daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Klub Forum [powyżej 100 postów] > Gry i programy komputerowe

Gry i programy komputerowe Sim City i inne gry oraz software wszelaki

Reply

Thread Tools
Old November 18th, 2017, 03:13 PM   #7001
dexter2
Pijcie portera z BŁ!

dexter2's Avatar

Likes (Received): 18731

Jeśli bezproblemowa praca jak najdłużej, to Samsung raczej nie.

Ja bym się nad tym G6 też zastanowił. No i też na pewno OP5T wziął pod uwagę.

Bo gdzie byś nie był i jak by cię nie przyjęli
Nigdy nie będziesz się czuł jak na Obiecanej Ziemi

Łódź - Remonty kamienic i zabytków - 2010, 2011, 2012
Łódzkie absurdy drogowe - ŁAD na Facebooku!

NYC & EastCoast USA!
dexter2 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 18th, 2017, 03:46 PM   #7002
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Likes (Received): 2665

Nie powielaj mitów sprzed lat. Obecnie nakładka Samsunga jest jedną z lepiej zoptymalizowanych i bardzo dobrze znosi upływ czasu, a ta w S7 jest jedną z lepszych wersji. Nakładka LG jest jej przeciwieństwem - wciąż męczą ją stare grzechy Androida jak zwalnianie i przycinki po pół roku-roku użytkowania. Do tego same telefony LG są robione na odwal, mają sporą ilość wad produkcyjnych, czytaj - są ponadprzeciętnie awaryjne.

asfarasurizcanc liked this post
phantom23 no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2017, 05:02 PM   #7003
dexter2
Pijcie portera z BŁ!

dexter2's Avatar

Likes (Received): 18731

Mogę powiedzieć to samo - słyszałem, że S7 po jakimś czasie muli typowo dla Samsunga, natomiast słyszałem również, że obecnie telefony LG mają lepszą jakość, niż kiedyś (kilka lat temu faktycznie było słabo). Można tak dyskutować... No, chyba, że pracujesz w salonie albo dysponujesz jakimiś konkretnymi statystykami, to wtedy podkulę ogon.
Sam jednak nie mam już Samsungów a LG nie posiadałem nigdy w przeciwieństwie do wielu znajomych, więc wypowiadać z jakąkolwiek pewnością się nie chcę.

Bo gdzie byś nie był i jak by cię nie przyjęli
Nigdy nie będziesz się czuł jak na Obiecanej Ziemi

Łódź - Remonty kamienic i zabytków - 2010, 2011, 2012
Łódzkie absurdy drogowe - ŁAD na Facebooku!

NYC & EastCoast USA!
dexter2 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 18th, 2017, 05:06 PM   #7004
BlazD
Registered User

BlazD's Avatar

Likes (Received): 79046

Muszę kupić smartfona dla córki i niestety musi to być Android. Do 500 PLN z 3 GB RAMu nie ma alternatywy dla Xiaomi Redmi 4X czy jednak jest?
Old November 18th, 2017, 06:10 PM   #7005
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Redmi 4X to udane urządzenie, nie ma co kombinować.

@dexter2
Nie wiem gdzie to słyszałeś, nawet rok starszy S6 chodzi jak rakieta, nawet lepiej niż po debiucie.
Za to LG miało duże problemy jakościowe w G4 i G5 (2015 i 2016 rok), w G6 jest tylko obietnica ale to wciąż nowe urządzenie. Już wychodzą pękające szkiełka aparatów, nieszczelne porty USB, u niektórych zaczynają się pierwsze przycinki, a mówimy o urządzeniu rok nowszym niż S7. LG jedzie po taniości i dlatego rynek wyregulował cenę: G6 z 2017 roku jest mniej warte niż S7 z 2016.
Old November 18th, 2017, 07:24 PM   #7006
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Likes (Received): 170

Mam G6 już pół roku, nic nie pękło, nie przycina. Strofujesz kolegę wyżej a sam powielasz mity (Lg jedzie po taniości).
Lg G6 to bardzo dodrze wykonany telefon, na pewno nie po taniości. Spadek ceny nie jest wynikiem awaryjności, a małej popularności - dla konsumenta to plus, dostaje dobre urządzenie w dobrej cenie.
SebastianNS no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2017, 08:18 PM   #7007
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Twoja próba to n=1, jest kompletnie niereprezentatywna.
Old November 18th, 2017, 08:53 PM   #7008
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Tak samo jak twoja opinia.
Old November 19th, 2017, 06:16 PM   #7009
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

To nie jest wyłącznie moja opinia tylko podparta doświadczeniem z wielu dużych for tematycznych czy relacji pracowników sieci. Oraz pozwu zbiorowego przeciwko LG za masowe wady w G4 i G5.
Old November 19th, 2017, 07:30 PM   #7010
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Wydaje mi się że Samsung całkiem niedawno miał problem z flagowym modelem, który został wycofany ze sprzedaży. I tam też szły pozwy sądowe...Ale tego nie napiszesz bo nie pasuje do tezy LG zły Samsung dobry.

A wogóle rozmawiamy o G6 nie G4 czy G5.
G6 to bardzo dobrze wykonany telefon, bardzo dobrze działający ze świetnym aparatem. Nie najlepszym ale aktualnie z najkorzystniejszym stosunkiem ceny do jakości z flagowych modeli. I to nie jest tylko moja opinia tylko podparta opiniami wielu portali technologicznych.
Old Yesterday, 12:38 AM   #7011
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Jeden problem z jednym modelem, który szybko wyszedł i telefon został wycofany z rynku. U LG problemy ciągną się od lat i są związane z softem, wyświetlaczem, wadami płyt głównych, jakością obudowy itp. Dotyczą wielu modeli (również, a wręcz głownie flagowych, najdroższych) i żaden nie został z tego powodu wycofany z rynku. Widzisz różnicę?

W pierwszych G6 już się pojawiają spowolnienia softu. Ekran jest fatalnie skalibrowany. Port USB nie trzyma szczelności. Szkiełko wokół aparatów z tyłu pęka od patrzenia. Na szczęście wydaje się, że nie występują masowe problemy z płytami głównymi. Podzespoły ma identyczne jak w rok starszym G5 i nie ma sensu płacić za niego więcej niż za flagowce z 2016 roku bo nawet tym z trudem dorównuje.

Aparat jest ok i nic więcej. Dużo zyskuje przez szerokokątny obiektyw. Dużo traci przez malutki budżetowy sensor z Xiaomi za 100$ (co próbuje nadrobic agresywną obróbka cyfrową) i fatalną przednia kamerkę. Niska jakość wyjścia słuchawkowego, jedna z najgorszych w tej kategorii cenowej.

W tym budżecie albo S7 (najlepiej edge), albo OnePlus 5T.

Last edited by phantom23; Yesterday at 12:44 AM.
Old Yesterday, 02:02 AM   #7012
ixs
Deptać Karaczany

ixs's Avatar

Likes (Received): 59349

Quote:
Originally Posted by BlazD View Post
Muszę kupić smartfona dla córki i niestety musi to być Android. Do 500 PLN z 3 GB RAMu nie ma alternatywy dla Xiaomi Redmi 4X czy jednak jest?
przypadek?
Nie badz taki i daj cos od siebie
s5 juz chodza na allegro po 550-650
Old Yesterday, 09:31 AM   #7013
BlazD
Registered User

BlazD's Avatar

Likes (Received): 79046

Quote:
Originally Posted by ixs View Post
przypadek?
Nie badz taki i daj cos od siebie
s5 juz chodza na allegro po 550-650
W tym 500 PLN już jest coś ode mnie.

Nie kupuję córce droższych telefonów. Do szkoły nadaje się tylko albo pancerna cegła, albo najtańszy z możliwych, którego nie będzie żal. Jako pierwszy telefon wybrałem jej Moto E 2gn i dziękowałem w duchu, że przy kupnie pomyślałem o solidności obudowy. A córkę zbyt mocno kocham bym kupował jej Samsungi.
Old Yesterday, 10:12 AM   #7014
gromo
Registered User

Likes (Received): 314

Posiadam LG G5 już z rok i nie uświadczyłem jakichkolwiek problemów. Wydaje mi się, że duża część ludzi uwzięła się na G5 za modułowość i słabe spasowanie. W moim egzemplarzu wszystko ładnie pasuje nic nie odstaje i po upływie czasu nie widać zużycia. System też działa jak trzeba i nie stwierdzam, żeby po tym czasie jakoś mulił.
gromo no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:13 PM   #7015
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Quote:
Originally Posted by phantom23 View Post
Dotyczą wielu modeli (również, a wręcz głownie flagowych, najdroższych) i żaden nie został z tego powodu wycofany z rynku. Widzisz różnicę?
A czy któryś z tych modeli zagrażał życiu? Widzisz różnicę?

Jesteś ewidentnie uprzedzony do producenta, wymieniasz wady G6 znalezione na jakichś forach gdzie ciężko stwierdzić rzetelność informacji (samo pękające szkiełko, dobre), a większość fachowych portali chwali ten model.

To mój 5 telefon LG i uważam że jest lepszy od G2 który wspominam najlepiej. G3 również był dobrym telefonem (może miałem szczęście bo kupiłem wersję 3Gb) i do dziś służy mojej mamie. Nie każdy potrzebuje najlepszego procesora i nie jara się wynikami w benchmarkach a szuka bardzo dobrego telefonu w rozsądnej cenie. I teraz G6 takim jest.
Old Yesterday, 08:17 PM   #7016
Angulo
Registered User

Angulo's Avatar

Likes (Received): 3481

LG mają jedną dużą zaletę - nawet w tych budżetowych jest moduł NFC.
Angulo no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:28 PM   #7017
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Quote:
Originally Posted by gromo View Post
Posiadam LG G5 już z rok i nie uświadczyłem jakichkolwiek problemów. Wydaje mi się, że duża część ludzi uwzięła się na G5 za modułowość i słabe spasowanie.
I słabą baterię i tak fatalny ekran, że byłby kompromitacją z w smartfonie za 1500zł. A LG za G5 chciało prawie dwa razy więcej. Do tego G5 po G4 przeją wadę płyty głównej, która powodowała bootloopy i była zarzewiem pozwu zbiorowego przeciwko LG.

Ekrany cierpią też na powidoki:
http://forum.android.com.pl/uploads/...1469967845.jpg

I dotyczy to nie tylko G5, ale i G4 czy V10:
http://forum.android.com.pl/uploads/...62295cfdc7.jpg

A tak wygląda jasność i kalibracja bieli w porównaniu do konkurencji:
https://i.ytimg.com/vi/RZFUjjhgXPs/hqdefault.jpg

Quote:
Originally Posted by SebastianNS View Post
A czy któryś z tych modeli zagrażał życiu? Widzisz różnicę?
I dlatego Samsung wycofał Note7 na całym świecie, mimo że stwierdzono zaledwie ok. 30 przypadków zadymienia na 2,5 mln sprzedanych egzemplarzy, w tym ani jednego w Europie. Innych wpadek jakościowych brak. A u LG problemy sa mniejszej wagi, ale występują co roku.
Quote:
Jesteś ewidentnie uprzedzony do producenta, wymieniasz wady G6 znalezione na jakichś forach gdzie ciężko stwierdzić rzetelność informacji (samo pękające szkiełko, dobre), a większość fachowych portali chwali ten model.
Jeśli informacje występują masowo i w różnych krajach to coś w nich jest. I to żadne uprzedzenie - ceny smartfonów LG spadają w rekordowym tempie. Tak, szkiełko pęka samo, telefon nie upadł, jest noszony w etui, a tu pewnego pięknego dnia właściciel spogląda na tył, a obok aparatu biegnie jednoznacznie wyglądająca rysa.
Fachowe portale albo są półfachowe i podoba im się w zasadzie każdy telefon za min. 1000-1500zł (bo ładny, kolorowy i ma dużo cyferek), a inne testując szukają dziury w całym, zaprzęgają do pracy aparaturę pomiarową i nie zostawiają na G6 suchej nitki - to powinien być G5 w 2016. To może niej jest bardzo zły telefon sam w sobie, ale wszystko trzeba odnieść do ceny i konkurencji z którą ten model walczy o rynek.
Quote:
To mój 5 telefon LG i uważam że jest lepszy od G2 który wspominam najlepiej. G3 również był dobrym telefonem (może miałem szczęście bo kupiłem wersję 3Gb) i do dziś służy mojej mamie. Nie każdy potrzebuje najlepszego procesora i nie jara się wynikami w benchmarkach a szuka bardzo dobrego telefonu w rozsądnej cenie. I teraz G6 takim jest.
Akurat w G3 był problem z softem, który bardzo mocno przycinał. Problem był dużo mniejszy w wersji z 3GB RAMu.

Last edited by phantom23; Today at 02:11 AM.
Reply

Thread Tools

Posting Rules