daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 22nd, 2006, 10:15 PM   #581
Jaro25
Registered User

Jaro25's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Ma rację bytu, jednojezdniowe ekspresówki są nietylko w naszym kraju
Cos takiego jest np. w Austrii (przejscie graniczne Jarovce-Kittsee). Jest tam nawet droga ekspresowa (S2 -co prawda w profilu 2x2) z jednopoziomowymi skrzyzowaniami na ktorych jest sygnalizacja swietlna.

Michal czeka na pomoc http://dzieciom.pl/5517
Jaro25 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 22nd, 2006, 10:17 PM   #582
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:

Czy ja dobrze widzę,że ona jest oznaczona jako S1 E75!!
Quote:
Na potwierdzenie S1 - otrzymało nr trasy międzynarodowej E75 - ciekawe jak to wygląda na znakach na węźle Podwarpie
Old November 22nd, 2006, 10:27 PM   #583
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16943

Możliwe ,że w przyszłości, póki A1 nie będzie w całości wybudowana ,E75 będzie biegła do A1 w Pyrzowicach,potem S1 jak już ją teraz oznaczyliGdy już ją zbudują to ciąg S1 Pyrzowice-Podwarpie-Tychy-Bielsko przemianują np na E175?
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2006, 10:28 PM   #584
Kotlet
Registered User

Likes (Received): 462

Quote:
Originally Posted by Jaro25 View Post
Cos takiego jest np. w Austrii (przejscie graniczne Jarovce-Kittsee). Jest tam nawet droga ekspresowa (S2 -co prawda w profilu 2x2) z jednopoziomowymi skrzyzowaniami na ktorych jest sygnalizacja swietlna.
W Austrii droga ekspresowa oznaczona znakiem "z samochodzikiem" ma niższe parametry niż u nas, tak jak wspomniałeś. Eski w naszym rozumieniu (np. S6 Seebenstein - Bruck a/d Mur - St. Michael) są tam oznaczane znakiem autostrady.
Kotlet no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2006, 10:42 PM   #585
informer
Registered User

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Co ja widze za znak - taki jak na A4- zatoczki - hmmm co to jest ??
Rzeczywiście, takich zatoczek jest na trasie kilka, każda poprzedzona znakiem (zdaje się w odległości 500m przed). Ale na większości przebiegu trasy samochód osobowy i tak nie miałby problemu z zatrzymaniem się na poboczu.
informer no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2006, 10:43 PM   #586
Jaro25
Registered User

Jaro25's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kotlet View Post
W Austrii droga ekspresowa oznaczona znakiem "z samochodzikiem" ma niższe parametry niż u nas, tak jak wspomniałeś. Eski w naszym rozumieniu (np. S6 Seebenstein - Bruck a/d Mur - St. Michael) są tam oznaczane znakiem autostrady.
Przy oznaczeniu eski znakiem autostrady chodzi o to, ze droga ma parametry zblizone do autostrady oraz ze max. predkosc moze byc taka jak na autostradach czyli 130km/h. W przeciwnym razie jest to 100km/h. Ale winietki trzeba wykupic.

Michal czeka na pomoc http://dzieciom.pl/5517
Jaro25 no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2006, 11:43 PM   #587
luk7
Registered User

Likes (Received): 21

no to teraz kolej na przebudowe DK1 na S na odcinku Podwarpie - DG Ząbkowice. Wystarczy kilka wiaduktow i przy niektorych male wezly. GDDKiA cos zapomniala o swoich planach
luk7 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2006, 07:25 AM   #588
Jardo
Registered User

Likes (Received): 110

Quote:
Originally Posted by informer View Post
Przynajmniej tutaj mogli zrobic od razu jezdnie 2x2
Jardo no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2006, 11:32 AM   #589
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Możliwe ,że w przyszłości, póki A1 nie będzie w całości wybudowana ,E75 będzie biegła do A1 w Pyrzowicach,potem S1 jak już ją teraz oznaczyliGdy już ją zbudują to ciąg S1 Pyrzowice-Podwarpie-Tychy-Bielsko przemianują np na E175?
Mi tu chodzi o co innego - niech jedzie teraz ktoś nie z Polski i kieruje się znakami drogi między narodowej E75- i na węźle w Pyrzowicach nie skręci na Gierkówke tylko pojedzie prosto na lotnisko - dojedzie do lotniska i koniec trasy międzynarodowej???
Old November 23rd, 2006, 12:03 PM   #590
VTec_Pol
Registered User

VTec_Pol's Avatar

Likes (Received): 274

Quote:
Mi tu chodzi o co innego - niech jedzie teraz ktoś nie z Polski i kieruje się znakami drogi między narodowej E75- i na węźle w Pyrzowicach nie skręci na Gierkówke tylko pojedzie prosto na lotnisko - dojedzie do lotniska i koniec trasy międzynarodowej???
A widzialem wczoraj takich-nawet narodowych ,ktorzy pojechali na pamiec na prosto,po czym cofali na awaryjnych.
Ogolnie cale to skrzyzowanie jest slabo oznakowane. Jadac z Czestochowy,najpierw sa oznaczenia na krakow na prosto rownorzednie z katowicami, a w pewnej chwili,ni stad ni z owad w prawo za wiaduktem na krakow. Rozumiem ze jest to logika,ale niektorzy potrzebuja wiecej oznaczen,szczegolnie Ci malo jezdzacy.

Last edited by VTec_Pol; November 23rd, 2006 at 12:17 PM.
VTec_Pol no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2006, 12:17 PM   #591
fly
Registered User

To jakiś absurd z oznaczaniem tego kawałeczka jako E75!!

Czy ktoś wie jak wyglądają plany "uekspresowienia" odcinka DK1 rozdzielającego teraz oba kawałki S1? W jakiejś ulotce kandydata na radnego Dąbrowy G. czytałem, że w przyszłym roku ten odcinek Dk1 przechodzi pod zarząd GDDKiA i że planuje się zamknięciu kilku skrzyżowań dróg lokalnych z DK1. Czyżby chodziło o przebudowę do S1?
fly no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2006, 02:11 PM   #592
Stratocaster
Floyd Rose Classic 22fret

Stratocaster's Avatar

Dzięki za foty!

Z tym oznakowaniem E75 to ktoś po prostu popisał się iście ułańską fantazją... Ten odcinek aż do wybudowania A1 Stryków-Pyrzowice absolutnie nie powinien być tak oznakowany!!! Inna rzecz, o czym już dawno temu pisałem, że on w ogóle nie powinien być oznakowany S1, ani dzisiaj, ani nigdy w przyszłości, ani S91 w przyszłości. To wprowadza totalny zamęt i dezinformuje "obcych" kierowców. Oznakowane jako S86 na dzień dzisiejszy by mogło być (ostatecznie mogło by takie nawet pozostać), ewentualnie S91 tymczasowo, po mojemu najlepiej docelowo S11 (aż do Zwardonia).

nie wiem czy nie chodzi tu o finanse unijne, bo dla dróg w korytarzach miedzynarodowych chyba łatwiej o dotacje czy inne procedury są. Więc wybudowali... tylko zapomnieli Unii nadmienić, że ten korytarz się tu dopiero pojawi. teraz muszą, wbrew rzeczywistości, udowodnić że ten korytarz tu już jest! Nawet jeśli ślepy. Taka jest moja teoria.
Old November 23rd, 2006, 02:32 PM   #593
ybl
Registered User

Quote:
chwila moment...ten odcinek jest oznakowany jako E75 (odcinek drogi prowadzący do szkalu E75) tylko w kierunku Podwarpia !

W drugą stronę nie ma E75 !
Więc jak ktoś "nie z Polski" jedzie E75 od Cieszyna,to dojezdza do węzła w Podwarpiu i widzi znaki "1 E75 (kier.Częstochowa Łódź ) w prawo",a S1 (kier.Tarnowskie Góry) prosto,więc sprawa jasna - jedzie w prawo.
ybl no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2006, 03:01 PM   #594
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1448

Oznaczono tę drogę jako E-75 gdyż po wybudowaniu A1 będziesz ona pełnić taką rolę aż do wybudowania odcinka Pyrzowice - Sośnica. Tyle że na razie w Podwarpiu nie powinni kierować na tablicach E-75 w kierunku Pyrzowic

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2006, 03:18 PM   #595
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

@fairhair26: Rozumiem, ze nie ma jeszcze Twoich zdjec z tego odcinka, bo od otwarcia nie bylo jeszcze ani jednego dnia ladnej pogody. A Ty jako profesjonalista masz na tyle cierpliwosci aby poczekac na dobre warunki.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2006, 03:20 PM   #596
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1448

Zgadza się

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2006, 08:47 PM   #597
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2006, 10:59 PM   #598
adamkr
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by informer View Post
Rzeczywiście, takich zatoczek jest na trasie kilka, każda poprzedzona znakiem (zdaje się w odległości 500m przed). Ale na większości przebiegu trasy samochód osobowy i tak nie miałby problemu z zatrzymaniem się na poboczu.
Czym spowodowałby śmertelne zagrożenie dla siebie i innych. Pasy awaryjne służą tylko w przypadku awarii. Zatoczki nie. Ot, choćby zawiązać sznurowadła
adamkr no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2006, 12:46 AM   #599
bastard
User

bastard's Avatar

Wrażenia z S1

Dzis z nudów wybrałem sie na przejażdżkę na S1, kilka moich spostrzeżeń:
Węzeł w Podwarpiu mi się podoba, faktycznie długi 2x2 z jezdniami zbiorczymi.
Na 1x2 za to kilka emocjonujących chwil przezyłem:
1) tuż za zwężeniem, (mgła i ciemno) okazja na czołowe: samochod z naprzeciwka ledwo zmieścił sie po wyprzedzaniu miedzy mnie a wyprzedanego, było blisko. Dobitnie uświadomiłem sobie że jestem na jednojezdniowej. Taką samą sytuację miałem na S1 za Świeciem. Coraz bardziej nie lubie tych jednojezdniowych ekspresówek, zachęcają polskich mistrzów kierownicy do szybkiej jazdy, a bezpieczne ani bezkolizyjne tymbardziej nie są!
2) w ciągu tych ok 10km, dwa razy wybiegł mi lis na jezdnie! Znam te tereny z jazdy rowerem, dużo lasów i duzo zwierzy się tam kręci, saren jest tam sporo. To może być duzy problem. Na siatkę pewnie do rozbudowy na 2x2 nie ma co liczyć.
3) W stronę pyrzowic pas awaryjny niby jest (wprzeciwną stronę zatoczki), ale jakis strasznie wąski. W jednym miejscu przed wzniesieniem stał TIR zawalając pół jezdni, na pasie awaryjnym sie jakos nie zmieścił, musiałem wyprzedzać nie widząc nic przed nim.
4) oznaczenia E75 są w obie strony! W strone lotniska też!
5) czas przejazdu z Sosnowca na lotnisko przez S1(D.G.)/DK1/S1 skrócił sie z ok 45 min do ok 25min.

Dobrze, że tą droge w koncu zbudowali, w tym roku kilka razy odbierałem gości z zagranicy z Pyrzowic i było to troche upokarzające telepać sie z lotniska 45 minut przez dziurawą DW913.
Jednak troche to smutne, że na dobrą sprawę taki mizerny kawałeczek jednojezdniówki budowano tyle lat i przy takich przekrętach i problemach. Oby tempo budowy dróg w Polsce sie zmieniło bo inaczej szybko nie poprawi sie sytuacja.
bastard no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2006, 10:18 AM   #600
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16943

Quote:
Originally Posted by ybl View Post
chwila moment...ten odcinek jest oznakowany jako E75 (odcinek drogi prowadzący do szkalu E75) tylko w kierunku Podwarpia !

W drugą stronę nie ma E75 !
Więc jak ktoś "nie z Polski" jedzie E75 od Cieszyna,to dojezdza do węzła w Podwarpiu i widzi znaki "1 E75 (kier.Częstochowa Łódź ) w prawo",a S1 (kier.Tarnowskie Góry) prosto,więc sprawa jasna - jedzie w prawo.
To teraz mnie utwierdziłeś w moich przypuszczeniach, jeśli takie oznaczenia są z jednej strony, to [E75] może mieć charakter tylko informacyjny (tak samo jak znaki o autostradzie A4 w centrach miast) ,zresztą może dowiemy się coś więcej, bo wysłałem maila do GDDKiA w Katowicach z zapytaniem w tej sprawie.
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
Śląsk, śląskie, droga ekspresowa, ekspresówka-s1, jaworzno, mysłowice, pyrzowice, s-1

Thread Tools

Posting Rules