daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Slavonija i Baranja

Slavonija i Baranja Slavonia and Baranja: Osijek, Slavonski Brod, Vinkovci, Vukovar, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 18th, 2011, 01:38 PM   #61
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 22946

Quote:
Originally Posted by traxdata View Post
Ajde super stvarno je potrebno više tramvaja u ranim jutarnjim satima jer je poznato koliko penzića ima ujutro u tramvajima
Ne toliko umirovljenika koliko srednjoškolaca i studenata.
Rocky031 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 18th, 2011, 10:13 PM   #62
Llukaa
Registered User

Llukaa's Avatar

Likes (Received): 1773

Quote:
Originally Posted by Rocky031 View Post
Ne toliko umirovljenika koliko srednjoškolaca i studenata.
Isti problem imamo mi u Splitu, ne triba više autobusa nego umirovljenicima triba održat lekciju. Najbolje je ić na pazar najranije ujutro kada dica idu u školu, da nebi pobigle najbolje glavice kupusa. Imaju besplatan pokaz, tlače mlađe da se dižu sa stolice, a onda se još i moraju vozit najranije ujutro ili popodne kad je vrime škole.
Llukaa no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2011, 10:15 PM   #63
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Ma nije toliki problem to što idu umirovljenici već što nema često buseva i tramvaja koji voze u tom smjeru pa ima po 15 ljudi na svakoj stanici i di da oni stanu u tramvaj ili bus koji je već krcat?

Po meni bi bilo odlično uvesti još buseva i tramvaja i po mogućnosti da nisu polovne kante koje kupimo od Zagreba.
Old October 18th, 2011, 11:16 PM   #64
brvnara
Brđanin

brvnara's Avatar

Likes (Received): 55

Po meni je najveca pogreska GPP-a ta sto su ukinuli one dodatne vagone (ili kako se vec zovu). Kada sam ja dosao u OS obnova tramvaja je tek krenila i bilo je jako puno onih starih sa dva vagona. Moram priznati da je puno komotnija bila voznja u njima...zapravo sam prestao koristiti javni prijevoz kada su dosli novi/obnovljeni tramvaji...upravo zbog tih guzvi.

Brodska Naselja

...Tu se čobanac jede...šljivovica se pije i i Sunce naljepše sije i nigdje ljepše nije, nego na palubi broda šta mu Sava trup kroji, 760 godina usidren stoji i ne putuje nigdje, tu je stoljeća broji...ovdje na obali Save raj na zemlji postoji.
by SBReprezenta
brvnara no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2011, 11:21 PM   #65
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Da i ja bi htio da ima više tih dugačkih tramvaja,puno su bili bolji,kao i buseve koje su često zvali harmonike
Old October 19th, 2011, 11:14 AM   #66
esseker
OSIJEK NEPOKORENI GRAD!

esseker's Avatar

Likes (Received): 192

a jeste z(g)lobni prema GPP-u
Old October 19th, 2011, 06:11 PM   #67
traxdata
Danas sam ok...

traxdata's Avatar

Likes (Received): 96

I ja sam za tzv harmonike bilo bi dapače odlično da uvedu to ponovo jer je ovako cirkus na svakoj stanici.
traxdata no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2011, 04:40 AM   #68
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 148

Jel znate koji će to novi tramvaji biti?

Pretpostavljam Česi .

EDIT: Po spekulacijama na zeljeznice.net, ipak je vjerojatnije da će biti 3 Genšera, ali novijeg tipa.

BTW, svaka čast direktoru Meduću, kad bi ZET barem imao upola tako dobrog direktora

Quote:
Radnicima s lažnim adresama stao na kraj – razvozi ih kući

Šestorica su se radnika osječkog Gradskog prijevoza putnika na posao posljednja dva mjeseca vozila “kao direktori”. Dvojica su kolega dolazila po njih na kućnu adresu, i do 70 kilometara udaljenu od GPP-a, i vraćala ih na kraju radnog dana. Četvorica su se ipak najednom odlučila preseliti u Osijek. Dvojicu još uvijek voze od vrata do vrata.Voze ih “kao direktore”Nije riječ ni o kakvim povlasticama. Direktor Igor Medić tako je odlučio stati na kraj zaposlenicima s lažnim prebivalištima. Sumnjiv mu je bio povelik broj djelatnika koji žive izvan Osijeka i za putne im se troškove isplaćuje i do 1500 kuna mjesečno. Pojedinci su se, otkrio je, prijavljivali na nekretninama koje imaju u mjestima od posebne skrbi ili drugdje, iako stvarno žive u Osijeku. Kupio je dva dostavna vozila i ključeve u ruke dao dežurnim vozačima. Oni su “sumnjive” kolege vozili doma, ali na adresu koju su naveli kao prebivališnu. Pilot projekt nazvan je jednostavno “Odvoz – dovoz”.– Najprije smo ih pozvali neka usklade prebivališnu adresu sa stvarnim mjestom stanovanja. Ne učine li to, a utvrdimo zlouporabu, pokrenut ćemo prekršajni postupak i otkazati im ugovor o radu – priča Medić.Kombiji se već isplatiliBilo je to 3. lipnja, a uslijedile su najveće “selidbe” u povijesti GPP-a. Na policiju je otrčalo i adresu promijenilo njih desetero. Šestorici drugih priopćeno je kako im se “želi olakšati muka svakodnevnog dolaska na posao” pa će ih se od 1. srpnja voziti. Neke su od njih, doznajemo, ostavljali pred kućama u kojima nema ni struje, vode ili kreveta. Ljubazno bi se pozdravili s vozačem i krenuli prema vratima. Kada bi ovaj poodmakao, sjedali bi u automobil koji su prethodno ostavljali na toj adresi i vraćali se istim putem u Osijek. Ujutro bi ga opet čekali na mjestu na kojem ih je ostavio dan ranije. Imali su pravo i na bonus da ih se dva puta mjesečno odveze gdje žele, no nitko ga nije iskoristio. Četvorica su ubrzo promijenila prebivalište.– Čak 136.499 kuna godišnje uštedjeli smo na tih ukupno 14 radnika. A dva polovna dostavna vozila, koja ćemo koristiti i u druge svrhe, stajala su nas 50.000 kuna – iznosi računicu Medić.Neki su varali, dodaje, i 20 godina. Dvojicu preostalih vozit će i dalje jer im je to, kaže, isplativije. Sindikati podržavaju njegov projekt.

– Ne podržavamo zlouporabe, za neke smo kolege znali što čine, ali nismo se željeli previše u to miješati. Nas je 366, ne možemo znati tko gdje živi – kaže sindikalist Stjepan Knežević.

Last edited by grofBombelles; October 20th, 2011 at 04:51 AM.
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2011, 10:26 AM   #69
traxdata
Danas sam ok...

traxdata's Avatar

Likes (Received): 96

Tramvaji su sigurno iz Češke a rekli su kako će pojačati promet u jutarnjim satima tj više tramvaja će ić van na ulicu
traxdata no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2011, 05:19 PM   #70
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Kako izgledaju ti novi genšeri? Nadam se da su barem duži od ovih čeha koje sad imamo.
Old October 20th, 2011, 07:45 PM   #71
=CHUCK NORRIS=>
BANNED

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Semper Fidelis View Post
Kako izgledaju ti novi genšeri? Nadam se da su barem duži od ovih čeha koje sad imamo.
http://imageshack.us/photo/my-images/140/slcxb0.jpg/
=CHUCK NORRIS=> no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2011, 08:07 PM   #72
Frnjchuga031
Lega

Frnjchuga031's Avatar

Likes (Received): 453

Quote:
Originally Posted by =CHUCK NORRIS=> View Post
Ćesme...

JA SAM JEDAN OD ONIH NA KOJE SU NAS RODITELJI UPOZORAVALI !
Frnjchuga031 no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2011, 08:12 PM   #73
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Al dobro, bolje išta nego ništa.
Old October 20th, 2011, 09:41 PM   #74
keko
Registered User

keko's Avatar

Likes (Received): 1494

Njemačke tramvaje koje mi imamo su Düwag GT-6, a o ovima, o kojima se ovdje piše, su Düwag GT-6 Mannheimer .
To su sve jako dobri tramvaji iako bih ja više volio vidjeti Čehe na našim ulicama (ima više mjesta), a ne bi bilo zgorega vratiti i ona dva tri vagona koja imamo u jutarnje i popodnevne špice.

Düwag GT-6 Mannheimer
zeljeznice.net (autor fotografije: NT 2200)

keko no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2011, 09:51 PM   #75
keko
Registered User

keko's Avatar

A evo i jedne češke "harmonike".

VarioLF2plus

Mislim da bi ovaj jako dobro sjeo u Osijeku... Iako ne bih imao ništa protiv zagrebačkog kraćeg niskopodnog tramvaja serije TMK 2300. Oni bi bili taman za Osijek.

TMK 2300
zeljeznice.net (autor fotografije: tram4)

Old October 20th, 2011, 09:56 PM   #76
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Quote:
Originally Posted by keko View Post
A evo i jedne češke "harmonike".

VarioLF2plus

Šteta što nemamo barem 3,4 ovakva tramvaja.Nadam se da će onda stari tramvaji biti u odličnom stanju a ne da fali pola stvari i da je unutrašnjost ofucana..
Old October 20th, 2011, 09:59 PM   #77
Frnjchuga031
Lega

Frnjchuga031's Avatar

Likes (Received): 453

Meni je žao što i ove sadašnje naše obnovljene čehe nisu obnovili na ovaj ljepši i malo skuplji način... Kao što je taj na slici... Za tim ću kontam žalit dok god su ovi tramvaji u pogonu...

JA SAM JEDAN OD ONIH NA KOJE SU NAS RODITELJI UPOZORAVALI !
Frnjchuga031 no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2011, 09:59 PM   #78
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Ehh da da bar imamo i ovake duže čehe, dobro bi nam došli. Pogotovo za te špice kad su velike gužve u tramvajima.

Al opet su puno skuplji no ovi stari što ce nam doći. Valjda će nam poslužiti.
Old October 20th, 2011, 10:09 PM   #79
keko
Registered User

keko's Avatar

Bitno je da vozi i služi svojoj svrsi. Česi su u Osijeku od '68. godine i uz ovu reparaciju vozit će još dosta godina. U Zagrebu su stari tramvaji Đure Đakovića mogli vozit još 50 godina. Nema elektronike, kompjutera i ostalih stvari kao na ovim novima koji se malo - malo zblesaju.

Trebamo biti sretni da je grad konačno počeo širiti tramvajsku mrežu i nadati se da na ovome neće stati nego da će se ići dalje. Malo koji grad u Europi se može pohvaliti time da mu se tramvajska mreža proširuje.
Old October 20th, 2011, 10:43 PM   #80
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 148

Ovo bi isto lijepo pasalo u Osijek, kad će ih Švabe rasprodavati

[IMG]http://img.******************/images/Bus-Nahverkehr/Strassenbahnen/Ein-M8C-am-Saalbau-in-Essen-a22651312.jpg[/IMG]
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules