daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Architektura i Urbanistyka > Zabytki

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old Yesterday, 10:29 AM   #15461
mlodywlodzi
Registered User

Likes (Received): 0

czy wie ktoś może jaki los czeka budynek na ul. Zachodniej 105?
byłbym wdzięczny za informacje dotyczące tego budynku.

mlodywlodzi no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old Yesterday, 11:21 AM   #15462
biesiadnik
Registered User

biesiadnik's Avatar

Likes (Received): 176

Ten baner już wisi tak kilka lat, budynek choć w dobrym stanie technicznym to wciąż stoi opuszczony , sam nie wiem dlaczego nikt się nie zainteresował tak wartościową kamienicą?
"Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: «Przyjacielu, przesiądź się wyżej», i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony".
biesiadnik no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 01:35 PM   #15463
ldzman
Łodzianin

Likes (Received): 258

Budynek jest w posiadaniu największego dewastatora zabytków, firmy CFI, która nieustannie od dwóch-trzech lat w nim grzebie. Aż strach myśleć, co się dzieje w środku.
ldzman está en línea ahora   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:17 PM   #15464
mlodywlodzi
Registered User

Likes (Received): 0

zastanawiało mnie właśnie dlaczego nikt nie interesował się tym budynkiem, chociażby odnową elewacji, która jest bardzo bogata.
dziwi mnie również, że działania wokół NCŁ nie obejmują również trasy Zachodnia-Kościuszki, ta druga zdecydowanie w lepszym stanie i widać coraz to nowsze rusztowania, natomiast na Zachodniej cicho i głucho, a przecież najwięcej tramwajów przejeżdża tą trasą i wydaje mi się, że potrzebna by była rewitalizacja całego tego odcinka.
mlodywlodzi no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:20 PM   #15465
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Likes (Received): 1885

Quote:
Originally Posted by Ronald W. Reagan View Post
Tylko niestety jakiś cymbał z MS zamierza wybudować betonowy magazyn na placyku przed MS2 i wszystko spieprzy.

Tam aż się prosi o wysokiej jakości przestrzeń pieszego, wolną od jakiejkolwiek zabudowy.
A ja nie słyszałem o "betonowym magazynie", lecz o wysokiej jakości architektonicznej nowym budynku. I uważam, że wzdłuż ul. Ogrodowej, od okolicy ms2 na zachód, powinna być prowadzona nowa zabudowa pierzejowa, która zakryłaby też okropny blaszak galerii handlowej.
lodzer.m no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:43 PM   #15466
hp_gof
Registered User

Likes (Received): 538

@mlodywlodzi, spójrz sobie na mapkę. Ten obszar też jest w planach, ale w dalszej kolejności.
https://uml.lodz.pl/files/p_8245_f5a26cff.pdf
Jestem tylko ciekaw, ile obszarów jest realnie do zrobienia w czasie najbliższej perspektywy budżetowej, czyli do 2022 roku. Czy tylko 8 priorytetowych, czy jednak wszystkie 20? GothMucha?
hp_gof está en línea ahora   Reply With Quote
Old Yesterday, 03:15 PM   #15467
Ronald W. Reagan
Registered User

Likes (Received): 1576

Quote:
Originally Posted by lodzer.m View Post
A ja nie słyszałem o "betonowym magazynie", lecz o wysokiej jakości architektonicznej nowym budynku. I uważam, że wzdłuż ul. Ogrodowej, od okolicy ms2 na zachód, powinna być prowadzona nowa zabudowa pierzejowa, która zakryłaby też okropny blaszak galerii handlowej.

Koszt 50mln (minimum) sugeruje obiekt o powierzchni 10 000 metrów.
To jest cały parking na wysokosć kilku pięter plus podziemia.

MS2 zostanie schowane za tym budynkiem - inaczej się nie da. I jak piękny by nie był to i tak oryginalnych zabudowań nie przebije.

Zamiast otwartej przestrzeni z fontanną i zielenią powstanie bunkier. Miejsce zostanie zdewastowane na lata, a mogłaby być perełka otwarta na łódzkę cegłę famuł, Andelsa i ms2. Do tego przypieczętuje to los ms1. Skończy jak Liceum Niemieckie.

Pomysł szkodliwością równy jedynie planom zabudowy Parku Kilińskiego magazynem dla CMW tylko po to, by uzyskać argument do budowy mostku przez staw.

Co do zasłonięcia blachy CH zgoda - ale to też będzie trudne, bo to teren CH i jedyne co postawią to piętrowy parking. Rola miasta żadna.
Ronald W. Reagan no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 04:14 PM   #15468
master1024
Registered User

Likes (Received): 136

Ciekawe, co stoi na przeszkodzie, by zaadaptować to:
KLIK!
master1024 está en línea ahora   Reply With Quote
Old Yesterday, 04:28 PM   #15469
946.352946
Registered User

Likes (Received): 195

skrobio/opalajo kamieniur

a ciekaw jestem co z tego bedzie? brama again?

19przemek91, wirtualnyjan1, SEQUIN liked this post
946.352946 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 04:45 PM   #15470
Ronald W. Reagan
Registered User

Likes (Received): 1576

Quote:
Originally Posted by master1024 View Post
Ciekawe, co stoi na przeszkodzie, by zaadaptować to:
KLIK!

Jak rozumiem magazyn lub dodatkowa przestrzeń ekspozycyjna musi przylegać do obecnego budynku. Gdyby nie musiała, to pustych działek w lepszej lokalizacji mamy setki.

Ja główne zagrożenie widzę własnie w takich nieprzemyślanych i przypadkowych "strzałach". Przecież ms2 kosztowało 60mln a planowany budynek dodatkowy pewnie przekroczy 50mln (bo tyle chcemy dotacji samej). To już jest kwota pozwalająca na powstanie potężnego i reprezentacyjnego gmachu w dowolnym miejscu. Ale stanie się inaczej bo ktoś poszedł na rękę CH i "zaadaptowano" jeden budynek, teraz dojdzie drugi a za dekadę kolejne.

Nie tak powinno się definiować lokacje budynków kluczowych. To powinien być przemyślany proces. Wschodnia pierzeja Placu Barlickiego plus kamień na placu plus dominanta (fontanna lub pomnik) i mamy miasto w miejsce bazaru z Azji. Lub adaptacja Colegium Medicum i zabudowa tej niesprzedawalnej działki przy TW. A tak kupa.

Last edited by Ronald W. Reagan; Yesterday at 04:53 PM.
Ronald W. Reagan no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 05:02 PM   #15471
dexter2
Pijcie piwa z BŁ!

dexter2's Avatar

Likes (Received): 6053

Możecie się z tą dyskusją przenieść do wątku o inwestycjach kurturowych?

Bo gdzie byś nie był i jak by cię nie przyjęli
Nigdy nie będziesz się czuł jak na Obiecanej Ziemi

Łódź - Remonty kamienic i zabytków - 2010, 2011, 2012

NYC & EastCoast USA!
dexter2 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 05:55 PM   #15472
pan_tomas
Registered User

pan_tomas's Avatar

Quote:
Originally Posted by ldzman View Post
Budynek jest w posiadaniu największego dewastatora zabytków, firmy CFI, która nieustannie od dwóch-trzech lat w nim grzebie. Aż strach myśleć, co się dzieje w środku.
Wczoraj widziałem, że dach jest zdjęty i lali beton na strop nad ostatnim piętrem.

pan_tomas está en línea ahora   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:56 PM   #15473
ldzman
Łodzianin

Quote:
Originally Posted by 946.352946 View Post
a ciekaw jestem co z tego bedzie? brama again?

Tak, będzie prześwit bramny.
Old Yesterday, 11:02 PM   #15474
ldzman
Łodzianin

Zielona 18:

wirtualnyjan1, SEQUIN liked this post
Old Yesterday, 11:06 PM   #15475
master1024
Registered User

Kolejna jednokolorowa elewacja, why? Ślicznie, ale nie tak ślicznie jak mogłoby być.
master1024 está en línea ahora   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:53 PM   #15476
PanCerka2
Registered User

Likes (Received): 123

No cóż oglądając zdjęcia powyżej miałem napisać to co już master1024 napisał , czyli cuś musi być na rzeczy - ten jeden kolor zdecydowanie się zlewa, może jednak coś tam wcisną jeszcze w innym kolorze, a ten nowoczesny dach z tymi oknami to też chyba niezbyt pasuje, no ale przecież mogli to rozebrać, więc radujmy się tym co będzie.
PanCerka2 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódź, fabryki, kamienice, pałace, zabytki

Thread Tools

Posting Rules