daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 81 votes, 4.89 average.
Old August 28th, 2015, 11:34 PM   #8081
wiesio60
wiesio60

wiesio60's Avatar

Likes (Received): 34

Z uwagę obserwuję roboty postępujące przy DK28 ale martwi mnie jedna rzecz a mianowicie brak w planach przejścia podziemnego dla pieszych i rowerzystów na wysokości obecnego przejścia pomiędzy osiedlem Grota Roweckiego a cmentarzem. Dlaczego nie pomyślano o tym przy projektowaniu ani w czasie realizacji inwestycji. Już można sobie wyobrazić co będzie przed 1 listopada i po tym dniu. Dwóch policjantów lub strażników miejskich przepuszczających ludzi przez jezdnię i stojący sznur samochodów. A miało być tak fajnie „ zielona fala” podniesienie najprawdopodobniej prędkości do 70 km/h. Czy o to w tej inwestycji chodziło? Koszt realizacji takiego przejścia przy budowie drogi byłby niewielki. Podkopanie przejścia na około 2 m zważywszy że droga biegnie po nasypie do tego szerokość około 3-4 m położenie płyt betonowych chodnika i po sprawie. W tej chwili droga będzie poszerzona do dwóch pasów ruchu. Najprawdopodobniej postawią ekrany a w dalszej kolejności trzeba będzie założyć sygnalizację a tak przejście byłoby bezkolizyjne. Z kolei powstanie lokali handlowych przy wejściu do cmentarza spowoduje od strony podkarpackiej i parkingu spowoduje ze ruch pieszych i rowerzystów znacznie się zwiększy a co za tym idzie najprawdopodobniej w tym miejscu będzie kolejny „czarny punkt” obym się mylił. Czy stać nas później robić przejście podziemne które po zakończeniu inwestycji jego koszt wzrośnie co najmniej trzykrotnie. Pozostanie budowa kładki nad drogą ale to znów kolejny wydatek i to znaczny. Z kolei wiadomo że ludzie woleli by korzystać z przejścia podziemnego a nie wychodzić po schodach gdyż droga biegnie po nasypie więc mogło by być tylko kilka schodków i lekki spadek do ścieżki rowerowej. Sam uważam że brak tutaj przejścia jest żółtą kartką dla projektantów i nie wiem czemu brakiem opinii i reakcji instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo drogowe.

L-Szop liked this post
wiesio60 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old Yesterday, 11:01 PM   #8082
A&G
Registered User

Likes (Received): 104

Jeszcze nikt nie wkleił zdjęć nowego dywanika?

Dobrze, to ja będę czynił honory gospodarza domu:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

A teraz konkurs? Co "rzuca się w oczy"?

Najlepiej widać to na zdjęciach 4., 6. i 7.

Mnie osobiście to bardzo zdziwiło? Dlaczego tak? Zabrakło im asfaltu, czy co? Nie można było naprawdę tego wylać przy okazji tego zamknięcia drogi?
A&G no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:58 PM   #8083
Damian15
Damian15

Damian15's Avatar

Likes (Received): 47

Mnie zastanawia jedno po co na lewej nitce jest zatoczka autobusowa? Przecież ona powinna być na prawej nitce obwodnicy. I co to chodnikowy pas rozdzielający jezdnie, zamiast pasu zieleni?

Last edited by Damian15; Today at 12:04 AM.
Damian15 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 12:54 AM   #8084
krosnoEPKR
Registered User

Likes (Received): 61

Głęboko zagłębiłem się w przetarg na lotnisko i z przykrością musze stwierdzić, że się nieco zawiodłem. Otóż sporo rzeczy nie zostanie zrobionych, a były one na głównym planie. Jest to między innymi droga kołowania A, C, D, F, które miały być po południowej części pasa wraz z płytą postojową koło Aero-Kros-u. Zostanie wykonane tylko kilka metrów drogi C zaraz przy końcu pasa, będzie to ślepy odcinek. Dalej miały być wykonane stojanki w miejscu gdzie zawsze stoi "wesołe miasteczko" podczas zawodów balonowych oraz koło drugiego hangaru. Nie zostanie także zrobiona droga kołowania (nie miała oznaczenia w planie) między pierwszym a drugim hangarem.

Nie wiem czy miasto zostawiło to na kolejny etap czy po prostu brakło pieniędzy i tego nie będzie. Ważne jest jednak by powstał w końcu pas startowy, jednak najważniejszą rzeczą w tym momencie jest lotniskowa stacja paliw, którą miasto obiecuje od dawien dawna. Poniżej wklejam mapke, na czerwono to co miało być, ale nie będzie.

Co do fotorelacji z powietrza - plany się pozmieniały i póki co nie będę latał, chyba że uda mi się na dniach ogarnąć Cessne.
krosnoEPKR no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
krosno, podkarpackie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules