search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 7 votes, 5.00 average.
Old October 27th, 2010, 07:25 PM   #901
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 23945

Albo w całości 1x2, jak obwodnica Nowej Soli.

Sponsored Links
Old October 27th, 2010, 08:12 PM   #902
Kasos4
Registered User

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Poczułem się zagięty i już się nie będę odzywał. Przepraszam że uznałem Cię za prowincjusza w polonezie. Widzę jednak, że nie masz powodu do kompleksów. Respect man.

Najpierw wypadałoby zapytać, kiedy kiedy ta obwodnica była projektowana i kiedy rozpoczęto papierkologię. Już mówiłem, że ta droga wyglądana typowy projekt z wczesnych lat 90, tak jak obwodnice Świecia i Zielonej Góry. Gdyby projekt był nowszy, to najprawdopodobniej droga w całości byłaby 2x2, jak na przykład obwodnica Garwolina.
Chyba aż tak stary projekt to nie jest jak w. wymienione. Z tego co pamiętam, w I połowie lat 2000 uzasadniano w Gdańsku, że "nie przewiduje się odpowiedniego natężenia ruchu" czy coś w tym stylu. I było to raczej blisko roku 2005, więc raczej nie jest projekt z wczesnych lat 90. Proszę, nie broń głupich decyzji urzędników, bo naprawdę takie się zdarzają często...
Skoro wiesz a pouczasz mnie, że wypada spytać, to powiedz (ale nie "wygląda mi na projekt").
Co do ograniczeń prędkości - na filmie Asa widać następujące ograniczenia - przed wjazdem 40- wjazd odwołuje ograniczenie - droga ekpsr. dwujezdniowa więc 110, następnie mamy ograniczenie do 80 przed zwężeniem do jednojezdniowej, które obowiązuje do węzła "Kobylnica". Jakie jest uzasadnienie ograniczenia do 80 na tak długim odcinku (w dużej części dwujezdniowym ?

Last edited by Kasos4; October 27th, 2010 at 08:34 PM.
Kasos4 no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2010, 08:40 PM   #903
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kasos4 View Post
Skoro wiesz a pouczasz mnie, że wypada spytać, to powiedz (ale nie "wygląda mi na projekt").
Nie pouczam, jeno sugeruję. I sam nie wiem, dlatego mówię, jakie ja odniosłem wrażenie.

Quote:
Jakie jest uzasadnienie ograniczenia do 80 na tak długim odcinku (w dużej części dwujezdniowym ?
Ja nie widzę żadnego.

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Albo w całości 1x2, jak obwodnica Nowej Soli.
Albo i tak.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2010, 10:03 PM   #904
mr.azz
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Kasos4 View Post
Na mapach Zumi trwa chyba malowanie obwodnicy, bo cały dzień pojawiają się i znikają jej szczątki, fragmenty - w różnych zbliżeniach, różne fragmenty lub brak obwodnicy. Swoją drogą szybkość aktualizowania map godna naśladowania (np. przez viamichelin )
Tak się jakoś złożyło, że ostatnią sobotę ściągnąłem najnowszą AM (6.6.1). Jadąc we wtorek niepomiernie się zdiwiłem, że prowadzi mnie ona nową obwodnicą, mimo iż dopiero co w Trójce podawali, że otwarcie za godzinę... Jak dojechałem do Redzikowa to było za 10 dwunasta i.... pojechałem przez miasto - dopiero trwały przygotowania do uroczystości.
A wracając do map - dziś jechałem S3 Szczecin-Gorzów i kolejne zaskoczenie - za Myśliborzem droga jest na mapie! Nie dopuszczona do ruchu (z zakazem ruchu), ale fizycznie istnieje . W dodatku można ją odblokować! Jak sobie przypomnę głupienie nawigacji na A1 po otwarciu...
mr.azz no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2010, 10:03 PM   #905
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 349

To 1x2 to raczej wynik konsekwentnego minimalizmu GDDKiA. Mam prezentację z 2004 roku na temat S6 w województwie pomorskim, gdzie piszą coś takiego:
Quote:
Etapowanie: etap 1 - jedna jezdnia drogi ekspresowej wraz z węzłami o kształcie docelowym, etap 2 - dwie jezdnie drogi ekspresowej
· Dostępność: docelowo tylko poprzez węzły drogowe
oraz
Quote:
a w 1 etapie (jedna jezdnia) także poprzez kilka skrzyżowań skanalizowanych
Tak więc należy się cieszyć, że przynajmniej są węzły i a nie skrzyżowania.
jacek_k no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2010, 10:49 PM   #906
Staś
Registered User

Likes (Received): 235

Quote:
Tak więc należy się cieszyć, że przynajmniej są węzły i a nie skrzyżowania
taaak, hurra! cieszę się, że łaskawie gdańska GDDaKa nie zroblila skrzyżowań... za to porobiła lekki sub-standard jak na cenę 435 mln... (czyli 26,67 mln zł za km... niezły wynik jak na teren w końcu nie górski). Jedna jezdnia to 1 temat, 2 temat to "półkoniczynki" na węzłach - i tak wyjeżdżając na DK21 na nieoznaczonym węźle Łosino muszę... przeciąć spory ruch na DK21. Pal sześć Łosino - na węźle Głobino jadąc z Gdańska myślałem że bezkolizyjnie wjadę do miasta - była wykonana solidna droga tymczasowa (ASFALT, 6 m szerokości), byłem przekonany że zostanie, zwłaszcza że jest pas do skrętu w prawo duuużo przed wiaduktem. Niestety nie - ulicę rozryli i rozkruszyli, a wjazd do Słupska wymaga znów przecięcia DW... dobrze że po interwencjach rowerzystów poszerzyli wiadukt, bo nie było na nim miejsca ani dla pieszych, ani dla rowerzystów... nie wpomnę o za wąskim wiadukcie na Arciszewskiego, pod którym nie miesci się jezdnia i ciąg pieszo-rowerowy (tj mieści się, ale bez skrajni). i tak dalej... tak dalej... Nie jestem malkontentem, ale za te pieniądze można by oczekiwać jakości a nie tandety...
Staś no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2010, 11:57 PM   #907
zest
Registered User

Likes (Received): 3

A propos daty projektowania obwodnicy nie trzeba szukać daleko, wystarczy przeczytać pierwszą stronę tego wątku.

December 19th, 2005, 10:51 AM:
Quote:
Originally Posted by JQ View Post
Obecnie wykonywany jest projekt wykonawczy.
Oczywiście dwie jezdnie będę tylko na węzłach, a na pozostałej części będzie to trasa jednojezdniowa z możliwością dobudowania za x lat drugiej nitki. Efekt jest taki, że będzie się dość kiepsko jechać, bo kilkakrotnie jest zmiana z 2 jezdni na 1 i odwrotnie.
zest no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2010, 01:04 AM   #908
re-drum
Amsterdam/Wawa/Słupsk

re-drum's Avatar

Likes (Received): 61

za obwodnicę. Teraz czekamy na część północną dla domknięcia ringu (wiem, wiem że to raczej niemożliwe....)
re-drum no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2010, 12:40 PM   #909
as drogowy
z a b i o r o m

as drogowy's Avatar

Koncepcja DHV Polska ze stycznia 2004 roku zakładała budowę jednej jezdni na całości odcinka. Nie było mowy o docelowych obiektach inżynierskich i dłuższych odcinkach 2x2. Co ciekawe układ geometryczny węzłów w dokumentacji docelowej został generalnie utrzymany, ale rozszerzono je do pełnych profili 2x2. Przy okazji wrzucę kilka fotek tej koncepcji dla zobrazowania tego jak dużo wyciśnięto z tego projektu.
as drogowy no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2010, 01:17 PM   #910
Kasos4
Registered User

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by as drogowy View Post
Koncepcja DHV Polska ze stycznia 2004 roku zakładała budowę jednej jezdni na całości odcinka. Nie było mowy o docelowych obiektach inżynierskich i dłuższych odcinkach 2x2. Co ciekawe układ geometryczny węzłów w dokumentacji docelowej został generalnie utrzymany, ale rozszerzono je do pełnych profili 2x2. Przy okazji wrzucę kilka fotek tej koncepcji dla zobrazowania tego jak dużo wyciśnięto z tego projektu.
Wszystko się zgadza, ale chyba Gdaka mogła narzucić DHV warunek zaprojekotwania drogi dwujezdniowej. Tym bardziej, że było wiadomo, że wstąpimy do UE, że będą środki, że trzeba będzie budować pełną drogę dwujezdniową z 3Miasta na zachód... Po prostu komuś brakowało jakiejś wizji wykraczającej poza myślenie na 2 lata naprzód.
Kasos4 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2010, 03:21 PM   #911
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11874

Obwodnica Słupska w ramach drogi ekspresowej S6 otwarta dla ruchu

26 października 2010 r. w południe pierwsi kierowcy przejechali nową obwodnicą Słupska. Trasa ekspresowa S6 ma na tym odcinku długość 16,3 km i omija Słupsk od strony południowej. Ze względów na prognozowany ruch droga jest zbudowana w okolicach węzłów jako dwujezdniowa a na pozostałych odcinkach jednojezdniowa. Nasypy ziemne i obiekty inżynierskie zostały przygotowane pod drugą jezdnię. Na trasie znajdują się cztery węzły drogowe: Reblinko, Kobylnica, Głobino i Redzikowo.

Łączny koszt inwestycji wraz z przygotowaniem projektów, wykupami gruntów, robotami montażowo-budowlanymi to ok. 435 mln zł. Budowa obwodnicy rozpoczęła się w sierpniu 2008 r. Prace prowadziło wyłonione w przetargu konsorcjum spółek Strabag i Wakoz. Nadzór nad robotami sprawowała firma Arcadis. Po oddaniu obwodnicy do użytku, dotychczasowy odcinek drogi krajowej nr 6, przebiegający przez gminy Kobylnica, miasto Słupsk i gminę wiejską Słupsk, przestał być drogą krajową i stał się drogą gminną.

Oficjalne otwarcie obwodnicy Słupska odbędzie się 29 października br. o godz. 12. Wśród zaproszonych gości będzie prezydent Bronisław Komorowski, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz Lech Witecki, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

26.10.2010

Sama GDDKiA nie wie jak nazywają się węzły na S6
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2010, 06:07 PM   #912
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 196

Właśnie. "A propo" węzłów czy ich nazwy będą miały w przyszłości zmienione nazwy np. Słupsk-Zachód, Słupsk-Południe, Słupsk-Centrum, Słupsk-Wschód ?
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2010, 07:39 PM   #913
eddek
Registered User

Chciałem zapytać o jakość asfaltu. Dlaczego jest on taki porowaty, a w niektórych miejscach są niewielkie fałdy na jezdni? To przez deszcze, czy zaoszczędzili?
Mam nowe zawieszenie i opony zimowe, a jadąc 140 km/h delikatnie drży mi kierownica na tej obwodnicy. Na innej drodze jest ok. Jeszcze ktoś tak ma?

Last edited by eddek; October 28th, 2010 at 07:47 PM.
eddek no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2010, 08:07 PM   #914
Michu33
... ... ...

Michu33's Avatar

Likes (Received): 58

Quote:
Originally Posted by eddek View Post
a jadąc 140 km/h
Jedź 100 to będzie lepiej!!
Michu33 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2010, 08:09 PM   #915
eddek
Registered User

To nie jest rozwiązanie
Generalnie >100 czuć lekkie drżenie na tym asfalcie.
eddek no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2010, 08:25 PM   #916
Michu33
... ... ...

Michu33's Avatar

Likes (Received): 58

Jest rozwiązanie, bo takie masz ograniczenie na tej drodze i tyle.
Michu33 no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2010, 10:07 AM   #917
jozekmj
Registered User

Quote:
Originally Posted by mgnat1 View Post
Chodzi o skręt w lewo jakieś 500 m przed początkiem ekspresówki (jadąc od Szczecina).
Problem ze skrętem w lewo może tam być .
TIR chce skręcać przed węzłem (1)? Zablokuje samochody które się właśnie zaczynały rozpędzać przed wjazdem na obwodnicę.
Hmmm... To może niech przejedzie przez węzeł do starego przebiegu DK6 i zaraz za węzłem skręci w lewo w serwisówkę (2)?
Będzie trochę bezpiecznej. Ale tu też wpadną na niego samochody zjeżdżające w kierunku Słupska z obwodnicy.

Może i trzeba jechać przez Słupsk, bo nie wydaje się, żeby dla jednej hurtowni opłacało się przebudować skrzyżowanie wydzielając lewoskręt.

Tekst z wyjazdem na Gdańsk jest bez sensu - kto mu zakazuje przejechać przez serwisówkę do sterej DK6 (3) a potem przez węzeł?
Witam
A co powiecie o ciągnikach z przyczepami jadącymi do miasta lub ciągnikami z maszynami rolniczymi - niektórzy rolnicy maja pola po dwóch stronach obwodnicy lub np. jadą do kolegi na usługi.

Jeżdżę codziennie do słupska tym węzłem co najmniej kilka razy i widzę z jaką prędkością auta wjeżdżają do reblinka z obwodnicy. Dużo za szybko.
jozekmj no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2010, 10:34 AM   #918
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 511

Przez takich "kierowcow", co nie rozumieja co to jest ograniczenie predkosci i sraja na innych ludzi i prawo, ginie potem tyle ludzi w Polsce. 140kmh nie jezdzi sie na S6 ZOT, a co dopiero na jednojezdniowej "ekspresowce".

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2010, 11:31 AM   #919
MarcinN
BANNED

Likes (Received): 268

Nierówności asfaltu znikną. Asfalt ułoży się i za kilka miesięcy będzie równiejszy niż nowy. Tak to wygląda przy obecnej technologii budowy dróg.
MarcinN no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2010, 03:07 PM   #920
zest
Registered User

Likes (Received): 3

Poświęcone, wstęga przecięta, można przenieść do ukończonych

zest no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s6, obwodnica, pomorskie, słupsk, s-6

Thread Tools
Rate This Thread