SkyscraperCity Forum banner
213K views 1K replies 202 participants last post by  d0cent 
#1 ·
#143 · (Edited)
Ze złośliwości;)
Ja chciałem sprawdzic i zrobiłem przelew na konto (znalazłem coś w mailu potwierdzającym rejestrację). Nie dochodziło, nie dochodziło, a niedawno sobie o tym przypomniałem i jest złotówa na koncie więcej.

chyba można zrobic przelew na konto Nextbike, podając swój numer, ale nie jestem teraz pewien. Edit: sprawdziłem zrobiłem przelew na konto Nextbike, podając swój nr tel i doszło, ale nie wiem kiedy, data księgowania jest podana następnego dnia po przelewie, ale sprawdzałem kilka dni później i nie było.


Te rowery mają zdecydowanie zbyt miękkie przełożenia. Na kawę to można tak jechac, ale dojechac do pracy przez pół miasta, to już bym chyba wolał hulajnogą.
 
#146 ·
Czy dysponuje ktoś mapką wszystkich przyszłych lokalizacji stacji Veturilo ?
Z różnych źródeł i artykułów, wynika że mają się się pojawić w bardzo różnych miejscach i rożnych mają mieć sponsorów. Dobrze by było zebrać to w jednym miejscu, żeby miec jasny obraz...niestety nie posiadam umiejętności graficznych by to zrobić :-(

Uprzedzam ewentulną ripoostę, że nie wszystkie lokalizacje są ustalone - można zrobić mapkę na podstawie tego co wiemy i tego co jest prawdopodobne

Z tego co pamiętam:
Wspólfinasowane przez prywaciarzy miały się pojawić stacje:
- przy Arkadii
- przy Galerii Mokotów
Wspólfinasowane przez dzielnice:
- Praga Płn
- Targówek
- Białołęka
- Żoliborz
- Śródmieście
- Wola
- Ochota
- Mokotów
- Wilanów

Nic nie słyszałem o planach Włoch, Ursusa, Wesołej i Wawra
 
#148 ·
ZTM stawia stacje na Pradze Płn, Śródmieściu Pd. i kampusach na Ochocie i Mokotowie.
Dzielnice, które (prawie) na pewno się dołożą i postawią stacje:
Ursynów (6 szt. na Kabatach), Żoliborz, Białołeka (bodaj 2 szt.), Targówek (5 szt.). O Woli i Wilanowie (tu już 2 stacje są) nic mi nie wiadomo.
Razem około 90 nowych stacji (a w sierpniu zapowiadano, że na wiosnę będzie 70 nowych)
 
#149 ·
Veturilo wielkim sukcesem. Będzie 100 nowych stacji?

- Szukanie pieniędzy na załatanie ewidentnych dziur w systemie ścieżek rowerowych to priorytet. Pasy rowerowe na jezdni? Raczej tak. Rowery na buspasach? Zdecydowanie nie. A cel na przyszły rok? 100 tys. użytkowników rowerów miejskich - mówi Łukasz Puchalski, pełnomocnik rowerowy ratusza.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/...lkim_sukcesem__Bedzie_100_nowych_stacji_.html
 
#150 · (Edited)
#151 ·
Moje typy to:

Pętla przy Szczęśliwicach, skrzyżowanie Bitwy z Grójecką i niezaznaczona lokalizacja skrzyżowanie Żwirek z Racławicką.

Czemu akurat w tych miejscach?

  • Pętla Szczęśliwice jest zaraz przy parku. Gdy w przyszłości pojawi się stacje przy Włodarzewskiej wielu mieszkańców będzie chętnie przejeżdżać przez park do dogodnego punku przesiadkowego.
  • Z podobnego powodu BW 1920 x Grójecka Krzyżuje się bardzo wiele linii, gęsta zabudowa to obok Placu Narutowicza funkcjonalne centrum dzielnicy.
  • Racławicka x ŻiW to również doskonały punkt przesiadkowy w wielu kierunkach


Moim zdaniem rowery miejskie powinny być uzupełnieniem komunikacji w codziennym transporcie dla okolicznych mieszkańców. Punkt przy Dworcu Zachodnim nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Jeżeli go postawią, to najprawdopodobniej po południowej stronie Jerozolimskich. Potem do przejścia i tak zostaje jeszcze długaśny tunel. Moje doświadczenia z korzystania z Dw. Zachodniego wskazują, że przydaje się on właściwie jedynie w przypadku rozpoczynania, lub kończenia dalekich podróży. W transporcie miejskim jego rola jest raczej niewielka. Z jednej strony odcięty od miasta plątaniną torów, z drugiej łąka. Nikt w okolicy nie mieszka, mało kto tam pracuje... Podróżny z dużym bagażem nie będzie zainteresowany jazdą rowerem, wybierze autobus.
 
#152 ·
Veturilo będzie na Targówku!

Yes, yes, yes! ZTM podpisał dzisiaj umowę z operatorem systemu Veturilo. Już wiosną w naszej dzielnicy stanie 6 stacji miejskich rowerów.

O rozszerzeniu systemu miejskich wypożyczalni rowerowych mówiło się już od jesieni ub. r. Ale wreszcie mamy konkret: Zarząd Transportu Miejskiego podpisał w tej sprawie umowę z operatorem systemu – firmą Nextbike.

W kwietniu nowe rowery staną w sześciu miejscach na Targówku. Łącznie stanie u nas 105 stojaków i 75 rowerów. Znajdziemy je w sześciu miejscach:

1) przy Urzędzie Dzielnicy na Kondratowicza,
2) przy Domu Kultury Zacisze na Blokowej,
3) na skrzyżowaniu ul. Rembielińskiej z Kondratowicza,
4) na rondzie Żaba,
oraz jeszcze w dwóch innych, na razie nie ustalonych miejscach.

Nowe stacje zostaną sfinansowane z budżetu dzielnicy, który przeznaczył na nie ok. 150 tys. zł. Tegoroczny sezon Veturilo w stolicy rozpocznie się 1 marca, ale nasze stacje zostaną uruchomione w kwietniu.
http://www.targowek.info/2013/01/veturilo-bedzie-na-targowku/
 
#153 ·
Nowy sezon rowerowy już niebawem, co chwilę słychac o nowych stacjach Veturilo w poszczegołnych dzielnicach.Jeśli mnie pamięc nie myli, rower miejski miał ruszyc w poszerzonej strefie od 1 marca 2013.

Tymczasem nie widziałem jeszcze nigdzie żadnych prac związanych z instalowaniem infrastrukury (dziś mamy 17 lutego 2013). Czy ma ktoś informacje kiedy odpowiednie służby planują zacząc ?
Pamięta ktoś ile czasu potrzeba na postawienie jednej stacji?
 
#156 ·
Powrót na ulice rowerów Veturilo opóźni się co najmniej o 2 tygodnie.

Nie na początku marca a przynajmniej dwa tygodnie później wrócą na ulice rowery Veturilo. Operator narzeka, że zimowa aura uniemożliwia montaż nowych stacji...
...Powodem ma być zimowa aura". Intensywne opady śniegu oraz prognozowane na kolejne dni niskie temperatury uniemożliwiają montaż nowych stacji. Znaczna część spośród nich ma zostać umieszczona na betonowych wypłytowaniach. Do prawidłowego wykonania tych prac niezbędnych jest przynajmniej kilka dni suchych z dodatnimi temperaturami"
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13427676,Rowery_Veturilo_opoznione_co_najmniej_o_dwa_tygodnie.html
 
#155 ·
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/...alolece__przy_ratuszu_i_na_osiedlu_Derby.html

jak zwykle nasz UD ma pomysly z czapy
nie wiem po jaki gwizdek na pierwszy ogien parking przy Ratuszu
mam nadzieje ze beda jakies konsultacje spoleczne bo ja widze 3 stacje w pierwszej kolejnosci:
Ćmielowska/Swiatowida przy zaglębiu marketowym i w okolicach ronda Ordonowny/Swiatowida
a trzecia moze byc na przy tramwaju Stare Swidry
 
#157 ·
Jakoś przegapiłem podsumowanie konsultacji w sprawie stacji Veturilo na Ochocie. Poza wstępnie ustalonymi lokalizacjami, powstaną też trzy dodatkowe stacje fundowane przez władze dzielnicy:
  • przy skrzyżowaniu ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. i ul. Grójeckiej,
  • przy skrzyżowaniu ul. Pruszkowskiej i ul. Sanockiej,
  • w okolicach ronda Bohdana Pniewskiego przy Parku Szczęśliwickim.
 
#159 ·
Rowery systemu Veturilo będą lepiej zabezpieczane dzisiaj,

Wypożyczalnie rowerów Veturilo, po przerwie zimowej, ponownie ruszą w drugiej połowie marca; rowery będą dodatkowo chronione przed kradzieżą; w ubiegłym sezonie zaginęło 55 jednośladów - powiedziała rzeczniczka prasowa operatora systemu Anna Knowska.

Fot. Mateusz Baj / Agencja GazetaPoczątkowo po przerwie zimowej system wypożyczalni rowerów Veturilo miał ponownie ruszyć 1 marca, jednak firma Nextbike (operator systemu) złożyła wniosek do ZTM o jego przesunięcie. Jak wyjaśniła Knowska, zimowa aura - niska temperatura i opady śniegu, uniemożliwiają montaż nowych stacji.

Zgodnie z umową 70 nowych stacji (1100 rowerów) ma ruszyć w tym samym terminie, co stacje działające w poprzednim sezonie (58 stacji; 1050 rowerów). Nowe stacje powstaną w Śródmieściu, na Pradze. Dodatkowo z własnych środków wypożyczalnie sfinansują dzielnice: Białołęka, Targówek i Żoliborz; te wypożyczalnie mają ruszyć w kwietniu.

Knowska powiedziała, że rowery będą lepiej chronione przed kradzieżą. Jak wyjaśniła, oprócz obejmy, która służyła m.in. do przypinania jednośladu, rower będzie zabezpieczał także elektrozamek wmontowany w stojak. "W poprzednim sezonie zaginęło 55 rowerów" - zaznaczyła.

Rowery podczas zimowej przerwy poddano konserwacji. - Wszystkie trafiły do magazynu, usterki zostały naprawione, liczba rowerów uzupełniona – powiedziała Knowska.

System wypożyczania rowerów został w stolicy wprowadzony w sierpniu ub. roku, wówczas mieszkańcom udostępniono 58 stacji i 1050 rowerów. Od chwili jej uruchomienia na początku sierpnia do końca listopada, kiedy zakończył się sezon, odnotowano ponad 290 tys. wypożyczeń.

Pierwsze 20 minut jazdy z Veturilo jest darmowe, za kolejne 40 minut należy zapłacić złotówkę a za drugą godzinę jazdy 3 zł. Trzecia godzina jazdy kosztuje 5 zł, a czwarta i kolejna – 7 zł. Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia - 200 zł.
źródło: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/rowery-systemu-veturilo-beda-lepiej-zabezpieczane,1,5431601,region-wiadomosc.html

Zastanawia mnie tylko jak to bedzie wygladać w rzeczywistosci. Czy blokada magnetyczna zastąpi zapięcia "drutowe" czy będą funkcjonowały oba zabezpieczenia jednocześnie ? (według słow pani rzecznik). Orientuje się ktoś jak to ma wyglądać ? W wielu miejscach w Europie zach. widziałem rowery miejskie tylko i wyłącznie z systemem blokady magnetycznej. Zapięcia drutowe na szyfr w dobie digitalizacji wydają mi się przeżytkiem.
 
#160 ·
^^Nie wyobrażam sobie, żeby były tylko i wyłącznie zabezpieczenia magnetyczne. Są takie stacje, w których widywałem dużo większą ilość "zaparkowanych" rowerów niż miejsc w stojakach i w takich sytuacjach rowery były przypisane w drugim albo nawet w trzecim szeregu do rowerów przypietych bezpośrednio do stojaka. Gdyby zrezygnować z dotychczasowych zapięć to osoby które wróciły z przejażdżki z rowerami, dla których nie starczyło miejsca w stojaku nie miałyby jak bezpiecznie odstawić roweru do przepelnionej stacji.
 
#161 ·
Czas zacząć poznawać nowe lokalizacje Veturilo!
Dokumenty projektowe przewidywały postawienie 13 stacji na Pradze Północ i Pradze Południe, jednak dzięki zastąpieniu niektórych planowanych stacji w Śródmieściu przez stacje komercyjne, udało się zwiększyć ilość stacji na Pradze do 15. Ponadto, w czasie wakacji, planujemy sezonowo przenosić jedną ze stacji przy kampusie AWF (studenci mało z nich wtedy korzystają) na wybrzeże, w pobliże jednej z praskich plaż.

Źródło: Pełnomocnik Rowerowy Warszawy - Facebook
 
#163 ·
Wydaje mi się, że odpowiedź pełnomocnika z na takie stwierdzenie: "Uuu, to ta na Ząbkowskiej też będzie tymczasowa, tylko w nieco innym sensie." FB tutaj pasuje:"(...)proszę o trochę więcej wiary w obywateli prawego brzegu Wisły" :)
Zresztą można to na fb poczytać.
 
#166 ·
^^ Niedawno w Gazecie Echo był artykuł o (braku) punktów Veturilo na Woli.

Najbliżej Ulrychowa to będą chyba stacje wzdłuż Powstańców Śląskich przy skrzyżowaniach z Połczyńską, Człuchowską i Górczewską.
Tutaj jest mapka z wszystkimi obecnymi lokalizacjami w Warszawie.
Zakładam, że pod koniec marca mapka zostanie zaktualizowane o nowe lokalizacje, które ruszają w tym roku.
 
#168 ·
Jako mieszkaniec Ulrychowa również nad tym ubolewam, ale coś musi być na rzeczy, tzn. ogólna niechęć ZTM dla dzielnicy Wola, którą chociażby warto wspomnieć przy kolejnych obecnie cięciach w częstotliwości kursów 171 i 190... Że o wcześniejszym wyrzucenia z Górczewskiej linii 155, 422, 501, 507, 512 (likwidacja bądź skrócenie tras) nie wspomnę...
 
Top