SkyscraperCity Forum banner

[Zator] Energylandia - Park Rozrywki

8M views 30K replies 501 participants last post by  Witek_Gliwice 
#1 · (Edited by Moderator)
#62 ·
Niestety, pogoda dziś nie dopisała, więc fotorelacji nie będzie :( Mogę za to powiedzieć, że trwają intensywne prace przy "bramie" parku (część murowana) oraz wewnątrz, gdzie pracowała wczoraj pompa do betonu. Ponadto wały ziemne, te nie przykryte folią, są sukcesywnie rozbierane :)
Postaram się jutro coś obfotografować :)
 
#63 ·
Witajcie!
Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych (pogoda plus ktoś tam mówiący jacy to źli mogą być ochroniarze i żebym tam nie jechał :D ) mogłem zrobić tylko 3 zdjęcia obiektu. Obiecuję się poprawić, chociaż faktycznie musze przyznać, przy wjeździe na park pojawiła się taśma. Może panowie chcą, by nikt nie fotografował placu budowy? :(
1. Pierwsze zdjęcie, robione z wjazdu, strzał na „bramę”:


2. Obiekty plus park maszyn:


3. Zdjęcie „międzywala”, budowa budynku.


Mogę dodać że nawieziona jest spora ilość kruszywa różnego rodzaju, a także, moim zdaniem, elementy odwodnienia.
 
#64 ·
Oj, coś czuję, że będą problemy z oddaniem tego parku w terminie. Myślę, że otworzą miasteczko jedynie z częścią atrakcji. Szkoda, że na tę chwilę nic nie wiemy o rollercoasterach i trill ride'ach, bo po oglądnięciu filmu promującego park zapowiada się całkiem niezły park, przede wszystkim pierwszy w Polsce. To chorzowskie "coś" to raczej mała tandeta, a AWW ma problemy już na samym początku i ciężko wierzyć, że powstanie.
 
#72 ·
Nie było w tym nic buraczanego. Również uważam że nakręcanie się na niewiadomo jak wielki park nie jest dobre bo później będzie tylko rozczarowanie, płacz i zgrzytanie zębów ;) Prawda jest taka że ten park raczej nie będzie tej skali co planowany AWW. I o tym należy pamiętać. Z drugiej strony to co dobre w Zatorze jest to że ten park w przeciwieństwie do AWW najprawdopodobniej powstanie. Być może Polska jeszcze nie dojrzała do porządnego parku skali europejskiej jednak ja cieszę i z takich projektów jaki mamy okazję obserwować w tym wątku.
 
#73 ·
Cześć i czołem!
Widzę że brak relacji przekłada się na poziom nerwów wśród użytkowników FPW :D Tak więc czas rozładować tą atmosferę :)
Relacja z 21.07.
1. Dwa zdjęcia z daleka:


2.


3. Jak widać prace budowlane idą pełną parą. Podjechałem więc nieco bliżej, nie wchodziłem jednak za drugą taśmę, ponieważ nie widziałem nigdzie ochroniarza:


4. To, poprzednie oraz następne zdjęcie obrazują postęp prac przy bramie:


5. Sukcesywnie znikają hałdy ziemi z terenu parkingu, tak od strony strefy gospodarczej jak i samego parku. Przy okazji odsłaniają kolejne „widoki” ;) :


6. Zdjęcie „w głąb” terenu:


7. Pojawiała się wreszcie tablica informacyjna:


Przewidywany terminy wykonywania robót budowlanych:
Rozpoczęcie: 08.07.2013 r.
Zakończenie: 30.06.2015 r.
Maksymalna liczba pracowników zatrudnionych na budowie:
10 pracowników w okresie 08.07.2013 do 31.07.2013


8. Dwa zdjęcia z południowo-wschodniego narożnika inwestycji:


9.


Postaram się jeszcze wrzucić panoramę :)
 
#76 · (Edited)
Trzeba tepic ta takie buraczane zachowania. Kompletnie nie rozumiem takich tekstów... maja za zadanie tylko i wyłącznie prowokować.
a zgłaszaj, banuj :nuts: w końcu WonderLand będzie! cieszmy się! :cheers:
i zapewniam Cię, taką sieczkę chciałbyś mieć w głowie jak ja.

Moje stwierdzenie odnosiło się do stwierdzenia zawartego w 65 poscie tego tematu.
/Za chwile zrobisz ze mnie właściciela chorzowskiego 'parku' :)
 
#77 ·
maharski, czyli rok oddania to 2015 ?

Patrząc na same wizualizacje, widać, że park nie będzie jakimś tam wesołym miasteczkiem. Wszystko ma być zrobione z głową, a nie na odwal się. Trzymam kciuki, aby udało się zrobić to, co jest w planach, a w kolejnych sezonach oddawać nowe strefy i atrakcje. Z samych zdjęć wynika, że to będzie największy park rozrywki w Polsce. W Chorzowie mamy na tę chwilę jedynie większy lunapark, który raczej zniechęca ludzi do przybycia, bez większych atrakcji i robiony na szybko. Innych miasteczek nie ma co komentować, więc dobrze, że Energylandia powstaje.
 
#78 ·
a zgłaszaj, banuj :nuts: w końcu WonderLand będzie! cieszmy się! :cheers:
i zapewniam Cię, taką sieczkę chciałbyś mieć w głowie jak ja.

Moje stwierdzenie odnosiło się do stwierdzenia zawartego w 65 poscie tego tematu.
aaa no tak teraz rozumiem. na 99.5% jesteś z Chorzowa :D resztę przemilczę. don't feed troll.
 
#79 ·
Tak, Spomasz, wychodzi na to że 1 część będzie oddana za rok, a całość dopiero w 2015 roku.

Co do dyskusji: jak dla mnie opinia tomka1906 to jeszcze pikuś, w porównaniu z tym, co słyszy się od niektórych osób, którym pomysł kolejnego parku w Zatorze spędza sen z powiek :D
 
#80 ·
Tak, Spomasz, wychodzi na to że 1 część będzie oddana za rok, a całość dopiero w 2015 roku.

Co do dyskusji: jak dla mnie opinia tomka1906 to jeszcze pikuś, w porównaniu z tym, co słyszy się od niektórych osób, którym pomysł kolejnego parku w Zatorze spędza sen z powiek :D
Dziś w urzędzie miasta Oświęcim właśnie spotkałem talki beton. Zapluł się zapocił i zero merytorycznych argumentów. Ehh
 
Top