SkyscraperCity Forum banner
7M views 50K replies 1K participants last post by  Ufoludek 
#1 ·
Rośnie szansa na tramwaje

Środa, 15 września 2004r.

Ministerstwo gospodarki pozytywnie oceniło wniosek złożony przez gminę i MPK Wrocławia ma szanse dostać pieniądze na modernizację torowisk na ulicach Szewskiej, Widok i Grodzkiej oraz zakup 8 nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów z unijnych dotacji. Ministerstwo gospodarki poinformowało w poniedziałek, że wrocławski wniosek spełnia wymogi formalne i został zakwalifikowany do oceny technicznej.

Dokumenty w ministerstwie gospodarki złożyli w lipcu urzędnicy miejscy wspólnie z MPK. Wtedy bowiem okazało się, że 168 mln euro na rozwój transportu miejskiego ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (finansowanego przez Unię Europejską) będzie dostępne dla większej liczby miast niż pierwotnie zakładano.

Ministerstwo gospodarki zadecydowało, że oprócz Warszawy i Katowic o dotację mogą ubiegać się także Wrocław, Kraków, Poznań,

Trójmiasto, Łódź i aglomeracja Górnośląska.

Do ministerstwa wpłynęło w sumie 12 wniosków. Połowa została odrzucona ze względu na braki w dokumentacji lub niezgodność z założeniami ZPORR.

Oprócz wrocławskiego projektu, w którym miasto stara się o 12 mln euro (czyli blisko 58 mln zł), w październiku będą sprawdzane - z technicznego punktu widzenia - wnioski Warszawy, Gdyni, Poznania, Krakowa oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

O największą dotację walczy Kraków, który na zintegrowanie transportu publicznego chce pozyskać ponad 24 mln euro (ponad 115 mln zł).

BW - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
 
See less See more
#26,162 · (Edited)
Było napisane:

16 sierpnia 2013 roku (piątek)

Wszystkie linie będą kursowały zgodnie z sobotnimi rozkładami jazdy z wyjątkiem linii 602 i 607.
źródło: http://www.wroclaw.pl/informacja_o_zmianach_w_kursowaniu_komunikacji_zbiorowej,1.dhtml


Edit: Na przystankach (tu akurat Młodych Techników) też wisi informacja:
http://i.imgur.com/mUrVG3o.jpg

Trudno mi ocenić, czy Jakdojade i mobi.wroclaw.pl (po zeskanowaniu QRcode lub NFC) dobrze pokazują najbliższe odjazdy bo w tak późnych godzinach wieczornych na moim przystanku kursy robocze i sobotnie się pokrywają.

PS. Możesz czuć się "winny", bo wycieczkę na przystanek wykorzystałem jako doskonały pretekst by kupić sobie jeszcze jedno dobre piwo ;);)
 
#26,163 ·
W wolnej chwili sprawdzę, czy jakkolwiek przez ostatnie dwa lata zmienił się czas przejazdu linii 33PLUS. Jeżdżąc raz na jakiś czas nie zauważyłem większej poprawy na tej relacji (oczywiście z wyjątkiem ostatnio nieźle działającego ITS na ciągu ul. Legnickiej), ale to tylko moje wrażenie, póki co nie poparte żadnymi danymi
Jezdze wlasciwie codziennie 33+ w relacji pl. Strzegomski -> Swidnicka, i tak jak wspominasz, poprawy wlasciwie brak jakiejkolwiek.
Jedna z niewielu roznic (wszystko w relacji Pilczyce -> Olimpijski, bo w druga strone jezdze zawsze 23):
- tramwaj czesto dostaje pionowa kreske przy skrzyzowaniu z Rybacka, choc moze zostac wstrzymany przez kolejne swiatla przed przystankiem
- zazwyczaj tramwaje stojace przed 33+ na przystanku na 1go maja sa przyspieszane aby opuscic przystanek, nastepnie cykle tez sa krotsze aby 33 moglo w miare szybko ruszyc
- wylot Ruskiej w Kazimierza to jedna wielka ruletka. Pare tygodni temu bywalo tak ze tramwaj trafial idealnie w "zielone" i nie musial sie zatrzymywac, ostatnio jest tak jak po staremu, czyli dojezdza sie do swiatel, gdy akurat gasnie pionowa kreska
- standardowa odstajka przy swiatlach z Krupnicza
- od jakiegos czasu tramwaj zawsze trafia na "czerwone" przy przejsciu pod muzeum, wiec jakas dodatkowa minutka stania
- przy skrzyzowaniu z Widok dzieja sie rozne rzeczy, i dosc czesto tramwaje juz na przystanku sa przyspieszane, a 33+ potrafi dostac pionowa kreske w dosc dziwnych momentach cyklu na skrzyzowaniu...

Dalej juz nie mam pojecia jak jest, bo nie korzystam z trasy. Generalnie odczucie mam takie, ze niewiele sie zmienilo, przyspieszenie moze o jakas jedna minute? A ta trase fizycznie spokojnie daloby sie w 5-6 mint zrobic, gdyby tramwaj dostawal zawsze elegancko pionowa kreske. Obecnie wedlug rozkladu jest to 8 minut (ciekawe, ze w druga strone, w relacji Swidnicka -> pl. Strzegomski czas przejazdu wynosi 7 minut).
 
#26,164 ·
Michał78;106229601 said:
A na jakiej podstawie? Czy gdzieś było napisane, że w piątek będzie sobotni rozkład jazdy?
To samo miałem. 16 sierpnia normalny dzień i patrzę na rozkład w dni robocze, ale przypadkiem na wiacie wisiała żółta karteczka MPK że oni mają DŁUGI WEEKEND więc tramwaje jeżdżą w dzień roboczy jak w sobotę
Z innej strony
Co to za gigant jechał z kamerą w samochodzie za tramwajem 10.
Złapany na Szczytnickiej o 9:30 i jeszcze trąbił żeby ludzie mu zeszli z drogi.
Jechał praktycznie tuż tuż za tramwajem
Nowsza edycja tramwajem po Wrocławiu??
Stara ma chyba z 4 lata:nuts:
 
#26,165 ·
Jeżdżąc raz na jakiś czas nie zauważyłem większej poprawy na tej relacji (oczywiście z wyjątkiem ostatnio nieźle działającego ITS na ciągu ul. Legnickiej), ale to tylko moje wrażenie, póki co nie poparte żadnymi danymi.
Pisałem tu już kiedyś, że kilkukrotnie trafiłem na cudowną zieloną falę jadąc 33+ dzięki czemu odcinek pl. JPII - Most Grunwaldzki pokonałem w...7minut (rozkładowo 11). Potencjał jest i przy dobrych chęciach ze 2min da się urwać na odcinku przez samo centrum :)
 
#26,166 ·
Ja bardzo żałuję, że ITS w żadnym stopniu nie obejmuje autobusów (no może w jakimś małym jednak tak), przynajmniej pośpiesznych.

Kiedyś odcinek Arkady - Wałbrzyska przejechałem D w niecałe 10 minut (chyba 9). Wydaje się niemożliwe, ale trafiła się zielona fala - ani jednego postoju na światłach. Szkoda, że nie może tak być zawsze, bo taki czas przejazdu jest już alternatywą dla samochodu, i to całkiem dobrą alternatywą.
 
#26,167 ·
Magistrat chce wprowadzić strefę uspokojonego ruchu na ulicach Śródmieścia. Dodatkowo w mieście pojawi się prawie 70 progów zwalniających, które zmuszą kierowców do naciśnięcia hamulca. Zmotoryzowani będą też zwalniać coraz częściej przy tzw. przystankach wiedeńskich - w tych miejscach jezdnia jest podniesiona do wysokości chodnika. Czy ratusz całe, szeroko rozumiane, centrum Wrocławia zamierza zamienić w uspokojoną strefę?
Na Śródmieściu na pierwszy ogień ma pójść obszar ograniczony ulicami: Trzebnicką, Henryka Probusa, Jedności Narodowej, Jana Kilińskiego, ks. Józefa Poniatowskiego, Ołbińską oraz św. Wincentego. Wyłoniona w przetargu firma zaprojektuje zmiany w organizacji ruchu. To nie tylko postawienie znaków z ograniczeniem prędkości i odpowiednie pomalowanie jezdni. Pojawią się tam minironda, wyniesione skrzyżowania i przejścia dla pieszych, zostaną zawężone promienie łuków, rowerzyści dostaną kontrapasy na jezdni.

W już istniejących strefach, gdzie jedziemy 30 km/h, zostaną na 16 ulicach zamontowane progi zwalniające.Rotomat zakończy montaż w październiku. Koszt wszystkich to 340 tys. zł.

Wybrano również wykonawcę przystanków wiedeńskich. Firma Radpol za niespełna 200 tys. zł przebuduje trzy przystanki, gdzie piesi będą wsiadać do tramwajów z podwyższonej jezdni. Dwa takie przystanki pojawią się na ul. Hubskiej, na wysokości ul. Prudnickiej, a trzeci na ul. Piłsudskiego - naprzeciwko Teatru Muzycznego Capitol. To ostatnie miejsce już się kierowcom kojarzy z utrudnieniami, bo zrobiono tam podwójny przystanek tramwajowy z dodatkowym przejściem dla pieszych.

Na przystanku wiedeńskim tramwaje zatrzymują się na środku ulicy, zaś pasażerowie wsiadają i wysiadają przechodząc przez jezdnię. I właśnie ten jej fragment jest podniesiony.

Do nowej strefy uspokojonego ruchu we wrocławskim Śródmieściu wjedziemy przez tzw. bramy. To miejsca tak przebudowane, żeby kierowca musiał zwolnić. Poza znakami ograniczającymi prędkość do 30 km/h może być tam zwężenie jezdni albo wyniesienie przejścia dla pieszych.

Być może fragmenty ulic w strefie staną się jednokierunkowe. Mogą zniknąć miejsca parkingowe z chodników, by piesi poruszali się swobodnie. Zyskają też rowerzyści, bo pojawią się stojaki na jednoślady.
http://www.gazetawroclawska.pl/arty...nskie-kierowcy-beda-musieli-zwolnic,id,t.html
 
#26,169 ·
Jechał ktoś już może tramwajem Świdnicką przez Piłsudskiego? Ciekawi mnie, czy oprócz wymiany zwrotnic poprawili trochę stan torowiska, bo widziałem, że rozkopali wzdłuż trochę kostki.
Nieco się poprawiło szczególnie od strony Opery, ale szału nie ma.
Przede wszystkim naprawili lewą szynę przed zwrotnica najazdową od strony Opery - wcześniej był gigantyczny uskok. Teraz jest gładko.
Zwrotnica zjazdowa w stronę Dworca - nadal tragedia.
Krzyżownice na środku - bez zmian.
 
#26,170 ·
Nieco się poprawiło szczególnie od strony Opery, ale szału nie ma.
Przede wszystkim naprawili lewą szynę przed zwrotnica najazdową od strony Opery - wcześniej był gigantyczny uskok. Teraz jest gładko.
Zwrotnica zjazdowa w stronę Dworca - nadal tragedia.
Krzyżownice na środku - bez zmian
.
Czyli do remontu:lol:
 
#26,171 ·
http://www.gazetawroclawska.pl/arty...a-autobusu-103-dodatkowe-przystanki,id,t.html

Wrocław: Nowa, dłuższa trasa autobusu 103 (DODATKOWE PRZYSTANKI)

Autobus linii 103 będzie miał nowy przystanek na ul. Sokolniczej, gdzie będzie zarówno zaczynał, jak i kończył jazdę. Wcześniej linia 103 kursowała do placu Solidarności. Tym samym wsiadając na Praczach Odrzańskich pojedziemy przez pl. Solidarności, ul. Legnicką i pl. Jana Pawła aż do ul. Sokolniczej.

W drodze powrotnej pasażerowie pojadą od przystanku na ul. Sokolniczej przez przez ulicę Sikorskiego, Podwale, pl. Jana Pawła II (przystanek zlokalizowany pod "Cuprum") i dalej swoją trasą w kierunku Pracz Odrzańskich.

Dawniej autobus linii 103 zatrzymywał się na pl. Solidarności, a do pl. Jana Pawła II trzeba było dojść na piechotę.
 
#26,173 ·
Z dwóch dużych wrocławskich skrzyżowań: Powstańców Śląskich i Hallera (gdzie jeżdżą tramwaje linii 20 i 24) oraz Ślężnej i Kamiennej (tamtędy prowadzą trasy tramwajów linii 9 i 15) znikną ręczne zwrotnice na szynach. Zastąpią je urządzenia elektryczne. To dobra wiadomość dla motorniczych, którzy do tej pory musieli wysiadać z tramwaju i ręcznie przekładać zwrotnice za pomocą wajchy. Teraz wystarczy naciśnięcie pilota.
Nie jest to jednak pożegnanie z ręcznymi zwrotnicami, bo takich zostanie jeszcze 94, także w centrum miasta. Elektrycznych jest 134.

Wykonawca wymieni zwrotnice na dwóch krzyżówkach za ponad 550 tys. zł. - Chcemy wystartować z pracami około 9 września - mówi Tomasz Siekierski z Zakładu Sieci i Zasilania. Roboty mają zakończyć się do końca września. Będą prowadzone nocą, gdy nie jeżdżą tramwaje i nie powinny utrudnić życia kierowcom aut.Elektryczne urządzenia służą nie tylko wygodzie motorniczych.Mają wpływ na szybkość jazdy, bo "tańczący z wajchami" pracownik MPK nie zawsze zdąży przejechać na swoim cyklu świateł. Kilka ręcznych zwrotnic na trasie może opóźnić kurs tramwaju o kilka minut.

Nowe zwrotnice to także większe bezpieczeństwo jazdy, bo na sygnalizacji dla motorniczego wyświetla się ułożenie iglicy. Dzięki temu widzi on, czy musi zmienić zwrotnicę. W ostatni piątek zakończyła się wymiana zwrotnic na ważnym skrzyżowaniu Świdnickiej i Piłsudskiego. - Czekałem od dawna na lepszą zwrotnicę przy Świdnickiej - słyszymy od pracownika MPK. - Nowe urządzenia bardzo przydałyby się też przy Renomie oraz na Krupniczej. Nie wszyscy jednak się cieszą. - Wadą nowych rozjazdów jest to, że często się psują. Wtedy i tak trzeba przestawiać je ręcznie - komentuje inny motorniczy.

Jak częste to zjawisko? - Nie ma urządzeń niezawodnych. Liczba usterek elektronicznych zwrotnic jest niewielka - zapewnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Wrocławscy motorniczowie mają powody do narzekań, bo koledzy z innych, dużych miast rzadko używają wajchy. Na przykład w Krakowie nie ma już ani jednej ręcznej zwrotnicy (elektrycznych jest 130), w Gdańsku zostało ich 12 (na 75 wszystkich), w Warszawie 29 na 446 urządzeń.

Gdzie we Wrocławiu motorniczy wciąż musi ręcznie zmienić kierunek jazdy? Na przykład przy Dolmedzie na Legnickiej, na pl. Legionów, pl. Orląt Lwowskich, na skrzyżowaniach: Podwala i Sądowej, Podwala i Świdnickiej, Grabiszyńskiej i Hallera, Piłsudskiego i Kołłątaja. - Każdego roku przy remontach dróg, oprócz wymian rozjazdów montujemy minimum dwie nowe zwrotnice - zapewnia Ewa Mazur.

W przyszłym roku nowe urządzenia pojawią się przy pętli tramwajowej na ul. Słowiańskiej. Zostaną wymienione także na Krupniczej, w ramach remontu całej ulicy.
http://www.gazetawroclawska.pl/arty...asta-chociaz-jest-ich-jeszcze-sporo,id,t.html
 
#26,175 · (Edited)
Ostatnio trochę dużo słońca było - to może przyświeciło za mocno i to przez przypadek?
Ja podejrzewam, że w czasie wakacji był tam jakiś praktykant, któremu udało się przepchnąć swój pomysł bo szef działu był na urlopie.

Edit:

I będzie tego więcej:
gazetawroclawska.pl
Mój reporter: kiedy autobusy wrócą na rynek Psiego Pola? Będą nowe linie!
Autobusy wrócą na rynek Psiego Pola po ukończonym remoncie ul. Krzywoustego. Ma to nastąpić do grudnia tego roku. Drogowcy zapewniają, że zdążą w tym terminie. Potem niezbędne będą odbiory techniczne tej inwestycji, które potrwają kilka tygodni. Realnie autobusy mogłyby wrócić więc w styczniu 2014 r. Jeśli remont Krzywoustego zakończy się wcześniej, wcześniej też na ulicy zobaczymy autobusy.
Na swoje stare trasy prowadzące przez rynek Psiego Pola wrócą te linie, które obecnie jeżdżą objazdami, czyli: D, N, 128, 130, 131, 141, 147, 331, 904, 914, 911, 921. Trzy linie będą objeżdżały nowe rondo na Psim Polu, by wyjechać w powrotną trasę. Będą to: 934, 936, 944.
Oprócz tego pojawią się 4 nowe linie autobusowe:
150L – jadące przez ul. Gorlicką do Litewskiej, a wracające przez Żmudzką i Kiełczowską
150 P – Jadący w drugą stronę: Kiełczowską, Żmudzką, Litewską i Gorlicką
151 – ze stacji kolejowej na Psim Polu do osiedla Sobieskiego
158 – ze stacji kolejowej na Psim Polu do Zakrzowa
 
#26,178 ·
Nie martw się, wtedy zaczną wymieniać stare :troll: To jak malowanie mostu Golden Gate- nigdy się nie kończy-skończą z jednej strony a z drugiej już musza na nowo działać z farbą.
 
#26,180 ·
Firma Brzazgacz-Effer, która wygrała przetarg na wielozadaniowy, specjalistyczny dźwig dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, pokazała w środę sprzęt, który wyjedzie na ulice Wrocławia już we wrześniu.
Do tej pory wrocławskie MPK potrzebowało dwóch dźwigów, by wstawić na tory wykolejony tramwaj. Na przykład Skoda ma 30 m długości i waży aż 37 ton. Teraz, dzięki nowej maszynie, spółka będzie mogła sprawniej usuwać utrudnienia po wypadkach tramwajów. Dźwig kosztował blisko 4,7 mln zł, z czego 85 proc. to dotacja unijna. Firmę, która go dostarczy, udało się wyłonić dopiero po kilku przetargach.
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,...__Na_ulicach_we.html#ixzz2ccPBgCoe#LokWrocTxt
 
Top