search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 6th, 2017, 11:01 PM   #4141
Crusier
Registered User

Likes (Received): 2657

06.08.2017 - od ES-1 do WS-1

1. ES-1, nitka w kierunku Radzymina od strony Warszawy

2. To samo dalej, dylatacja na jezdni w kierunku Radzymina od strony Radzymina

3. Przed D-ES-4, jezdnia w kierunku Radzymina od strony Warszawy. Asfalt jest już na równo z warstwą, która jest od strony Warszawy, czyli chyba czas na kolor czarny zamiast szarego na tym odcinku.

4. Na drugiej nitce też widać świeży asfalt, więc chyba analogicznie.

5. D-ES-4, nitka w kierunku Radzymina pokryta izolacją, widok w stronę Radzymina.

6. Widok w stronę Warszawy z obiektu.

7. Znów widok w stronę Warszawy, ale już zza obiektu.

8. Płyta przejściowa na jezdni w kierunku Warszawy, widok od strony Radzymina.

9. Nasyp międzt D-ES-4 a WS-1. Na schemacie jest tu kruszywo, ale niestety nie wygląda na to...

10. WS-1

Cdn.

Sponsored Links
Old August 6th, 2017, 11:06 PM   #4142
manuzieg
ski flying

Likes (Received): 3

Witam, co prawda często tu wchodzę ale teraz postanowiłem się zalogować i coś napisać.

Jestem zszokowany, patrząc na kontrast między odcinkami Salini i Astaldi. Może tutaj było coś już pisane, ale zadam pytanie: jaka jest realna przyczyna takich opóźnień na odcinku Salini? Czy chodzi tu rzeczywiście o pieniądze czy o coś innego?
manuzieg no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2017, 11:12 PM   #4143
Crusier
Registered User

06.08.2017 - od WS-1 do WS-2

11. WS-1, nitka w kierunku Radzymina.

12. Za WS-1, nitka w kierunku Warszawy od strony Radzymina. Jest i kawałek asfaltu tutaj.

13. Widok w kierunku Radzymina zza WS-1

14. KP-20 od strony Zielonki.

15. Przed WS-2 (od strony Warszawy) na obu jezdniach jest kruszywo, a na schemacie przedwcześnie na szaro.

16. WS-2, jezdnia w kierunku Radzymina od strony Warszawy.

17. Widok w stronę Warszawy z WS-2, nitka w stronę Warszawy.

18. DW631 od strony Marek

19. Widok trochę bardziej na prawo

20. Łącznica z jezdni w kierunku Warszawy na doł.

21. Widok w przeciwną stronę.

Cdn.

Last edited by Crusier; August 6th, 2017 at 11:40 PM.
Crusier no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2017, 11:23 PM   #4144
Crusier
Registered User

06.08.2017 - od WS-2 do granicy kontraktów

22. Dylatacja na jezdni w kierunku Radzymina od strony Radzymina.

23. Przyszła łącznica z dołu do jezdni w kierunku Radzymina.

24. Studzienka i korytka za miejscem włączenia wspomnianej łącznicy.

25. Nasyp WD-3 w kierunku Kobyłki, widok od strony Radzymina

26. Nasyp WD-3 w kierunku Marek, widok od strony Radzymina

27. I spojrzenie bardziej w stronę Marek.

28. PZ-4 od strony Radzymina, nitka w kierunku Radzymina.

29. Widok w kierunku WD-5

30. OUD

31. Widok na granice kontraktów z przyszłej jezdni w stronę Warszawy

32. Łącznica Radzymin - ul. Szkolna, jak tylko usypią...

33. W pobliżu granicy spojrzenie w tył na WD-5 z jezdni w kierunku Radzymina

34. Te kruszywo na jezdni w kierunku Warszawy, to chyba już zadanie Salini? Na schemacie go brakuje. Niby tylko kawałeczek, ale pierwszy krok aby się jakiś asfalt Salini pojawił tutaj wreszcie.

Na odcinku Astaldi to chyba od tej strony niewiele się zmieniło, więc dalej nie jechałem, bo było już późno. No a odcinek Salini smutno wygląda niestety.
Old August 7th, 2017, 12:17 AM   #4145
sumas
Registered User

sumas's Avatar

Likes (Received): 8289

Quote:
Originally Posted by Crusier View Post
...
34. Te kruszywo na jezdni w kierunku Warszawy, to chyba już zadanie Salini? Na schemacie go brakuje. Niby tylko kawałeczek, ale pierwszy krok aby się jakiś asfalt Salini pojawił tutaj wreszcie.
...
Granica kontraktów nie przebiega prostopadle do osi jezdni, tylko po skosie.

A po za tym, chyba za dużo oczekujesz od schematu. Przy obrazku szer. 1600 pikseli, 20m długości drogi w terenie ma rozdzielczość dwóch pikseli, swoje jeszcze dokłada algorytm skalowania screena. Dlatego nie widać cienkich pasków w innym kolorze, zwłaszcza na stykach obiektów i jezdni.
sumas no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2017, 12:43 AM   #4146
Crusier
Registered User

Masz racje, po skosie. Tylko, że ten skos jest odwrotnie, tzn. właśnie Salini "wdziera się" jezdnią w kierunku Warszawy w Astaldi. Te dwie studzienki, które widać na planie obwodnicy, to chyba te same, które są na moim zdjęciu w miejscu, gdzie kruszywo się kończy:

A jeśli chodzi o to, że w niskiej rozdzielczości nie widać małych odcinków, to może dałoby się w takim wypadku dać im kontur nie czarny,a właśnie w ich kolorze wypełnienia? Nie wiem oczywiście w jaki sposób wykonujesz ten schemat i czy taka operacja jest łatwa do zrealizowania.
Old August 7th, 2017, 06:26 PM   #4147
mzachar
Registered User

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by manuzieg View Post
Jestem zszokowany, patrząc na kontrast między odcinkami Salini i Astaldi. Może tutaj było coś już pisane, ale zadam pytanie: jaka jest realna przyczyna takich opĆ³źnień na odcinku Salini? Czy chodzi tu rzeczywiście o pieniądze czy o coś innego?
Jakie pieniądze? Przecież wygrali przetarg składając swoją ofertę z obliczoną kwotą, jakiej oczekiwali za wykonanie zadania.

Moim zdaniem, wielu wykonawców dużych inwestycji, traktuje terminy z umów dosyć ... "umownie". Niestety, przez wiele lat przyzwyczailiśmy ich, że mogą sobie na takie podejście pozwalać. Jako "państwo" w zasadzie nie wyciągamy wobec nich, żadnych konsekwencji.

Tu powstrzymam tych co się obruszą, żeby to olać, po co się czepiać, dobrze że budują. Otóż piszę z autopsji. Spróbujcie jako mały/średni przedsiębiorca nie dostarczyć w terminie przedmiotu zamówienia przetargowego - szybko się za Was wezmą. Kary umowne, pomniejszanie kwoty z oferty a ostatecznie możliwość wycofania zamówienia i rozwiązanie umowy przez Zamawiającego. Zamawiający nie wnika, że nie zawiniłeś Ty, lecz zagraniczny producent urządzeń.

Każdy przedsiębiorca, nie ważne duży czy mały, startując do przetargu, godzi się ponieść ryzyko w zamian za z góry określoną kwotę oferty. Rozliczając przetargi, wystarczy stosować te same standardy wobec wszystkich.
Old August 7th, 2017, 09:36 PM   #4148
Bezimienny17
Registered User

Likes (Received): 1926

Mały raport z obwodnicy Marek. Mimo, że wczoraj byłem na budowie to zostałem wyprzedzony z fotorelacją. Ale nie zniechęciłem się i dziś również pojechałem
1. Jedno wczorajsze dla uzupełnienia. DD pomiędzy PZ-11 a WS-13 skropiona bitumem.

2. A dziś już pierwsza warstwa asfaltu na DD

3. W ciągu jednego dnia nawieziono dużo materiału na nasyp przy WD-5 od strony Kobyłki

4. I najważniejsze, przybywa asfaltu na kontrakcie Salini, od PZ-4 w kierunku Warszawy ułożyli drugą warstwę, niestety nie wiem dokąd. Nie zapuszczałem się dalej, po 20 układali jezdnię w kierunku Radzymina

Astaldi nie ułożyła dziś ani centymetra ścieralnej, roboty skupione były przeważnie na pracach porządkowych TG oraz likwidacją zbędnych wjazdów na TG
Old August 7th, 2017, 10:42 PM   #4149
#Kierownik#
Registered User

Likes (Received): 65

A mnie to opóźnienie Salini wcale nie dziwi. Wystarczy znać trochę historii polskich firm drogowych, firma Pribex partner konsorcjum Salini to stare MPRD, firma która w nowej Polsce mało zrobiła bo każdy kontrakt zawalała. To jak teraz nagle można porównywać jej poczynania z całkiem sprawnie działającymi inżynierami z Astaldi. Dobrze będzie ja oni to w ogóle skończą bez jakiejś większej wtopy.

śledczy, Zbinek liked this post
#Kierownik# no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2017, 11:29 PM   #4150
Crusier
Registered User

Swoją drogą ciekawe, że kiedyś aktualizacje postępu prac w tabeli na stronie kontraktu były co tydzień albo i częściej, a teraz już niemal miesiąc mija i nic
Old August 7th, 2017, 11:51 PM   #4151
sumas
Registered User

sumas's Avatar

Likes (Received): 8289

Quote:
Originally Posted by Bezimienny17 View Post
...Mimo, że wczoraj byłem na budowie to zostałem wyprzedzony z fotorelacją. Ale nie zniechęciłem się i dziś również pojechałem
...
Każda fotorelacja jest cenna, publikuj swoje zdjęcia, nawet jak się nakładają z wcześniejszą fotorelacją kogoś innego, tym bardziej, że nie da się zrobić takich samych zdjęć, nawet fotografując te same miejsca

kris_saska, U1U2U3 liked this post
sumas no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2017, 12:10 AM   #4152
lkmiec
Registered User

Likes (Received): 113

Quote:
Originally Posted by #Kierownik# View Post
A mnie to opóźnienie Salini wcale nie dziwi. Wystarczy znać trochę historii polskich firm drogowych, firma Pribex partner konsorcjum Salini to stare MPRD, firma która w nowej Polsce mało zrobiła bo każdy kontrakt zawalała. To jak teraz nagle można porównywać jej poczynania z całkiem sprawnie działającymi inżynierami z Astaldi. Dobrze będzie ja oni to w ogóle skończą bez jakiejś większej wtopy.
to MPRD od wiaduktu / skrzyżowania przy GalMok?
lkmiec no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2017, 09:54 AM   #4153
Garand
Registered User

Likes (Received): 181

Tak. Pamiętam jak się z tym męczyli. Miał być rok a wyszły 2 lata - 100% opóźnienia. A to i tak Mostostal bodajże kończył po nich...
Garand no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2017, 10:23 AM   #4154
matrix4321
Registered User

matrix4321's Avatar

Może narazie nie dramatyzujmy. Póki co Salinii wolno bo wolno ale robi, kolejne metry asfaltu codziennie przybywają. Może jakoś dociągną ten kontrakt do końca :-)
matrix4321 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 8th, 2017, 10:27 AM   #4155
adamon
Registered User

Likes (Received): 148

Quote:
Originally Posted by działkowiec z Wolicy View Post
ja to doskonale wiem. Mam tylko nadzieje, że Policja z Zielonki wprowadzi jakieś środki zaradcze w postaci np. wyłączenia świateł przy BP w piątki i niedziele.
moim marzeniem jest likwidacja ronda z marecką i zrobienie normalnego skrzyżowania ze światłami, które będzie wyłączać tak jak to się dzieje w Słupnie. (i tak połowa kierowców nie używa kierunku przy zjeździe z ronda)
Oby nie...
Jak Policja z Zielonki się weźmie za kierowanie ruchem, to gwarantuje, że czas przejazdu będzie dwukrotnie dłuższy. Nasi dzielni policjanci nalepiej sprawdzają się przy wlepianiu mandatów tu i ówdzie (np. rodzicom odbierającym dzieci z przedszkola, czy przy tymczasowym przejeździe kolejowym)

tomasz_zielonka liked this post
adamon no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2017, 10:45 AM   #4156
adamon
Registered User

Likes (Received): 148

Quote:
Originally Posted by rybirek View Post
Ja bym powiedział bez S17 Drewnica - Ząbki.
Dwupasmowa DW631 nic tu nie da i nie ma większego znaczenia.
Może jakimś cudem jednak na jesieni będzie DŚU na ten odcinek.
Nie zgadzam się -to będzie jedyny jednojezdniowy odcinek między węzłem Marsa a węzłem Zielonka z dodatkowymi "spowalniaczami ruchu": światłami, rondem i przejazdem kolejowym.
Z GPR sądzić można, że ruch na tym odcinku sięga ponad 20 tys. pojazdów na dobę - to samo w sobie już sugeruje konieczność budowy drugiej jezdni.
Nie wiem jak natężenie zmieni się po oddaniu S8 - bo z jednej strony część ruchu przeniesie się na S8 i dawną dk8 przez Marki, z drugiej zaś ten odcinek może zacząć pełnić funkcję obwodnicy dla części Warszawy.
adamon no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2017, 02:29 PM   #4157
krzys212
Registered User

Likes (Received): 674

Dzień Dobry,

moje spostrzeżenia pokrywają się z tym co opisał powyżej Kolega Bezimienny. Info z wczorajszego wieczora.

1. SMA bez zmian. Czyli tak jak na ostatnim schemacie.

2. Pojawiła się masa na serwisówce między Jankowiem Nowym a PZ-11. Zatem utwardzoną serwisówkę mamy między WD-9 a PZ-11.

3. Wczoraj zlikwidowano kolejny wjazd na Trasę. W tym momencie rowerzystom zostają węzły

4. Drobna zmiana w stosunku do schematu. Kruszywo na jednej z łącznic WD-14. Widok w kierunku Białegostoku:

Pozdrawiam,
Krzysztof
Old August 8th, 2017, 03:51 PM   #4158
Crusier
Registered User

08.08.2017 - do ~WS-1

1. Na początku odcinka Salini od południa (od os. Kosynierów) nie ma już zjazdu z jezdni oraz pojawiło się ograniczenie prędkości do 20 :P (zdjęcie z wczoraj).

A tu już z dziś:

2. Kruszywo na drodze serwisowej pomiędzy ES-1 a przyszłym węzłem Drewnica, od strony Marek.

3. MD-1 od południa (od ul. Mareckiej)

4. Widok z góry w tył

5. Sam obiekt MD-1

6. Spojrzenie w stronę WS-1. Tam gdzie między D-ES-4 a WS-1 w niedziele na jezdni w stronę Wawy był sam piasek widać już góry kruszywa

7. Północny przyczółek D-ES-4.

To tyle.

Last edited by Crusier; August 8th, 2017 at 03:58 PM.
Old August 8th, 2017, 09:53 PM   #4159
Bezimienny17
Registered User

Likes (Received): 1926

1. Najazd na WS-2 już w kruszywie, kierunek Radzymin, co prawda jeszcze trzeba to "dopieścić"

2. Kończyli układać wiążącą przy WD-3, jezdnia w kierunku Warszawy, dodatkowo widać uzupełniony nasyp najazdu na WD-3 od ul Dworkowej

3. Zastanawia mnie brak izolacji na PZ-4

4. Przed PZ-4 gromadzą kruszywo

5. A tu chyba widać tą granicę kontraktów, niestety pozostaje dziura pomiędzy nimi.

6. Wiążąca za PZ-6, jezdnia w kierunku Warszawy

7. Pomiędzy PZ-6 a WS-7 uzupełniają bariery

8. Ścieralnej znowu dziś nie przybyło, ale poczyniono duże przygotowania, odcięto zakończenie i skropiono wiążącą aż do 9+500

9. I na koniec petarda! Naprawdę jestem w ciężkim szoku, na węźle Radzymin, zaczęli montować oprawy latarni w technologii LED!! W końcu świadomość tam u góry postępuję w dobrym kierunku.
Old August 8th, 2017, 10:22 PM   #4160
rybirek
Registered User

Likes (Received): 238

Quote:
Originally Posted by adamon View Post
Nie zgadzam się -to będzie jedyny jednojezdniowy odcinek między węzłem Marsa a węzłem Zielonka z dodatkowymi "spowalniaczami ruchu": światłami, rondem i przejazdem kolejowym.
Z GPR sądzić można, że ruch na tym odcinku sięga ponad 20 tys. pojazdów na dobę - to samo w sobie już sugeruje konieczność budowy drugiej jezdni.
Nie wiem jak natężenie zmieni się po oddaniu S8 - bo z jednej strony część ruchu przeniesie się na S8 i dawną dk8 przez Marki, z drugiej zaś ten odcinek może zacząć pełnić funkcję obwodnicy dla części Warszawy.
Chyba mnie nie zrozumiałeś.
Po co się pchać potencjalnie poszerzoną DW631 z pozostawionymi spowalniaczami ruchu typu dwa ronda, światła itp. jak ten sam odcinek można będzie przejechać trasą ciut dłużą (S8-S17) ale bez żadnych spowalniaczy po drodze ?
S17 jest proceduralnie dalej niż poszerzenie DW631 i ma szanse (ten fragment 3,6 km) powstać wcześniej.

encyk liked this post
rybirek no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s8, mazowieckie, obwodnica, obwodnica warszawy, s-8

Thread Tools

Posting Rules