daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old December 22nd, 2012, 05:02 PM   #10561
testuje
Registered User

Likes (Received): 5

nie sadze, maja czas do wiosny
testuje no está en línea  

Sponsored Links
Old December 22nd, 2012, 05:04 PM   #10562
quaku2
Quaku

quaku2's Avatar

Likes (Received): 45

Agusia schemaciki czas zaktualizować
quaku2 no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 05:06 PM   #10563
sabaj
Registered User

Likes (Received): 0

Pomiedzy wezłami Brzesko i Wierzchosławice ogromny korek w ktorym wlasnie stoje - chyba dzwon ale jak mine to napisze
sabaj no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 05:07 PM   #10564
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 15224

Od zaprzyjaźnionego Redaktora Radia Kraków dostałam smsa z informacją o otwarciu. Dziękuję.
Zrobiłam sobie pętelkę do Brzeska i z powrotem. Na MOPie Stanisławice troszkę ponagrywałam z kładki, ale dzisiaj raczej chłodno na filmowanie i z przyjemnością wsiadłam do auta. Pojechałam dalej. Mam filmiki ale muszę je najpierw troszkę obrobić.
Nikt nie jechał 110 km/h bo wszyscy mnie wyprzedzali.
S7 Wschodnia obwodnica Krakowa
A1 Stryków - Tuszyn (ostatni).
Wszystkie schematy tutaj.
Agusia no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:23 PM   #10565
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Najpierw taki mały widoczek na A4 z kładki przy MOPie.

Agusia no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:47 PM   #10566
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Drogofile wszystkich województw łączcie się...
Ciąg dalszy widoku, tym razem nieruchomy.
Agusia no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 07:33 PM   #10567
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Schemat mam już gotowy. Potrzebuję jednak informacji czy na zwężeniu przed Brzeskiem, ale w stronę Krakowa zdjęli już wszystkie tablice kierujące U-21.
Gdy wracałam ekipa ściągała je. Zatem, aby schemat był jak najbardziej aktualny tej właśnie informacji potrzebuję.

Nagrałam całą drogę, ale żeby było szybciej wycięłam odcinek Bochnia - Brzesko - Bochnia. I tak jeszcze się przyspiesza. Proszę o cierpliwość.
Agusia no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 09:04 PM   #10568
Pol Bruk
Registered User

Pol Bruk's Avatar

Likes (Received): 11081

Taki mały odcinek, a tak cieszy. Warto było zdążyć ze ścieralną przed zimą. Czas na następny (ale chyba do wiosny).
Pol Bruk no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 10:02 PM   #10569
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Zapraszam i przepraszam za chwilowe braki w ostrości, które się zdarzyły.

Jechałam przepisowe 110 km/h... jako jedyna!
Agusia no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 10:13 PM   #10570
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 5283

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że dla niektórych przejechanie koło znaku, zmniejszającego dopuszczalną szybkość ze 140 na 110, jest powodem do nadepnięcia na gaz.
MichalJ no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 10:48 PM   #10571
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Jakoś nie potrafię na filmie Agusi odszukać znaku początku autostrady po zawróceniu na węźle Brzesko - coś mi umknęło?
Rozumiem, że jadąc od strony Krakowa przed węzłem Bochnia wcześniejsze znaki końca autostrady zostały usunięte i teraz koniec jest (widoczny na filmie) tuż przed węzłem Brzesko.
Przem está en línea ahora  
Old December 22nd, 2012, 11:05 PM   #10572
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Obecnie znak końca autostrady znajduje się 150 m przed WD49.
W stronę Krakowa dokładnie w miejscu gdzie kończy/zaczyna się autostrada znaki są ale przekręcone o 90st. Widać je w 2:08 na filmie. Być może ta ekipa ściągająca u-21 miała za zadanie je przestawić odpowiednio.
Agusia no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 11:40 PM   #10573
SoryGregory
Registered User

SoryGregory's Avatar

Likes (Received): 788

Ja jechałem koło 14-tej na Tarnów, jeszcze służba drogowa i policja kończyli coś robić, była mała zwężka. Zgadza się, kamyczków trochę było, jezdnie niedoczyszczone. Oczywiście na odcinku dwukierunkowym musiało być zdarzenie drogowe, bo jak by inaczej, kolejne 15minut zmarnowane. Nagranie z przejazdu wstawię jutro.

Rok, dwa, czekania dłużej na A4 niż planowano, jest niczym na przeciw wieczności
SoryGregory no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 11:46 PM   #10574
luck.ass
Registered User

Quote:
Originally Posted by Agusia View Post
Obecnie znak końca autostrady znajduje się 150 m przed WD49.
W stronę Krakowa dokładnie w miejscu gdzie kończy/zaczyna się autostrada znaki są ale przekręcone o 90st. Widać je w 2:08 na filmie. Być może ta ekipa ściągająca u-21 miała za zadanie je przestawić odpowiednio.
o 16 jak wracałem do krk, to znaki informujące o początku autostrady były już ustawione normalnie
luck.ass no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 12:01 AM   #10575
easio23
Registered User

Likes (Received): 528

witam, miałem to (nie)szczęście przejechać odcinek KRK - Tarnów - DK73 - DK79.

- A4 - czuć pod kołami efekty pośpiechu. Niestety, nawierzchnia na odcinku KRK - Szarów jest o niebo lepsza od Szarów - Tarnów. Szczególnie źle się jedzie po "obwodnicy" Tarnowa. Jeszcze w piątek około 18 trochę się kręciło ekip, trwało odśnieżanie etc. Na wielu odcinkach brakowało ekranów (Brzesko - Tarnów) a pas rozdzielający niechlujnie "wyrównany" ziemią.
Dodatkową łyżką dziegdziu był fakt, że 90% kierowców przyklejona jest do lewego pasa jak g(...) do d(...) i rozwinięcie "zawrotniej" prędkości 120 km/h graniczyło z cudem. Czasem udało się pojechać "normalnie" po autostradzie ale nie z często.
Tyle psioczenia - pozytyw jest taki, że A4 można jeździć, a z tego co czytam, od dziś 2+2 więc na pewno będzie sprawniej. Ten fragment autostrady to na pewno duże ułatwienie dla mieszkańców miejscowości dojeżdżających z/do KRK i Tarnowa no i dla tych, co nie patrzą na spalanie.

Na deser małe porównanie - w moim przypadku psujące idealistyczny hurrapotymizm towarzyszący otwarciu A4, a mianowicie:
- przejazd z KRK (Wielicka) przez Niepołomnice, Nowe Brzesko i dalej DK79 do Zamościa - 305 km, 3h 48 minut, średnie spalanie = 5.3 (Pb95) Skoda Fabia 1.2 TSi
- przejazd z KRK (Wielicka) - A4 - DK73 - DK79 - Zamość - 325 km, 4h 45 minut, średnie spalanie = 7.1 (Pb95)
Jadąc spokojnie zgodnie z przepisami DK79 jestem godzinę prędzej w domu i 25pln w kieszeni :-)
Wiem, wiem.... przejazd autostradą to nie codzienna jazda do szkoły z dziećmi ale.... trzymam mocno kciuki za odcinek do Rzeszowa, skąd S19 do Stobiernej a potem DK19 na Nisko i do domu - też opcja.
Jak na dzień dzisiejszy pod wrażeniem jestem tempa prac - nie marudzę, będę jeździł A4 :-)
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt !

"Wal.czyć mogę tyl.ko o coś, co miłuję. Miłuję tyl.ko to, co sza.nuję, a sza.nuję je.dynie to, co rozumiem."
easio23 no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 12:03 AM   #10576
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Quote:
Originally Posted by luck.ass View Post
o 16 jak wracałem do krk, to znaki informujące o początku autostrady były już ustawione normalnie
I nie było żadnych tablic biało-czerwonych na jezdni? Tych U-21?
Czekam tylko na potwierdzenie i wklejam schemat. Może na nowej stronie..

Quote:
Originally Posted by easio23 View Post
Niestety, nawierzchnia na odcinku KRK - Szarów jest o niebo lepsza od Szarów - Tarnów. Szczególnie źle się jedzie po "obwodnicy" Tarnowa.
Nie pomyśl, że się czepiam, ale czy Ty jeździsz tym samym odcinkiem autostrady co ja?
O niebo lepsza to jest właśnie nawierzchnia na odcinku Szarów - Tarnów (z wyjątkiem obwodnicy Tarnowa).
Przetestowałam przy większych prędkościach zwłaszcza północną nitkę od Bochni do Szarowa i jest super.

Kraków - Szarów oraz Tarnów Zach. - Tarnów Płn. to Dragados, a to z kolei dużo wyjaśnia.

Last edited by Agusia; December 23rd, 2012 at 12:18 AM.
Agusia no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 12:20 AM   #10577
Pawel_S
Registered User

Likes (Received): 544

Jechałem dzisiaj tym odcinkiem na wschód koło 13. Ruch był już puszczony południową nitką. Koło Bochni stały jeszcze auta służb drogowych ale bez betonowych zapór. Koło Brzeska tymczasowe(?) zapory jeszcze stały. Jakość asfaltu OK, choć na początku nowootwartego odcinka faktycznie były kamyczki.

Na odcinku Brzesko-Wierzchosławice nie było widać zbyt wielu robotników - Strabag chyba dał większości pracowników przerwę świąteczną. Mają jeszcze trochę ekranów do postawienia. Bardzo blisko Wierzchosławic (tuż przed WD66?) był faktycznie wypadek - najechanie z tyłu. Koło 13:30 korek już się rozładowywał. Straż pożarna bardzo ładnie oznakowała odcinek, policja była również na miejscu.

Odcinek Tarnów-Zachód - Tarnów-Północ ma asfalt również OK, przynajmniej południowa nitka. Hm, może minimalne falki na początku odcinka. Odcinek ten wyglądał na dziwnie pusty. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, dlaczego.

Prawdziwa masakra była pomiędzy zjazdem Tarnów Północ a obwodnicą. Korek ciągnął się od ronda Błonie - aleja Jana Pawła II aż do samej obwodnicy. Przejechanie tych 6km zajęło mi godzinę. Policja robiła co mogła w Ładnej: wyłączono tam światła i policjant ręcznie sterował ruchem. Moim zdaniem, przy takim ruchu z autostrady powinna zostać zrobiona tymczasowa reorganizacja ruchu na łączniku Lwowskiej i obwodnicy tak aby ludzie zjeżdżający z autostrady mieli pierwszeństwo we włączaniu się do ruchu. Albo w takie dni jak dzisiaj powinien tam stać następny samochód policyjny. Światła w Tarnowie też nie wyglądały na dobrze zsynchronizowane ale szczerze mówiąc, trudno to było ocenić przy takim korku. Biorąc pod uwagę, że ten odcinek ma status drogi krajowej rzeczywiście należałoby coś z tym zrobić. Ale jeśli w Tarnowie są takie katastrofy ekologiczne jak na zdjęciu poniżej to pewnie miasto ma co innego na głowie niż częściowy paraliż wschodniej części miasta.
Pawel_S no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 12:48 AM   #10578
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Gdzieś umknęła informacja o puszczeniu ruchu po WD55. Nie mogę jej znaleźć, ale na schemacie B naniosłam zmianę. Nie wstawiam na razie B, bo zmiana mała. Może przybędzie w najbliższym czasie trochę informacji o "zielonych" WD.

Schemat A mam natomiast gotowy. Proszę zatem o pomoc w skoku...
Agusia no está en línea  
Old December 23rd, 2012, 01:10 AM   #10579
lovelypl
Registered User

Tak dzisiaj wyglądał korek OD A4 w Tarnowie:
http://www.agora.tarnow.pl/download.php?id=1002

Pomóżcie dziewczynie w potrzebie z tymi schematami
Old December 23rd, 2012, 01:10 AM   #10580
Kabi83
Registered User

Likes (Received): 10

Z tego co ktoś pisał to Strabag montuje ekrany, ale czy coś jeszcze zostało im do zrobienia oprócz oczywiście oznakowania poziomego?
Kabi83 no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, bochnia, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules