search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old September 9th, 2009, 11:29 AM   #201
Xofik
Sam Builder

Xofik's Avatar

Likes (Received): 98

Quote:
Originally Posted by latajacy-dywan View Post
Chodzi o to, że Międzyrzecz - Sulechów "zawiera" w sobie węzeł Jordanowo, a jeśli wybudują ten kawałek, AWSA zdeklarowała się otworzyć wcześniej odcinek Jordanowo - Nowy Tomyśl, aby odciążyć połączenie DK2/DK3.
Koncepcja jak najbardziej słuszna, aczkolwiek ślimaczy się to wszystko okrutnie!!
A gdzie to napisane? ja nie słyszałem o takich koncepcjach! Z tego co wiem, to S3 w rejonie węzła Jordanowo ma być w 2012, a A2 jeszcze w końcu 2011, więc AWSA nie moze dawać takich obietnic bez pokrycia.
Xofik no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 9th, 2009, 11:30 AM   #202
Rewera
Registered User

Rewera's Avatar

Likes (Received): 1

To nie teoria spiskowa tylko rzeczywistość i nie ze względu na kryzys*, a bardziej ze względu na to, że ważniejsze projekty są podpisywane jeden za drugim obecnie i zbliżamy się w szybkim tempie do tegorocznego [wcale nie tak kryzysowego] limitu - przed chwilą podpisano 60km S8 Piotrków-Rawa, 24 km POG i 90 km A2 Stryków-Konotopa są na etapie protestów, otwarto 47 km A4 Jarosław-Korczowa, a do końca roku [ głównie w październiku] planuje się jeszcze otworzyć 40km na S8 za Wrocławiem, kilka odcinków A1 i kilka A4. Po prostu S3 zeszła chwilowo na bocznicę i jest wyprzedzana przez ważniejsze projekty.

* Nie kryzys moim zdaniem, bo budżet się owszem zmniejszył, ale przetargi są dużo tańsze i ilościowo mniej więcej jest podobnie.
Rewera no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2009, 11:32 AM   #203
Xofik
Sam Builder

Xofik's Avatar

Likes (Received): 98

Quote:
Teoria spiskowa podpowiada, że cała procedura jest przeciągana nie ze względów administracyjnych, ale finansowych. W związku z deficytem, finansowanie chcą wyrzucić jak najbardziej na 2011 rok (aby w 2010 spłynęło jak najmniej faktur cząstkowych).
Z resztą jeśli wszystko nawet teraz miałoby przyspieszyć to i tak faktyczne prace ruszą dopiero od marca 2010. Ten rok dla tego kawałka S3 mamy już stracony. Miejmy nadzieję, że zimą uporają się z procedurami.
Poza tym jak tu już pisałem, S3 nie jest drogą na EURO.
Uważam, że żadna droga nie jest na Euro tylko jest dla nas. A jeślicj dzięki Euro coś będzie szybciej to się zgdzam
Xofik no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2009, 12:46 PM   #204
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Xofik View Post
A gdzie to napisane? ja nie słyszałem o takich koncepcjach! Z tego co wiem, to S3 w rejonie węzła Jordanowo ma być w 2012, a A2 jeszcze w końcu 2011, więc AWSA nie moze dawać takich obietnic bez pokrycia.
Było to klepane przez Kwiatkowską z AWSA i Helene Hatke z lubuskiego. Nawet chyba w umowie z AWSA A2 Ś-NT, AWSA zobowiązuje się do oddania odcinka Jordanowo - NT gdy prace na odcinku S3 zostaną zakończone. Teraz się to rozjeżdża, ale jakaś tam promesa jest.
Sam tego nie wymyśliłem, tylko wyczytałem z artykułów wklejanych w tym wątku, jeśli chcesz, to mogę pogrzebać.
W każdym razie harmonogram S3 kładzie nacisk aby poszedł najpierw odcinek Międzyrzecz - Sulechów ze względu na połączenie z A2 Ś-NT. Potem Gorzów Południe - Międzyrzecz, a na końcu drugie jezdnie istniejących już kawałków.

Quote:
Originally Posted by Xofik View Post
Uważam, że żadna droga nie jest na Euro tylko jest dla nas. A jeślicj dzięki Euro coś będzie szybciej to się zgdzam
Houk! Teraz jest Eurobasket i jakoś nikt nie cisnął z nowymi drogami z tego względu

\/\/ michael_siberia: dzięki za zwrócenie uwagi - już poprawiłem

Last edited by latajacy-dywan; September 9th, 2009 at 01:10 PM.
latajacy-dywan no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2009, 12:59 PM   #205
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 24827

Mała poprawka: Helena Hatka jest wojewodą lubuskim. Ona nie pracuje w GDDKiA.

/\ Proszę bardzo.

Last edited by michael_siberia; September 9th, 2009 at 01:26 PM.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2009, 01:25 PM   #206
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Likes (Received): 2913

Prośba może ktoś podsumować, na które odcinki S3 wydano juz decyzje środowiskowe oraz złożono wnioski ZRiD?? Pogubiłem się już trochę w tym wszystkim, myśle, że taka systematyzacja przyda się w tym wątku.

Polska to jedyny kraj, w którym kierowcy myślą, że gdy pociąg zwalnia przed przejazdem - to oni mają pierwszeństwo
kysiek666 no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2009, 01:57 PM   #207
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6532

Jak już pisalem wnioski na znrid zostały złożone na odcinki Miedzyrzecz - Sulechów. Dwa postępowania z trzech już się rozpoczęły. Co do dsu to do końca nie pamiętam, ale chyba są na wszystkie odcinki od Gorzowa po Sulechów, ale głowy za to nie dam.
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2009, 02:06 PM   #208
freewolny
Registered User

Likes (Received): 0

Nie ma DŚU na II jezdnię obwodnicy Międzyrzecza
freewolny no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2009, 02:14 PM   #209
Maya83
Registered User

Racja, myslałem o odcinkach, na które są przetargi
Old September 9th, 2009, 03:27 PM   #210
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Na wszystkie odcinki przetargowe jest DŚU. Mapka kiedyś długo świeciła na niebiesko, tam gdzie teraz świeci na żółto. Jeszcze wtedy myślałem, że nie można rozpisać przetargu bez DŚU. Młody i naiwny byłem...
Old September 9th, 2009, 04:27 PM   #211
freewolny
Registered User

No to do kompletu:

Quote:
Zgodnie z art. 11d ust. 5 i 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t. j. Dz. U. z 2008 r., Nr 193, poz. 1194 ze zm.) zawiadamiam, że na wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Zielonej Górze, ul. Boh. Westerplatte 31, 65-950 Zielona Góra, zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej:

„BUDOWA DROGI EKSPRESOWEJ S3 ŚWINOUJŚCIE – LUBAWKA – GRANICA PAŃSTWA; ZADANIE: WĘZEŁ MIĘDZYRZECZ POŁUDNIE – WĘZEŁ SULECHÓW; ODCINEK 2
: od km 17+100 do km 24+500”
Źródło

... i jeszcze

Quote:
W związku z wnioskiem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Zielonej Górze, ul. Boh. Westerplatte 31, 65-950 Zielona Góra działającej w imieniu Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, ul. Żelazna 59, 00-848 Warszawa o ponowne przeprowadzenie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko informuję, że postępowanie w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej pn.

„Budowa drogi ekspresowej S3 Świnoujście – Lubawka – Granica Państwa, zadanie: WĘZEŁ MIĘDZYRZECZ POŁUDNIE – WĘZEŁ SULECHÓW, odcinek 3
: km 24+500 do km 32+300”

postanowieniem z dnia 09.09.2009 r. znak: IB.II.JMud.7160-14/09 zostało zawieszone do czasu zakończenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko - zgodnie z art. 88 ust. 4 ustawy z dnia 3 października 2008 r.o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2008 r. Nr 199, poz. 1227).
Źródło
Old September 9th, 2009, 05:11 PM   #212
Maya83
Registered User

To po co rozpoczynali procedure na 3 odcinek by dzień później ją zawieszać??
Old September 9th, 2009, 05:26 PM   #213
freewolny
Registered User

Bo tak stanowi prawo

Quote:
Art. 88.
1. Ocenę oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko w ramach postępowania w sprawie wydania decyzji...
<ciach>
4. Organ wydaje postanowienie o zawieszeniu postępowania w sprawie wydania decyzji do czasu zakończenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.
Old September 9th, 2009, 05:35 PM   #214
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

wszczynają, zawieszają, głowa może rozboleć
kiedy wreszcie będzie, że już budują!!!
Old September 9th, 2009, 06:52 PM   #215
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 24827

W przyszłym roku

@ Maya83
To możliwe tylko w razie unieważnienia aktualnych przetargów.

Last edited by michael_siberia; September 10th, 2009 at 01:21 PM.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2009, 10:58 PM   #216
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
W przyszłym roku
No popatrz, tą samą wypowiedź czytałem jakieś rok temu
Old September 9th, 2009, 11:57 PM   #217
Maya83
Registered User

Quote:
No popatrz, tą samą wypowiedź czytałem jakieś rok temu
módl się być nie przeczytał w przyszłym.
Old September 10th, 2009, 12:11 PM   #218
Bodiniusz
Registered User

Likes (Received): 81

Mam takie pytanie laika - piszecie tu o mapkach i kolorach na nich.
Czy na SSC są jakieś strony, na których są na bieżąco mapki dróg / odcinków / węzłów, o których pisze się w poszczególnych wątkach.
Bodiniusz no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2009, 12:41 PM   #219
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bodiniusz View Post
Mam takie pytanie laika - piszecie tu o mapkach i kolorach na nich.
Czy na SSC są jakieś strony, na których są na bieżąco mapki dróg / odcinków / węzłów, o których pisze się w poszczególnych wątkach.
Prowadzimy wątek ze statystykami i mapkami:

http://www.skyscrapercity.com/showth...45003&page=123
Old September 10th, 2009, 07:00 PM   #220
freewolny
Registered User

Ze strony RDOŚ:

Quote:
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim, działając na podstawie art. 33 ust. 1, w związku z art. 79 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. ao udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowiska (Dz. U. Nr 199, poz. 1227, z późn. zm.) oraz art. 49 i art. 61 §1 i §4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1071, z późn. zm.) zawiadamia, że na wniosek z dnia 21 maja 2009 r. Pana Przemysława Hamera Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze, działającego z upoważnienia Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.:
„Budowa drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3”
.

Reply

Tags
świebodzin, droga ekspresowa, ekspresówka-s3, gorzów, lubuskie, s-3, zielona góra

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules