search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 229 votes, 5.00 average.
Old August 11th, 2013, 12:24 AM   #5141
szorstky
Registered User

szorstky's Avatar

Likes (Received): 2227

Wieczorem przejeżdżałem obok węzła Salomea i z szalunkami WA-01B dojechali do zachodniej ściany WA-01A. Niestety było zbyt ciemno, by notatnik dał radę zdjąć cokolwiek.
szorstky no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 12th, 2013, 11:22 AM   #5142
legrooch
Registered User

Likes (Received): 101

Quote:
Originally Posted by maras View Post
Ze źródeł zbliżonych do wykonawcy pochodzą informacje, że prawdopodobieństwo to znaczne zmalało w ostatnich dniach. Aczkolwiek "na dniach" ma być wydana decyzja lokalizacyjna dla drogi 721bis uwzględniająca nowy jej wlot w Sękocinie Nowym.
Z tego wynikałoby że pozostanie obecne rozwiązanie węzła, nie biorące pod uwagę nowegu przebiegu 721bis (abstrahując od terminu jej wybudowania w świetle problemów finansowych Mazowsza). Sytuacja taka stanie się pewnie kolejnym zarzewiem konfliktów GDDKiA z gminami Lesznowola, Raszyn oraz Stowarzyszeniem Przyjazna 721 ws tego węzła. Mam nadzieję, że znowu budowa tego odcinka nie zostanie opóźniona z tego powodu.
Niech przesuną o 100m w bok, bo mam tam działkę i z chęcią bym ją opędzlował
legrooch no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2013, 12:02 PM   #5143
maro100
Registered User

Likes (Received): 306

Czy ten schemat docelowego kształtu tunelo-skrzynki jest aktualny? Mam duże wątpliwości.
Droga żółta moim zdaniem nie istnieje i nie będzie istnieć. Przecież tunelo- skrzynka kończy się ślepą ścianą na poziome 0. To nie jest tunel a jedynie podpora pod drogę szarą.
Rozumiem, że jedynymi drogami wylatującymi z/obok skrzynki będą czerwona i szara, choć ta szara nie będzie posiadała takiego zagięcia jak na tym schemacie.
maro100 no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2013, 12:37 PM   #5144
zember
Registered User

Likes (Received): 48

Jesteś w mylnym błędzie. Schemat jest aktualny a tunelo-skrzynka nie kończy się ścianą tylko wylotem żółtej drogi. Przejrzałem 4 strony tego wątku ale nie znalazłem dobrego zdjęcia które pokazałoby właściwą stronę. Musisz uwierzyć na słowo.
Gdyby drogi żółtej nie było to przecież budowa tego obiektu byłaby bez sensu. Wystarczyłby zwykły przyczółek zaraz za estakadą jak dla drogi czerwonej.
zember no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2013, 12:44 PM   #5145
koszatek
***** ante portas!

koszatek's Avatar

Likes (Received): 4565

Quote:
Originally Posted by maro100 View Post
Droga żółta moim zdaniem nie istnieje i nie będzie istnieć. Przecież tunelo- skrzynka kończy się ślepą ścianą na poziome 0.

Na tym zdjęciu po lewej stronie masz wylot drogi "żółtej" a po prawej z góry schodzi droga "szara".

pawel_dyda liked this post
koszatek no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2013, 02:03 PM   #5146
maro100
Registered User

Hmm...już sam się zakręciłem. Ale ufam że wiecie lepiej bo mi ze zdjęć to jakoś dziwnie wyglądało. Musze się tam przejechać na rowerz i dokładnie obejrzeć akurat to miejsce.
Rozumiem, że pomiedzy słupami betonowymi a litą ścianą powinna przebiegać droga.
Old August 12th, 2013, 02:10 PM   #5147
toonczyk
autostradożerca

toonczyk's Avatar

Quote:
Rozumiem, że pomiedzy słupami betonowymi a litą ścianą powinna przebiegać droga.
Tak, łącznica z Opaczy w Łopuszańską i do ronda. Na zdjęciach trudno ten cały kompleksowy obiekt WA-01 ogarnąć, w terenie dużo lepiej to wszystko widać.
Old August 12th, 2013, 02:13 PM   #5148
maro100
Registered User

To mam jeszcze jedno pytanie: czy szara droga na skrzynce, która jak rozumiem będzie prowadziła z Pruszkowa do wanny, będzie miała 2 pasy w tym kierunku (będąc na skrzynce i w dół).
Old August 12th, 2013, 02:28 PM   #5149
toonczyk
autostradożerca

toonczyk's Avatar

Szara łącznica na skrzynce (z Pruszkowa do wanny) będzie miała 1 pas. Nie potrzeba więcej, bo Al. Jerozolimskie między S2 i węzłem Salomea będą obsługiwać w zasadzie tylko ruch lokalny, cały "tranzyt" z Pruszkowa będzie jechał przez S2 i TSW.
Old August 12th, 2013, 02:31 PM   #5150
Fiodor601
Registered User

Fiodor601's Avatar

Likes (Received): 2200

Dziś około 13:30 w Wolicy zauważyłem prace rozbiórkowe.
Ponieważ jechałem na spóźnieniu, to nie udało się wykonać dokumentacji zdjęciowej.
Jeśli dobrze skojarzyłem miejsce, to chodzi o ten budynek po prawej stronie:
http://goo.gl/maps/hbBUj

Bastian., Toye liked this post
Fiodor601 no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2013, 02:42 PM   #5151
elig
DrogoSkrytoŻerca

Likes (Received): 568

Quote:

Im częściej patrzę na ten obiekt tym częściej dochodzę do wniosku że nikomu nie zależało na tym by ta przekładka była prosta i tania. Obiekt jest niepotrzebnie skomplikowany i zużyto na niego idiotyczne wręcz ilości betonu. Dlaczego ten "tunel" jest taki długi. Dlaczego wiadukt jest taki długi. To wszystko jest kompletnie bez sensu. Wiem potrzebujemy taj przekładki ale to co się wyłania po ostatnich pracach zaczyna przypominać mamuta a nie zwykły rozjazd na wiadukcie. Zaiste jestem ciekaw jak to bedzie wyglądało skończone bo na razie to mi ostro trąci absurdem. Może dzisiaj wezmę mapke i pokombinuję to aż nie chce mi się wierzyć żeby ten potworek musiał tak wyglądać.
elig no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2013, 02:58 PM   #5152
_FRj_
Registered User

Likes (Received): 62

Może i tak, może i nie - nie będę wnikał w dyskusję merytoryczną nad tym obiektem. Mnie natomiast najbardziej absurdalne wydaje się poruszanie takich kwestii na tym etapie budowy.
Kiedy wszystko jest już (prawie) gotowe, wtedy wszyscy nagle się budzą i "ojej, a dlaczego to jest tak a nie inaczej?", "a nie można było tego pasa puścić tędy?", "a dlaczego nie ma tu mojego węzła?", itd.
Od tego jest etap koncepcji programowej, i ew. projektowania i poprawek do projektu. Wtedy taka dyskusja ma sens i ma cel.

M_J_J liked this post
_FRj_ no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2013, 04:21 PM   #5153
M_J_J
Someplace Else

M_J_J's Avatar

Likes (Received): 10841

Zaraz za wanną węzła Łopuszańska w pasie między jezdniami i na jezdni Alej Jerozolimskich w stronę centrum trwały dzisiaj jakieś prace. Nie wiem czy to ekipa od budowy węzła Salomea, bo poza napisem wod.-kan. ani na koparce ani na ciężarówce nie dostrzegłem żadnych napisów z nazwą firmy.

M_J_J no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2013, 04:36 PM   #5154
elig
DrogoSkrytoŻerca

Likes (Received): 568

Quote:
Originally Posted by _FRj_ View Post
Może i tak, może i nie - nie będę wnikał w dyskusję merytoryczną nad tym obiektem. Mnie natomiast najbardziej absurdalne wydaje się poruszanie takich kwestii na tym etapie budowy.
Kiedy wszystko jest już (prawie) gotowe, wtedy wszyscy nagle się budzą i "ojej, a dlaczego to jest tak a nie inaczej?", "a nie można było tego pasa puścić tędy?", "a dlaczego nie ma tu mojego węzła?", itd.
Od tego jest etap koncepcji programowej, i ew. projektowania i poprawek do projektu. Wtedy taka dyskusja ma sens i ma cel.
Widzisz w normalnym świecie pewnie miałbyś rację. A niestety nie u nas. O tym jak to będzie wyglądać to przynajmniej na tym forum nie wiedział nikt dopóki ktoś nie wyciągnął planów. A i z planami ciężko to sobie było wyobrazić. Uważasz że inwestor pochwalił się tym projektem umieścił w sieci lub coś podobnego? Przedstawił jakieś wizualizacje? Jakaś dyskusja publiczna ? Wolna żarty. Przez rok straszyła betonowa ściana która pasowała jak pięść do oka z wyobrażeniami. Teraz możemy już naocznie ocenić jak to wygląda i przykro mi ale wygląda to źle. Dlaczego nie zrobiono zwykłej estakady na podporach jak na początku ? Zamiast tego mamy długie pudełko. Proszę zwróć swoją uwagę na adres:
http://www.salomea-wolica-miejski.pl/lokalizacja.html
Widzisz tutaj na planie jakieś długie betonowe pudło ? Teraz tak. Ale przedtem? Nie sądzę.
elig no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2013, 05:59 PM   #5155
M_J_J
Someplace Else

M_J_J's Avatar

Węzeł Salomea.

Kolejna porcja zdjęć z Alej Jerozolimskich kierunek Pruszków.

Kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem z Kleszczową.

Widok wstecz

I lecimy dalej na południe

Przed BP...

...i kawałek za stacją paliw

Mniej więcej na tej samej wysokości co poprzednie zdjęcie ale tym razem robione z jezdni z widokiem na zjazd z estakady.

Old August 13th, 2013, 06:22 PM   #5156
M_J_J
Someplace Else

M_J_J's Avatar

Węzeł Salomea..

Kolejna porcja zdjęć wykonywana sprzed Platformy.

Widok wstecz na pobocze...

...i budowaną jezdnię AJ w stronę Pruszkowa

Na kolejnych zdjęciach widzimy budowaną jezdnię oraz kolejne segmenty estakady

Ta sama część z innej perspektywy

Old August 13th, 2013, 06:44 PM   #5157
M_J_J
Someplace Else

M_J_J's Avatar

Węzeł Salomea...

Jesteśmy już przy budynkach Batory

Z innego miejsca

Old August 13th, 2013, 06:47 PM   #5158
_FRj_
Registered User

Likes (Received): 62

Quote:
Originally Posted by elig View Post
Uważasz że inwestor pochwalił się tym projektem umieścił w sieci lub coś podobnego? Przedstawił jakieś wizualizacje? Jakaś dyskusja publiczna ?
Zgadzam się że dostęp do informacji jest u nas utrudniony.
Niemniej od ponad 3 lat dostępna jest poniższa wizualizacja tego węzła na której koncepcja tej przewiązki jest dość dobrze zilustrowana.
http://www.youtube.com/watch?v=F5cPWQB2UxE

Szczególnie dobrze widać ją ok 0:45 i 2:20

Jeśli w rzeczywistości będzie wyglądać tak dobrze jak tam, to wg. mnie jest jak najbardziej w porządku.
_FRj_ no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2013, 07:36 PM   #5159
M_J_J
Someplace Else

M_J_J's Avatar

Węzeł Salomea....

Następną część zaczynam widokiem wstecz z poziomu gruntu

Dalsza część estakady, a właściwie to zbliżamy się do jej początku

Przez rusztowania przebija się kawałek jezdni - po lewej fragment obecnego objazdu AJ w kierunku centrum, a po prawej jest to łącznica S8-Nowolazurowa/AJ (Pruszków)

Dalej mamy ciekawy widok - w tym miejscu, które zasłania zielona cysterna wjedziemy S8 na AJ w kierunku centrum, a między tymi filarami, gdzie znajduje się czerwona nauka jazdy jadąc od strony centrum AJ skręcimy na S8 w kierunku węzła Opacz.

Kolejna część estakady w ciągu AJ

Poniżej znowu widać w oddali łącznicę S8-Nowolazurowa/AJ (Pruszków)

Początek estakady...

...z różnych ujęć (to miejsce w dalszej części jeszcze się pojawi ale w widoku z drugiej strony)

Tu będzie początek najazdu na estakadę.

Old August 13th, 2013, 07:46 PM   #5160
szorstky
Registered User

szorstky's Avatar

Likes (Received): 2227

Quote:
Originally Posted by M_J_J View Post

To wygląda tak, jakby zasadnicza budowa WA-01A miała się ku końcowi i oprócz fragmentu na styku z WA-01B, można byłoby zaczynać wykończenie obiektu.

Quote:
Originally Posted by _FRj_ View Post
Niemniej od ponad 3 lat dostępna jest poniższa wizualizacja tego węzła na której koncepcja tej przewiązki jest dość dobrze zilustrowana.
http://www.youtube.com/watch?v=F5cPWQB2UxE

Szczególnie dobrze widać ją ok 0:45 i 2:20
Ta wizualizacja ma się nijak do rzeczywistości, bo na wizualizacji wygląda to tak jakby były estakady, a nie WA-01A i SO-01. Można się zastanawiać dlaczego jest tak, a nie inaczej, ale obecnie to bez sensu i chyba nie warto drążyć tematu, bo to i tak niczego nie zmieni. A swoją drogą ciekawie będzie się przejeżdżać dołem przez skrzynkę.
szorstky no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, ekspresówka-s8, s-7, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules