daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old January 11th, 2008, 06:11 PM   #41
a3c4
Registered User

a3c4's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...b4ed336ee4940#

Data wysłania ogłoszenia: środa 9 styczeń 2008
Zamawiający: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
ul. Żelazna 59
00-848 Warszawa

Kontakt:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Oddział Rzeszów
ul. Legionów 20
35-959 Rzeszów

Przedmiot zamówienia: Zamówienie obejmuje wykonanie projektu budowlanego, projektu wykonawczego i dokumentacji przetargowej budowy drogi ekspresowej S-19, na odcinku Węzeł Świlcza - Lutoryż, długość odcinka 8,9 km, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi. Ponadto w ramach zamówienia do zadań Wykonawcy należeć będzie pełnienie nadzoru autorskiego.
(...)
Termin realizacji: Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie 87 miesięcy (licząc od dnia zawarcia umowy i zgodnie z założonymi terminami cząstkowymi określonymi Tabelą opracowań projektowych). Wymagane terminy wykonania zamówienia:
Etap I - Dokumentacja projektowa, w tym:
Projekt budowlany (wraz z opracowaniami do uzyskania pozwoleń na budowę) - 20 miesięcy, od dnia podpisania umowy.
Projekt wykonawczy i dokumentacja projektowa (przetargowa) - 21 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Etap II:
Opracowanie odpowiedzi i modyfikacja opracowań projektowych na etapie postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego na roboty objęte dokumentacją projektową w terminie pomiędzy 22, a 26 miesiącem od dnia podpisania umowy, jednak nie dłuższym niż do zakończenia postępowania.
Etap III:
Sprawowanie nadzoru autorskiego - między 27, a 87 miesiącem trwania umowy.

(...)
SIWZ można pobrać ze strony internetowej:

http://www.reprocentrum.pl/gddkia/076/
(...)
Miejsce i termin otwarcia ofert: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Oddział Rzeszów
ul. Legionów 20
35-959 Rzeszów
pok. nr 7, dnia: 18.02.2008r., o godz. 11:10
Węzeł Kielanówka, skrzyżowanie z drogą w kierunku Rzeszowa i Tyczyna

W tym momencie cała obwodnica Rzeszowa jest na etapie [przetargów na] dokumentację projektową
a3c4 no está en línea  

Sponsored Links
Old January 11th, 2008, 06:32 PM   #42
utumno
In Utumno Veritas

utumno's Avatar

Likes (Received): 420

87 miesiecy na 8.9 km eski?

Czy ja dobrze widze? 7.25 lat? 87 miesiecy? 2648 dni? 63552 godziny? 3813120 minut? 228787200 sekund?

Dwiescie dwadziescia osiem milionow siedemset osiemdziesiat siedem tysiecy dwiescie sekund na 8.9 km eski?
utumno no está en línea  
Old January 11th, 2008, 06:49 PM   #43
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

Likes (Received): 33

To jest czas do wyniesienia się ze zbudowanej już eski ostatniego robotnika,a nawet chyba ze 2 lata po skończeniu budowy mają dopilnować czy coś się nie rozlatuje itp.
Czy mają zaprojektować, zdobyć pozwolenia i pełnić nadzór budowlany.
mariosz no está en línea  
Old January 11th, 2008, 07:04 PM   #44
utumno
In Utumno Veritas

utumno's Avatar

No widze co maja zrobic.

Powiem jedno - w tej chwili w Szanghaju buduje sie jednoczesnie 101 stacji metra i 78 km tras miedzy nimi, czas skonczenia 2010.

30.2 km tunel ( najdluzszy w calej Azji ) pod gora Hsintau budowali u mnie na Tajwanie 2.5 roku ( co prawda to tylko czasu budowy )
utumno no está en línea  
Old January 11th, 2008, 07:34 PM   #45
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16813

Quote:
Originally Posted by mariosz View Post
To jest czas do wyniesienia się ze zbudowanej już eski ostatniego robotnika,a nawet chyba ze 2 lata po skończeniu budowy mają dopilnować czy coś się nie rozlatuje itp.
Czy mają zaprojektować, zdobyć pozwolenia i pełnić nadzór budowlany.
I tak właśnie jest
Luki_SL no está en línea  
Old January 11th, 2008, 07:57 PM   #46
a3c4
Registered User

a3c4's Avatar

Ta droga jest częścią trasy S19 Rzeszów - Barwinek, więc powinna zostać wybudowana do 2012 r.
a3c4 no está en línea  
Old January 13th, 2008, 12:06 PM   #47
mastahor
BANNED

Likes (Received): 220

utumno 87 miesiecy to nie jest czas w jakim maja wybudowac Ske - za kazdym razem trzeba to tlumaczyc jak dzieciakom

!
Sprawowanie nadzoru autorskiego - między 27, a 87 miesiącem trwania umowy.
mastahor no está en línea  
Old January 13th, 2008, 01:18 PM   #48
dominobb
Registered User

Likes (Received): 5127

jest wyraznie napisane: PROJEKT MA BYC GOTOWY 21 MIESIECY OD PODPISANIA UMOWY
dominobb está en línea ahora  
Old January 13th, 2008, 01:19 PM   #49
tomasso
Registered User

Likes (Received): 1779

Quote:
Originally Posted by utumno View Post
Powiem jedno - w tej chwili w Szanghaju buduje sie jednoczesnie 101 stacji metra i 78 km tras miedzy nimi, czas skonczenia 2010.

30.2 km tunel ( najdluzszy w calej Azji ) pod gora Hsintau budowali u mnie na Tajwanie 2.5 roku ( co prawda to tylko czasu budowy )
Rozmach i tempo budzą naturalnie podziw. Tyle tylko, że porównywanie Polski z Chinami nie ma wiele sensu.

Po pierwsze - Chiny to kraj nieporównanie większy i ludniejszy więc inwestycje są dostosowane do ich potencjału, u nas nie ma zwyczajnie potrzeby budowy 100 stacji metra czy najdłuższych na kontynencie tuneli.

Po drugie - dysponują niemal nieograniczonymi zasobami taniej siły roboczej, a standardy BHP czy prawa pracownicze daleko odbiegają od europejskich wyobrażeń - nie wiem czy chcielibyśmy w naszych miastach rzeszy robotników śpiących w namiotach po 12-14 godzinnym dniu pracy, pozbawionych opieki zdrowotnej i marnie opłacanych.

Po trzecie - to kraj niedemokratyczny o bardzo słabej ochronie własności prywatnej, standardach ochrony środowiska itp. Buduje się szybko, bo nie trzeba przejmować się opinią publiczną, wywłaszczeniami, odszkodowaniami, ochroną środowiska, zabytków itd.

Po czwarte - nie są zobligowani do przestrzegania procedur przetargowych zapewniających równy dostęp wszystkim podmiotom, czy unijnymi wymaganiami. Wolna konkurencja w naszym rozumieniu tam nie istnieje, zastępuje ją wszechwładza urzędników.

Podsumowując, miło pooglądać ich osiągnięcia, ale raczej bym z czerpaniem wzorców nie przesadzał.
tomasso no está en línea  
Old January 13th, 2008, 06:09 PM   #50
utumno
In Utumno Veritas

utumno's Avatar

Alez ja wszystko rozumiem i widze, ze to czas na calosc od projektu budowlanego do oddania do uzytku + nadzor gwarancyjny.

Co oczywiscie nie zmienia faktu, ze 87 miesiecy na 8.9 km eski to taka paranoja, ze sie mozg lasuje. Pokazuje to jak rozbudowane do granic mozliwosci europejskie procedury potrafia niebotycznie wydluzyc sprawe. Mamy tutaj 7.25 roku od projektu budowlanego od oddania + gwarancja , plus, dam glowe, minelo juz ladnych pare lat spedzonych na mysleniu nad ta eska, pierdzeniu w stolek, uzyskiwaniu pozwolen wszelkiej masci od najrozniejszych lokalnych spolecznosci , konsultacjach z najrozniejszymi stowarzyszeniami, przesylaniu papierkow z biurka na biurko, ustalaniu lokalizacji, wykupach gruntow, itp itd.

W sprawnie zarzadzanym kraju totalitarnym od rozkazu kacyka (nie od etapu projektu budowlanego - od rozkazu 'zbudowac tu eske' ) do oddania do uzytku minalby z rok. Oczywiscie, zeby mnie znowu nikt zle nie zrozumial, nie postuluje tu totalitaryzmu. Po prostu zauwazam, jakie olbrzymie koszty i opoznienia wynikaja z istniejacego systemu.
utumno no está en línea  
Old January 14th, 2008, 11:39 AM   #51
yasioo7
senior assistant designer

yasioo7's Avatar

Za rzeszowską Gazetą Wyborczą:

Nie będę was specjalnie kopać

RZESZÓW. Droga S-19 wypadnie z unijnego programu jeśli w rozsądnym terminie nie będzie przygotowywana dokumentacja. Nie możemy pozwolić na taką sytuację, że tego typu projekty będą nam blokować ogromne środki - mówi Elżbieta Bieńkowska

Pani poglądy na rozwój kraju budzą duże emocje w województwach Polski Wschodniej

- Tak, ale nie zmienię własnego zdania na temat rozwoju dlatego, że zostałam ministrem. To jest mój własny pogląd na rozwój kraju, ale ten pogląd można przenieść także na rozwój województwa i mówić, że w województwie przede wszystkim powinny być wspierane te rzeczy, które kreują rozwój. Z badań wynika, że jedno euro dane w dynamiczne otoczenie, takie jak rzeszowski obszar metropolitalny, przynosi o wiele więcej środków, niż jedno euro dane na zapchajdziurę, czy na kilka dziur w drodze.

Co do tego nikt nie ma wątpliwości. Natomiast szczególnie została zapamiętana pani wypowiedź, że większe pieniądze z Unii powinny być lokowane w silne ośrodki, które potem pomagą biedniejszym. Jak ma wyglądać ta pomoc? Złośliwie można zapytać, czy mamy się spodziewać pomocy charytatywnej?

- Są dwie szkoły na temat rozwoju. Jeden mówi o wyrównywaniu szans i zasypywaniu dołów poprzed dawanie bardzo dużej ilości środków regionom, które są biedniejsze. Druga teoria to taka, że trzeba wzmacniać konkurencyjność. Z badań Komisji Europejskiej wynika, że silne ośrodki tak promieniują naokoło, że daje to o wiele więcej miejsc pracy, inwestycji, PKB tym obszarom biedniejszym jak bezpośrednie dawanie im pieniędzy.

Czy to oznacza, że województwa wschodnie, w tym Podkarpacie, mogą się spodziewać mniej pieniędzy z unijnych programów?

- Te programy, w których przewidujemy korekty, mogą być zmienione, ale tak samo na wschodzie, jak i zachodzie, północy czy południu kraju. Wg mnie jednak na 99 procent zmian nie będzie. Mogą być zmiany w połowie realizacji, gdy się okaże, że któryś z programów nie idzie. Może się okazać w niektórych województwach, że nie podołają z ilością środków, które na nie spadła.

Niektóre resorty do środy miały czas na wniesienie swoich uwag do programów Infrastruktura i Środowisko oraz Innowacyjna Gospodarka. Dowiedzieliśmy się, że z tego pierwszego resort nauki i szkolnictwa wyższego wykreślił dużą inwestycję Uniwersytetu Rzeszowskiego.

- Dla mnie opinia resortów jest bardzo ważna, ale nie decydująca. Poza tym nie znam jeszcze tej opinii, dowiaduję się o tym w Rzeszowie. Na koniec stycznia będzie opinia MRR na ten temat i wtedy będę mogła brać za nią odpowiedzialność. Opinią Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego proszę się nie ekscytować.

Wszyscy się ekscytujemy naszą drogą ekspresową S-19, bo pani w pierwszych swoich wypowiedziach medialnych powiedziała, że tej inwestycji się szczególnie przyjrzy.

- Ta droga wypadnie z unijnego programu, jeśli nie będzie przygotowana. Jeśli w rozsądnym terminie, który ustalę w ministerstwie, nie będzie przygotowywana cyklicznie dokumentacja do tej drogi. Nie możemy pozwolić sobie na taką sytuację, że tego typu projekty będą nam blokować ogromne środki. Moim zadaniem nie jest dzielenie Polski na wschód i zachód, a to podziało się w ciągu ostatnich dwóch lat, ale rozsądne i szybkie wydatkowanie pieniędzy unijnych. Nie mamy czasu na czekanie aż przyjdzie informacja taka np., że dokumentacja do całego przebiegu tej drogi będzie gotowa w roku 2010 czy 11. To jest w ogóle niemożliwe.

Przy pani wypowiedziach w mediach ogólnopolskich pojawiały się takie sformułowania, że województwa biedne przejadają unijną pomoc. Tymczasem tak nie jest. Podkarpacie jest w czołówce regionów pod względem wykorzystania środków z programu ZPORR

- Ja nigdy tak nie powiedziałam. Jestem jak najdalsza od tego, bo widziałam złe projekty w całej Polsce i bardzo dobre w Polsce wschodniej. Wiem, że województwo podkarpackie, wcześniej rzeszowskie, bardzo dobrze sobie radziło z unijnymi programami.

W Infrastrukturze i Środowisku jest potężna pula pieniędzy na autostradę biegnącą przez Podkarpacie. Czy słucha pani takich głosów, że autostrady nie powinny powstawać w "leśniej głuszy"?

- Jeśli nawet ignorant spojrzy na mapę Polski to wie, że powinna być autostrada A-4. Mówienie, że jest niepotrzebna, to jakaś kompletna bzdura.

A co pani miała na myśli mówiąc, że w regionach uboższych powinno się inwestować przede wszystkim w infrastrukturę podstawową?

- Infrastruktura podstawowa to jest także komunikacja. Jestem przekonana, że takiemu województwu jak Podkarpacie jest potrzebna dostępność komunikacyjna, a więc autostrada i połączenia z resztą kraju. Potrzeba też wam środków, które pójdą w budowanie przedsiębiorczości i czegoś własnego jeśli chodzi o naukę.

Resort rozwoju regionalnego przez ostatnie dwa lata był dla Podkarpacia... bardzo hojny

- Raczej bliski poprzez to, że mieliśmy tam człowieka z Podkarpacia, wiceministrem był Władysław Ortyl. Chcieliśmy, by w tej kadencji też w kierownictwie MRR znalazł się przedstawiciel regionu. Tak się nie stało.

Proszę sobie zdawać sprawę z tego, że jest w kraju jest 15 województw. Każde nie może mieć swojego przedstawiciela w resorcie. Jeden z moich zastępców jest z Lublina. I tyle.

- W ministerstwie naprawdę rozumiemy problemy regionów. Nie będzie tak jak przez ostatnie dwa lata, kiedy to jedenaście województw (poza Polską Wschodnią - red.) nie było traktowanych po partnersku. Ich się w ogóle nie słuchało. Cokolwiek się mówiło czy pisało, to było wyrzucane do kosza. Tymczasem okazało się, że dla pięciu województw wschodnich jest potrójne preferowanie. One mają specjalny program (Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej - red.), korzystny algorytm podziału pieniędzy i specjalne pieniądze wydzielone w programach sektorowych. Na to ostatnie rozwiązanie nie zgodziła się Komisja Europejska. W pozostałych regionach powstało duże rozgoryczenie.

Czy w takim razie nie będzie przez panią teraz przemawiać chęć odwetu? Bo skoro ma pani takie przeświadczenie, że przez ostatnie lata pięć województw wschodnich było traktowanych na specjalnych warunkach, to...

- To co? Teraz będę je specjalnie kopać? Nie będę. Ma pani na to na razie tylko moje zapewnienie. I to musi wystarczyć.

Małgorzata Bujara
GW Rzeszów
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea  
Old January 17th, 2008, 10:19 AM   #52
kziobro
karzio

kziobro's Avatar

Likes (Received): 64

Nasza obwodnica okrojona przez PO

Quote:
Senatorowie PO zabrali w środę rzeszowskiej obwodnicy 26 mln zł, pozostawiając na ten rok tylko cztery miliony. Podkarpaccy politycy tej partii nawet nie wiedzieli o takich zamiarach. - To znacznie opóźni realizację tej inwestycji - martwi się prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.
Wciąż trwają prace nad tegorocznym budżetem państwa. Przypomnijmy, że na etapie prac sejmowych udało się wprowadzić tylko jedną poprawkę regionalną z kraju - 30 mln zł właśnie na obwodnicę północną Rzeszowa. Propozycję taką zgłosił poseł PiS-u Stanisław Ożóg. Teraz nad dokumentem pracują senatorowie.

Dlaczego Rzeszów ma być wyjątkiem

W środę propozycja okrojenia sumy na rzeszowską obwodnicę padła na senackiej komisji gospodarki narodowej. Zgłosił ją senator PO z Lęborka Kazimierz Kleina, wiceprzewodniczący tej komisji. Zaproponował, by zdjąć z tej inwestycji 26 mln zł. - W komisji większość mają senatorowie PO. Wszyscy z tego klubu zagłosowali za zdjęciem pieniędzy z naszej obwodnicy. Przeciwni byli senatorowie PiS-u - podkreśla Władysław Ortyl, senator PiS-u z Podkarpacia.

Z naszego regionu nie ma ani jednego senatora z Platformy.

- Nie stało się tak dlatego, że ktoś z nas, senatorów, nie lubi Rzeszowa. Kierowaliśmy się wytycznymi przygotowanymi przez rząd, który uznał, że trzeba te pieniądze przeznaczyć na cele ogólnopolskie - tłumaczy "Gazecie" senator Kleina.

Pieniądze z rzeszowskiej obwodnicy mają trafić na inne cele: 6 mln zł pójdzie na inspekcję pracy, a 20 - na wymiar sprawiedliwości, m.in. sądy apelacyjne.

- Rzeszowska obwodnica była jedyną poprawką regionalną na etapie prac sejmowych. Do senackiej komisji trafiło zaś dziesiątki podobnych obwodnic z całego kraju. I myśmy wszystkie odrzucili. Byłoby niesprawiedliwe, gdyby Rzeszów był wyjątkiem - tłumaczy senator Kleina.

W Rzeszowie poruszenie

W środę na posiedzeniu senackiej komisji mówiono, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i tak w tym roku nie wykorzystałaby całej puli 30 mln zł. - Rzeczywiście byłby z tym problem. W tym roku w sierpniu zakończą się prace nad projektem, potem trzeba będzie zdobyć pozwolenie na budowę i ogłosić przetarg na wykonanie. Z budową mamy zamiar ruszyć w 2009 r. - mówi Wiesław Sowa, wicedyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Mowa o odcinku obwodnicy, który mają wspólnie budować miasto i Generalna Dyrekcja. Miasto ma wybudować 2,6 km trasy, a Generalna Dyrekcja - 1,9 km. Wykupy nieruchomości są na ukończeniu. Z pieniędzy zapisanych w budżecie mogłyby korzystać i miasto, i Dyrekcja.

- Składając wniosek o poprawkę regionalną, nie wziąłem sumy 30 mln zł z sufitu. Konsultowałem się w tej sprawie i z Generalną Dyrekcją, i z władzami miasta. Jeśli nawet część tej sumy nie zostałaby w tym roku wykorzystana, pieniądze trafiłyby do środków niewygasających na przyszły rok - tłumaczy poseł Ożóg.

- Bez odpowiednio dużych pieniędzy w budżecie państwa nie będziemy mogli ogłosić w tym roku przetargu na budowę trasy. To znacznie opóźni realizację tej inwestycji - martwi się prezydent Ferenc. Nie rozumie, co się stało. - Jeszcze w końcu ub. tygodnia byłem w Ministerstwie Infrastruktury. Rozmawiałem z ministrem Cezarym Grabarczykiem. Mówiłem mu o ważności tej inwestycji. Nie usłyszałem słowa sprzeciwu - relacjonuje Ferenc.

O randze tej inwestycji niech świadczy fakt, że to ten odcinek, który będzie częścią autostrady i drogi ekspresowej S-19 od węzła wschodniego autostrady do ronda w Załężu. Tu te dwie trasy będą się schodzić.

W Platformie zaskoczenie

Krystyna Skowrońska, posłanka PO, podczas głosowania poprawki w sejmowej komisji finansów złamała dyscyplinę partyjną. Opowiedziała się za pieniędzmi na obwodnicę. - I szczerze mówiąc, nic nie wiedziałam o zamiarach zmiany tego zapisu przez Senat. Nie wiem, o co chodzi. To dla mnie totalne zaskoczenie. Będę się próbowała czegoś dowiedzieć przed piątkiem - mówi "Gazecie".

W piątek odbędzie się posiedzenie sejmowej komisji finansów, na której senackie zmiany będą opiniowane. Ostateczne głosowania w Sejmie odbędą się w najbliższy wtorek. Do zaakceptowania zmian senackich wystarczy zwykła większość posłów. Jeśli w PO będzie dyscyplina, nie ma szans na uratowanie pieniędzy na obwodnicę.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
kziobro no está en línea  
Old January 23rd, 2008, 01:21 PM   #53
a3c4
Registered User

a3c4's Avatar

Posłowie, walczcie o 30 mln zł!

Quote:
Bez walki oddali podkarpaccy posłowie 26 mln zł, które były przeznaczone na budowę drogi łączącej Rzeszów z przyszłą autostradą. Pieniądze definitywnie wypadły z tegorocznego budżetu. Muszą się jednak znaleźć w budżecie na 2009 r. i takie zadanie stawiamy podkarpackim posłom.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zatwierdziła senacką poprawkę, odbierającą Podkarpaciu 26 mln zł na budowę drogi krajowej nr 19 łączącej przyszłą autostradę A 4 z rondem w Załężu i z wschodnią częścią Rzeszowa. Głosowanie w Sejmie będzie już tylko formalnością. Pieniądze na ten rok przepadły.

Rok 2009 to ''ostatni dzwonek''

Łącznik autostrady będzie potrzebny wtedy, gdy będzie autostrada i dochodząca do niej ''ekspresówka'' S 19. Trzeba go więc zacząć budować najpóźniej w tym samym czasie.

- Na rok 2009 planujemy rozpoczęcie budowy drogi ekspresowej od Stobiernej do węzła Rzeszów Wschód i autostrady od tego węzła do Rzeszowa Centralnego - informuje Grzegorz Kloc, naczelnik Wydziału Planowania rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Drogę łączącą wschodni węzeł z rondem w Załężu trzeba najpóźniej zacząć budować w tym samym czasie.

Potrzeba 30 mln zł

Wybudowanie drogi od węzła autostrady do granic Rzeszowa będzie kosztowało ponad 30 mln zł. Te pieniądze muszą się znaleźć w przyszłorocznym budżecie. Takie zadanie stawiamy podkarpackim parlamentarzystom.

Trzeba się za to zabrać już niedługo, wkrótce po uchwaleniu budżetu na bieżący rok. Prace nad konstrukcją kolejnego budżetu zaczną się w czerwcu. Pieniądze na rzeszowską drogę muszą być zapisane w podstawowym budżecie. Wprowadzanie ich bocznymi drzwiami jako poprawki nie daje efektu.

Jeżeli posłom nie udałoby się zdobyć tych pieniędzy, to będziemy mieli autostradę bez połączenia z Rzeszowem, a to byłby absurd.

KRZYSZTOF ROKOSZ

Super Nowości z dnia 23_01_2008

http://www.pressmedia.com.pl/sn/wyda...u_file=f%2Etxt
Wspaniale... A do tych 30 mln zł trzeba doliczyć jeszcze 50 mln na odcinek od ronda Załęże do granicy miasta
a3c4 no está en línea  
Old April 10th, 2008, 04:31 PM   #54
BlackPit
Registered User

Likes (Received): 0

http://www.gddkia.gov.pl

Quote:
Kolejne umowy na dokumentację - autostrada A4 i droga ekspresowa S-19

Podpisano umowy na wykonanie projektu budowlanego raz z uzgodnieniami i decyzjami, projektu wykonawczego, dokumentacji przetargowej i kosztorysu inwestorskiego budowy autostrady A4 na odcinku węzeł „Rzeszów Centralny” - węzeł „Rzeszów Zachodni” oraz drogi ekspresowej S-19 na odcinku węzeł „Rzeszów Zachodni” - węzeł „Świlcza". Konsorcjum firm Mott MacDonald Limitedz / Pracownia Projektowa Promost Consulting wykona zadanie za kwotę 1.668.786,76 euro brutto, w 74 miesięce (wraz z nazdorem autorskim) licząc do daty udzielenia zamówienia. Kontrakt finansowany będzie z funduszu TEN-T.
BlackPit no está en línea  
Old April 10th, 2008, 06:23 PM   #55
Getysz
FatBack

Getysz's Avatar

Likes (Received): 57

6 lat na te wszystkie papierki ? czegoś ja tutaj nie rozumiem
Old April 10th, 2008, 06:53 PM   #56
jarzabek
Registered User

Likes (Received): 794

Quote:
Originally Posted by Getysz View Post
6 lat na te wszystkie papierki ? czegoś ja tutaj nie rozumiem
Nie czytasz ze zrozumieniem.

Kontrakt obejmuje także nadzór i cały okres gwarancyjny dlatego wychodzi aż 6 lat.
jarzabek no está en línea  
Old April 15th, 2008, 11:49 AM   #57
lekki
Registered User

mieszkam w Rzeszowie od około 2ch lat - kto wymyślił te obwodnice A4 plus S19 tak daleko od miasta? to mieszkańcom Rz niewiele się przyda.......
lekki no está en línea  
Old April 15th, 2008, 08:12 PM   #58
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

sorry, już było, choć z innego źródła (http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Po...9,a,95181.html)
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama

Last edited by smar; April 15th, 2008 at 08:15 PM. Reason: już było
smar no está en línea  
Old April 15th, 2008, 08:53 PM   #59
voy
Registered User

voy's Avatar

Likes (Received): 71

Quote:
Originally Posted by lekki View Post
mieszkam w Rzeszowie od około 2ch lat - kto wymyślił te obwodnice A4 plus S19 tak daleko od miasta? to mieszkańcom Rz niewiele się przyda.......
Bo to mają być obwodnice a nie średnice i ma to odciążyć ruch w Rzeszowie a nie go nasilić.
voy no está en línea  
Old April 15th, 2008, 10:47 PM   #60
MisiekSnk
Entuzjasta polskich dróg

MisiekSnk's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by lekki View Post
ludzie, nie bądźcie jak dzieci, a jak jesteście, to nie piszcie nic... OBWODNICA, jak sama nazwa wskazuje, mija miasto obwodem, aby ruch tranzytowy nie musiał nawet zbliżać się do niego... Dzięki niej spadnie ruch w samym Rzeszowie.
Na stronie Polskie Drogi też jakiś inteligent w armii strzelił podobny tekst...
MisiekSnk no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, ekspresówka-s19, obwodnica, podkarpackie, rzeszów, s-19, s19

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules