daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > South-East | Югоизточен регион

South-East | Югоизточен регион Burgas, Sliven, Yambol | Бургас, Сливен, Ямбол и др

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Любим проект?
Супер Бургас | Super Burgas 39 43.82%
Черноморец Арена | Chernomorec Arena 26 29.21%
Галерия Бургас | Galleria Burgas 12 13.48%
Експо Център | Expo Center 3 3.37%
Омега Център | Omega Center 1 1.12%
Сан Сити Център | Sun City Center 2 2.25%
Проект Елкабел | Elkabel Project 6 6.74%
Voters: 89. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old March 5th, 2009, 10:31 PM   #1
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

Likes (Received): 1

[Burgas|Бургас] Construction, Projects & Updates [2009 - 2010]

Well it's time for a new P&C topic for Burgas
mdka no está en línea  

Sponsored Links

Old March 5th, 2009, 10:52 PM   #2
Death NoVa
Hell's Architect

Death NoVa's Avatar

Likes (Received): 27

An overview of Burgas's biggest projects

Old March 5th, 2009, 11:08 PM   #3
Ronny_Gift
Registered User

Ronny_Gift's Avatar

Likes (Received): 1371

Great restart, Death NoVa!
Ronny_Gift no está en línea  
Old March 6th, 2009, 12:27 AM   #4
blago84
Technocrat

blago84's Avatar

Likes (Received): 2

Цитирайки мнението на hm123 от старата тема, пренасям дискусията в новата.

Quote:
Originally Posted by hm123 View Post
на мен пък наскоро ми се случи да ходя на кино в софия в зала за 200 човека в която филма гледахме 5
според моите приятели софиянци това е нормално
в същото време в бургас за дзифт всяка прожекция беше при пълна зала макар и да става дума за тракия
както е и на софия филмфест на брега примерно
явно е че посещаемостта не е основния фактор

към театъра в бургас интереса е огромен
истински бум в последните години
от поне 4 години няма постановка която да е е играла пред по-малко от 2/3 пълна зала като повечето от представленията се играят пред пълен капацитет на залата
някой да е чул нещо за втори театър в бургас?
Признавам си, нямам театрални наблюдения - просто точно това изкуство не ми е някак си на сърцето, но смятам твоите наблюдения за дсотатъчно достоверен източник. Да си призная идеята за втори театър ми хареса, подкрепям я напълно Всъщност това ми се струва сравнително лесно според мен, стига да има желание и кадри, които биха се захванали с не до там лесната задача да съградят нова институция, вместо да се реализират във вече съществуващите такива...

За киното - рядко ходя, но все пак ходя. През миналата година съм ходил два пъти - един път в АренаМладост и един път в CCS, на следобедни прожекции в делнични дни... и двата пъти залите бяха пълни на около 50%, филмите не бяха премиерни.
В Бургас ходих на кино за последен път преди доста време - гледах Хари Потър 4, правете си извода кога е било... Но това беше втора прожекция на филма в Бургас изобщо (първата бе по-рано същия ден), чудех се дали ще си намеря място... и - в залата 8 души...

Last edited by blago84; March 6th, 2009 at 12:37 AM.
blago84 no está en línea  
Old March 6th, 2009, 12:40 AM   #5
Ronny_Gift
Registered User

Ronny_Gift's Avatar

Likes (Received): 1371

Да споделя и аз лично впечатление. Преди няколко месеца ходих на кино в Тракия - филмът беше последния Джеймс Бонд. Залата, за мое учудване, си беше пълна. Филм феста също събира доста народ.
Така че оправдания и изказвания от рода "няма да има посещаемост в залите" просто не вървят.
В крайна сметка и Автокиното ли отпадна окончателно от схемата на Бс Плаза?
Ronny_Gift no está en línea  
Old March 6th, 2009, 01:02 AM   #6
blago84
Technocrat

blago84's Avatar

Май май... А греша ли, или четох някъде из форума, че има планове до Плаза-та да се изгради отделен мултиплекс?
Иначе ако има свестни кина, според мен няма да остнат празни. Но особено при сегашната ситуация... инвеститорите по скоро биха подходили предпазливо. Но според мен е въпрос на време, не е ясно само колко.
Иначе преди години си спомням как не можах да си намеря място за прожекция в зала 1 на "Септември" (със стария и размер) и то 4 дни след премиерата. Така че според мен проблема не е в това че няма да има посещаемост, а как да се убедят инвеститорите, че ще я има. Построи ли се едно свястно кино, не се и съмнявам, че резултатите ще са добри и бързо ще израстнат още, но и тук опираме до това, е въпросът е някой да направи първото.
blago84 no está en línea  
Old March 6th, 2009, 05:47 AM   #7
ANONIMNIQ
Registered User

ANONIMNIQ's Avatar

Likes (Received): 171

Тук някой спомена, че сме имали още 2 кина освен Тракия... всъщност имахме и повече... ако броим ДНА и Александра освен Септември и Родина... имахме и лятно кино... сега него не знам има ли го още...
За отделен комплекс до мола наистина беше писано в някаква статия... но те отначало говориха и за автокино, боулинг и не знам още какво... а накрая май освен магазини друго няма да има.
Превърнаха кината в кръчми, дискотеки и магазини... просто нямам думи...
и после какво няма в оная статия да пишат, че бургазлии искали само кръчми и магазини... те кината в това ги направиха.
Вече и Киномания не се провежда в Бургас ...
София Филм Фест на брега все още го има, но колко по-добре щеше да е да бъде в няколко кина и да имаш някакъв избор между различни филми, които да гледаш.
Помня, че преди няколко години, когато Септември все още съществуваше, всяка Неделя имаше кино за 1 лев... даваха малко по-стари филми, но за това пък цената си беше примамлива и много често ходих...
Е, имаше и няколко случая, в които имах талончета за безплатни прожекции ... бая филми изгледахме с приятели тогава...

Киното в ДНА-то бък беше със страхотен звук... там бях гледал Епизод 1 на Междузвездни войни и просто се разбих от кеф...
Голямата зала на Септември също много ми харесваше...
единствено Родина беше наистина западнало, непотдържано кино с изпочупени седалки... и надпис "Залата е с климатик"... а климатика всъщност беше един отворен прозорец...

В София преди 2 години някъде бях гледал в Арена филма 300 ... наистина огромна зала с най-големия екран на който съм гледал филм...
е, не беше фул с народ, но имаше доста хора в залата... като се има предвид, че все пак киното има доста зали.

Сега се получава така, че за някой филми чакаме с месеци, докато ги гледаме...
За Черния Рицар например чаках близо месец, преди филма най-накрая да стигне и до Бургас...
и залата беше пълна до дупка между другото...

Кина може и да нямаме, но за голямо мое учудване... оказа се, че някой неща, които си мислих,че вече са изчезнали завинаги, все още съществуват....
видях все още, че има разни квартални видеотеки ... както и компютърни клубове...
жалко, че големите такива вече ги няма... може би заради носталгията, но наистина ми липсват... и ми е кофти когато мина покрай мястото, където преди години беше Видео къща Холивуд, или пък там където беше компютърния клуб Виртуален Свят ... и не само тези неща.... и с кината е така и със всичко... въпреки, че ми се иска града да се развива, някой неща ми се иска да не се променят и да са си същите... но вече ги няма.
Но доста се отклоних от темата....

Last edited by ANONIMNIQ; March 6th, 2009 at 05:57 AM.
ANONIMNIQ no está en línea  
Old March 6th, 2009, 05:58 AM   #8
blago84
Technocrat

blago84's Avatar

В "Септември" старата зала 1 имаше огромен екран, но в последните години не го ползваха с пълните му размери, а само един малък правоъгълник в центъра му...
От Родина нямам спомен - гледал съм три филма там и всичките в несъзнателна възраст.
Не знаех че е имало кино в ДНА, а когато имаше "Александра", "Тракия" беше затворена. Кино "Смирненски" пък изобщо не го помня като кино... Вече почти две десетилетия е бинго-зала - съдба, която сполетя и залата на кукления театър, като го преместиха да играе в камерната зала на операта...

Като каза Епизод 1 - него май го гледах в "Септември" - Зала 1 и не пропуснаха да ме разочароват, като вместо на цял екран го пуснаха на малко правоъгълниче в центъра на екрана... - при размерите на залата и екрана, това си беше направо - едновременно разочароващо, вбесяващо и депресиращо...

Last edited by blago84; March 6th, 2009 at 06:09 AM.
blago84 no está en línea  
Old March 6th, 2009, 10:38 AM   #9
LeechBG
Registered User

LeechBG's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by ANONIMNIQ View Post
Тук някой спомена, че сме имали още 2 кина освен Тракия... всъщност имахме и повече... ако броим ДНА и Александра освен Септември и Родина... имахме и лятно кино... сега него не знам има ли го още...
Да, но споменах само кината, а не зали за всякакви културни мероприятия.

А лятното кино си работи. Няколко пъти минах лятото и прожектираха български филми с английски субтитри
LeechBG no está en línea  
Old March 6th, 2009, 11:16 AM   #10
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

Deichmann с втори магазин в Бургас

Втори магазин ще открие у нас германската верига за обувки Deichmann през април, съобщи Хайнрих Дайхман, представител на ръководството на компанията. Обектът ще се намира в Бургас. Първият магазин на Deichmann до дни ще бъде отворен в Ритейл парк Пловдив.
Благодарение на добрите ни резултати през изминалите години и на финансовата ни независимост дори по време на финансова криза сме в състояние да продължим с планирания международен растеж, заяви Хайнрих Дайхман. Плановете на дружеството са тази година да инвестира 165 млн. EUR и да разкрие нови 284 магазина. Това е най-голямото разширяване на веригата в досегашната фирмена история на основаната през 1913 г. семейна компания. Към момента тя има 2600 филиала в 18 страни по света и оборот от 3.1 млрд. EUR.
В България виждаме голям потенциал и планираме да открием до 2010 г. поне десет филиала, заяви Хайнрих Дайхман. Политиката на компанията е добро качество на много добри цени, които се постигат благодарение на количествата на поръчките.

mdka no está en línea  
Old March 8th, 2009, 07:04 PM   #11
LeechBG
Registered User

LeechBG's Avatar

Нещата покрай детелината пак са се проточили. Проекта го има от години вече, но от министерството трябва да дадат съгласие и пари разбира се.
Все пак се очаква до половин година да се даде старт!
А има и много други проблеми покрай отбиването на потока коли. Аз лично не виждам от къде другаде може да се отбие освен към центъра.. ще стане мазало ако е лятото!!
LeechBG no está en línea  
Old March 10th, 2009, 08:52 PM   #12
zzibit
Registered User

zzibit's Avatar

Likes (Received): 114

Очаквайте скоро и Starbucks в Бургас Плаза Мол (Carrefour)

http://www.starbucks.bg/bg/_Our+Stores/
zzibit está en línea ahora  
Old March 11th, 2009, 05:45 AM   #13
new bulgaria
Registered User

new bulgaria's Avatar

Does Bourgas Plaza Mall have a website? I couldn't find anything.
Old March 11th, 2009, 10:44 AM   #14
Seaborn
Registered User

Seaborn's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by new bulgaria View Post
Does Bourgas Plaza Mall have a website? I couldn't find anything.
Here's the website, it's not functional yet:
http://burgasplaza.com/
Seaborn no está en línea  
Old March 11th, 2009, 11:55 AM   #15
Death NoVa
Hell's Architect

Death NoVa's Avatar

Завърши вторият етап от реконструкцията на градинката пред Драматичен театър „Адриана Будевска” в Бургас. Площадното пространство е покрито с декоративна паважна настилка в два цвята. Около него е засадена подходяща млада растителност, включително и в цветарниците. Изградена е нова поливна система. В градинката са монтирани 6 елегантни осветителни тела. Скоро ще бъдат сложени и 8 пейки.
Общинска администрация се надява привлекателният вид на градинката пред театъра да я превърне в желано място за отдих и раздумка през топлите месеци. Дано занапред да има повече хора както пред, така и в бургаския храм на Мелпомена.

добре е станало
Old March 11th, 2009, 01:03 PM   #16
LeechBG
Registered User

LeechBG's Avatar

Крайно време беше! Браво, добра работа.
Дано лампите са издръжливи. Не им давам много време живот
LeechBG no está en línea  
Old March 11th, 2009, 02:24 PM   #17
Death NoVa
Hell's Architect

Death NoVa's Avatar

Само за ден пролетното почистване в Бургас събра над 200 тона отпадъци

Само за един ден, от своето начало кампанията по пролетно почистване в община Бургас събра общо 207 тона битови и строителни отпадъци. Това заяви, днес, заместник – кметът по евроинтеграция и екология Ивелина Василева на пресконференция, проведена в Община Бургас.

В ТД „Освобождение” са били извозени 74 тона битови и строителни замърсявания, в с. Черно море – 23 тона отпадъци и 480 куб. м. строителни и земни маси, а от други комплекси в града са били почистени още 110 тона.
Екологичната инициатива на общината започна от 9 март и ще продължи до 17 април. Дейностите по нея са заложени в подробна програма и график по дни за съответните комплекси и населени места. Те са разработени след извършен оглед на всички проблемни точки в Бургас и възникналите нерегламентирани сметища.

Програмата предвижда ръчно и машинно почистване на териториите за обществено ползване, измиване на улиците, събиране и изнасяне на строителни, битови, едрогабаритни и растителни отпадъци, както и премахване на нерегламентираните замърсявания.
За реализацията на действията по почистване ще се грижат 4 екипа на консорциум „Титан Бургас” и 2 екипа на фирма „Чистота” ЕООД. Всеки от екипите ще разполага с 1 едрогабаритен товарач и два самосвала.

Заместник – кметът Ивелина Василева призова още веднъж всички фирми, училища, детски градини, неправителствени организации и граждани активно да се включат в инициативата и заедно да почистят, както своите домове и офиси, така и междублоковите пространства, дворовете на училищата, улиците и парковете. За целта Община Бургас ще осигури безплатни ръкавици и чували за еднократна употреба на всички граждани, които се включат в инициативата.

Резултатите от пролетното почистване през 2008 г. показват, че в община Бургас са събрани общо 8986 тона отпадъци – 4978 тона в град Бургас и 4008 тона в съставните селища. Мащабност на миналогодишната кампания са придали 42 училища и детски градини, 5 здравни заведения, много фирми и граждански сдружения. Община Бургас е раздала на участниците общо 5580 чувала и 6400 ръкавици и е монтирала 50 броя забранителни табели на нерегламентирани места, използвани за сметища.
Заместник – кметът Ивелина Василева спомена, че скоро освен депото за отпадъци в Братово, Бургас може да има и ново депо, което ще се намира в близост до Камено. За него вече е в ход предпроектно проучване. В изграждането на новото депо се предвижда да има и съоръжение за сепариране на отпадъците.

По време на срещата бе повдигнат и въпроса за рециклиране на отпадъците. Оказва се, че едва 3 % от боклука се събира разделно, въпреки поставените в града за целта многобройни контейнери.

След приключване на кампанията по пролетно почистване екоинспектори ще извършват редовни проверки. При установяване на нови нерегламентирани замърсявания и неподдържане чистотата на територията на общината, на нарушителите ще бъдат налагани санкции в размер на 500 лв. за физически и 5000 лв. за юридически лица. Само от началото на 2009 г. досега са наложени глоби на нарушители на стойност 5900 лв.
Old March 12th, 2009, 09:27 AM   #18
Death NoVa
Hell's Architect

Death NoVa's Avatar

В „Меден рудник” искат велоалея до центъра

Неформална група от граждани вчера разпрати писмо до медиите, с което заявява, че започва подписка за изграждане на пешеходна и велоалея, която да свързва комплекс „Меден рудник” с централната градска част. Придвижването от най-големия жилищен квартал в Бургас до другите части на града е невъзможно за велосипедисти и пешеходци поради натоварения трафик и липсата на подходяща инфраструктура. Бургазлии искат да им се осигурят условия за спокойно и безопасно пътуване, се казва в писмото.
Всеки може да изрази гражданската си позиция чрез своя подпис на адрес:
http://bgpetition.com/velosipedna_aleia/index.html
Събраните подписи ще бъдат връчени на кмета на град Бургас- Димитър Николов.
Old March 13th, 2009, 12:05 AM   #19
LeechBG
Registered User

LeechBG's Avatar

Бургас дава допълнителни 200 000 за спорта

Допълнителен резерв от 200 000 лева за субсидиране на спортните клубове и за провеждането на спортни мероприятия в Бургас беше гласуван вчера на заседание на Постоянната комисия по спорт, младежки дейности и туризъм, съобщи сайтът burgasnews.com.

Това финансово перо бе прието на общинска сесия по предложение и внесена докладна записка от кмета Димитър Николов. От цялата сума 124 000 лева бяха разпределени между клубовете, а 76 000 са за спортните събития, които ще се проведат през годината в Бургас.

Така освен 288 000 лева от бюджет 2009, клубовете ще получат пари и от допълнителния резерв. Началник Спорт към Община Бургас Веселина Деведжиева заяви, че тази година осигурените средства за съфинансиране дейността на спортните клубове са завишени, в сравнение с предходната.

Парите за провеждане на спортните мероприятия, които са 28 на брой, от 302 000 лв. стават 378 000 лева. От регистрираните 56 бургаски спортни клубове на четири обаче беше стопирано дофинансирането. Пари няма да получат Спортен клуб по водна топка Нептун, клуб Маратонец, Атлетически клуб по вдигане на тежести Бургас и Хокеен клуб Бургас.

Причината е липсата на необходимите документи, които клубовете трябвало да представят до 27 февруари. Спрените средства ще бъдат върнати в резерв за допълнително субсидиране дейността на изрядните спортни клубове, гласуваха членовете на комисията.

По време на заседанието бе повдигнат въпросът за това трябва ли клубовете да взимат месечни такси от състезателите, в същото време да чакат финансова помощ от Общината и да ползват безплатно спортната база. Според главния експерт на ДАМС за Бургас Георги Делчев, който бе специално поканен на заседанието на комисията, клубовете не би трябвало да събират такси.

Той каза, че по закон членовете на даден клуб трябва да внасят само членски внос. Спортните клубове обаче събирали от състезателите месечни такси, а на места сумата достигала до 50-60 лева.
LeechBG no está en línea  
Old March 13th, 2009, 04:29 AM   #20
Делян
Registered User

Делян's Avatar

Likes (Received): 229

не виждам снимки от новият Carrefour.....
Делян no está en línea  

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules