecento, je ogromno autobusko stajalište...i tu je i najveća prednost mog hotela, u kom sam bio i prošle godine - lako je stići u svaki ćošak Rima, bilo busom ili metroom.

Da napomenem - ne postoji ništa gore od metro stanice Termini. Da bi se došlo do Linije A (one dublje, a i upotrebljivije, koja ide kroz istorijski centar), treba se spuštiti niz barem 5 eskalatora i stepeništa, i preći bar 200 m hodnika ...ko je projektovao tu stanicu - trebalo bi ga javno strijeljati. Komplikvoanije izvedeno ukrštanje linija nisam vidio u životu!

Da stvar bude gora, u toku su nekakvi radovi, pa je "šetnja" kroz hodnike ispod Terminija još duža...treba ići 10-ak minuta ispod zemlje, vazduh je pretežah i zgušljiv, a temperatura barem 40C...horor, prvi dan sam odustao od metroa i prešao na buseve...

Evo platformi, ubio ih Bog...

I još ružnijih, na starijoj Liniji B...u kojoj vlada još teži miris, kao da se osjeća ono ulje kojim se impregniraju drveni pragovi za prugu.

Srećom pa su novi CAF-ovi vozovi veoma dobri, i što je najvažnije, klimatizovani! Samo ću reći da za stare garniture rimskog metroa i Beovoz izgleda dobro - KOMPLETNO prekriveni grafitima...

CAF garniture...

delija90
, Притвореник, Егзекутор, gagapg and 10 others liked this post.
Podgoricanin está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links

Old August 8th, 2010, 12:06 AM   #2
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 8141

Quote:
Originally Posted by Podgoricanin View Post
Evo platformi, ubio ih Bog...

Quote:
I još ružnijih, na starijoj Liniji B...u kojoj vlada još teži miris, kao da se osjeća ono ulje kojim se impregniraju drveni pragovi za prugu.
Tako se "oseca" moskovski metro

Cekamo nastavak

Potpišite peticiju protiv rušenja Generalštaba!
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2010, 12:13 AM   #3
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Koloseum...šta reći, sem apsoluto fascinantna građevina. Numerisana sjedišta i kapacitet od 50,000 ljudi, prije 2000 godina...mogao kompletno da se isprazni za par minuta. I još stoji...

Pogled sa Via dei Fori Imperiali...

Ova trougaona ojačanja su dodata u XIX vijeku...

Unutrašnjost sam slikao mobilnim, nestalo baterije na prokletom benQ. Ako nije poseban osjećaj naći se na mjestu gdje su rimski imperatori i građani gledali borbe gladijatora prije 2000 - ne znam šta jeste...

Odma pored je Konstantinova Kapija, iz 300 i neke godine...

Blizu je i ulazak u Rimski Forum - ruševine centra nekadašnjeg Rimskog carstva.

Kraj foruma je i početak brežuljka Kapitol, pored koga je Piazza Venezia...

Za razliku od Pariza, u Rim se ne može doći "tek tako", jer Rim nije klasični eye candy...o Rimu, i pogotovo njegovom antičkom nasleđu, se mora pročitati, ili imati vodič sa sobom. Tada, ove gomile kamenja dobijaju značenje, i doživljaj postaje zaista fascinantan...

delija90
Old August 8th, 2010, 12:22 AM   #4
filip__pg
Registered User

filip__pg's Avatar

Likes (Received): 1504

Quote:
a i Rim se vrlo malo promijenio za godinu dana, za razliku od Tirane , pa nećete ni primijetiti...
Kljucne rijeci

Odlicna reportaza, daj jos koju sliku Inace moja velika zelja je da posjetim Rim i naravno Pariz, nadam se u bliskoj buducnosti kad se zaradi koji euro
filip__pg no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2010, 01:09 AM   #5
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Kako ono rekosmo...od Koloseuma do Piazza Venezia se pruža široka ulica Via dei Fori Imperiali, prosiječena za vrijeme Musolinija, kao dio njegovog preuređenja Rima. Duž te ulice su rimski Forumi...dolaskom na Piazza Venezia, ostavljamo iza sebe antičko nasleđe Rima, a pojavljuje se ogromni spomenik Vittorio Emanuele II. Ovaj spomenik (sa nadimcija "pisaća mašina", "svadbena torta") je prilično kontroverzan, i po većini Rimljana - nije mu mjesto tu. I zaista, bijela mermerna zgradurina odudara od pastelnih oker i narandžastih boja rimskih fasada ...

Ovde u noćnom izdanju...lijevo je ulica Fori Imperiali, a tačno iza mamutskog spomenika je brdašce Kapitol...

Nažalost, nisam slikao stepenice do trga, ni čuvenu skulpturu vučice koja se tu nalazi, ali evo Trga Kapitol, koji je dizajnirao Mikelanđelo...

Glavna osa kroz stari centar Rima je Via Corso, koja je ujedno i jedina prava linija na karti centralnog Rima. Proteže se pravo od Piazza Venezia do Piazza del Popolo, i prilično je aktivna šoping zona, na moju žalost, a na sreću moje partnerke...

Ulica ima samo dvije trake, a i to je dosta u centru Rima...nikako mi nije jasno kako taj centar funkcioniše bez nekih većih gužvi...

Ovakvih malih električnih autobusa sa ~10 sjediša sam vidio dosta...zanimljivo za naše ekološki osviješćene gradove...

Ovo je drugi kraj Via Corso, koja počinje između ove dvije identične crkve na elipsoidnom Piazza del Popolo...

Oko ove ulice Corso je koncentrisano dosta čuvenih znamenitosti Rima...Španske stepenice su tu...

Iako je popularno sjedjeti na njima, ipak je to ekstremni sport, dok god su obasjane suncem...

Čim sunce zađe, turisti ih okupiraju kao skakavci.

Odozgo, pogled na Via Condotti, koja spaja Španski Trg sa pomenutom Via Corso, a koja važi za ekskluzivu šoping ulicu...Prada, Louis Vuitton i slično...

Španski Trg...u blizini je i najstariji McDonalds u Italiji, a takva se atrakcija već ne smije propustiti!

Kroz lavirint ulica se ispada na Fontanu di Trevi...mnogo lijepa građevina, ali mnogo je teško uživati u njoj, jer je uvijek kao na mitingu...

Na trgu pred fontanom je crkva...i to Bugarska Pravoslavna...da mi je znati kako su se uglavili tu...

Blizu fontane, malo uz istoimeno brdašce, je i Palazzo del Quirinale, sjedište italijanskog predsjednika...

Sa druge strane Via Corso, izlazi se na Piazza Rotonda, i čuveni Pantheon, meni najdraži rimski spomenik, uz Koloseum. Ta građevina je već 2000 godina u konstantnoj upotrebi...mnogo je dobar trip sjesti među stubove tamo neđe posle ponoći, kad se turisti razbježe, i preturiti po glavi čemu je sve ta građevina bila svjedok - te uspon, te pad Rimskog Carstva, te Srednji Vijek, te Renesansu, moderno doba...i i dalje je tu!

Ovaj krov, visok 48m (koliko je i prečnik Panteona), su Rimljani ovakvog napravili prije 2k godina...i i danas je to najveća neojačana kupola na svijetu! Urbani mit kaže da kiša ne upada kroz ovaj okulus...e pa to je glupost, upada bogami!

Ove godine je bio pod skelama...

Blizu Panteona je i Piazza Navona, trg koji prati oblik nekadašnjeg rimskog trkališta. Izložba rimske barokne arhitekture, i možda i najljepši rimski trg...

Najveća fontana na sredini trga, i crkva u pozadini...odma pored je ambasada Brazila. Ova fontana, najveća od tri prisutne na trgu, se zove Fontana dei Quattro Fiumi, tj. fontana četiri rijeke - Berninijevo djelo za temu ima najveće četiri rijeke poznate u to vrijeme - Nil, Gang, Rio de la Plata i...Dunav!

Nazad ka Terminiju...prolazi se kroz Piazza Della Repubblica...

Skoknuo sam i do Via Veneto, proslavljene u filmu La Dolce Vita...jbg, par luksuznih hotela, Hard Rock Cafe, par ministarstava - i to je to! Nisam posebno oduševljen, ili je to možda Pariz učinio svoje...

Ova ulica vodi do Villa Borghese, najvećeg gradskog parka u Rimu...koji je mnogo lijep, ali ga ne slikah, nažalost...

Par noćnih vizura sa mosta Umberto I...

Vatikan...

To be continued...

delija90
Old August 8th, 2010, 01:47 AM   #6
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Kao što zadnja fotka nagovijesti - sledi Vatikan, državica u centru Rima...

Trg Svetog Petra (Piazza San Pietro)

Ulaz u Baziliku čuva Švajcarska Garda...

Bazilika Svetog Petra...teško da sakralni objekat može biti ljepše i bogatije ukrašen unutra...

Kupola, visoka skoro 140m...moguće je i popeti se na nju, ali su spiralni hodnici kroz zid kupole veoma uski, a temperatura nepodnošljiva ljeti, tako da sam to ostavio za neku zimsku posjetu...

Posle bazilike, potrebno je zaobići pola "države", da bi se došlo do ulaza u Muzeje Vatikana...

Na ulazu dočekuje moderna interpretacija starog spiralnog stepeništa...

U dvorištu Muzeja...

"Kugla unutar Kugle", djelo stanovitog Pomodora iz 1990-te, u istom dvorištu...

Čini mi se da su Muzeji Vatikana najjači kad je u pitanju antička skulptura...

Meni se lično najviše sviđa Galerija Mapa...

Eh, kad bi se samo moglo prošetati vrtovima Vatikana...

Bazilika, iz muzeja...

Ima tu još mnogo toga, apartmani Bordžija, Sikstinska kapela...ali se o tome već dosta zna, da ja sad ne smaram...

Evo i starog i vrlo interesantnog spiralnog stepeništa, kojim se izlazi iz Muzeja...

Od Vatikana se Ulicom Pomirenja (Via della Conciliazione, takođe Musolinijev projekat...) izlazi pravo na Castel San Angelo, tvrđavu pomenutu u romanu Dena Brauna "Anđeli i Demoni"...

Istoimeni most...

Sa tvrđave puca dobar pogled...vjerovatno ne tako dobar kao sa bazilike, ali šta je - tu je...

Pogled na centar Rima...onaj spomenik Vittorio Emanuele II dominira...

To je Put Pomirenja, sa Trgom Svetog Petra na kraju...

delija90
Old August 8th, 2010, 02:01 AM   #7
vojislav
world is not enough

vojislav's Avatar

Likes (Received): 0

apsolutno svaka čast!
vojislav no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2010, 02:21 AM   #8
filip__pg
Registered User

filip__pg's Avatar

Jos jednom svaka cast na odlicnoj reportazi
Old August 8th, 2010, 02:53 AM   #9
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Dobra jednodnevna ekskurzija koju sam napravio je izlet do Firence. On je moguć jer između Rima i Firence postoji brza pruga, tzv. Diretissima - kao dio većeg koridora Napulj - Rim - Firenca - Bolonja - Milano.

To je bio prilično skup sport, jer je povratna karta brzim vozom 88 EUR, plus je turistički dio Firence nemoguće skup. Međutim, vrijedjelo je svaki dinar, jer je Firenca stvarno nešto posebno - renesansni grad je izuzetno očuvan, i na svakom koraku se može osjetiti da je to bio praktično najvažniji i najbogatiji grad na svijetu skoro 200 godina...

Putovanje između ova dva grada, udaljena oko 230km vazdušne linije, traje oko sat ipo, i nema stajanja između...samo sam zamislio putovanje od sat ipo između Podgorice i Niša...

Kad sam išao, vozio sam se sa Frecciaargento linijom, koja je posle nastavila za Veneciju - u pitanju su ETR 600 nagibne garniture, koje mogu da idu do 250km/h...

Unutrašnjost voza...

Voz nema greške - bez buke, bez vibracija...samo klizi. Jedino što je loše u vezi njega je prilično jak udar pritiska u uši pri ulasku u tunel ili pri mimoilaženju sa drugim vozom. Ja sam bio u ekonomskoj klasi, koja pruža više komfora nego najbolji avion kojim sam letio - mogu misliti kakva je prva klasa...

Promiče tipični italijanski pejzaž...

Dobra stvar je što je čitav istorijski interesantan dio Firence na pola sata hoda od Santa Maria Novella - glavne željezničke stanice. Inače, ta stanica je pravo osvježenje posle mamutskog i užurbanog Termini-ja.

Naravno, prvo sam otišao prema firentinskom Duomu. Katedrala je savršena...da nemam riječi! Izgleda da su sračunato napravili taj "jawdropping" efekat, jer se iz uskih ulica ispada direktno pred katedralu...

Ono što je fascinantno u vezi nje su detalji...svaki kvadratni milimetar je u ornamentima, statuama...prosto nevjerovatno da je ljudska ruka to napravila.

Na putu ka Palazzo Vecchio, prolazi se blizu Piazza Republica. Ulica u produžetku, kao i ona upravna na nju (Via de Tornabuoni), su prepune butika visoke mode...bukvalno svaki luksuzni brend koji bilo kome može da padne na pamet, se nalazi tu. Volja vam, Prada, Gucci, Louis Vuitton, Hermes, Ferrari...ma bukvalno svi mogući. Nisam mogao da vjerujem da tamo ima butika kojih nema u Rimu. Bogatstvo regije može da se osjeti u vazduhu...

Ovde nisam baš najbolje uhvatio Palazzo Vecchio, bivšu gradsku kuću, a sada muzej...

Ispred je nekad bio Mikelanđelov David, a danas je tu replika...

Odmah pored je Ufizzi - jedan od poznatijih muzeja Italije...

Vremena za obilazak, nažaost, nije bilo...

Kran me omeo da napravim dosta dobar kadar...

Na 5 minuta hoda je i Ponte Vecchio, stari most sa kućicama, danas juvelirnicama...

Pogled sa mosta na rijeku Arno...

Par ulica iz Firence...ne znam koliko slike mogu to da dočaraju, ali vlada dosta drugačija atmosfera nego u Rimu...atmosfera bliža bogatim industrijskim gradovima sjevera, kao što su Bolzano, Bassano del Grappa...ima taj neki gospodski šmek, za razliku od južnjačke živosti i haotičnosti Rima.

U Rimu sam se osjećao bliže kući...

Nazad sam išao sa linijom Frecciarossa (crvena strijela)...u pitanju su kompozicije ETR 500, koje nisu nagibne, i mogu da idu i do 300km/h. Da li zbog ograničenja na samoj pruzi, vrijeme putovanja je identično kao i sa nagibnom varijantom, a i komfor je sličan, s tim što je ovaj voz malo manje moderno dizajnirane unutrašnjosti...što ne znači i manje luksuzne.

Uhvatio sam info ekran na "skromnih" 222km/h...

To bi bilo to što se slika tiče...uslijedio je povratak u Crnu Goru, preko Dubrovnika, kao i standardni osjećaj "đe ja živim, u pi*ku materinu!"...sumiranje utisaka, pregledanje slika, navikavanje na svakodnevnicu, a onda odvikavanje od iste za budvanskim šankovima...

Neko me je pitao da uporedim Pariz i Rim...

Pariz svakako djeluje kao daleko uređeniji i bogatiji grad (da ne pominjem da je veći, to se vidi odmah). Infrastruktura mu je i na prvi pogled daleko bolja. Rimski metro zaista djeluje tužno posle Pariza, takođe su rupe i nestručno urađeni prevoji na asfaltu rimska svakodnevnica. Sav centar Rima je kaldrmisan, ali kaldrma brzo propada, a vožnja autobusima preko takvog puta može da razbije i najveći kamen u bubregu. Mogu misliti koliko im traju trapovi na autima.

Rim izgleda i bliži nama po mnogo stvari - klime se kače kako ko gdje stigne, svuda sem u naj, naj, najužem centru. Hrana i piće se nerijetko prodaju na ulicama u najboljem maniru Budve i Sutomora, sa sve šatorima i tezgama. Saobraćaj je u najmanju ruku haotičan - iako i u Parizu ljudi voze oštro - u Rimu voze oštrije, a sa daleko manje reda. Iz Pariza vrišti sistem, organizovanost, funkcionalnost...dok je Rim po mnogo čemu bliži nama, iako je očigledno da imaju više para...

Rim, ipak, djeluje kao grad sa više života...kad sam izlazio iz hotela u 05.15 ujutru, rimske ulice su bile pune mladih ljudi koji se u Smartovima vraćaju iz provoda. Trastevere, studentski dio grada, izgleda kao šetalište u Budvi u špicu sezone, a restorani sa autentičnom rimskom kuhinjom imaju cijene kao u PG (digresija - tri puta sam se vraćao u Calo Menta na spaghetti carbonara, koje koštaju 5 EUR! Nikad ništa ukusnije jeo nisam...). Naravno, vreve i gužve ima svuda u Parizu, ali je u Rimu sve nekako neposrednije i manje "gospodski". To već treba osjetiti...

Dakle, u Rimu je sve za broj - dva manje, "siromašnije"...gabariti i proporcije grada su manji, od aerodroma i građevina do ulica. Ipak, garantujem da nema boljeg mijesta da čovjek osjeti dah vijekova i vremena od Rima. Pariz je planiran, iako sa neprevaziđenim šmekom i ljepotom. Rim s pravom nosi naziv "vječni grad", i tamo čovjek mora da se zamisli nad terminima prolaznost/vječnost...

Počeo sam da davim...ako ko ima pitanja - izvolte!

delija90
Old August 8th, 2010, 10:34 AM   #10
Bad_Hafen
BANNED

Likes (Received): 145

Ne izazivaj s tim Tirana hoces da krenu slike baba u traktrskim prikolicama

Inace ovaj auti se vozi s vozackom za motor
http://img405.imageshack.us/img405/8...lestroauto.jpg
Bad_Hafen no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2010, 11:12 AM   #11
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

Likes (Received): 1

svaka cast, podgoricanin... jos jedna odlicna reportaza...

Quote:
Originally Posted by Podgoricanin
Sa tvrđave puca dobar pogled...vjerovatno ne tako dobar kao sa bazilike, ali šta je - tu je...
...nije toliko bolji koliko je klaustrofobičnije iskustvo koje mu prethodi

podvodni no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2010, 03:52 PM   #12
Murci
Registered User

Murci's Avatar

Likes (Received): 152

Odlicna reportaza
Murci no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2010, 04:04 PM   #13
Bad_Hafen
BANNED

Likes (Received): 145

Vala stvarno ta "pisaca masina" odudara
Bad_Hafen no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2010, 07:02 PM   #14
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 8141

Svaka cast, odlicna reportaza Glas dajem Parizu

Potpišite peticiju protiv rušenja Generalštaba!
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2010, 01:59 AM   #15
Nemanja034
Registered User

Nemanja034's Avatar

Likes (Received): 889

Oni platani u ulici koja vodi do villa borghese su bolesni. Treba ih iseci...

Inace, odlicne fotke Podgoricanin

Sergionni: "Kako? Pa pitaj fudbalerčiće. Sve je od njih krenulo, pa na dalje. A poznata nam je opsesija fudbalom u srba (besmisleno jurcanje za nekom belom lopticom, ničim izazvano, negde na nivou inteligencije kučeta, uz dužno poštovanje prema kučićima). ;)"

Nemanja034 no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2010, 11:09 AM   #16
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Likes (Received): 635

Još jedna sjajna reportaža. Svaka čast
Old August 9th, 2010, 12:29 PM   #17
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Singidunum View Post
Tako se "oseca" moskovski metro
Ne vjerujem da ventilacija tako žestoko kiksa u Moskvi...težak i ljepljiv vazduh i vrućina su nepodnošljivi, ja sam imao da se onesvijestim, uopšte ne kapiram kako stariji ljudi izdržavaju dolje...

Quote:
Originally Posted by filip__pg View Post
Odlicna reportaza, daj jos koju sliku Inace moja velika zelja je da posjetim Rim i naravno Pariz, nadam se u bliskoj buducnosti kad se zaradi koji euro
Quote:
Originally Posted by filip__pg View Post
Jos jednom svaka cast na odlicnoj reportazi
Hvala!

A vala Rim nije toliki problem posjetiti - povratne karte MGX-om mogu da se nađu i za 185 EUR, hoteli su od reda 35 - 40 EUR za noćenje s doručkom, a cijene hrane i pića uporedive Podgorici, samo ako se maaalko odmakneš od glavnih turističkih atrakcija. Jbt, nedeljna integrisana karta za prevoz je 16 EUR!...u svakom slučaju, iskombinuj nešto, nećeš zažaliti...i obavezno idi prvo Rim, pa Pariz...

Quote:
Originally Posted by vojislav View Post
apsolutno svaka čast!
Hvala, hvala!

delija90
Old August 9th, 2010, 12:32 PM   #18
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bad_Hafen View Post

Ne izazivaj s tim Tirana hoces da krenu slike baba u traktrskim prikolicama

Inace ovaj auti se vozi s vozackom za motor
http://img405.imageshack.us/img405/8...lestroauto.jpg
Nadam se da nas neće ovde "namirisati" istočne komšije...

A čuh nešto da ne treba prava dozvola za ove autiće - vjerovatno ih zato i ima puno...

Inače, imaju dvije vrste registarskih tablica - one po EU standardu, sa plavim poljem, i neke jednostavnije, samo slova i brojevi, bez plavog polja, grba, zastave, bilo čega...ružne do bola. Ne kapiram...

Quote:
Originally Posted by podvodni View Post
svaka cast, podgoricanin... jos jedna odlicna reportaza...

...nije toliko bolji koliko je klaustrofobičnije iskustvo koje mu prethodi
Hvala!

A pogled jeste ekstra, al sam stvarno čuo da je mnoogo skučeno, a još ja međed od 2m...i nije mi ni malo prijatno kad nemam prostora oko sebe barem ruke da ispružim, tako da su mi ove slike dovoljne...

Quote:
Originally Posted by Murci View Post
Odlicna reportaza

delija90
Old August 9th, 2010, 12:38 PM   #19
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Singidunum View Post
Svaka cast, odlicna reportaza Glas dajem Parizu
Hvala!

A bogami i ja...kao što rekoh, ne idite u Rim neposredno posle Pariza - to umanji užitak u ovom, inače fenomenalnom, gradu...mada privikavanje na Balkan posle lakše padne...

Quote:
Originally Posted by Nemanja034 View Post
Oni platani u ulici koja vodi do villa borghese su bolesni. Treba ih iseci...

Inace, odlicne fotke Podgoricanin
Aaa, ja mislim da tamo drvo ne smiješ da pipneš, jer iako drveća ima dosta, ipak je većina ulica "suva" - bez drvoreda. Zato su i ulice sa drvoredima na cijeni - nešto kao Strahinjića Bana, koju samo drvored izdvaja od ostalih ulica u Starom Gradu...

Quote:
Originally Posted by Vrachar View Post
Još jedna sjajna reportaža. Svaka čast
Grazie, grazie...

delija90
Old August 9th, 2010, 12:58 PM   #20
filip__pg
Registered User

filip__pg's Avatar

Quote:
Hvala!

A vala Rim nije toliki problem posjetiti - povratne karte MGX-om mogu da se nađu i za 185 EUR, hoteli su od reda 35 - 40 EUR za noćenje s doručkom, a cijene hrane i pića uporedive Podgorici, samo ako se maaalko odmakneš od glavnih turističkih atrakcija. Jbt, nedeljna integrisana karta za prevoz je 16 EUR!...u svakom slučaju, iskombinuj nešto, nećeš zažaliti...i obavezno idi prvo Rim, pa Pariz...
Kad bude malo para potrudicu se nesto tako da iskombinujem

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules