daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 24th, 2006, 11:07 AM   #601
loan
OP_KR_TK_WR

loan's Avatar

Likes (Received): 103

Quote:
Originally Posted by bastard View Post
Dzis z nudów wybrałem sie na przejażdżkę na S1, kilka moich spostrzeżeń:
...
2) w ciągu tych ok 10km, dwa razy wybiegł mi lis na jezdnie! Znam te tereny z jazdy rowerem, dużo lasów i duzo zwierzy się tam kręci, saren jest tam sporo. To może być duzy problem. Na siatkę pewnie do rozbudowy na 2x2 nie ma co liczyć.
....
No to teraz juz wiem dlaczego ten zakład masarsko-rzeźniczy tam zbudowano i dlaczego właściciel nie godzi się na budowę drogi. Po prostu po rozbudowie i ogrodzeniu terenu nie będzie dostepu do surowca, ale przynajmniej do tego czasu.... nie koncze, bo niektorzy pewnie przy sniadaniu beda to czytac.
loan no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 24th, 2006, 11:29 AM   #602
ybl
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by fairhair26 View Post
Oznaczono tę drogę jako E-75 gdyż po wybudowaniu A1 będziesz ona pełnić taką rolę aż do wybudowania odcinka Pyrzowice - Sośnica. Tyle że na razie w Podwarpiu nie powinni kierować na tablicach E-75 w kierunku Pyrzowic

No i nie kierują
ybl no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2006, 03:43 PM   #603
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by ybl View Post
No i nie kierują
Dziwne - a dalej jadac S1 - widzimy znak S1 E 75(wnioskuje z wczesniejszych fotek) - to jest dopiero cus polskich dróg
Old November 24th, 2006, 03:54 PM   #604
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16823

Wcześniejsze fotki były robione od drugiej strony, od Pyrzowic, chyba się nie mylę??
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2006, 05:04 PM   #605
ybl
Registered User

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Dziwne - a dalej jadac S1 - widzimy znak S1 E 75(wnioskuje z wczesniejszych fotek) - to jest dopiero cus polskich dróg
Jest tylko jeden taki znak - tabliczka na poboczu z numerem drogi - S1 E75,zaraz za węzłem na Mierzęcice i Zendek

Chyba ktoś się za bardzo rozpędził ,bo pozostałe tabliczki z numerem drogi jak również oznakowanie kierunkowe na w.w węźle są bez E75...

Mowa oczywiście o kierunkui na Pyrzowice
Old November 24th, 2006, 05:05 PM   #606
ybl
Registered User

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Wcześniejsze fotki były robione od drugiej strony, od Pyrzowic, chyba się nie mylę??
Nie mylisz się
Old November 24th, 2006, 08:50 PM   #607
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

No to teraz moja krótka fotorelacja, tym razem od strony Podwarpia.

Jedziemy od Katowic i na węźle zjeżdżamy na łącznicę w kierunku Pyrzowic, na wprost przed nami DK86 w kierunku Częstochowy.

Na łącznicy piłujemy pętlę o kącie 270 stopni, to urok koniczynki

U góry miłe zaskoczenie - nie wjeżdżamy bezpośrednio na S1 tylko na drogę serwisową, w prawo zjazd w kierunku Katowic dla jadących od Dąbrowy Górniczej

Nadal na serwisówce, z prawej włączenie dla jadących do Pyrzowic z Częstochowy, za barierką po lewej S1

Wreszcie wjeżdżamy na S1, ale ....

tutaj niemiłe zaskoczenie, bo 2 jezdnie kończą się może po 200m

Małe podsumowanie węzła w Podwarpiu:
1. Plus dla projektanta za jezdnię serwisową.
2. Bardzo duży minus za sposób zjazdu z Katowic w kierunku Pyrzowic, teraz jest jeszcze dobrze, ale jak powstanie A1 z Pyrzowic do Strykowa to sporo jadących od Katowic DK86 będzie zjeżdżało w Podwarpiu tak jak ja dzisiaj, w konsekwencji będzie podobnie jak na węźle Murckowska, pętla jest dosyć ciasna i w dodatku jednojezdniowa, osobówką jest w miarę dobrze, ale tiry będą się wlec i blokować.
3. I na koniec taka uwaga - gdzie są te 3 km dwujezdniowej S1, które wybudowano w I etapie do 2004r. razem z węzłem w Podwarpiu. Jechał ktoś DK1 od strony Dąbrowy Górniczje - może od tamtej strony się S1 zaczyna ok 2 km przed węzłem.

Teraz już jedziemy jedną jezdnią w stronę Pyrzowic, przed nami mostek na Przemszy wypływającej z pobliskiego jeziora Przeczyce

Jadąc między wysokimi ekranami mam wrażenie, że droga jest wąska

Bardzo ładny odcinek - droga się lekko wije i wspina delikatnie w górę.

Jedyny pojazd, który spotkałem jadący w stronę Pyrzowic, na wiadukcie reklama firmy realizującej inwestycję.

Kolejny wiadukt z reklamą

Ta prędkość pozwalała mi na równoczesne patrzenie w obiektyw i robienie fotek - pewnie dlatego wyszły trochę poruszone, bez aparatu można oczywiście jechać trochę szybciej przy zachowaniu dostatecznego bezpieczeństwa.

Powoli dojeżdżamy do DK78 i niebezpośredniego węzła z tą drogą

Pierwsza tablica informującą o węźle

No i sam węzeł

Niestety resztki słonka przykryłu chmurki i zdjęcia przestały wychodzić

I niestety kończy się jazda ekspresówką

Chyba się gościowi coś pomyliło - to ten rowerzysta (droga samochodowa ), którego widać na poprzednim zdjęciu, trochę nieczytelny, ale i tak jestem zaskoczony, że go złapałem w obiektyw

Teraz małe podsumowanie odcinka wybudowanego w II etapie:
1. Jedna jezdnia do powstania A1 w zupełności wystarczy, obecnie ruch jest minimalny.
2. Efekt będzie dużo ładniejszy jak na wiosnę zazielenią się skarpy i trawa przykryje rozjeżdżone ciężkim sprzętem tereny wzdłuż drogi.
3. Od węzła Roździeńskiego (S86 z DTŚ) w Katowicach do Pyrzowic zajechałem w ok. 25 minut (może nawet trochę szybciej), czas dojazdu do lotniska znacznie się więc poprawił.
4. Niemal na całym odcinku (poza wykopem) rzuca się w oczy, że wszystko jest przygotowane pod drugą jezdnię.
Przem no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2006, 08:58 PM   #608
kubik_STA
Registered User

o jak ładnie, poprzypominałem sobie widoczki z wczoraj, bo też byłem 'na inspekcji' generalnie nieźle przebudowali skrzyżowanie S1 ze starą drogą do lotniska, już się bałem że to jakaś wiejska polna droga

w ogóle to całkiem szybko te BP powstało, jeszcze w sierpniu tam była łąka - ciekawe czy im się tak bardzo opłaca ta stacja, chyba że zrobią marżę 75%

Last edited by kubik_STA; November 25th, 2006 at 05:55 PM.
kubik_STA no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2006, 10:28 PM   #609
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

Patrzac na natezenie ruchu na tym odcinku mam wrazenie, ze polowa poruszajacych sie po niej pojazdow to nasi forumowicze testujacy droge i robiacy zdjecia. I bardzo dobrze

P.S. Ten "cien czlowieka" na rowerze Zawsze troche trwa az ludzie sie pogodza z tym, ze po takich drogach nie mozna. Tylko szkoda jak sa wypadki. Bo cierpia nie tylko rowerzysci ale i kierowcy.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2006, 11:02 PM   #610
ybl
Registered User

Okresami ruch jest,i to nawet spory
Old November 24th, 2006, 11:53 PM   #611
informer
Registered User

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by Przem View Post

Bardzo ładny odcinek - droga się lekko wije i wspina delikatnie w górę.

Off-topic krajoznawczy: na wprost wzgórze (Ostra Góra 351 npm) z którego wychodzą fajne zdjęcia - było kilka takich fotek np :

rowerzystom zdecydowanie polecam
informer no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2006, 04:01 AM   #612
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16823

Ja też świetnie się jeżdzi na rowerze po tych wzgórzach, szczególnie gdy jedzie się w dół
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2006, 04:49 PM   #613
Bula8
Registered User

Likes (Received): 67

Kolejnym forumowiczem testującym drogę wczoraj byłem ja . Chociaż jechałem "przy okazji" kogoś zabrać z Pyrzowic.
Wrażenia bardzo przyjemne, jechałem w nocy, ruch mały i aż ciężko było nie przycisnąć. Łuki fajnie wyprofilowane, równa jezdnia, co Strabag miał zrobić, to zrobił.
Przem napisał, że czas dojazdu się znacząco skrócił. Trochę tak, ale nie znacząco, bo około 2-3 minut. Kiedyś zmierzyłem czas dojazdu do lotniska starą drogą ze skrzyżowania z DW 913 i wyszło mi 15 minut, wczoraj z tego samego skrzyżowania jadąc nową drogą było 12,5 minuty. Ale z drugiej strony nie miało jak więcej się skrócić bo kilometrowo nie wiem czy nie jest nawet dalej, więc żeby dużo zaoszczędzić trzebaby zarówno DK [86] jak i nową S1 jechać co najmniej 150-160. Wtedy może z 5-6 minut by wyszło. Natomiast co na pewno się znacznie poprawiło to komfort i bezpieczeństwo jazdy. No i w końcu nie trzeba będzie świecić oczami przed przybyszami przylatującymi do nas .
Bula8 no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2006, 03:33 PM   #614
adas
Konserwatysta

adas's Avatar

Likes (Received): 40

Uzupełniam wątek swoimi fotkami.Zrobiłem je 1,5 roku( ) temu i znalazłem podczas porządków na kompie.

Łącznica DK 94>S1

Już na S1.

Kolizyjne skrzyżowanie.

Wezeł w Podwarpiu.
adas no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2006, 10:49 PM   #615
Ravel
Registered User

Ravel's Avatar

Likes (Received): 17

Skoro już zrobiłem zdjecia, no to je zamieszczę Ja również jechalem od strony Podwarpia, od Cieszyna:

Ravel no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2006, 11:19 PM   #616
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Tyle zdjec ze niedlugo wszyscy bedziemy znac odcinek na pamiec
Dzieki wszystkim za zdjecia.

Najbardziej mi sie podoba to Przem-ka http://i115.photobucket.com/albums/n...g?t=1164393648 Moze jakis wczorajszy lub na podwojnym gazie byl...
nsolak no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2006, 12:19 AM   #617
kubik_STA
Registered User

tak w ogóle to mam negatywne wrażenia z mojej 'inspekcji' :P a to dlatego że w czwartek było wilgotno, więc cały brud/błoto z S'ki znalazł się na karoserii i doszły extra koszty w postaci myjni :P
kubik_STA no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2006, 12:27 AM   #618
informer
Registered User

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by Bula8 View Post
Ale z drugiej strony nie miało jak więcej się skrócić bo kilometrowo nie wiem czy nie jest nawet dalej, więc żeby dużo zaoszczędzić trzebaby zarówno DK [86] jak i nową S1 jechać co najmniej 150-160.
Kilometrowo jest dużo dalej - licząc od Katowic ok 10 km drogi więcej. Obawiam się że szaleńcy jeżdżący przez środek wsi w ciągu drogi 913 z szybkością 100 i więcej km/h , ciągle będą sobie "skracać" starą trasą, ponieważ im czasowo wyjdzie być może krócej.
informer no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2006, 09:56 AM   #619
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

Dzieki Ravel za zdjecia. Jak na koniec listopada to udalo Ci sie z pogoda na fotki
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2006, 05:53 PM   #620
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Qrcze, kolejna fotorelacja na której nie widac zbyt dużego ruchu :/
Sponsor no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
Śląsk, śląskie, droga ekspresowa, ekspresówka-s1, jaworzno, mysłowice, pyrzowice, s-1

Thread Tools

Posting Rules