daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 13th, 2007, 11:13 AM   #721
dominobb
Registered User

Likes (Received): 5148

a ten zjazd co jest obecnie budowany w Sosnowcu - to jest zachodni fragment tej drogi, czy cos zupelnie innego?
dominobb está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 13th, 2007, 10:47 PM   #722
biglyk
Registered User

Likes (Received): 9

To coś zupełnie innego budowany obecnie (tylko zjazd/wjazd nie węzeł!!!) jest ok. 2 km na południe od planowanego węzła na S1 na którym będzie można pojechać do centrum Sosnowca lub do Sławkowa...
Ponawiam prośbę do Administratora odnośnie nazwy tematu bo to co najmniej dziwne dyskutować o zjazdach z S1 planowanych w Sosnowcu w temacie o nazwie Pyrzowice - Podwarpie !!!
biglyk no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2007, 12:15 AM   #723
dominobb
Registered User

Moglby ktos zaznaczyc i opisac dokladnie na tych mapkach te dwa wezly, o ktorych tu jest mowa, bo sie juz w tym na prawde pogubilem.

Old June 14th, 2007, 08:52 AM   #724
biglyk
Registered User

Węzeł o którym pisałem dwa posty wyżej zaznaczony jest kółeczkiem na drugiej mapce.
Natomiast teraz budowany wjazd/zjazd jest ok. 2 kilometry na południe od tego kółeczka i mapka tego nie obejmuje....
Old June 14th, 2007, 02:33 PM   #725
dominobb
Registered User

A tu piszą coś takiego: http://www.biznespolska.pl/wiadomosc...ntentid=141912

Rozpoczęła się budowa zjazdu z drogi ekspresowej S1 w kierunku dzielnicy Maczki-Bór. To początek trasy, mającej łączyć wschodnią obwodnicę ze Sławkowem. Nowy zjazd z drogi ekspresowej w Sosnowcu ma być gotowy do końca lipca. Budowę zjazdu za 1,1 mln zł finansuje Sosnowiec. 1,8 mln zł za budowę dróg dojazdowych zapłaciła firma logistyczna CTL Maczki-Bór. Budowany zjazd ma pełnić podwójną rolę. Po pierwsze, przez połączenie z drogą szybkiego ruchu zwiększy się atrakcyjność terenów inwestycyjnych, na których już buduje się centrum dystrybucyjne Tesco. Po drugie, droga odciąży osiedle Bór, przez które przejeżdżają teraz dziesiątki ciężarówek.

Wynika z tego, ze ten budowany obecnie zjazd ma byc poczatkiem tej drogi do Slawkowa.
Old June 14th, 2007, 03:41 PM   #726
biglyk
Registered User

Ale na uzgodnieniach w UM chyba ludziom fałszywych map nie pokazywali?
Sam już nie wiem, ale z tamtych map wynika to co pisałem wcześniej...
Wiadomo jaka jest wiedza pismaków o drogownictwie coś tam słyszał i napisał...
Chyba, że jest na forum ktoś lepiej poinformowany???

P.S. Ponawiam prośbę do Administratora o to co w poście #656 i #658
Old June 14th, 2007, 04:37 PM   #727
dominobb
Registered User

Quote:
Originally Posted by biglyk View Post
P.S. Ponawiam prośbę do Administratora o to co w poście #656 i #658
jest specjalne miejsce na prosby do administratorow - oni nie musza czytac kazdego watku

jak juz cos to proponowalbym polaczenie tego watku z tym: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=304146
i zmiane nazwy na [S1] Pyrzowice-Mysłowice

EDIT: napisalem juz w odpowiednim miejscu info do admina
Old June 14th, 2007, 11:21 PM   #728
biglyk
Registered User

A no tak odciąży, że cały ciężki transport do CTL będzie jeździł nową drogą, a nie przez osiedlowe Tuwima i Długą...

A skąd hArd8-) masz tą informację, że jak otworzą węzeł to zjazd zostanie zlikwidowany? W sumie to logiczne ale nigdzie o tym wcześniej nie słyszałem to twoje zdanie czy gdzieś to wyczytałeś???

Edit: Udało się ze zmiana nazwy !

Last edited by biglyk; June 15th, 2007 at 12:48 PM.
Old June 19th, 2007, 06:25 PM   #729
hArd8-)
Registered User

hArd8-)'s Avatar

Likes (Received): 0

Zjazd z S1, o którym pisała gazeta wyborcza, później portal: biznes polska (przedruk ) jest zlokalizowany 1,5 km przed stacją BP jadąc od strony Tychów i ma prowadzić ruch do strefy wyznaczonej przez miasto na nowe inwestycje, w tym baza logistyczna Tesco. I to jest jasne.

Ale to że dzielnia Bór zostanie odciążona z ruchu ciężkiego dojeżdzającego do Kopalni piasku podsadzkowego Maczki-Bór, to już prawdą nie jest.
Na dzisiaj ciężki ruch porusza się ulicami Tuwima i Długą i tak zostanie ponieważ zjazd z S1 znajduje się na północ od wyrbisk kopalni odkrywkowej co uniemożliwia poprowadzenie tamtędy drogi (badzo głęboki wykop). Chyba że ktoś przewiduje tam budowę serpentyn , lub , co jest bardziej prawdopodobne drogi dwukierunkowej równoległej do S1 (dużo wewnętrznych linii kolejowych choć może już są nieczynnych).
Na moje oko sam zjazd z S1 ma służyć tylko podłączeniu terenów inwestycyjnych.

A jeżei chodzi o likwidację ww zjazdu po wybudowaniu drogi do Sławkowa i z niej budowy zjazdu do tej strefy, to argumentuje to klasą drogi krajowej nr 1.
Jest na tym odcinku drogą ekspresową i lokalizacja węzłów, skrzyżowań jest ściśle określona w przepisach.
Wydaje mi się, że gdy powstanie połączenie S1 ze Sławkowem (DK94) to powinni ten zjazd zamknąć ale czy tak się stanie, trudno powiedzieć.

Zobaczym, najważniejsze żeby zbudowali połączenie DK1 z DK94
hArd8-) no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2007, 07:45 PM   #730
Kleszczu
Registered User

Likes (Received): 21

A tak w ogóle to ciekaw jestem jaki numerek otrzyma obecna S1 na odcinku Tychy DK86 - węzeł z ówczesną S1 :-k Bo wówczas to DK86 mogłaby stać się DK91... Więc ten fragment mógłby przejąć numerek S86?

To raz, a dwa to po wybudowaniu A1 przez Śląsk nią będzie biegła E75, czy skierowana zostanie, co wydaje się naturalne i korzystne, przez S1 i S69, a A1 na odcinku od granicy do A4 zyska numerek E462?
Kleszczu no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2007, 12:02 AM   #731
biglyk
Registered User

Quote:
Originally Posted by hArd8-) View Post

Zjazd z S1, o którym pisała gazeta wyborcza, później portal: biznes polska (przedruk ) jest zlokalizowany 1,5 km przed stacją BP jadąc od strony Tychów i ma prowadzić ruch do strefy wyznaczonej przez miasto na nowe inwestycje, w tym baza logistyczna Tesco. I to jest jasne.

Ale to że dzielnia Bór zostanie odciążona z ruchu ciężkiego dojeżdzającego do Kopalni piasku podsadzkowego Maczki-Bór, to już prawdą nie jest.
Na dzisiaj ciężki ruch porusza się ulicami Tuwima i Długą i tak zostanie ponieważ zjazd z S1 znajduje się na północ od wyrbisk kopalni odkrywkowej co uniemożliwia poprowadzenie tamtędy drogi (badzo głęboki wykop). Chyba że ktoś przewiduje tam budowę serpentyn , lub , co jest bardziej prawdopodobne drogi dwukierunkowej równoległej do S1 (dużo wewnętrznych linii kolejowych choć może już są nieczynnych).
Na moje oko sam zjazd z S1 ma służyć tylko podłączeniu terenów inwestycyjnych.
hArd8-) Uwierz ludziom którzy widzieli na własne oczy...
Droga z nowo budowanego wjazdu/zjazdu będzie docierała do samej firmy CTL tej samej przez bramę której wjeżdżają samochody do wyrobisk. więc nie wiem co miałoby im uniemożliwić dotarcie do nich(może Ty mi powiesz)... Linie kolejowe o których piszesz , te na terenie wyrobisk zachodnich już w 100% nie istnieją jedno wyrobisko na północnym zachodzie jest już wysypiskiem śmieci drugie zrównane z ziemią ma być terenami inwestycyjnymi. Linie kolejowe zostały tylko na wschodniej części i to sporo przerzedzone...
Edit: Acha zapomniałem, tego bardzo głębokiego wykopu też już nie ma bo chodziło Ci o wyrobisko zachodnie mam rozumieć? - teraz jest to poziom praktycznie S1...

Last edited by biglyk; June 20th, 2007 at 12:26 AM.
Old June 20th, 2007, 08:49 AM   #732
hArd8-)
Registered User

hArd8-)'s Avatar

Jeżeli zrobią tak jak piszesz czyli powstanie droga na południe od zjazdu z S1 do bramy wjazdowej do CTL tzn,
że się mylę i dzielnica Bór będzie odciążona od ruchu ciężkiego.

A wiesz może, w którym miejscu ta nowa droga ma włączyć się do ul. Długiej?
Na wysokości ul. Szczęsnej, albo dalej na wschód?
Old June 20th, 2007, 08:59 AM   #733
biglyk
Registered User

Jeżeli w ogóle będzie takie połączenie (bo o tym nie słyszałem) to będzie ono bardziej na wschód gdzieś w pobliżu Letniskowej/firmy CTL. Bo droga idzie po skosie w porównaniu do Długiej i w okolicach Szczęsnej byłby dość spory kawałek do wybudowania...
Takie połączenie byłoby niewątpliwie korzystne dla mieszkańców tej dzielnicy, ale nie wiem czy Magistrat bierze takie rzeczy pod uwagę...
Old June 20th, 2007, 12:35 PM   #734
hArd8-)
Registered User

hArd8-)'s Avatar

Mam kilka fotek zrobionych z okolic wysypiska w kierunku wyrobiska,
ale nie wiem jak te fotki tu wstawić, jakaś podpowiedź.

fotki

i co

Last edited by hArd8-); June 20th, 2007 at 01:04 PM.
Old June 20th, 2007, 01:08 PM   #735
grekoo
nieśląski częstochowianin

Likes (Received): 12

W menu, gdy piszesz posta masz w menu coś takiego jak: "insert image". Wyskakuje Ci okienko, gdzie wklejasz bezpośredni adres obrazka.
grekoo no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2007, 01:16 PM   #736
dominobb
Registered User

bo ty wrzucasz linki do plikow html a nie do zdjec
dlatego sie nie pokazuja
Old June 20th, 2007, 04:18 PM   #737
hArd8-)
Registered User

hArd8-)'s Avatar

Mam nadzieje że się uda
1
2
3

tak około 100m za plecami (za laskiem) znajduje się wysypisko śmieci.

Na zdjęciach widać dosyć głęboki wykop, a jest to rejon, w którym ma być prowadzona droga ze zjazdu S1 do CTL - szykuje się piękna trasa widokowa

PS - specjalne podziękowania dla bastard'a

Last edited by hArd8-); June 21st, 2007 at 01:39 PM.
Old June 20th, 2007, 05:24 PM   #738
biglyk
Registered User

Mówisz oczywiście o nowej drodze, która jest w planach, bo teraz budowana droga z nowego zjazdu leci po płaskim terenie i widok jest co najwyżej na bezkresne płaskie tereny inwestycyjne...

To zdjęcie przedstawiające z pewnej odległości przebieg nowej drogi od zjazdu z S1 niewiele widać, ale tak jak widać maszyny i samochody tak na tej całej długości jest budowana droga. Czyli od S1 do CTL:

Last edited by biglyk; June 20th, 2007 at 09:59 PM.
Old June 21st, 2007, 02:17 PM   #739
hArd8-)
Registered User

hArd8-)'s Avatar

Czerwone kółko - miejsce, z którego robiłem fotki w kierunkach jak pokazują strzałki
Piaskowa linia - część projektowanej drogi
Zielony punkt - prawdopodobne miejsce, z którego biglyk strzelił fotkę (kierunek południowo-wsch?).

Mam jeszcze pytanie:
Czy CTL sprzeda cały pokazany na mapce teren?
Old June 21st, 2007, 07:25 PM   #740
biglyk
Registered User

Świetny podkład skąd go dorwałeś??

Na zielono zaznaczyłem miejsce skąd robiłem zdjęcie i kierunek oznaczyłem strzałką.
Dla mniej zorientowanych zaznaczyłem na czerwono nową drogę i zjazd, które już niedługo zafunkcjonują, bo roboty są dość mocno zaawansowane i widać że się spieszy chłopakom...
Co do terenów to jest pomysł CTL na zyskanie kapitału więc będą sprzedawać co się da.

Reply

Tags
Śląsk, śląskie, droga ekspresowa, ekspresówka-s1, jaworzno, mysłowice, pyrzowice, s-1

Thread Tools

Posting Rules