search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old October 21st, 2015, 01:34 PM   #10341
rybirek
Registered User

Likes (Received): 241

Quote:
Originally Posted by kudlaty1983 View Post
Bardzo dużo. Cała Warszawa to jeden organizm czy żyła (most) jest na północy czy południu. Jak przytka się jedno to wszyscy próbują innymi. Prosty przykład.
1. Łazienkowski zamknięty.
2. Auta uciekają na Siekierkowski i Poniatowskiego.
3. Siekierkowski już więcej nie udźwignie.
4. Poniatowskiego zamykają (Śląsko Dąbrowski też ograniczone korzystanie).
5. Auta przebijają się wyżej do Gdańskiego
6. Gdański się korkuje.
7. No to może spróbować Grota (ekstremalnie Skłodowskiej).

Jak zapytasz kogoś na Północny skąd jedzie to może to być nawet Praga Południa a dlaczego? Bo Północnym będzie szybciej nawet jak o 30km dłużej.
Jeżdżę z Rembertowa na Służewiec.
Po zamknięciu Łazienkowskiego Siekierkowski stanął. Obecnie sytuacja jest trochę absurdalna, bo szybciej dojadę przez Gdański : Strażacka -> Most Gdański -> Jana Pawła -> Wołoska.
rybirek no está en línea  

Sponsored Links
Old October 21st, 2015, 07:16 PM   #10342
Le52ek
WF - SCI - KR

Le52ek's Avatar

Likes (Received): 168

Quote:
Originally Posted by kudlaty1983 View Post
Bardzo dużo. Cała Warszawa to jeden organizm czy żyła (most) jest na północy czy południu. Jak przytka się jedno to wszyscy próbują innymi. Prosty przykład.
1. Łazienkowski zamknięty.
2. Auta uciekają na Siekierkowski i Poniatowskiego.
3. Siekierkowski już więcej nie udźwignie.
4. Poniatowskiego zamykają (Śląsko Dąbrowski też ograniczone korzystanie).
5. Auta przebijają się wyżej do Gdańskiego
6. Gdański się korkuje.
7. No to może spróbować Grota (ekstremalnie Skłodowskiej).
.
Ty sobie teoretyzujesz a ja praktycznie. Dla mnie Łazienkowski jest jedyną alternatywą bo to mój najbliższy most. Ale nigdy go dalszym mostem niż Śląsko-Dąbrowski (najczęściej Świętokrzyski) przy największych korkach nie objeżdżałem. Z Woli np. na Grochów przez proponowany Grota to abstrakcja.
Strumienie z Grota kierujące się na Pragę Południe są śladowe i pomijalne.
Old October 21st, 2015, 08:32 PM   #10343
mlopaci
Registered User

Likes (Received): 562

Nawigacja Google wreszcie dzisiaj zauważyła oddanie do ruchu łącznicy Wisłostrada->Grot. Niestety asystent pasa na południowej jezdni lokalnej jeszcze nie działa

Quote:
Originally Posted by Le52ek View Post
Strumienie z Grota kierujące się na Pragę Południe są śladowe i pomijalne.
To może ja jestem pomijalny, ale pierwszą decyzją po wyjeździe z domu lub pracy, którą podejmuje mój GPS jest wybór mostów: Grot/Północny lub Siekierkowski/Łazienkowski - co najmniej raz w tygodniu wybiera południowy wariant przeprawy przez Wisłę. Otwarcie Łazienkowskiego zdecydowanie zwiększy szanse na wybór wariantu południowego.
mlopaci no está en línea  
Old October 21st, 2015, 09:00 PM   #10344
czarbox
Registered User

Likes (Received): 134

Nie bierzecie jeszcze jednej sytuacji pod uwage, jak z MŁ ruch przeniesie sie na sasiedni MP, to dla czesci kierowcow dla ktorych MP byl mostem pierwszego wyboru, bardziej oplaca sie pojechac MŚ, tu podobna sytuacja i znow nastepuje przesuniecie
Wniosek: nie trzeba zamieniac wprost MŁ na MGR, czy MCS, zeby na tych mostach ruch takze byl zwiekszony
Przeniesienie ruchu wprost z MŁ na MGR, zapewne wystepuje glownie w relacjach dlugodystansowych (tranzycie)

follow. liked this post
czarbox no está en línea  
Old October 21st, 2015, 09:43 PM   #10345
follow.
Registered User

follow.'s Avatar

Likes (Received): 1847

No dobra ale to przecież proste - ci co nie jadą Łazienkowskim nadrabiają "trochę" i przejeżdżają przez kolejne dwa mosty. Zakorkowanie kolejnych mostów sprawia, że kierowcy dla których był to naturalny wybór nadrabiają "trochę" i jada kolejnym(i) na północ. Warszawa nie ma tak dużej nadpodaży mostów aby to się rozłożyło bez efektu nawet dla najbardziej północnych mostów.

(PS. eh, nie odświeżyłem wątku przed odpowiedzią
follow. no está en línea  
Old October 21st, 2015, 11:48 PM   #10346
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 24868

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Tym bardziej, że kawałek dalej na moście i potem w tunelach po wschodniej stronie i tak nie ma awaryjnego.
Nie tylko w Warszawie występuje coś takiego, jak S-ka bez pasa awaryjnego. Na najbardziej południowej części S19 również planuje się odcinek bez pasa awaryjnego.

Quote:
Originally Posted by czarbox View Post
Przecież nic straconego ....
Raptem "kubel farby", skoro to co jest obecnie sie nie sprawdza ...
Pytanie tylko, czy po zastosowaniu "kubła farby" dodatkowy wymalowany pas będzie miał normatywną szerokość.
Old October 22nd, 2015, 08:02 PM   #10347
ZygJe
Registered User

Likes (Received): 191

Nie będzie miał, ponieważ szerokość drogi w tym miejscu nie została w czasie remontu zmieniona. Kiedy przed remontem zamieniono pas awaryjny na buspas zwężono pozostałe 3 pasy. Niestety szerokość pasa drogi klasy S nie może być zmniejszona, a więc na następne lata jesteśmy skazani na korki. Projektantom (i nie tylko) pogratulować...eeeee... sprawnego inaczej sposobu myślenia.
Old October 22nd, 2015, 08:10 PM   #10348
UPR20
Registered User

UPR20's Avatar

Likes (Received): 477

Można zastosować odstępstwo od warunków, nie trzeba usuwać oznakowania: trasa "S".

Obecnie korek ma 4 km.
Old October 22nd, 2015, 10:42 PM   #10349
Marooo
Registered User

Likes (Received): 121

Jeżdżę trasą codziennie w godzinach szczytu. Zjeżdżając z mostu w kierunku zachodnim mamy zwężenie z 6 pasów do 3 pasów. Nasuwa się pytanie, po co poszerzać most jeśli nie zmieniamy nic na kolejnym odcinku trasy. Uważam że nie miało to sensu. Korek jest tu ciągle, natomiast już 200-300m dalej, za tym zwężeniem które oznaczyłem czerwonym okręgiem, nie ma korka. Za mostem powinno być 2x4 pasy aż do zjazdu na jezdnię zbiorczą przy Marymonckiej. Jezdnia zbiorcza zabiera część aut z ciągu głównego więc dalej 3 pasy są wystarczające.

Marooo no está en línea  
Old October 23rd, 2015, 11:12 AM   #10350
czarbox
Registered User

Likes (Received): 134

Quote:
Originally Posted by ZygJe View Post
ale można było też np. wystąpić do ministra o odstępstwo na raptem kilkuset metrach nawet za cenę np. ograniczenia prędkości do 80km/h.
Quote:
Originally Posted by ZygJe View Post
Niestety szerokość pasa drogi klasy S nie może być zmniejszona, a więc na następne lata jesteśmy skazani na korki.
a mozna sie zdecydowac?
czarbox no está en línea  
Old October 23rd, 2015, 01:54 PM   #10351
pazdzioch84
Registered User

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by Marooo View Post
Jeżdżę trasą codziennie w godzinach szczytu. Zjeżdżając z mostu w kierunku zachodnim mamy zwężenie z 6 pasów do 3 pasów. Nasuwa się pytanie, po co poszerzać most jeśli nie zmieniamy nic na kolejnym odcinku trasy. Uważam że nie miało to sensu. Korek jest tu ciągle, natomiast już 200-300m dalej, za tym zwężeniem które oznaczyłem czerwonym okręgiem, nie ma korka. Za mostem powinno być 2x4 pasy aż do zjazdu na jezdnię zbiorczą przy Marymonckiej. Jezdnia zbiorcza zabiera część aut z ciągu głównego więc dalej 3 pasy są wystarczające.

Niestety Polska to dziwny kraj i teraz zostaje nam jedynie czekanie na nową S7 w stronę Gdańska i dokończenie trasy mostu Północnego.
Być może to pozwoli odciążyć główny ciąg Trasy Toruńskiej.
pazdzioch84 no está en línea  
Old October 23rd, 2015, 11:14 PM   #10352
pierrealbre
Registered User

Likes (Received): 29

Tylko jak zrobią wylotówkę na Gdańsk to masa aut będzie jechała prosto przez most od strony Marek i dodatkowo przykrótkiej trasę.
pierrealbre no está en línea  
Old October 29th, 2015, 02:19 PM   #10353
psadow
ze wsi

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by mlopaci View Post
To może ja jestem pomijalny, ale pierwszą decyzją po wyjeździe z domu lub pracy, którą podejmuje mój GPS jest wybór mostów: Grot/Północny lub Siekierkowski/Łazienkowski - co najmniej raz w tygodniu wybiera południowy wariant przeprawy przez Wisłę. Otwarcie Łazienkowskiego zdecydowanie zwiększy szanse na wybór wariantu południowego.
Dokładnie tak - nawigacje z funkcją traffic potrafią np. z Mokotowa na Tarcho wytyczyć taką trasę: TŁ -> Wał -> Most Poniatowskiego -> Wisłostrada -> Most Północy (bywały takie) ale też TŁ -> Wał -> Rondo Starzyńskiego -> Jagiellońska i dalej na północ.

A że są to potoki pomijalne, to dzięki temu jedzie się szybciej
psadow no está en línea  
Old October 30th, 2015, 12:38 AM   #10354
Googelek00
Registered User

Googelek00's Avatar

Zakończą kontrakt do końca miesiąca?
Old November 1st, 2015, 12:41 PM   #10355
mk321
Registered User

Likes (Received): 2

Ciekawe jakie korki są dziś
mk321 no está en línea  
Old November 1st, 2015, 03:17 PM   #10356
grodek75
Registered User

Likes (Received): 61

Quote:
Originally Posted by rybirek View Post
Jeżdżę z Rembertowa na Służewiec.
Po zamknięciu Łazienkowskiego Siekierkowski stanął. Obecnie sytuacja jest trochę absurdalna, bo szybciej dojadę przez Gdański : Strażacka -> Most Gdański -> Jana Pawła -> Wołoska.
Nawet mi ciebie szkoda nie jest.
Przejazd SKM z Rembertowa na Służewiec to 45 minut maksymalnie.
Bez przesiadek, P2P.
Jak ci zadek do samochodu przyrósł to cierp.
grodek75 no está en línea  
Old November 1st, 2015, 03:53 PM   #10357
PorannaKawa
Registered User

Likes (Received): 80

Quote:
Originally Posted by grodek75 View Post
Nawet mi ciebie szkoda nie jest.
Przejazd SKM z Rembertowa na Służewiec to 45 minut maksymalnie.
Bez przesiadek, P2P.
Jak ci zadek do samochodu przyrósł to cierp.
yyyy, bez przesady z takim podejsciem. nie szkoda to osob z woli, mokotowa czy innych lewo stronnych Warszawiakow ktorzy do mordoru jezdza autem ale akurat z Rembertowa to spory dystans aby codzinnie przez caly rok jezdzic SKM. Wiadomo, ze im dalej sie zyje od centrum tym auto zawsze bedzie wygodniejsze. Warszawa to nie Londyn czy Paryz i nigdy nie bedzie taka aby nawet suburbia mogla sie poruszac transportem publicznym.
PorannaKawa no está en línea  
Old November 1st, 2015, 07:35 PM   #10358
grodek75
Registered User

Likes (Received): 61

Quote:
Originally Posted by PorannaKawa View Post
yyyy, bez przesady z takim podejsciem. nie szkoda to osob z woli, mokotowa czy innych lewo stronnych Warszawiakow ktorzy do mordoru jezdza autem ale akurat z Rembertowa to spory dystans aby codzinnie przez caly rok jezdzic SKM. Wiadomo, ze im dalej sie zyje od centrum tym auto zawsze bedzie wygodniejsze. Warszawa to nie Londyn czy Paryz i nigdy nie bedzie taka aby nawet suburbia mogla sie poruszac transportem publicznym.
Rembertow ma duzo lepsze połączenie komunikacja miejska z Mordorem niz wspomniana przez ciebie Wola, Bielany czy np. Żoliborz.
Pisze to na podstawie własnych doświadczeń, bo tez w Mordorze pracuje...
grodek75 no está en línea  
Old November 2nd, 2015, 06:35 PM   #10359
rybirek
Registered User

Likes (Received): 241

Quote:
Originally Posted by grodek75 View Post
Nawet mi ciebie szkoda nie jest. Przejazd SKM z Rembertowa na Służewiec to 45 minut maksymalnie. Bez przesiadek, P2P. Jak ci zadek do samochodu przyrósł to cierp.
1. Czytałbyś ze zrozumieniem, gdzie ja napisałem, że tak jeżdżę ?
2. Jeżdżę zarówno pociągami jak i samochodem, pociąg ma tę wadę, że cieżko liczyć na jego punktualność i we wszystkich porannych jest tłok. Przy pociągu ciężko mi zejść poniżej godziny. Samochodem nawet jeśli jadę Gdańskim ( bo mam w tym interes) jadę krócej.
3. Pociągi ... właśnie w jednym siedzę, ze Służewca wyjechał punktualnie, ale na pierwszych 5 km będzie miał 25 minut opóźnienia. To powoduje, że jutro na pewno będę jechał samochodem.

Edit:
Dziś pociąg o 17:01 ze Służewca dojechał do Rembertowa w 71 minut, a powinien w 35. Cała droga zajęła mi 1,5h , samochodem dojechałbym w 45 min.
Mimo, że chyba jestem fanem komunikacji szynowej, to takie sytuację mnie zniechęcają na następne dwa tygodnie.

Ponieważ to OT, to do skasowania.

Last edited by rybirek; November 2nd, 2015 at 07:52 PM.
rybirek no está en línea  
Old November 17th, 2015, 12:22 PM   #10360
zbir12
Registered User

Likes (Received): 8

Widzę, że wątek umarł. Chyba juz wszyscy sie pogodzili z obecnym stanem, a dzisiaj mija równy miesiąc od oficjalnego końca przebudowy. Jezdze tamtedy codziennie od 2 lat rano (kierunek Poznań) i popoludniu (kierunek Białystok) i moje obserwacje po remontach:
+ ruch został uporządkowany (wszystko ładnie wymalowane i oznakowane)
+ bardzo dobrze jezdzi sie w Niedziele i święta
... to tyle z plusów
- przebudowa w minimalnym stopniu poprawiła przepustowość na trasie (srednio dziennie zyskuję tylko 10 min w każdą ze stron)
- korki sięgają czasami tych samych punktów co w czasie remontów (zdazylo mi sie juz jechać dłuzej niz w czasie remontów)
- jezdze małym, ale z tego co pamietam przebudowa miała udrożnić ruch tranzytowy przez całą dobę (zakaz TIRów dalej obowiązuje). Na miejscu duzego bylbym zły.
- poszerzenie mostu do 5 pasów to tylko zabieg propagandowy. Most nic nie daje skoro w "tunelach" schodzimy do 3 pasów
- brak wydłuzenia skretu w prawo nie tylko na Gdańsk ale tez w strone Centrum, to dla mnie całkowita zagadka

Co taki amator jak ja zauważył:
- mozna by poszerzyć trase do 4 pasów od Powązek do Wisły w obu kierunkach. Jest miejsce, a ze to nie bedzie wtedy eSka... Hello. Tam i tak sie nie jedzie szybciej niz 30 km/h
- likwidacja bus passów (dzisiaj jechalem za autobusem ktory stał tak samo jak ja 20 min na moscie zeby dostał sie do tunelu na Zoliborzu). Paradoksalnie likwidacja bus pasów przyśpieszy ruch autobusów.
- wjazd na most z dwóch pasów z modlinskiej vs 1 pas z Bródna, zamienić na 1 z modlinskiej vs 2 z Bródna
- po likwidacji bus passa wydłużyć bariery rozgraniczające przy wjezdzie z Wisłostrady w strone Poznania. Ludzie wpychaja sie od razu na pasy tranzytowe i blokują główny ruch z Bródna

itp itd. takie tam moje nic nieznaczace przemyslenia, bardziej tęgie głowy pewnie już przerowadziły analize SWOT
-
zbir12 no está en línea  

Closed Thread

Tags
ekspresówka-s8, obwodnica, obwodnica warszawy, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules