daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Warszawa

Warszawa Stolica i aglomeracja

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 18th, 2014, 07:03 PM   #16281
Maurycy
Dream on!

Maurycy's Avatar

Likes (Received): 533

a kiedy ta zmiana w skrzyżowanie ma nastąpić? Bo wydaje mi się, że będziemy na to czekać tak samo jak na zabudowe placu Defilad.
Maurycy no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old October 18th, 2014, 08:24 PM   #16282
BlazD
Registered User

Likes (Received): 6370

A słyszałeś o konsultacjach w tej sprawie?
BlazD no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2014, 11:41 PM   #16283
Juicy360
Registered User

Juicy360's Avatar

Likes (Received): 11

Mogliby w środku zieleninę wstawić, jak w Madrycie:

Byłoby przyjemniej i zniwelowałaby brutalną i ogromną przestrzeń hali.
Juicy360 no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2014, 11:47 AM   #16284
YasmanKush
Registered User

Likes (Received): 27

^ dokładnie tak. Ta zieleń to lepszy pomysł niż jakaś kosmiczna antresola.
YasmanKush no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2014, 05:27 PM   #16285
cotinus
zarejestrowany użytkownik

cotinus's Avatar

Likes (Received): 167

Oj, lepiej nie podsuwajcie takich pomysłów panom z PKP.
Ja do dziś pamiętam z lat 2006-2008 mniej więcej te paskudne pomarańczowe ławki na środku hali poprzetykane plastikowymi palmami z najgorszych koszmarów.
A przecież Palmiarni z prawdziwych roślin by tam nie zrobili z wielu powodów z czego zima to ten najmniejszy.

WojtekL liked this post
cotinus no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2014, 05:44 PM   #16286
Raf124
Everything Is Awesome

Raf124's Avatar

Likes (Received): 3060

Quote:
Originally Posted by darols View Post
Niestety jak pokazuje historia od czasu zakończenia budowy DC nie powstał w Polsce ŻADEN nowy i jednocześnie lepszy od DC dworzec o podobnym znaczeniu. To co zrobiono w Krakowie czy Katowicach to parodie dworców schowane w cieniu galerii handlowych.
akurat dworcogaleria w katowicach jest bardzo przyzwoita. Sama część dworcowa wyszła wg mnie bardzo dobrze. Osobiście o niebo bardziej mi się podoba niż centralny po modernizacji.
Żeby było jasne, wg mnie DC jest budynkiem całkiem dobrym, wartym zachowania. Ale do tej pory nie doczekał się sensownej modernizacji z przytupem. Najbardziej potrzebnabyłaby modernizacja otoczenia centralnego, bo aktualnie to wygląda on jakby tonął w morzu afaltu i biedaparkingów ...

takie pytanie powinno zadawać się również młodym architektom i rzeźbiarzom ;)
Raf124 no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2014, 07:29 PM   #16287
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by BlazD View Post
A słyszałeś o konsultacjach w tej sprawie?
Na razie to były tylko obietnice że coś się zmieni, poczekamy i zobaczymy czy obiecane zmiany nastąpią i kiedy to się stanie (do 2020 czy po 2020).
Bastian. no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2014, 10:24 PM   #16288
wyborczy
Parampampam

wyborczy's Avatar

Likes (Received): 176

A remont galerii zachodniej rozpoczną w tym samym czasie czy jak? Ktoś się orientuje?

Uwaga! Zagadka:
Niebieskie ławki, niebieskie kosze, niebieskie słupki, niebieskie wiaty (z blachy falistej), niebieskie głośniki, niebieskie latarnie, niebieskie tablice, różowe krawędzie, szara (oczywiście baumowa) nawierzchnia, zielone ekrany dźwiękochłonne, czerwono-żółte płotki. ; D
Nienawidzę PKP PLK. Pracują tam betonowi wysłannicy komunistycznego pana.
wyborczy no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 12:22 AM   #16289
nordkap99
Registered User

nordkap99's Avatar

Likes (Received): 0

http://biznes.onet.pl/otwarto-nowy-b...taze-detal-big
Old Yesterday, 07:44 AM   #16290
darols
Registered User

Quote:
Originally Posted by Raf124 View Post
akurat dworcogaleria w katowicach jest bardzo przyzwoita. Sama część dworcowa wyszła wg mnie bardzo dobrze. Osobiście o niebo bardziej mi się podoba niż centralny po modernizacji.
Dla mnie problem polega na tym, że najważniejszy dworzec w mieście powinien być eksponowany, pełnić obok funkcji komunikacyjnej również funkcje reprezentacyjne. Dworzec w Katowicach wewnątrz jest OK. ale w zasadzie zniknął z pejzażu miasta i jest wstydliwie schowany za rogiem ogromnej galerii handlowej. Może nie jest tak radykalnie jak w Krakowie czy u nas na Wileńskim ale i tak dosyć dobrze go schowali.
Mam wrażenie, że w naszym kraju cały czas kolej traktuje się jako wstydliwy przeżytek, który trzeba skrzętnie ukrywać najlepiej w cieniu ogromnych galerii handlowych lub biurowców i to nas odróżnia nie tylko od Europy ale i od wielu poza europejskich państw. Dlatego nie chcę aby Dworzec Centralny ograniczył się tylko do niewielkiego napisu w najmniej eksponowanym miejscu elewacji jakiegoś komercyjnego molocha.

BlazD, InK.fan liked this post
darols no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:15 AM   #16291
Raf124
Everything Is Awesome

Raf124's Avatar

Likes (Received): 3060

^

nie tylko dworzec zniknął. Ta galeria handlowa ogólnie dominuje ten rejon miasta. Takich rzeczy nie powinno sie stawiać w sąsiedztwie gęsto podzielonych elewacjami pierzei kamienic.

BTW
A obok niszczeje bardzo ładny budynek starego dworca

takie pytanie powinno zadawać się również młodym architektom i rzeźbiarzom ;)

darols liked this post
Raf124 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:22 PM   #16292
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by darols View Post
Dla mnie problem polega na tym, że najważniejszy dworzec w mieście powinien być eksponowany, pełnić obok funkcji komunikacyjnej również funkcje reprezentacyjne. Dworzec w Katowicach wewnątrz jest OK. ale w zasadzie zniknął z pejzażu miasta i jest wstydliwie schowany za rogiem ogromnej galerii handlowej. Może nie jest tak radykalnie jak w Krakowie czy u nas na Wileńskim ale i tak dosyć dobrze go schowali.
Mam wrażenie, że w naszym kraju cały czas kolej traktuje się jako wstydliwy przeżytek, który trzeba skrzętnie ukrywać najlepiej w cieniu ogromnych galerii handlowych lub biurowców i to nas odróżnia nie tylko od Europy ale i od wielu poza europejskich państw. Dlatego nie chcę aby Dworzec Centralny ograniczył się tylko do niewielkiego napisu w najmniej eksponowanym miejscu elewacji jakiegoś komercyjnego molocha.
Jak to powinno wyglądać pokazali Austriacy. Nowy dworzec wraz z zabudową komercyjną obok tworzy całość ale też każdy z tych elementów jest też osobną częścią że się tak wyrażę. Jedno nie zasłania drugiego, nie wyróżnia się.
Bastian. no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
śródmieście, dworce, dworzec, euro 2012, modernizm, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules