daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 8th, 2006, 01:56 PM   #1
wisza90
Register User

wisza90's Avatar

Likes (Received): 19

[Ukraina] Infrastruktura drogowa

Euro 2012 tuz tuż wiec warto sobie zdać sprawe z obecnego stanu autostrad. mysler ze polska sobie poradzi do 2012 jesli chce organizowac impreze. a ukraina. - dupa hyba tam nic nie ma . najwyzniej przez nich nie bedziemy oragaizowac tej imprezy!!
wisza90 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 8th, 2006, 02:02 PM   #2
michas
Don't worry, be happy :D

michas's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by wisza90
Euro 2012 tuz tuż wiec warto sobie zdać sprawe z obecnego stanu autostrad. mysler ze polska sobie poradzi do 2012 jesli chce organizowac impreze. a ukraina. - dupa hyba tam nic nie ma . najwyzniej przez nich nie bedziemy oragaizowac tej imprezy!!
eee, mnie się wydaje, że chyba cośtam mają i chyba kilometrażowo wypadają nawet lepiej od nas, ale pewny nie jestem, pozatym pozostaje jeszcze kwestia w jakim one są stanie, bo pewnie większość, jak nie wszystkie, są poradzieckie.
michas no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 02:07 PM   #3
wisza90
Register User

wisza90's Avatar

Likes (Received): 19

własnie w internecie nie mogłem zbytnio nic znalezc może masz racje ale w takim razie i tak jedyna nadzieja w unii europejskie
wisza90 no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 02:14 PM   #4
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 20

Oczywiście , ze mają i to w takim stanie i w takiej ilości w jakiej próżno szukać w Polsce !!! Polska to największy korek Europy !

Zobacz tutaj
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 03:14 PM   #5
zdzihoo
Registered User

zdzihoo's Avatar

Likes (Received): 155

Dupa, a nie mają...
Na ukrainie nie ma ani kilometra. Aczkolwiek plany są...
zdzihoo no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 03:35 PM   #6
Krzychu
Subcarpathian

Krzychu's Avatar

Na niektórych mapach Ukrainy widziałem autostrady (w centralnej części) na niektórych nie, więc trudno jednoznacznie określić ale napewno budują na 100% i to już od granicy z Polską!
Krzychu no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 03:37 PM   #7
kogito19
kierowCa autobusu :)

kogito19's Avatar

Quote:
Originally Posted by cudak
Oczywiście , ze mają i to w takim stanie i w takiej ilości w jakiej próżno szukać w Polsce !!! Polska to największy korek Europy !

Zobacz tutaj
Ja bym nie powiedzial zeby mieli az tyle tych autostrad. Osobiscie jechalem przez cala Ukraine do Rumuni a dokladnie do Bukaresztu jakies 4 lata temu i co mnie najbardziej zdziwilo to ze nie jechalismy ani kawalka droga dwujezdniowa a przez cala droge widzialem taka raz jak przejezdzalismy nad nia. Dodam ze byla to trasa miedzynarodowa miast nie podam bo nie pamietam a mapy Ukrainy nie posiadam. Co nie zmienia faktu ze Polska jest najwiekszym korkiem Europy.
kogito19 no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 03:37 PM   #8
kbc
Registered User

images2.fotosik.pl/11/0veec0tjjfesg02t.gif http://images2.fotosik.pl/11/wt62rr4gv5oh8trr.gif Napewno jakieś plany są
kbc no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 03:42 PM   #9
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:

mam prośbę (mam nadzieję, że poprą mnie forumowicze):

jeśli ktoś zakłada wątek, to mógłby chociaż popracować nad ortografią tytułu wątku ("Wogóle"), nie wspominając o chaotycznej treści.
Nie chcę nikogo obrazić, a jeśli przesadzam, to przepraszam. Po prostu zależy mi na poziomie tego forum

Co do meritum: Polska też nie jest "przodownikiem" w budowie autostrad i to, przez kogo (ewentualnie) nie będzie mistrzostw, dopiero się okaże :/
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 03:46 PM   #10
Krzychu
Subcarpathian

Krzychu's Avatar

Quote:
Originally Posted by kbc
To już nie tylko plany. Autostrada Krakowiec-Lwów jest już daleko zaawansowana w budowie.
Old January 8th, 2006, 04:01 PM   #11
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Likes (Received): 1883

jakiś rok temu została oddana do użytku autostrada Kijów - Odessa, więc stonujcie trochę. Ukraina ma już więcej kilometrów autostrad od nas, a tempo ich budowy również trochę wyższe...

ArgentynaUrugwaj2006.Japonia2011 English.HK-Singapur-Kambodża-Wietnam2012, Korea-Japonia2012.Korea-Japonia-Tajwan 2013.GruzjaArmenia2014.Japonia2014
Rosja-Sakha(Jakucja)2014

kaspric no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 04:17 PM   #12
kbc
Registered User

Plany
kbc no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 04:49 PM   #13
zdzihoo
Registered User

zdzihoo's Avatar

Quote:
Originally Posted by kaspric
jakiś rok temu została oddana do użytku autostrada Kijów - Odessa, więc stonujcie trochę. Ukraina ma już więcej kilometrów autostrad od nas, a tempo ich budowy również trochę wyższe...
Jestem bardzo mile zaskoczony tym, co piszesz, ale podaj jakis link ze zdjęciami, czy cokolwiek innego potwierdzającego tą informacje, bo jakos nie moge w to uwierzyć...
Old January 8th, 2006, 04:53 PM   #14
Polak
Registered User

Quote:
Spoko za 4 lata już będziesz zszokowany , że Ukraina ma więcej km autostrad niż Polska

Last edited by Polak; January 8th, 2006 at 06:13 PM.
Polak no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 05:47 PM   #15
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by kbc
Plany
Zwróccie uwagę na jej przebieg oło Kijowa. Biegne przez rezerwat przyrody! A obwodnicy naookoło Warszawy nie chcą zbudowac po podobo nie ma miejsca obok rezerwatu, a przez rezerwat nie można. Jednak Ukraina jets do przodu względem Polski.
  Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 06:22 PM   #16
zdzihoo
Registered User

zdzihoo's Avatar

/\/\/\
To nie żaden Kijów, tylko Lwów.
Na Ukrainie i wogole na większości terenów b. ZSRR raczej z czymś takim jak ochrona srodowiska się specjalnie nie prierdolą. Jak znam życie, to pewnie utworzenie tego rezerwatu już było wielkim sukcesem tamtejszych obrońców przyrody. Ale czy jest to oznaka wyższości cywilizacyjmej, to bym polemizował...
Old January 8th, 2006, 06:41 PM   #17
Krzychu
Subcarpathian

Krzychu's Avatar

Ludzie!, to nie ilość się liczy ale jakość. Tak naprawdę to trzeba na tych autostradach być i ocenić czy to są autostrady czy nie. Ja byłem kiedyś na Ukrainie i zatrzymaliśmy się na drodze, na którą wszyscy mówili że to jest autostrada a była to w rzeczywistości prosta dwujezdniowa droga (2x2) i żadnych węzłów w dodatku wpadały do niej drogi lokalne czyli wiejskie.
Old January 8th, 2006, 07:33 PM   #18
[email protected]
Registered User

Mam znajomego ktory co roku lata do niemiec i jezdzi na ukraine samochodem przez polske do Lwowa. Ostatnio mowil ze u nas w Polsce bubuja autostrady i ze sa spoko.... jechal przez Wroclaw.... a u nich, od granicy do Lwowa niczego nie ma. Fakt moze buduja, ale u nas tez budowali A4 z Wroclawia to Krakowa od 1990 roku. Teraz Polska ma za co budowac te autostrady, a oni sa w naszej sytuacji z 1990 roku, sa biedniejsi od Polski i nie mysle ze maja wiele autostrad. Jesli maja to sa to autostrady zwane u nas drogami szybkiego ruchu..... cos w stylu co jest na Bialorusi od naszej wszchodniej granicy.
J@NeKyYz no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 07:37 PM   #19
Robin__
Registered User

Robin__'s Avatar

Likes (Received): 7

Na chwilę obecną na Ukrainie nie ma ani jednego kilometra autostrad w europejskim tego słowa zanczeniu. Jest troche dróg dwujezdniowych ale ich stan jest katastrofalny. Podobnie jak stan wszystkich dróg w tym kraju. Sprawdziłem to naocznie, gdyż trochę podróżowałem po tym kraju i znam tam trochę ludzi. Nawet kiedyś rozmawiałem z jednym o ich drogach. Może trudno sobie to wyobrazić ale nasze drogi są idealne w porównaniu z ukraińskimi. Ich technologia budowy dróg zatrzymała się na latach 30-tych. Polega to na zalaniu podbudowy z kamieni smołą. Następnie posypuje się taką drogę grysem i droga gotowa. Po dwóch latach przypomina ona ser szwajcarski. Dotyczy to wszystkich rodzajów drów, także międzynarodowych. Jak ktoś z Was się tam wybiera to najlepiej terenówką. Plany budowy autostrad są dość ambitne ale realizowane są 10X wolniej niż w Polsce. Ogólnie rzecz biorąc do 2012r. cięzko będzie moim zdaniem dojechac autostradż od polskiej granicy do Kijowa.
Robin__ no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2006, 10:25 PM   #20
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by zdzihoo
/\/\/\
To nie żaden Kijów, tylko Lwów.
Na Ukrainie i wogole na większości terenów b. ZSRR raczej z czymś takim jak ochrona srodowiska się specjalnie nie prierdolą. Jak znam życie, to pewnie utworzenie tego rezerwatu już było wielkim sukcesem tamtejszych obrońców przyrody. Ale czy jest to oznaka wyższości cywilizacyjmej, to bym polemizował...
Tak, tak pisze Lwów, sorki

Moze puszczanie autostrady przez sam środek rezerwatu nie jest dobrym rozwiązaniem, ale na pewno lepszym niż nie zbudopwanie jej wcale. A co do Wawy to tam jest miejsce na autostradę naokoło Warszawy jako obwodnicę autostradową z prawdziwego zdarzenia. Pewnie ze trzeba by gdzieniegdzie pobudować tunele albo poprowadzić trase na estakadzie przez bardziej zabudowane tereny ale da się to wykonać. Tylko rządzący pier***ą takie smutki ze się nie da bo nie ma miejsca. Głównie im chodzi o Kampinoski PN. Jakby chcieli to koło parku jest miejsce bo nie graniczy on bezpośrednio ze zwartą zabudową. A jak nawet trzeba w PN to co przesunęcie granicy Kampinoskiego pn o te 50-70 m to aż tak wiele??
  Reply With Quote

Reply

Tags
drogi, euro 2012, ukraina, ukraine

Thread Tools

Posting Rules