daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > » Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 32 votes, 5.00 average.
Old May 23rd, 2015, 01:59 PM   #16961
przewoz
Registered User

Likes (Received): 443

Quote:
Originally Posted by Sławek View Post

Śmieszą mnie te prace, zdaje się że w już przyszłym roku Dw. Centralny będzie absolutnie nieczynny 24h na dobę z powodu generalnego remontu średnicówki (rozbiorą wszystkie torowiska),(
Nie wszystko na raz rozbiorą, ruch będzie.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
przewoz no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old Yesterday, 03:22 AM   #16962
cane90
Registered User

cane90's Avatar

Likes (Received): 4256

Sobotnia noc.

Na peronie 3 rozpoczęto wykonywanie mikropali.

W wykopie oprócz okazałego kamienia (?) widać też jeszcze świeży zaczyn cementowy,...

...który to podawany jest przez otwór w stropie z poziomu hali.

Pod schodami mały magazyn: zbiornik na wodę, pompa (druga stała bezpośrednio przy wykopie) i stalowe żerdzie. Te ostatnie pełnią 3 funkcje: stanowią element wiertniczy, służą iniekcji zaczynu (dzięki rurowemu przekrojowi) i są jednocześnie zbrojeniem mikropali.

Peron 2. Wykonano odkrywkę podperonowego tunelu wentylacyjnego.

W międzytorzu również już prowadzone są jakieś prace. Ciężko stwierdzić czy to już wykop, czy może dopiero skuta płyta podtorza, ponieważ całość zabezpieczono płytami OSB.

Hala główna.

Otwór nad peronem 3. W niebieskim peszlu przewód energetyczny z tymczasowych skrzynek zasilających; czarnym wężem przechodzącym przez pomarańczowe kolanka PCV odprowadzany jest nadmiar mieszaniny wody, gruntu i zaczynu; natomiast czarnym, karbowanym przewodem podawany jest świeży zaczyn.

Wykonywanie przebicia stropu nad peronem 2.

Schodzimy do podziemi. Puste przestrzenie robią wrażenie.

Cdn ...
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
/ Kanał

Najnowsze fotorelacje:
/
/

InK.fan, Bastian. liked this post
cane90 está en línea ahora   Reply With Quote
Old Yesterday, 03:23 AM   #16963
cane90
Registered User

cane90's Avatar

Likes (Received): 4256

Galeria północna...

...oraz zachodnia.

Dobranoc.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
/ Kanał

Najnowsze fotorelacje:
/
/

InK.fan, ErichHot, antyqjon, ufonut, wyborczy and 4 others liked this post
cane90 está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 04:40 PM   #16964
tb808
________

Pamiętacie może w jakich latach na Centralnym było najgorzej (...najbrudniej, najniebezpieczniej, najwięcej bezdomnych/żuli)? Na początku lat 90, kiedy panował chaos po upadku komuny, czy może w latach 1997-2000, gdy zaroiło się od browniarzy?

Pierwszy raz miałem okazję być na tym dworcu w 2001 roku, więc może nie widziałem najgorszego. W latach 2002-2003 spędziłem tam parę razy noc. Jakiejś przerażającej liczby ćpunów nie spotkałem, chyba już wtedy zaczęto powoli wypleniać patologie. Jedynie ostro śmierdziało, wszystko się kleiło od brudu i panował ogólny syf. Kiedy pojawił się tam monitoring? Gdzieś słyszałem, że już w PRL były kamery.

PS Parę dni temu miałem okazję poszwendać się po DC i jestem mile zaskoczony. Zniknął ten słynny zapach i w końcu jest czysto. Nie widziałem ani jednego żula ani ćpuna.

Zachowane hieroglify z antresoli:

pickling, InK.fan, Bastian. liked this post
tb808 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 05:36 PM   #16965
BlazD
Registered User

Likes (Received): 15221

Quote:
Originally Posted by tb808 View Post
PS Parę dni temu miałem okazję poszwendać się po DC i jestem mile zaskoczony. Zniknął ten słynny zapach i w końcu jest czysto. Nie widziałem ani jednego żula ani ćpuna.
Czysto jest, fakt. Jednak żule nie zniknęły. Teraz najczęściej siedzą przy wejściach.
BlazD está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 07:26 PM   #16966
InK.fan
KICKED BY TROLL

InK.fan's Avatar

Likes (Received): 157

Polecam film dokumentalny "Dworzec" z 1980 roku.
Znajdowały się już wtedy kamery, więc przypuszczam, że zostały zamontowane jeszcze przez jego otwarciem.

}

wojnest liked this post
InK.fan no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 09:39 PM   #16967
k.olejarz
Registered User

k.olejarz's Avatar

Likes (Received): 46

Od poniedziałku 25 maja niektóre pociągi jadące przez Dworzec Centralny zostały przekierowana na inne perony. Zmiany związane są z budową antresoli, to część zaplanowanej na ten rok modernizacji dworca.

Wszystkie pociągi przejeżdżające przez perony nr 2 i 3 zatrzymują się na innych torach lub zostają przekierowane na pozostałe perony.

Zmiana organizacji ruchu i związane z nią utrudnienia na peronach nr 2 i 3 potrwają do 13 czerwca.

Więcej
k.olejarz no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
śródmieście, dworce, dworzec, euro 2012, modernizm, warsaw, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules