daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Gospodarstvo, infrastruktura i razvoj

Gospodarstvo, infrastruktura i razvoj Economy, Transportation, Energy, and Commerce

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 65 votes, 5.00 average.
Old December 16th, 2014, 11:32 PM   #9121
FredPerry
Ja sam ranjen kao ptica

FredPerry's Avatar

Likes (Received): 1558

Quote:
Originally Posted by tomi9 View Post
opet mjesanje atletike i nogometa
jebala ih atletska staza
Tak svejedno kakav stadion ima Rnk Split. Ustvari jos bolje da je atletski, jer Rnk ima 17 navijaca, pa barem atleticari budu imali koristi.
FredPerry no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old December 16th, 2014, 11:42 PM   #9122
tomi9
Registered User

tomi9's Avatar

Likes (Received): 135

Quote:
Originally Posted by Sarcastic Saracen View Post
Kak se tebi sviđaju samo čisto nogometni stadioni, tako se i meni sviđaju multifunkcionalni ili polivalentni. Da se mene pita, gradili bi se samo stadioni s atletskom stazom, nogomet nit je jedini sport nit treba graditi tako ograničene građevine.
a dobro tebi se svidaju takvi al nama bi trebali biti uzor njemacka i engleska kaj se tice stadiona..stadioni samo za nogomet, tribine kod terena i atmosfera fenomenalna

sabahudin3 liked this post
tomi9 no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2014, 12:12 AM   #9123
Sarcastic Saracen
;)

Sarcastic Saracen's Avatar

Likes (Received): 6658

Ništa u hrvatskom nogometu se ne može usporediti s njemačkim i engleskim tako da....... Uostalom, oni imaju love da si grade posebno stadione za nogomet i atletiku, mi nemamo ni da si napravimo jedan stadion.
Sarcastic Saracen no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2014, 01:41 PM   #9124
ubodna pila
ruralan

ubodna pila's Avatar

Likes (Received): 2503

Quote:
Originally Posted by FredPerry View Post
Tak svejedno kakav stadion ima Rnk Split. Ustvari jos bolje da je atletski, jer Rnk ima 17 navijaca, pa barem atleticari budu imali koristi.
pa imaju li atletičari poljud? atletski stadion za 35000 ljudi? sa stazom punog profila?
koji će k...c gradu poput splita 2 atletska stadiona, to ni london nema...

tomi9 liked this post
ubodna pila no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2014, 04:57 PM   #9125
bubimir13
Registered User

Likes (Received): 55

Možda su i sami atletičari megalomani pa misle/žele stadione sa atletskim stazama nebi li nedaj bože na nekom od njih upriličili neko europsko ili svjetsko natjecanje. Vrhunsko natjecanje kao što je Dijamantna liga je preveliko za bilo koji naš stadion a ova manja, izuzev zagrebačkog, jednostavno nisu dovoljno primamljiva, osim prijateljima i užoj rodbini natjecatelja.
bubimir13 no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2014, 08:10 PM   #9126
ubodna pila
ruralan

ubodna pila's Avatar

Quote:
Originally Posted by bubimir13 View Post
Možda su i sami atletičari megalomani pa misle/žele stadione sa atletskim stazama nebi li nedaj bože na nekom od njih upriličili neko europsko ili svjetsko natjecanje. Vrhunsko natjecanje kao što je Dijamantna liga je preveliko za bilo koji naš stadion a ova manja, izuzev zagrebačkog, jednostavno nisu dovoljno primamljiva, osim prijateljima i užoj rodbini natjecatelja.
????

na poljudu se može organizirati i europsko prvenstvo i dijamantna liga... možda nisam dobro skužio ovo za dijamantnu ligu...
za SP treba olimpijski stadion...

dijamantna liga održava se na ovakvim stadionima, a za svaki od njih je poljud premija. ima i par velikih stadiona, poput bruxellesa, glasgowa, zuricha, pariza, rima, šangaja, ali većina su ovi stadiončići...

ja ne kužim svrhu drugog većeg atletskog stadiona u splitu, jednostavno ne vidim smisao...

tomi9 liked this post
Old December 19th, 2014, 08:34 PM   #9127
Sarcastic Saracen
;)

Split treba atletski stadion, kao i svaki veći grad u Hrvatskoj. Tu ne mislim na Poljud jer Poljud to nije. Atletski stadion je mjesto gdje bi prvenstveno atletičari po čitav dan trenirali više disciplina odjednom, a to ne mogu na Poljudu koji kao gradski stadion ima puno toga ne repertoaru.
Old December 19th, 2014, 08:48 PM   #9128
sabahudin3
Registered User

Likes (Received): 3633

Pa za to netreba nikakav stadion, dosta je atl. staza. To se izgradi za što ja znam 1 M eura. Za natjecanja je dovoljan Poljud. Nevidim potrebu za još jednim atl. stadionom. Ali eto, upropastiti će se prilika da se napravi jedcan lijep moderan nogometni stadion, nego će graditi frankenštajna, hibrid nogometa, atletike, stanova i poslovnih prostora...

tomi9 liked this post
sabahudin3 no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2014, 08:53 PM   #9129
FredPerry
Ja sam ranjen kao ptica

FredPerry's Avatar

Likes (Received): 1558

Quote:
Originally Posted by ubodna pila View Post
pa imaju li atletičari poljud? atletski stadion za 35000 ljudi? sa stazom punog profila?
koji će k...c gradu poput splita 2 atletska stadiona, to ni london nema...
Stadion poput Parka mladezi je prikladnije mjesto za atletiku nego poljud.

Treba reci da je Poljud ocajan stadion za danasnje pojmove, iako su nasi standardi toliko niski da ga smatramo odlicnim.

Bilo bi najbolje da se Poljud nadogradi u nogometni stadion ili da se srusi i izgradi novi. Njemu svakako predstoji temeljita obnova jer ce uskoro imati 40 godina i u svakom smislu je oronuo stadion. S obzirom da ce se graditi atletski stadion na Parku mladezi, to je dobar razlog da Hajduk dobije nogometni stadion.

Trenutno je smijesno uopce raspravljati o svemu tome, jer grad Split nije u stanju odrzavati obicnu spaladium arenu, ali kad tad ce doci dan i za Poljud.
FredPerry no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2014, 09:00 PM   #9130
Sarcastic Saracen
;)

Quote:
Originally Posted by sabahudin3 View Post
Pa za to netreba nikakav stadion, dosta je atl. staza.
Ti znaš da je trčanje tek manji dio atletike, right?

vozilo liked this post
Old December 19th, 2014, 09:46 PM   #9131
vozilo
Vozim polako

vozilo's Avatar

Likes (Received): 701

Quote:
Originally Posted by FredPerry View Post
to je dobar razlog da Hajduk dobije nogometni stadion.
Misliš grad dobije nogometni stadion.
Old December 19th, 2014, 09:55 PM   #9132
sabahudin3
Registered User

Likes (Received): 3633

Quote:
Ti znaš da je trčanje tek manji dio atletike, right?
Pa naravno da znam.
U tih hipotetičnih 1M eura uračunao sam i travu unutar staze za bacanje koplja, diska, kugle, skok u dalj ITD.
Za to netrebaju tribine, samo staza i unutar nje ostali atletski sadržaji.

Insider2012 liked this post
sabahudin3 no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2014, 12:48 AM   #9133
Liki
Registered User

Liki's Avatar

Likes (Received): 25

Samo priprema terena za travu sa kvalitetnom drenažom bi stajala oko milijun eurona. E sad, treba isposlovati sve dozvole, kupiti zemljište, platiti priključke, napraviti svlačionice i potrebnu prateću infrastrukturu. Zatim tartan staza, zaštitna ograda za objekat, održavanje, osiguranje, opremanje terena (semafor, mjerni instrumenti, sve potrebno za skok u dalj, skok u vis, kozlići za trčanje sa preponama, zaštitne mreže za disk i kladivo, obilježavanje terena ... Kada se već gradi isplati se napraviti i nešto tribina i eto nas na 5-6 mil. €. Stadion koji prima manje od 5000 ne isplati se ni graditi, osim ako nema atletsku stazu.

Last edited by Liki; December 20th, 2014 at 12:59 AM.
Liki no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2014, 11:38 AM   #9134
ubodna pila
ruralan

ubodna pila's Avatar

Quote:
Split treba atletski stadion, kao i svaki veći grad u Hrvatskoj. Tu ne mislim na Poljud jer Poljud to nije. Atletski stadion je mjesto gdje bi prvenstveno atletičari po čitav dan trenirali više disciplina odjednom, a to ne mogu na Poljudu koji kao gradski stadion ima puno toga ne repertoaru.
pa ima atletski stadion i to odičan...
kako je to poljud zauzet i što to ima sve na repertoaru?
2 hajdukove utakmice mjesečno i 2 koncerta godišnje...

atletska staza se napravi gdje god hoćeš, staza, ne stadion... jer on nema smisla...

london rovari olimpijski stadion i miče atletsku stazu, sydney je isto maknuo atletsku stazu na svom olimpijskom stadionu, u riu će čak centralni olimpijski stadion biti neatletski, itd, itd...

sad, možda su svi glupi i zaista je potrebno da grad od 200k stanovnika ima 2 atletska stadiona, jedan za 35 000 gledatelja, a jedan za 9000 gledatelja... a u istom tom gradu je iole ozbiljno atletsko natjecanje zadnji put održano prije valjda 5 godina...

idleuser, sabahudin3, tomi9 liked this post

Last edited by ubodna pila; December 20th, 2014 at 12:32 PM.

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules