daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old December 20th, 2012, 07:17 PM   #10501
mariusz1234
Registered User

mariusz1234's Avatar

Likes (Received): 94

Quote:
Originally Posted by Agusia View Post
Dzisiejszy DP:

Być może sobota to będzie ten dzień!

Mariusz, w takim razie zwróć szczególną uwagę na odcinek B oraz czy na obiektach, które mają ścieralną odbywa się ruch.
Więc jak to wygląda. I dobrze i źle!
Jak już wspominaliście, pas jezdni południowej gotowy, linie na całej długości.
A co źle, na dzisiaj nie ma ciągłości w barierach bocznych. A to warunkuje dopuszczenie do ruchu. Pozytyw taki, że dwie ekipy cały czas je wykonują.
A zatem jak dadzą radę pojedziemy.
A poza tym praca jak w mrowisku. no może mrowisku zimowa porą, a więc ciut wolniej, ale idzie. Humusowano pas środkowy na powierzchni od bariery środkowej na powiedzmy południe. Cały czas kilka zespołów humusuje nasypy i rowy. Dwie ekipy wykonują oznakowanie /wimed i ekipa utrzymania ruchu//
Leja beton na niektórych obiektach, wykończeniówka, zworniki itp. Wykonują bariery ochronne na PZ-cie obok wezła Brzesko.
A co zanosi zapach ruchu do puszczenia:
2 zespoły czyszczą nitkę południową!!!!
więc zapewne wnet pojedziemy, ale jeszcze kilka godzin na bariery i wykończenie.
mariusz1234 no está en línea  

Sponsored Links
Old December 20th, 2012, 07:42 PM   #10502
kris86
Registered User

Likes (Received): 39

Mówisz o A czy B bo się pogubiłem?
kris86 no está en línea  
Old December 20th, 2012, 07:50 PM   #10503
easio23
Registered User

Likes (Received): 528

Od soboty autostradą do Tarnowa jeszcze szybciej?

Quote:
Jeżeli nadzór budowlany wyrazi zgodę, w sobotę otwarta zostanie druga nitka autostrady A4 na odcinku z Bochni do Brzeska.
Fragment A4 między węzłami Bochnia i Brzesko to jeden z dwóch odcinków na trasie Szarów - Tarnów, na których ruch odbywa się dwukierunkowo po jednej nitce jezdni.

Drogowcom mimo mrozu udało się wymalować poziome znaki na tym odcinku i na piątek zaplanowana jest kontrola nadzoru budowlanego. - Jeżeli inspektorzy wyrażą zgodę, to w sobotę otworzymy drogę dla kierowców. Jeżeli jednak coś będzie wymagało poprawek, otwarcie będziemy musieli przełożyć - informuje Iwona Mikrut, rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...#ixzz2FcECFYFY
a ja w piątek na Wschód jadę.... mogliby się pospieszyć :-)

"Wal.czyć mogę tyl.ko o coś, co miłuję. Miłuję tyl.ko to, co sza.nuję, a sza.nuję je.dynie to, co rozumiem."
easio23 no está en línea  
Old December 20th, 2012, 07:59 PM   #10504
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

A ja poczekam do poniedziałku .

Znowu zapowiadają się emocje, otworzą nie otworzą

Quote:
Originally Posted by kris86 View Post

Mówisz o A czy B bo się pogubiłem?
Kolega miał zapewne A na myśli.
Old December 20th, 2012, 08:07 PM   #10505
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 15222

Quote:
Originally Posted by mariusz1234 View Post
Więc jak to wygląda. I dobrze i źle!
Jak już wspominaliście, pas jezdni południowej gotowy, linie na całej długości.
A co źle, na dzisiaj nie ma ciągłości w barierach bocznych. A to warunkuje dopuszczenie do ruchu. Pozytyw taki, że dwie ekipy cały czas je wykonują.
A zatem jak dadzą radę pojedziemy.
A poza tym praca jak w mrowisku. no może mrowisku zimowa porą, a więc ciut wolniej, ale idzie. Humusowano pas środkowy na powierzchni od bariery środkowej na powiedzmy południe. Cały czas kilka zespołów humusuje nasypy i rowy. Dwie ekipy wykonują oznakowanie /wimed i ekipa utrzymania ruchu//
Leja beton na niektórych obiektach, wykończeniówka, zworniki itp. Wykonują bariery ochronne na PZ-cie obok wezła Brzesko.
A co zanosi zapach ruchu do puszczenia:
2 zespoły czyszczą nitkę południową!!!!
więc zapewne wnet pojedziemy, ale jeszcze kilka godzin na bariery i wykończenie.
No, zuch chłopak. Dzięki Ci za wieści z frontu. Właśnie przy takiej pogodzie jak obecnie, większego znaczenia nabiera ukończenie ścieralnej. To był kluczowy moment. Każdą inną pracę można powolutku dłubać nawet na mrozie.
Oby zdążyli z barierami.

Nie widziałeś ruchu na zielonych obiektach A i B?
S7 Wschodnia obwodnica Krakowa
A1 Stryków - Tuszyn (ostatni).
Wszystkie schematy tutaj.
Agusia está en línea ahora  
Old December 20th, 2012, 10:50 PM   #10506
bronhorst
Registered User

bronhorst's Avatar

Likes (Received): 703

Jestem w tym watuku z wami od dawna ogladam i czytam codziennie. Postanowilem sie odezwac zeby podziekowac wam wszystkim za relacje pisemne czy zdjeciowe z przebiegu prac na tym odcinku, szczegolne podziekowania dla Agusi W nocy z soboty na niedziele bede jechal A4 od samej niemieckiej granicy. Ciesze sie ze tym razem dojade az "za Tarnow", wiem dobrze co znaczy slowo Lapczyca, kilkukrotnie przekonalem sie o tym na wlasnej skorze. Jako ze celem moich podrozy po poludniowej polsce jest Przemysl, bede dalej kibicowal budowie A4 i licze na was drodzy forumowicze ze dalszy tak potrzebny odcinek bedzie powstawal pod waszym czujnym okiem.
Nie bylo chyba nic gorszego jak po 1700km za kolkiem po autostradzie wpadalo sie w szara polska drogowa rzeczywistosc w nomen omen Szrowie. Jeszcze raz dzieki i do zobaczenia na trasie.
Wasze zdrowie no i ekip budujacych
bronhorst no está en línea  
Old December 20th, 2012, 11:12 PM   #10507
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 15222

Myślę, że mogę... zatem w imieniu Kolegów i swoim dziękuję za miłe słowa.

A teraz Panowie do roboty. I bez zdjęć Inspektorów jutro nie wracać.
S7 Wschodnia obwodnica Krakowa
A1 Stryków - Tuszyn (ostatni).
Wszystkie schematy tutaj.
Agusia está en línea ahora  
Old December 20th, 2012, 11:38 PM   #10508
SoryGregory
Registered User

SoryGregory's Avatar

Likes (Received): 788

Ja mogę z soboty południa/wieczora?, wrzucić video z przejazdu w stronę Tarnowa. Ciekawe czy puszczą ruch drugą jezdnią.

Rok, dwa, czekania dłużej na A4 niż planowano, jest niczym na przeciw wieczności
SoryGregory no está en línea  
Old December 21st, 2012, 11:32 AM   #10509
PrzemoBTC
Registered User

PrzemoBTC's Avatar

Likes (Received): 82

Agusia ruch po WD55 już dawno puszczony.
Old December 21st, 2012, 12:30 PM   #10510
TReneR666
Registered User

Likes (Received): 151

A już miałem nadzieje, ze dzisiaj otworzą - jadę wieczorem na wschód...
TReneR666 no está en línea  
Old December 21st, 2012, 12:35 PM   #10511
yolan
Bayern Polaken

yolan's Avatar

Likes (Received): 1502

Wlasnie przejechalem. Na 2 jezdni dwie maszyny czyszczace. W kilku miejscach ostro jechali z koncowka barier. Najwiekszy ruch kolo pzeta z wykanczaniem skarpy. Malowanie wszedzie skonczone. Od pezeta do odcinka z ruchem 2 jezdniowym jedna jezdnia nie jest jeszcze oczyszczona ze sniegu i lodu,ale malowanie jest.howgh!
Aha i znaki kolo lasu w brzesku ustawione na 110 + jelenie
Old December 21st, 2012, 12:48 PM   #10512
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

Dzięki za info.

Quote:
Originally Posted by TReneR666 View Post
To raptem 8 km więc znacząco na dłuższy przejazd nie wpływa. Choć ja w poniedziałek też się wybieram i też mam nadzieję ...

Może jeszcze otworzą, coś się dzieje a to dobrze rokuje. Nie czyścili by jezdni gdyby nie mieli zamiaru w najbliższym czasie otworzyć.
Old December 21st, 2012, 12:50 PM   #10513
TReneR666
Registered User

Likes (Received): 151

Nie chodzi o czas przejazdu ale o satysfakcje bycia jednym z pierwszych na nowo oddanej jezdni :-)
TReneR666 no está en línea  
Old December 21st, 2012, 01:09 PM   #10514
easio23
Registered User

Likes (Received): 528

Quote:
Originally Posted by TReneR666 View Post
To się może spotkamy na trasie :-) Wypatruj niebieskiej Skody Fabii z białym dachem. Ja wyjeżdżam z KRK (węzeł Bieżanów) w kierunku Tarnowa około 17 - 18. Na fotki za późno niestety ale frajda będzie na pewno.
Przy okazji pytanie - czy łącznik pomiędzy węzłem Tarnów jakiś tam (jaki?) a DK79 jest fajnie przejezdny? Śmigam na Zamość i jestem wiernym użytkownikiem DK79 ale chcę skorzystać z dobrodziejstw A4.

"Wal.czyć mogę tyl.ko o coś, co miłuję. Miłuję tyl.ko to, co sza.nuję, a sza.nuję je.dynie to, co rozumiem."
easio23 no está en línea  
Old December 21st, 2012, 01:44 PM   #10515
Stradie
BANNED

Likes (Received): 0

DK 73. Zjazd bezpośrednio z autostrady. W końcu dojedziesz do ronda łączącego DK 73 z DK 79 i jedziesz. Ewentualnie DW 984 do Mielca, później DW 985 do Baranowa S i na końcu małym fragmentem DW 872 do DK 79 (Jakość tej trasy jest gorsza i to zdecydowanie).
Stradie no está en línea  
Old December 21st, 2012, 02:00 PM   #10516
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Likes (Received): 17343

Można też spróbować z Mielca na Kolbuszową - droga jest rewelacyjna, wyremontowana niedawno. A dalej albo na Sokołów (ale tu droga fatalna) i potem na Nisko i Janów, albo na Nową Dębę i przez Bojanów do Niska (przeciętnej jakości droga).

Plusem wyjazdu na północ z zakończenia autostrady jest dużo mniejsze zagrożenie korkami.
Tomeyk no está en línea  
Old December 21st, 2012, 02:25 PM   #10517
polac
Registered User

polac's Avatar

Likes (Received): 645

To już lepiej od Mielca przez Tbg do Stalowej Woli i Niska. Droga równa jak stół na tym całym odcinku.

No, ale wątek nie jest o drogach krajowych tylko o A4 więc i ja trzymam kciuki za otwarcie wszystkiego co się da bo po świętach, też skorzystam z nowej trasy
polac no está en línea  
Old December 21st, 2012, 02:42 PM   #10518
Pablo89
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
To się może spotkamy na trasie :-) Wypatruj niebieskiej Skody Fabii z białym dachem. Ja wyjeżdżam z KRK (węzeł Bieżanów) w kierunku Tarnowa około 17 - 18. Na fotki za późno niestety ale frajda będzie na pewno.
Przy okazji pytanie - czy łącznik pomiędzy węzłem Tarnów jakiś tam (jaki?) a DK79 jest fajnie przejezdny? Śmigam na Zamość i jestem wiernym użytkownikiem DK79 ale chcę skorzystać z dobrodziejstw A4.
Sporo osób będzie kierowało się przez A4 z Krakowa przez Tarnów do Zamościa. Ja też

Obserwuję to forum od dwóch lat i z niecierpliwością czekałem na otwarcie odcinka do Tarnowa. Pozdrawiam wszystkich którzy robili foty i filmy z postępu prac oraz Agusię, która to wszystko ładnie podsumowywała na swoich schematach Życzę wszystkim Wesołych Świąt!
Pablo89 no está en línea  
Old December 21st, 2012, 03:16 PM   #10519
Edi_
Registered User

Likes (Received): 3

To jak to jest? Otwieraja druga nitke dzisiaj lub jutro między Bochnią a Brzeskiem?
Edi_ no está en línea  
Old December 21st, 2012, 03:43 PM   #10520
berequel
Registered User

Likes (Received): 27

Jadąc koło godziny 13 przy zjeździe na jedną nitkę w Bochni rozładowywali bariery betonowe
berequel no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, bochnia, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules