daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 11 votes, 5.00 average.
Old April 10th, 2010, 02:25 PM   #1
altinnovation
Registered User

Likes (Received): 0

[Bratislava] Predmestia | Suburbs

Discuss

Last edited by altinnovation; March 25th, 2013 at 04:29 PM.
altinnovation no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old April 10th, 2010, 02:42 PM   #2
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 918

o tomto uz tu boli dlhsie diskusie v roznych threadoch, moj nazor je taky, ze do kontinentalnej Europy vystavba tohto typu nepatri, historicky, kulturne ani nijak inak. ak si myslis ze ano, mozes dat nejake priklady z krajin ako Nemecko, Rakusko, Francuzsko a podobne? (nie USA, UK ani IR).

okrem toho, ten druhy obrazok je strasny humus, nie je mi jasne, aku vyhodu maju takto hrozne na seba natlacene domy oproti malej, 3-4 poschodovej bytovke

okrem toho este, nemozes to porovnavat so stvrtami v meste (Koliba, Slavin, Devin, Prievoz, Trnavka), kde je to dane historickym vyvojom, domy su postavene v casovom rozpati 80+ rokov. tie tvoje priklady su postavene na zelenej luke.

to, ze sa podobne projekty v okoli BA (Cierna Voda napriklad) nestavaju v podobnom style je dane tym, ze pozemky aj domy su obvykle dost drahe, a ludia to chcu mat po svojom, ked uz kvoli tomu spravia zo seba celozivotnych otrokov

asi by bolo dobre toto presunut do niktoreho ineho threadu, bud sem:

[Bratislava] Kúpa bytu

alebo:

[Bratislava] Kvalita výstavby, architektúry a územného plánovania

kde sa tieto temy uz dost detailne preberali.
Old April 10th, 2010, 02:50 PM   #3
altinnovation
Registered User

Dakujem za prispevok. Isiel som okolo jednej malej stvrte raz v Rakusku ktora sice nebola nahustena, ale posobilo to cele velmi cisto a zharmonizovane s okolim. Pojdem to niekedy pofotit raz a postnem to. Dakuejm este raz.
Old April 10th, 2010, 03:29 PM   #4
E499.3056
Registered User

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 734

Preco nie su taketo stvrte? Lebo asi o nich neni zaujem. Ludia maju dost nasrate v hlave preto chodia byvat do takych dier ako Rovinka a podobne. A potom to aj tak vyzera.
E499.3056 está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 10th, 2010, 05:09 PM   #5
Creative
Registered User

Likes (Received): 5

tento thread má zmysel podla mna, možu tu byt preberané všetky satelity okolo BA-napr. čierna voda, chorvatsky grob, projekt jantar atd... myslím že takýto thread tu ešte nemáme
Creative no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2010, 05:19 PM   #6
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 264

Quote:
Originally Posted by altinnovation View Post
(Ospravedlne moju Slovencinu, vyrastal som v zahranici)
Pri mojej hliadke po stavebnom pozemku v okoli Bratislave som zistil ze zijem skutocne v skaredej krajine. Verim tomu ze sa to casom zmeni, ale zaujimalo by ma ake ake su aktualne ponuky na trhu dnes a v blizkej buducnosti (5 rokov)....
nieco podobne ako myslis je napriklad:

Čierna Voda - TRIANGEL
http://www.ciernavodatriangel.sk/?id=1

Jantár - Jarovce
http://www.jantarjarovce.sk/start

Tulipa - Kvetoslavov
http://www.tulipa.sk/index.php?id=4&lang=sk

Pod vŕškami - Záhorská Bystrica
http://www.podvrskami.sk/index.php?lang=sk

Slnečnice - Južné Mesto
http://slnecnice.sk/projekt/video
Quote:
Originally Posted by Phill View Post
nejaké vizi z juznemesto.sk

(väčšie rozlíšenie)

fáza Slnečnice
(viac o slnecniciach v tomto threade http://www.skyscrapercity.com/showth...3#post54471873 )
Old April 10th, 2010, 05:57 PM   #7
altinnovation
Registered User

Prave som vyhladaval nejake projekty... @marish diki to je super! Celkom sa mi pozdava "Tulipa - Kvetoslavov".

Sam sem nieco pridam:

Mlynský klin
http://www.mlynskyklin.sk

Monarská alej
http://www.monarskaalej.sk

+ nejake pozemky v Slovenskom Grobe

Old April 10th, 2010, 06:09 PM   #8
R1S0
Registered User

R1S0's Avatar

Likes (Received): 39

Quote:
Bol by som rad keby sa developeri pustili do niecoho takehoto:
Boze chran.
Kralikarne na zemi,ake si tam postol...vsetko rovnake...mas problem najst svoj dom

nehovorim,ze ten mix,co je u nas,je super,niekedy ozaj krutim hlavou,ze ci majitel ma vobec nejaku sudnost,ale toto,co je na fotkach je opacny extrem.

uplne by stacilo mat v uzemnom plane..strecha taka a taka,fasada frba na vyber 10 farieb,v inej zone strecha plocha,fasada taka a taka atd.... a tymto to ako tak kontrolovat.

najlepsie by ale bolo,aby bolo vsade tolko zelene,ze je uplne jedno,aky dom postavis
ja by som nedokazal zit na takom pozemku,ako sa teraz predavaju,ze dom ma 150 stvorakov,a pozemok 500.
ale to som uz ovplyvneny zivotnym stylom a situaciou,ako zijeme.

"Proaktívny prístup považujem za jedinú možnosť ako naštartovať celkový rozvoj nášho mesta." Frantrišek Knapík,proaktívny primátor mesta Košice.

„Pojem absolútna nedotknuteľnosť nemožno absolutizovať." Magistrát mesta Košice,o predpise absolútnej nedotknutelnosti parku v MČ Barca,ktorý pred rokmi sám zaviedol.
R1S0 no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2010, 06:24 PM   #9
altinnovation
Registered User

Quote:
Originally Posted by R1S0 View Post
najlepsie by ale bolo,aby bolo vsade tolko zelene,ze je uplne jedno,aky dom postavis
Ta zelen by urcite pomohla. Mozno by sa dali organizovat nejake komunitne prace v tychto novych stvrti kde kazdy zasadi par stromov v okoli vlastnom dome?

Edit:
Toto moze vyzerat ako moc, ale podla rychlosti ako sa tieto nove "stvrte" rozsiruju a ak by sa dohodlo ze kazdy majitel zasadi 5 stromov, tak by to mohlo vyzerat takto nejak za 20 rokov? Bol by to ako taky komunitny projekt. By sa dohodlo s nejakym distributorom mladych strom ze by sa ich zobralo vo velkom - 200 x 5 - a bola by urcite na to nejaka zlava. Urcite myslim ze to dava zmysel pre taketo nove komunity.

A potom su takzvane "Cold-hardy" palmy ako na priklad Windmill Palm Tree. Tento druh by kludne vydrzal na Slovensku.

Last edited by altinnovation; April 10th, 2010 at 06:52 PM.
Old April 10th, 2010, 06:45 PM   #10
marish
Registered User

marish's Avatar

mne sa dizajnovo najviac pacia slnecnice. uvidime ako budu vyzerat v skutocnosti, kedze zatial mozem hodnotit iba z vizualizacii. tie maju zmaknute najlepsie. stale mi to ale na denne byvanie nesedi, viac mi pripominaju nejake vikendove chatky k slnecnym jazeram v senci (tam by som si vedel predstavit taku slnecnicu vlastnit ).

hlavny problem tychto satelitov je doprava. viacmenej plati, ze kolko dospelych clenov rodina ma, tolko aut potrebuje, aby sa takyto suburb kvalitou zivota vyrovnal mestskemu bytu. a to treba zaratat do ceny domu.

mne osobne je srdcu ovela blizsia roznorodost vilovych stvrti ako slavin alebo koliba, akurat tam su ceny niekde uplne inde ako pri tychto satelitoch.
Old April 10th, 2010, 06:55 PM   #11
altinnovation
Registered User

Quote:
Originally Posted by marish View Post
mne sa dizajnovo najviac pacia slnecnice. uvidime ako budu vyzerat v skutocnosti, kedze zatial mozem hodnotit iba z vizualizacii. tie maju zmaknute najlepsie. stale mi to ale na denne byvanie nesedi, viac mi pripominaju nejake vikendove chatky k slnecnym jazeram v senci (tam by som si vedel predstavit taku slnecnicu vlastnit ).

hlavny problem tychto satelitov je doprava. viacmenej plati, ze kolko dospelych clenov rodina ma, tolko aut potrebuje, aby sa takyto suburb kvalitou zivota vyrovnal mestskemu bytu. a to treba zaratat do ceny domu.

mne osobne je srdcu ovela blizsia roznorodost vilovych stvrti ako slavin alebo koliba, akurat tam su ceny niekde uplne inde ako pri tychto satelitoch.
Nieco na cim uvazujem je to ze s projektami velkymi ako je Juzne Mesto a rastuci pocet "satelitnych" miest, ze jeden den medzi nimi nebude pole ale bude to jedna velka obytna zona. Urcite sa to jeden den stane, ale kedy? 40 rokov?
Old April 10th, 2010, 07:36 PM   #12
fresco
Registered User

Likes (Received): 102

evolucia ochranuj a ochran nas pred americkymi suburbmi a pred ludmi ako atinnovation ktorim sa to paci a su ochotni v tom byvat
fresco no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2010, 07:44 PM   #13
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 748

Čím to je, že sa tu v poslednom čase zakladajú thready veľmi netradičným spôsobom, či už majú zvláštny obsah, nesprávny formát názvu, sú umiestnené v úplne zlej sekcii, alebo skôr je to kombinácia týchto faktorov. No nič, presuniem to.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2010, 08:29 PM   #14
Ondro
space hamster

Ondro's Avatar

Likes (Received): 157

Prečo sa nestavajú domy, ktoré sú každý taký istý? No asi preto, pretože ľudia nie sú takí vymletí, ako v USA a.i. Keď už sa má človek zadĺžiť a postaviť dom, nebude sa opičiť po susedovi, chce vlastný. Sused má napríklad krpatú prízemnú stodolu s tromi stenami presklenými(ako si sem postol ten zelený dom), ale mne sa to nepáči. Prečo by som mal si postaviť niečo také, keď ja mám rád výšku, balkóny, postavím si radšej trojposchodový úzky dom. Ďalší zasa nemá rád špcatú strechu, ďalší je bohatý a chce niečo inovatívne, ďalší zas nemá peniaze, preto si postaví niečo prízemné a malé, ďalší zas má rád tradičné veci, preto postaví dom v štýle 80. rokov a.p. Alebo ja mám rád zelenú, sused má rád žltú. Sused nepôjde bývať do domu, ktorú je zelený, pretože sa mu jednoducho nepáči a chce mať na dome farbu, ktorá sa mu páči. To je normálne. Pokiaľ nejaká "štvrť" má byť rovnaká, musí to spraviť investor. Mne sa náhodou Slovenské dediny a predmestia páčia, každý dom je iný, každý môže o svojom majiteľovi niečo povedať. Je to proste iné, tak ako Amerika je iná, aj my sme všetci iní, v niečom lepší a v niečom horší. Máme proste iné systémy, inú mentalitu. Keby sme sa to pokúsili všetko skoordinovať a zuniverzálniť, tak by sa z nás stali idioti(nie nadávka, duševný stav), čo nedokážu rozmýšľať sami za seba a podľahnú každej propagande(čo sa vlastne vplyvom amerikanizácie začína diať, dúfajme, že väčšina Európy si zachová svoju inteligenciu).

Last edited by Ondro; April 10th, 2010 at 08:38 PM.
Ondro no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2010, 08:37 PM   #15
altinnovation
Registered User

Quote:
Originally Posted by fresco View Post
evolucia ochranuj a ochran nas pred americkymi suburbmi a pred ludmi ako atinnovation ktorim sa to paci a su ochotni v tom byvat

Jedinu vec ktoru ja chcem je nejaka stvrt domov kde mam pocit ze zijem v jednom svete, kde je vela zelene, kde su ciste a funkcne cesty a chodniky, a kde nieje kazdy dom ohradeny plotmy. Samozrejme nebudem tlacit na vas.

Quote:
Originally Posted by Ondro View Post
Prečo sa nestavajú domy, ktoré sú každý taký istý? No asi preto, pretože ľudia nie sú takí vymletí, ako v USA a.i. Keď už sa má človek zadĺžiť a postaviť dom, nebude sa opičiť po susedovi, chce vlastný. Sused má napríklad krpatú prízemnú stodolu s tromi stenami presklenými(ako si sem postol ten zelený dom), ale mne sa to nepáči. Prečo by som mal si postaviť niečo také, keď ja mám rád výšku, balkóny, postavím si radšej trojposchodový úzky dom. Ďalší zasa nemá rád špcatú strechu, ďalší je bohatý a chce niečo inovatívne, ďalší zas nemá peniaze, preto si postaví niečo prízemné a malé, ďalší zas má rád tradičné veci, preto postaví dom v štýle 80. rokov... Pokiaľ nejaká "štvrť" má byť rovnaká, musí to spraviť investor.

S tym poslednym mas pravdu. Verim tomu ze ziaden dom nebude taky isty pokial to nespravy investor vo velkom aby sa to oplatilo kupit.
Tento thread mi ale pomohol zistit co mi fakt vadilo... nedostatok zelene a moc vela murov! (Viem ze to furt opakujem)
Old April 10th, 2010, 08:53 PM   #16
R1S0
Registered User

R1S0's Avatar

Likes (Received): 39

Quote:

Jedinu vec ktoru ja chcem je nejaka stvrt domov kde mam pocit ze zijem v jednom svete, kde je vela zelene, kde su ciste a funkcne cesty a chodniky, a kde nieje kazdy dom ohradeny plotmy. Samozrejme nebudem tlacit na vas.

na slovensku nerealne.
musi sa zmenit vela veci,od zmyslania naroda,cez kulturu naroda,ekonomiku...suvisi to so vsetkym.

pokial tu budu triedne rozdiely,regionalne,slabe sudnictvo,smiesna policia,neschopaci na veducich miestach,politicke nominacie,zlodejina v parlamente,ludia si budu zavidiet,kazdy sa bude bat zlodejov,atd,nikdy tu ciste ulice,zelen,ci bezplotove predzahradky nebudu.

"Proaktívny prístup považujem za jedinú možnosť ako naštartovať celkový rozvoj nášho mesta." Frantrišek Knapík,proaktívny primátor mesta Košice.

„Pojem absolútna nedotknuteľnosť nemožno absolutizovať." Magistrát mesta Košice,o predpise absolútnej nedotknutelnosti parku v MČ Barca,ktorý pred rokmi sám zaviedol.
R1S0 no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2010, 09:05 PM   #17
Ondro
space hamster

Ondro's Avatar

Mňa udivuje, že sa divíš, že máme ploty, keď v amerike, ako tu uvádzaš príklady, sú takí závistliví ľudia, že si temer(alebo žeby bol ten zákon platný?) schválili zákon, ktorý umožňuje bez opýtania strieľať každého, kto len krok spraví dovnútra pozemku.
Ale zasa, amerika je veľká, jedni bývajú opísaným spôsobom, druhí zas sa nahí vyslňujú na predzáhradke pred domom a keď sa objavia niekde na fotke, tak sa začínajú pohoršovať, tzn. svoje súkromie si cenia asi ako špinavé prádlo. Mne by napríklad vadilo, keby mi mal niekto pozerať priamo do okien, čo kedy robím, radšej by som si postavil okolo domu plot. Zasa plot je psychologická zábrana, síce ja by som si nepostavil plot murovaný a dvojmetrový, ale je to určitá zábrana, ktorá odraďuje zlodejov od vniknutia na pozemok. A dvojmetrové murované ploty, ako to tu opisuješ u nás nie sú bežné, má to jeden z desiatich, zvyčajne bývajú ploty drevené alebo železné, maximálne tak meter vysoké. Neviem ako na kolibe a ostatne, ale u nás si dávajú takéto ploty stavať práve tí najväčší zlodeji(chápeme sa), ktorých nie je až tak veľa.
Ad cesty: cesty, ktoré sú u nás sú minimálne dvadsať a viac rokov staré. Tie fotky, čo tu postuješ sú práve postavené štvrte. Predstav si, že na tých cestách dvadsať rokov stávali autá, jazdili autobusy, jazdili dodávky naložené stavebným materiálom pri prestavbách, jazdili autá od MBčiek až po volvá, parkovali v tridsaťstupňových horúčavách-to sa na tej ceste prejaví a tak, ako vyzerajú naše cesty budú za pár rokov vyzerať aj tie na tých fotečkách.
Old April 10th, 2010, 09:13 PM   #18
altinnovation
Registered User

No Nic, mozno sa to casom zmeni... mozno nie.
Bol by som rad ajtak keby sa sem pridavali projekty ako tie co su uz hore. V "projects a construction updates" sa to tam moc miesa a potom sa tam tazko zamerava na jednotnu temu.

Quote:
Originally Posted by Ondro View Post
Mňa udivuje, že sa divíš, že máme ploty, keď v amerike, ako tu uvádzaš príklady, sú takí závistliví ľudia, že si temer(alebo žeby bol ten zákon platný?) schválili zákon, ktorý umožňuje bez opýtania strieľať každého, kto len krok spraví dovnútra pozemku.
To nie je pravda. Aby si mohol vystrelit na niekoho musis dokazat ze ti hrozilo telesne ohrozenie. Ak to nedokazes tak budes trestany za vrazdu
Old April 10th, 2010, 09:26 PM   #19
marish
Registered User

marish's Avatar

[OT]
uz som to sem raz myslim daval, ale do tohto vlakna sa to hodi tiez.
http://www.youtube.com/watch?v=2W6dOEdEAAQ
[/OT]
Old April 10th, 2010, 09:48 PM   #20
Ondro
space hamster

Ondro's Avatar

Quote:
To nie je pravda. Aby si mohol vystrelit na niekoho musis dokazat ze ti hrozilo telesne ohrozenie. Ak to nedokazes tak budes trestany za vrazdu
Nehovorím, že to je, ale raz, myslím, bola taká kauza, a televízie to dosť nafukovali, s podobným zákonom a to strieľanie je, myslím, obrazné.

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules