search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 3rd, 2016, 07:41 PM   #2221
Bezimienny17
Registered User

Likes (Received): 863

Quote:
Originally Posted by tomcislaw View Post
Niestety nie śledzę tego wątku na bieżąco, dzisiaj spojrzałem na mapki i wychodzi z nich, że od Marek do obwodnicy Radzymina będą aż cztery węzły- to tak na serio ktoś zaprojektował czy to tylko plany, które nie będą wdrożone?
Nie ukrywam, że węzeł Wołomin to jakieś nieporozumienie, ogólnie większe zagęszczenie jest tutaj węzłów niż na obwodnicy Warszawy.
Po co komuś droga, skoro dostęp do niej jest utrudniony? Ta droga powstaję po to aby rozładować duży ruch spowodowany właśnie dużą aglomeracją
Bezimienny17 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 3rd, 2016, 07:58 PM   #2222
tomcislaw
Registered User

Likes (Received): 19

Ale węzeł Wołomin w szczerym polu? Ponadto ideą obwodnicy jest zgarnianie ruchu tranzytowego, a nie lokalnego. Spójrzcie co się dzieje przy trasie toruńskiej na wysokości wisłostrady- tam następuje pomieszanie z poplątaniem i korki.
Nie oszukujmy się, ale średnia 3 km (15 km odcinka i 4 węzły nie licząc Marek i łączenia z obwodnicą Radzymina) na zjazd to lekka przesadza, jadąc 120 km/h daje nam to mijanie węzła co półtorej minuty o ile oczywiście ruch będzie płynny.

Co ciekawe nie widzę żadnego MOPa, najbliższy dopiero za Wolą Rasztowską.

Jednak pochwalam ideę robienia od razu 3 pasów ruchu, zamiast jak na WOŁ 2 z możliwością dosztukowania trzeciego. Swoją drogą na dniach powinienem mieć kilka fotek z budowy
tomcislaw no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2016, 08:04 PM   #2223
john murrow
Dżast juzer

john murrow's Avatar

Likes (Received): 799

Ale co ci te węzły przeszkadzają, jeśli będziesz jechał prosto?
john murrow no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2016, 08:38 PM   #2224
Zachu.
Registered User

Quote:
Ale węzeł Wołomin w szczerym polu?
Jak nazwa wskazuje ma to być dojazd z Wołomina i podobno jeden taki co buduje dużo tak sobie wykombinował że tam zaraz osiedla będzie budował.
Podobnie jest z S17 WOW i węźle na poligonie.
Zachu. no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2016, 10:03 PM   #2225
tomcislaw
Registered User

Quote:
Originally Posted by john murrow View Post
Ale co ci te węzły przeszkadzają, jeśli będziesz jechał prosto?
Każdy taki węzeł przy większym ruchu będzie powodował zmniejszenie płynności lub nawet korek.
O ile w przypadku WOW duża liczba węzłów ma swoje uzasadnienie to nie rozumiem tej idei w tym wypadku i faktycznie wygląda to tak, jakby ktoś pokroju dużego dewelopera wykupił okoliczne pola i stawiał tam drugie Wilno bądź Derby. Innego uzasadnienia nie widzę.

Chciałbym zwrócić wam uwagę, że to nie jest droga o znaczeniu lokalnym a co najmniej wojewódzkim a tak naprawdę biorąc pod uwagę jej przebieg- międzykrajowym. Myślałem, że te mapki są nieaktualne, nie spodziewałem się tego, że tak dziwnie można zaprojektować drogę tego typu i widzę że wywiązała się z tego ciekawa dyskusja.

Moim zdaniem sam przebieg i koncepcja tej drogi są dziwne. O ile węzeł Zielonka czy Radzymin są ok o tyle te środkowe mnie dziwią. Jak sobie projektanci wyobrażali połączenie 3 pasmowej ekspresówki z drogą tego typu?
https://www.google.pl/maps/@52.35160...7i13312!8i6656

Fajnie, że coś się robi i nikt nie szczędzi środków, jednak powinno to się odbywać z jakąś logiką. Małe osiedlowe uliczki nie przepuszczą dużego ruchu a budowanie węzła dla niewielkich mieścinek też nie ma sensu. O ile jeszcze od węzła Wołomin mogą wybudować ciekawą drogę o tyle węzeł Kobyłka niczym się nie broni oprócz faktu, że Nadma i Kobyłka mają tak samo do niego blisko i jedni drugim nie będą przeszkadzać zbytnio

fanatyk liked this post
Old May 4th, 2016, 08:01 AM   #2226
rybirek
Registered User

Likes (Received): 217

Quote:
Każdy taki węzeł przy większym ruchu będzie powodował zmniejszenie płynności lub nawet korek. O ile w przypadku WOW duża liczba węzłów ma swoje uzasadnienie to nie rozumiem tej idei w tym wypadku i faktycznie wygląda to tak, jakby ktoś pokroju dużego dewelopera wykupił okoliczne pola i stawiał tam drugie Wilno bądź Derby. Innego uzasadnienia nie widzę. Chciałbym zwrócić wam uwagę, że to nie jest droga o znaczeniu lokalnym a co najmniej wojewódzkim a tak naprawdę biorąc pod uwagę jej przebieg- międzykrajowym .....
Każdego dnia do Warszawy wjeżdża ponad 500tys. pojazdów, ponad 50% tego ruchu generują miejscowości w odległości do 25km od granic miasta. Każda droga klasy S/A (A2/S2/S17/S8/S7) dochodząca do kordonu zewnętrznego miasta ma znaczenie głównie lokalne. Tranzyt przez Warszawę to może 5% ruchu. W Warszawie z przyległościami żyje ponad 10% ludności Polski, to dla ludzi buduje się "eski", a nie dla mitycznego tranzytu.

sumas, pitersi, Hoogs, amiron, Maro85 and 5 others liked this post
rybirek no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2016, 08:27 AM   #2227
sumas
Registered User

sumas's Avatar

Likes (Received): 5428

Na potwierdzenie obrazek - SDR2015 region warszawski

Widać chyba jak na dłoni i np. w Markach jest niemal 60 tys. poj./dobę, a w Radzyminie 30 tys. A to znaczy, że połowa ruchu rozjeżdża się po "osiedlowych uliczkach niewielkich mieścinek".

zbyhoo78 liked this post
sumas está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 4th, 2016, 09:37 AM   #2228
Kepler82
Registered User

Likes (Received): 64

Ta ilość węzłów to jeden z niewielu kroków na przód w polskim myśleniu infrastrukturalnym.
Obwodnica będzie 3-pasmowa, wjazdy i wyjazdy z węzłów będą oddzielne, więc owszem może nastąpić w tym miejscu spowolnienie ruchu, ale nie sądzę, aby powodowało ono korki.
Swoją drogą, węzeł Wisłostrada w takim wydaniu zawsze będzie powodował utrudnienia (6 pasów => 3 pasów), ale zaprojektowanie na siłę trasy kat. S tylko dla samej S było dużym błędem. Można byłoby zaprojektować zwykłą DK i wówczas można by było zmieścić dodatkowy pas, nie mówiąc o ekranach akustycznych....

Swoją drogą obecna obwodnica Warszawy i tak jest już koncepcją przestarząłą. Nie jest ona dostosowana do ruchu ( koncepcja była opracowana wieki temu).
Kepler82 no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2016, 10:16 AM   #2229
rybirek
Registered User

Dodam jeszcze, że węzeł Drewnica jest chyba "zrobiony" najlepiej jak było można. Na dosyć długim odcinku jest rozszerzenie do 5 pasów, wszystkie łącznice dwupasmowe.
Brawo !

Maro85 liked this post
Old May 4th, 2016, 11:40 AM   #2230
tomcislaw
Registered User

Quote:
Originally Posted by sumas View Post
Na potwierdzenie obrazek - SDR2015 region warszawski

Widać chyba jak na dłoni i np. w Markach jest niemal 60 tys. poj./dobę, a w Radzyminie 30 tys. A to znaczy, że połowa ruchu rozjeżdża się po "osiedlowych uliczkach niewielkich mieścinek".
Wziąłeś pod uwagę fakt, że obok masz centrum handlowe M1 a w Markach sporo różnego typu zakładów, do których dojeżdżają ludzie również z Warszawy?
Ponadto mierzenie w Markach gęstości ruchu może nieść za sobą problem ruchu lokalnego, który może mocno windować pomiary.
Jak dla mnie ze schematu widać wyraźnie, że akurat tranzyt ma się dobrze.
Ponadto nadal zostaje kwestia węzła Kobyłka- przecież to nie ma żadnego sensu jak już pisałem. Nawet jeśli od węzła będzie odbiegać jakaś ładna droga to i tak tylko do miasta, bo dalej są tylko dziurawe osiedlowe uliczki.

Nie chcę wyjść na hejtera, ale dla mnie ten projekt jest dziwny a dokładniej umiejscowienie węzłów.
Old May 4th, 2016, 12:26 PM   #2231
pawellewap
Registered User

Likes (Received): 1

Wczesniej nie podobal ci sie wezel Wolomin, a teraz doszla Kobylka? I co wezel Zielonka mialby "obsluzyc" wszystkich mieszkancow Zielonki, Kobylki, Wolomina i dalszych miejscowosci?
pawellewap no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2016, 01:03 PM   #2232
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 4561

Quote:
Ponadto nadal zostaje kwestia węzła Kobyłka- przecież to nie ma żadnego sensu jak już pisałem. Nawet jeśli od węzła będzie odbiegać jakaś ładna droga to i tak tylko do miasta
No po prostu straszne, będzie droga do miasta. Znacznie lepiej by było, gdyby z miasta do szosy dojechać się nie dało.
MichalJ no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2016, 01:39 PM   #2233
sumas
Registered User

sumas's Avatar

Likes (Received): 5428

Quote:
Wziąłeś pod uwagę fakt, że obok masz centrum handlowe M1 a w Markach sporo różnego typu zakładów, do których dojeżdżają ludzie również z Warszawy?
Ponadto mierzenie w Markach gęstości ruchu może nieść za sobą problem ruchu lokalnego, który może mocno windować pomiary.
Jak dla mnie ze schematu widać wyraźnie, że akurat tranzyt ma się dobrze.
Ponadto nadal zostaje kwestia węzła Kobyłka- przecież to nie ma żadnego sensu jak już pisałem. Nawet jeśli od węzła będzie odbiegać jakaś ładna droga to i tak tylko do miasta, bo dalej są tylko dziurawe osiedlowe uliczki.

Nie chcę wyjść na hejtera, ale dla mnie ten projekt jest dziwny a dokładniej umiejscowienie węzłów.
To przyjrzyj się uważnie, warszawski ruch do i z centrum handlowego masz na poziomie 95 tys.
Całe szczęście, że to nie ty projektowałeś ten odcinek, jakbyś mieszkał w okolicy, to byś wiedział ile czasu codziennie dziesiątki tysięcy ludzi, tracą dwa razy po 30-50 minut na przejechanie parunastu km w kierunku Warszawy i z powrotem.
Jak jeszcze wybudują choćby tylko ogryzek S17 łączący S8 z Żołnierską/Marsa, to wtedy zdecydowaną większość ruchu do i z Warszawy przejmą oba węzły Kobyłce i Wołominie, które nazywasz bezsensownymi. A nareszcie Marki, Ząbki, Zielonka odetchną, bo puki co cały ruch Wołomina i okolic przewala się przez centra tych miast.

PorannaKawa, tomasz_zielonka liked this post
sumas está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 4th, 2016, 01:42 PM   #2234
macieii
Registered User

Likes (Received): 1987

Quote:
Wziąłeś pod uwagę fakt, że ... <ciach>
Nie wyszedłeś, nie martw się. Ale nad logicznym myśleniem musisz jeszcze popracować. Warto też pojeździć trochę po świecie i zobaczyć, jak gęsto upakowane bywają węzły na głównych drogach koło głównych miast. Warto też wybrać się na S8 w okolice Powstańców Śląskich i pogadać z tzw. miejscowymi co sądzą o rezygnacji z węzła z S8 w ich okolicy.
macieii no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2016, 11:10 PM   #2235
tomcislaw
Registered User

Quote:
Originally Posted by sumas View Post
To przyjrzyj się uważnie, warszawski ruch do i z centrum handlowego masz na poziomie 95 tys.
Całe szczęście, że to nie ty projektowałeś ten odcinek, jakbyś mieszkał w okolicy, to byś wiedział ile czasu codziennie dziesiątki tysięcy ludzi, tracą dwa razy po 30-50 minut na przejechanie parunastu km w kierunku Warszawy i z powrotem.
Jak jeszcze wybudują choćby tylko ogryzek S17 łączący S8 z Żołnierską/Marsa, to wtedy zdecydowaną większość ruchu do i z Warszawy przejmą oba węzły Kobyłce i Wołominie, które nazywasz bezsensownymi. A nareszcie Marki, Ząbki, Zielonka odetchną, bo puki co cały ruch Wołomina i okolic przewala się przez centra tych miast.
Ale przytoczyłeś dane z tej mapki kompletnie od czapy i próbujesz coś udowodnić. W dodatku ta mapka sama w sobie zbyt wiele nie wnosi, bo nie bierze pod uwagę wielu dużych arterii i same pomiary nie są doskonałe, tak naprawdę musielibyśmy wziąć pod uwagę różne godziny i oddzielić ruch lokalny, ruch do Warszawy i tranzytowy, a najlepiej jeszcze mieć możliwość podziału na auto osobowe i ciężarowe. To jest tak, że bierzesz jedne dane i na ich podstawie stawiasz bardzo daleko idące wnioski. Niestety ale nie masz pojęcia o wnioskowaniu i dopowiadasz rzeczy, które nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdą.
Czasem zdarza mi się pojechać w te okolice i tak ludzie tam stoją, ale to jest ruch nie tylko do Nadmy czy kawałka Kobyłki, ale w dużej mierze do dalszych wiosek a całym problemem jest fakt, że ruch przejmuje wąska ulica. Toteż dziwi mnie fakt, że wielu ludzi woli jechać autem do Warszawy niż przesiąść się w pociąg i wejść do metra dw. wileński. Moi znajomi tak robią, co kieruje ludźmi którzy wolą stać godzinę w korku to nie wiem. Wiesz tłumaczenie, że jak ktoś mieszka to chce mieć węzeł obok siebie jest słabe. Ząbki powinny blokować budowę dopóki ktoś im nie wybuduje węzła To takie oczywiste, że każdy chce mieć jak najlepszy dostęp do tego typu drogi, jednak czy to jest argument?
Mówisz, że znaczny ruch z okolic przejmie węzeł Kobyłka- widziałeś jego okolice? Mówisz, że znaczną część ruchu z tych okolic ma przejąć węzeł, do którego prowadzą niskiej jakości drogi gminne i to jest dobre? Jeszcze Wołomin broni się faktem przedłużeniem drogi wojewódzkiej pod sam węzeł, ale Kobyłka? Chyba jedyną korzyścią będzie fakt, że w okolicy jakiś deweloper postawi tam duże osiedle jak już ktoś pisał. Doprowadzanie ruchu mocno lokalnego pod drogi klasy S dla mnie to pomysł dziwny.
PS pisze się "póki" a nie "puki"

Ciekawe jak wyglądałby kosztorys tej drogi, gdyby wyciąć jeden i dwa węzły. Swoją drogą pytanie natury technicznej- przejazd S8 nad DW629 docelowo ma mieć trzy pasy a te dwa co są teraz to tylko tymczasowe? Orientujecie się, czy przebudują ten węzeł, obecnie jest taki słaby
Old May 5th, 2016, 10:06 AM   #2236
tomzyl
Registered User

Likes (Received): 209

Quote:
dziwi mnie fakt, że wielu ludzi woli jechać autem do Warszawy niż przesiąść się w pociąg i wejść do metra dw. wileński. Moi znajomi tak robią, co kieruje ludźmi którzy wolą stać godzinę w korku to nie wiem.

Ciekawe jak wyglądałby kosztorys tej drogi, gdyby wyciąć jeden i dwa węzły. Swoją drogą pytanie natury technicznej- przejazd S8 nad DW629 docelowo ma mieć trzy pasy a te dwa co są teraz to tylko tymczasowe? Orientujecie się, czy przebudują ten węzeł, obecnie jest taki słaby
Peem tak, może warto zobaczyć co się dzieje aktualnie od Zielonki do Tłuszcza oraz co będzie się działo za miesiąc od Wileńskiej do Zielonki, tj już do Tłuszcza. Modernizacja. Wileńska - Zielonka 1 tor, w Zielonce 2 tory, Zielonka - Wołomin 1 tor, w Wołominie 2 tory, Wołomin - Tłuszcz 1 tor. Dalej dziwi Cię fakt, że ludzie wolą stać w korkach niż stać w polu w przypadku ew awarii?

Odnośnie węzła na S8/DW629 on jest właściwie gotowy, tylko wytną obecny zjazd w lewo z estakady i tyle. Dołem rondo i jazda, a górą prosto na Litwę.
Old May 5th, 2016, 10:27 AM   #2237
Siodema
Registered User

Likes (Received): 3

Obecnie duża część ruchu z Marek, Zielonki, Kobyłki, Ząbek, Radzymina, Wołomina, Nadmy ETC próbuje wjechać na trasę toruńską pozostała część jedzie na Żołnierską która zaraz będzie w remoncie.

Te "lokalne" węzły są bardzo istotne dla ruchu lokalnego.

Mieszkam 300 metrów od S8 nowo budowanej i nie mogę się doczekać końca inwestycji
Siodema no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2016, 02:00 PM   #2238
rybirek
Registered User

Quote:
S8/DW629 - przecież tam są trzy pasy + dwupasmowe łącznice do węzła.
https://goo.gl/maps/ktLxfzJxsDM2

Quote:
Originally Posted by tomzyl View Post
Odnośnie węzła na S8/DW629 on jest właściwie gotowy, tylko wytną obecny zjazd w lewo z estakady i tyle. Dołem rondo i jazda, a górą prosto na Litwę.
S8 nie prowadzi na Litwę, będzie się kończyła w Białymstoku. Do Budziska to S61 (trzeba odbić w Ostrowi Mazowieckiej).
Old May 5th, 2016, 03:13 PM   #2239
leniwiec3082
Registered User

leniwiec3082's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
Originally Posted by rybirek View Post
S8 nie prowadzi na Litwę, będzie się kończyła w Białymstoku. Do Budziska to S61 (trzeba odbić w Ostrowi Mazowieckiej).
A to będzie skomplikowane. Bo S8 obecna to E67 na Litwę również jako DK8 w wielu miejscach (również od B-stoku do granicy PL/LT). Jak zbudują całą S61 to chyba zmienią nr międzynarodowy... Ale w tamtym czasie to równie dobrze mogą nadać S8 odc Wwa - Via Baltica a odc. Ostrów B-stok przemianować na coś nieparzystego nawet...
leniwiec3082 no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2016, 11:39 AM   #2240
zbyhoo78
Registered User

Likes (Received): 1943

Właśnie wróciłem z oblotu budowy. Mimo tego, że dziś jest niedziela i zacząłem przed g. 8 rano to trzeba uczciwie przyznać, że były miejsca, gdzie prowadzono roboty.
Powiem Wam, że widać różnicę w stosunku do zeszłego miesiąca! Nie obiecuję, że dziś, ale wrzucę fotki (spróbuję je podobierać i ułożyć podobnie do ostatniego pakietu).

pozdrawiam!
z.

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s8, mazowieckie, obwodnica, obwodnica warszawy, s-8

Thread Tools

Posting Rules