daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 21st, 2008, 09:15 PM   #841
dominobb
Registered User

Likes (Received): 5166

Quote:
Originally Posted by Jaimar View Post
OIDP to tam nie ma lewoskrętu - zresztą byłby kompletnym nonsensem bo to jest pomiędzy dwoma węzłami gdzie da się zawrócić i w dodatku o rzut beretem od obu. Nie przypominam sobie też idiotycznych ograniczeń pomiędzy Tychami a DG (ale mogłem nie zwrócić na nie uwagi) - cały czas jedzie się tam całkiem dobrze (nie mogę sobie tylko przypomnieć stanu jednego wiaduktu - chyba w okolicach Lędzin)
wlasnie na tym wiadukcie m.in. jest ograniczenie do 80km/h
dominobb está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 21st, 2008, 09:58 PM   #842
milówczanin
Registered User

Likes (Received): 64

Quote:
Originally Posted by grzechu_sc View Post
Jest na pewno jeden lewoskret, tylko ciezko mi teraz sobie przypomniec w ktorym miesjcu sie dokladnie znajduje. A moze byl i juz go zlikwidowali...dawno tam nie jechalem.

Jak chodzi o odcinek Tychy-DG to widziałem lewoskręt zaraz po przejechaniu nad A4. Tam ma wjazd służba drogowa do swojej bazy. Czy on jeszcze istnieje to nie wiem bo dawno tamtędy nie jechałem.
Old April 21st, 2008, 10:37 PM   #843
damiantychy
Registered User

Likes (Received): 0

Tak zgadza sie.Lewoskręt był ale już go nie ma.Zjazd zablokowano betonowymi barierkami.Jechałem tamtedy wczoraj.Nawet kiedyś dzwoniłem do gddkia z zapytaniem w tej sprawie i stwierdzili że to jest dojazd to jednej i ich baz i jest to normalne, że na drodze takiej kategorii na której rowijane sa predkości nawet do 200 km/h lewoskret to nic niebezpiecznego????????????????????????????
damiantychy no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2008, 12:13 AM   #844
esce
.

esce's Avatar

Likes (Received): 3366

Tylko do 200km/h? Ja tam poniżej 250km/h nie schodzę...
esce no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2008, 07:55 AM   #845
marcks
Registered User

Quote:
Originally Posted by esce View Post
no to gratulujemy rozwagi tym którzy tam tyle jeżdzą

lewoskrętu został wreszcie zlikwidowany, pewnie po tragicznym wypadku w tym miejscu, jak jeden koles z rodzina przejechal zjazd i wykonał tam manewr zawracania nie patrzac ze pakuje sie pod inne auto na przeciwległej jezdni

Last edited by marcks; April 22nd, 2008 at 08:05 AM.
marcks no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2008, 12:27 PM   #846
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 2489

Quote:
Albo sie lecz psychiatrycznie albo popracuj gruntownie nad poczuciem humoru.
Kuba.wro no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2008, 12:39 PM   #847
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2823

Ale z was sztywniaki... Pewnie, że żartował

A z tymi lewoskrętami było o tyle niebezpiecznie, że nie było żadnych ograniczeń prędkości, więc przy 130 km/h o wypadek nie trudno (dobra, przy 110 tak samo, bez znaczenia)
Old April 23rd, 2008, 01:03 AM   #848
esce
.

esce's Avatar

Chyba nigdy nie widziałem samochodu poruszającego się po drodze publicznej 250km/h a Wy wzieliście to serio... To było po prostu ironiczne odniesienie do stwierdzenia kolegi który uważa że rozwija się tam prędkości do 200km/h co jest wg mnie sporą przesadą nie tylko ze względu na bezpieczeństwo o które kolega tak się upomina, ale również ze względu na taki "drobiazg" jak kodeks drogowy. Myślałem że intencja mego postu jest oczywista - zalecam pracę nad interpretacją tekstów pisanych...

@PLH - dzięki za obronę
Old April 23rd, 2008, 10:55 AM   #849
marcks
Registered User

Quote:
Chyba nigdy nie widziałem samochodu poruszającego się po drodze publicznej 250km/h a Wy wzieliście to serio... To było po prostu ironiczne odniesienie do stwierdzenia kolegi który uważa że rozwija się tam prędkości do 200km/h co jest wg mnie sporą przesadą nie tylko ze względu na bezpieczeństwo o które kolega tak się upomina, ale również ze względu na taki "drobiazg" jak kodeks drogowy. Myślałem że intencja mego postu jest oczywista - zalecam pracę nad interpretacją tekstów pisanych...

@PLH - dzięki za obronę
przecież nie napisałem ze ty tyle tam jezdzisz umie czytac miedzy wierszami
Old July 28th, 2008, 10:55 PM   #850
grekoo
nieśląski częstochowianin

Likes (Received): 12

Nie wiem czy to było wklejane:

Quote:
Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury - z upoważnienia ministra -

na interpelację nr 2293

w sprawie kontynuacji budowy drogowej trasy średnicowej z Katowic do Dąbrowy Górniczej w śladzie DTŚ Wschód wraz z jednoczesną modernizacją drogi krajowej nr 86 na terenie miast Będzina i Sosnowca

Szanowny Panie Marszałku! Odpowiadając na przesłaną przy piśmie Pana Marszałka nr SPS-023-2293/08 z dnia 2 kwietnia 2008 r. interpelację pana posła Grzegorza Pisalskiego oraz pani poseł Bożeny Kotkowskiej w sprawie kontynuowania budowy Drogowej Trasy Średnicowej z Katowic do Dąbrowy Górniczej wraz z jednoczesną modernizacji drogi krajowej nr 86 na terenie miast Będzin i Sosnowiec, pragnę zapewnić, że Ministerstwo Infrastruktury w pełni rozumie rolę jaką odgrywa DTŚ w rozwoju infrastruktury drogowej na terenie aglomeracji katowickiej oraz województwa śląskiego. Z drugiej strony, zadaniem Drogowej Trasy Średnicowej jest obsługa ruchu lokalnego umiejscowionego na terenie miast na prawach powiatu, co powoduje, iż zadanie to nie jest realizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w ramach budowy sieci dróg krajowych. Także jej finansowanie, zgodnie z art. 19 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. 85.14.60) oraz art. 3 ustawy z dnia 16 grudnia 2005 r. o finansowaniu infrastruktury transportu lądowego (Dz. U. 05.267.2251) nie należy do kompetencji Ministerstwa Infrastruktury.

Uprzejmie informuje, że ˝kontynuacja˝ omawianej inwestycji na wschód od Katowic nie jest możliwa przy zastosowaniu mechanizmu obowiązującego dla finansowania Drogowej Trasy Średnicowej (pomiędzy Katowicami a Gliwicami) w tym ze środków kredytowych EBI. Istnieje natomiast możliwość skorzystania w przyszłości z rezerwy subwencji ogólnej, zgodnie z brzmieniem art. 26 ustawy z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. 06.141.1011).

Ponadto, pragnę poinformować, iż w bieżącym roku zostanie przeprowadzony remont lewej jezdni drogi krajowej 86, a w roku 2009 planowany jest remont prawej jezdni. Obecnie opracowywana jest dokumentacja na dostosowanie odcinka drogi krajowej nr 1, którą zarządza miasto Dąbrowa Górnicza, do paramentów drogi ekspresowej. Na rok 2010 z kolei planowany jest remont drogi S1 (obie jezdnie) na odcinku Sulno-Jęzor, który przebiega przez przedmiotowe miasto.

Z poważaniem

Podsekretarz stanu

Zbigniew Rapciak

Warszawa, dnia 23 kwietnia 2008 r.

dla Częstochowy!
grekoo no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 09:21 AM   #851
marcks
Registered User

budowa wezła

ostatnio zauwazylem jakies ruchy w tym miejscu

http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc...type=2&scale=2

buduja tutaj chyba wiadukt - wezeł
Old July 29th, 2008, 10:52 AM   #852
and_zol
Registered User

and_zol's Avatar

Likes (Received): 213

tak budują węzeł do znajdujacych sie hal logistycznych. (mieszkancy Kosztów narzekali na dużą ilość TIR-ów przejezdzających przez ich miejscowosc)

Ale niestety tworza sie tam dosc solidne koreczki, ja z reguły zjezdzam z A4 i ładuje se w sam srodek korka Pozdrawiam
and_zol no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2008, 06:19 PM   #853
m-ce_kuba
Registered User

m-ce_kuba's Avatar

Likes (Received): 91

Quote:
Originally Posted by Stratocaster View Post
Ja chyba jednak nie chcę ich oglądać. Wystarczy że mam dużą wyobraźnię. Pooglądać je powinni decydujący o budowie 1x2 zmiast 2x2...
Z bardzo nieoficjalnych wiadomości słyszałem, że drugą nitkę mają robić od 2009...
m-ce_kuba no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2008, 08:19 PM   #854
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1446

Quote:
Originally Posted by Stratocaster View Post
Ja chyba jednak nie chcę ich oglądać. Wystarczy że mam dużą wyobraźnię. Pooglądać je powinni decydujący o budowie 1x2 zmiast 2x2...
Zgadza się. Polacy lubią ciągle jęczeć że kasy nie ma a w ostatecznym rozrachunku budowa tego odcinka od razu jako 2x2 byłaby po prostu tańsza

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2008, 12:39 PM   #855
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Ja się zastanawiam czy budowa JAKICHKOLWIEK nowych dróg jednojezdniowych ma sens(poza obwodnicami mniejszych miejscowości na mniej uczęszczanych trasach choć i tam lepsze byłoby 2+1 i drogami miejskimi ). Bo po co? Skoro droga nie ma takiego natężenia, że nie warto jej budować jako dwujezdniowa to po co budować w ogóle? A sam szkielet powinien być oparty na drogach dwujezdniowych (za które uznaję też 2+1). No, ale to nie ten temat.

A etapowanie takiej inwestycji jest absurdalne (więcej biurokracji, oszczędności są tracone na wypadkach).
Old August 3rd, 2008, 11:46 PM   #856
m-ce_kuba
Registered User

m-ce_kuba's Avatar

Likes (Received): 91

Gdzioe jest post mój ? ? ? ? Giną posty. Ze zdjęciami moimi z budowy S1 posty też zniknęły co jest ?
m-ce_kuba no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2008, 09:32 AM   #857
esce
.

esce's Avatar

Quote:
17.09.2008, Sosnowiec
Ruszy budowa łącznika 11 Listopada z S-1
W Sosnowcu rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę budowy drogi łączącej ulicę 11 Listopada z Drogą Krajową S-1. Wygrała go firma z Wrocławia, ale dopiero pojutrze okaże się, czy przetarg nie będzie oprotestowany.

Budowa tej drogi (mającej 437 metrów długości) to ważna informacja dla mieszkańców Klimontowa, ponieważ dzięki łącznikowi drogowemu ciężki transport ominie tę dzielnicę. Powstanie tam m.in. rondo.

Budowa pochłonie 11 milionów 700 tysięcy złotych. 6 milionów złotych gmina otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego, resztę pieniędzy wyłoży z własnego budżetu. Prace mają być zakończone do końca przyszłego roku. (...)

źródło: NaszeMiasto.pl
Pojutrze jest dzisiaj, więc powinno być już wiadomo czy przetarg nie został oprotestowany, ale w końcu 400m to nie taki kawał drogi o który warto się sądzić Dobrze będzie jak zostanie wybudowany ten łącznik - w obecnej chwili nie ma w sumie dobrego zjazdu z S1 dla ludzi chcących jechać do Centrum. Trzeba się albo przepychać przez Niwkę, albo przez Zagórze... Szkoda tylko że żadnego planu nie ma.
Old October 6th, 2008, 10:42 PM   #858
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16871

Ciężarówka uderzyła w wiadukt. S-1 zamknięta

Co najmniej do wtorku zamknięty będzie fragment drogi ekspresowej S-1 między Tychami a Mysłowicami. W nocy z niedzieli na poniedziałek ciężarówka uderzyła tam w konstrukcję służącą do budowy wiaduktu. Została ona na tyle zniszczona, że trzeba ją rozebrać i zbudować od nowa.

Do wypadku doszło na wysokości mysłowickiej dzielnicy Kosztowy, tuż przy nowo budowanym centrum logistycznym. Droga S-1 to część krajowej "jedynki", tzw. wschodnia obwodnica Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Z powodu prac, ruch w obie strony odbywa się jedną jezdnią.

Około godz. 2 w nocy ciężarówka na czeskich numerach rejestracyjnych wjechała w metalową konstrukcję wiaduktu. Uderzenie było na tyle silne, że wyrzuciło auto do góry. W tym momencie przejechał pod nim volkswagen lupo. Jego przerażony kierowca stracił panowanie nad kierownicą i wylądował na barierce. Ciężarówka runęła i zatarasowała drogę. Spadając, uszkodziła jeszcze nadjeżdżającego z przeciwka forda transita. Uczestników wypadku opatrzył lekarz. Urazy nie były groźne, więc kierowca tira i jego pasażer zostali zatrzymani przez policję.

- Trudno jeszcze mówić o konkretnej przyczynie wypadku. Można jedynie spekulować, że była to nadmierna prędkość lub kierowca na chwilę przysnął - mówi Ryszard Padewski, rzecznik mysłowickiej policji.

Zaraz po wypadku zamknięto drogę S-1 między Tychami a Mysłowicami. Na miejsce przyjechali biegli. Kilka godzin trwało podnoszenie i przewożenie uszkodzonych aut.

Od razu zaczęły tworzyć się korki. Z Sosnowca nie można było dojechać do Tychów. Zapchana była dwupasmówka do Katowic, bo tędy wytyczono objazdy w kierunku Warszawy i Krakowa. - Rano zakorkowała się też autostrada A4, zwłaszcza przy zjazdach na Kraków i na Katowice. W ciągu dnia na szczęście sytuacja się unormowała - mówi nadkomisarz Włodzimierz Mogiła z wydziału ruchu drogowego KWP.

Po południu zapadła decyzja o rozbiórce naruszonej konstrukcji wiaduktu. Jak orzekł biegły z zakresu budownictwa, po uderzeniu ciężarówki zniszczone zostały rusztowania nad obiema jezdniami S1, dlatego pozostawienie konstrukcji i zezwolenie na ruch groziłoby kolejną katastrofą. Nie zostały natomiast zniszczone gotowe już docelowe elementy wiaduktu, m.in. filary.

- W ciągu kilku najbliższych dni w tym miejscu będą utrudnienia dla kierowców. Lepiej je omijać - przekonuje Padewski. Czeski kierowca po przesłuchaniu został zatrzymany. Dziś o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Najpoważniejszy zarzut, który może usłyszeć, to spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to nawet 10 lat więzienia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2008, 10:28 PM   #859
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16871

Dojazd na lotnisko będzie jeszcze lepszy

W przyszłym roku rozpocznie się budowa drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 od węzła w Podwarpiu do Pyrzowic. Pesymiści zastanawiają się jednak, czy warto rozbudowywać ekspresówkę, skoro w najbliższych latach lotnisko może nie rozwijać się już tak dynamicznie

Już mało kto pamięta, jak koszmarnie jechało się na lotnisko, gdy nie było drogi ekspresowej S1 do Pyrzowic. Z Katowic można się było do niego dostać tylko drogą wojewódzką, znajdującą się w opłakanym stanie, albo nadłożyć czasu i kilometrów i z Siewierza jechać wąską drogą między wiejskimi zagrodami.

Gdy dwa lata temu otwarto ekspresówkę, koszmar się skończył. Niedługo ma być jeszcze lepiej, bo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziła, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa drugiej jezdni przy trasie S1 na lotnisko. Przetarg zostanie ogłoszony w lutym, a prace powinny rozpocząć się w maju lub czerwcu przyszłego roku.

- Pod warunkiem że nie będzie odwołań - z góry zastrzega Wojciech Gierasimiuk, z rzecznik GDDKiA w Katowicach, i przypomina kłopoty z wyłonieniem wykonawcy na budowę autostrady A1 między Bełkiem a Świerklanami. Firmy walczące o to zamówienie chwytały się wszelkich sposobów, by zyskać czas na przygotowanie jak najlepszych ofert. Doszło do tego, że zadały ponad 800 pytań dotyczących specyfikacji przetargowej, a że na każde trzeba było odpowiedzieć, wszystko przeciągnęło się o pół roku.

Z budową 9,5 km jezdni nie powinno być takich kłopotów. Droga została już wytyczona i gołym okiem widać, jak będzie przebiegała. GDDKiA zapewnia, że wykupiła większość gruntów potrzebnych do rozpoczęcia prac, które mają trwać 22 miesiące. Droga powinna być gotowa w 2011 roku.

Równolegle tuż przy lotnisku będzie powstawał węzeł (1,8 km), który połączy drogę S1 z przyszłą autostradą A1. Pierwotnie węzeł Pyrzowice miał być budowany w systemie koncesyjnym, razem z fragmentem A1 między Strykowem a Pyrzowicami, ale zdecydowano o wyłączeniu go z tego kontraktu. Dzięki temu, że będzie budowany razem z ekspresówką, na być gotowy rok wcześniej niż autostrada.

Całość, czyli węzeł i nowa jezdnia, ma kosztować 450 ml zł. Drogowcy zapewniają, że warto będzie wydać te pieniądze, bo nie tylko poprawi się dojazd na lotnisko, ale dojdzie do prawdziwej rewolucji w układzie komunikacyjnym w naszym regionie. Wystarczy tylko wspomnieć, że jadąc od strony Wrocławia, Krakowa czy Bielska, będzie można całkowicie ominąć wiecznie zakorkowaną aglomerację katowicką.

Pesymiści zastanawiają się jednak, czy jest sens rozbudowywać ekspresówkę na lotnisko, skoro w najbliższych latach może ono nie rozwijać się tak dynamicznie, jak zakładano. Kryzys finansowy i paliwowy dopadł już branżę lotniczą. W tym roku Pyrzowice mogą jeszcze odprawić 2,5 mln pasażerów, ale nie jest już takie pewne, że w przyszłym osiągną 3 mln. - Pasażerów jeszcze długo będzie przybywać, a drogę buduje się na lata, a nie na miesiące - uspokaja Cezary Orzech, rzecznik lotniska, i przypomina, że Pyrzowice przygotowują się też do budowy potężnej bazy Cargo, w której będą załadowywane samoloty transportowe. Wtedy na drodze do lotniska pojawi się jeszcze więcej samochodów ciężarowych.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2008, 10:57 PM   #860
dawid_silesia
S919 (Opava) - Gliwice

dawid_silesia's Avatar

Likes (Received): 287

Pewnie, że nie ma sensu budowy drugiej jezdni, zwłaszcza, że dalej powstanie S11 do Poznania i dalej na północ...
dawid_silesia no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
Śląsk, śląskie, droga ekspresowa, ekspresówka-s1, jaworzno, mysłowice, pyrzowice, s-1

Thread Tools

Posting Rules