search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 25th, 2006, 10:44 AM   #21
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1413

Quote:
Originally Posted by acmario
Mamy w kraju tyle ważniejszych i zatłoczonych dróg a tu wyskakują z jakimś idiotycznym pomysłem budowy S-19. Jaki jest na niej ruch to widać na zdjęciach. Tak jak i obwodnica tego Międzyrzecca .
Kolega nie bardzo zorientowany chyba w temacie. Obwodnica Międzyrzeca jest jak najbardziej potrzebna, w tej chwili 19 tką przez tą mieścinę przejeżdża się przez tory kolejowe, przejazd zamykany jest co 10 min. i prawie się nie zdarza jak tamtędy przejeżdżam, bym nie stał. Co do całej S-19 to faktycznie poroniony pomysł, jednak wiele odcinków dwujezdniowych jest naprawdę potrzebnych. Temat ten poruszany był już na forum wielokrotnie więc nie bardzo widzę sens do niego wracać. Apropos zerknij sobie na strony gddkia i obejrzyj jak w czasie rozłożona jest budowa, z pewnością A 4 już dojdzie do granicy z UA.
SIMSI está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 25th, 2006, 11:06 AM   #22
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 552

Znam tę drogę bardzo dobrze. Mieszkam ok. 1m5 km od niej, jeżdze nią niemal codziennie. Nie pamiętam nawet, kiedy ostatnio wracając do domu z Lublina wieczorem mogłem włączyć światła drogowe - nie d asię, bo ciągle coś jedzie, nawet całkiem późno w nocy.
Na odcinku między Kraśnikiem a Lubartowem, natężenie ruchu na tej drodze jest podobne jak na DK12/17. aLe np. w okolicach Siemiatycz - jest zupelnie inaczej, wlaściwie już za Radzyniem, kiedy spora część ludzi odbija na lewo w stronę Łukowa i Siedlec, a na południe od Lublina rozluźnia siew Kraśniku,ktory dla częśic jadących jest punktem docelowym, a na dodatek w nim rozdziela się droga na Kielce i na Rzeszów.
Mimo wsystjko uważam, ze S19 jest potrzeban na całosci trasy, tyle że w wielu miejscach wystarczy jednojezdniowa. Taka droga przez samo swoje istnienie, jeśli będzie odpowiednio szybko połączona z siecią autostrad, wiele pomoże w rozwoju regionów. Kiedy potencjalny inwestor (ale i turysta) spojrzy na mapę - zobaczy S, a nie zwykłą DK. Ta droga jest potrzebna Polsce, a jeśli stosunkowo łatwo ją wykonać - tym lepiej.
hubertkm no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2006, 04:29 PM   #23
acmario
BANNED

Likes (Received): 0

Potrzebna może i jest ale są w krau potrzeby zdecydowanie pilniejsze. Ja np. uważam, że potrzebna by była droga S z moejgo osiedla do centrum (kilka km) i wielu moich sąsiadów też by tak uważało.
Zgodze się, że tam gdzie rych jest duzy, należałoby wybudować odcinki dwujezdniowe ale szarpać się na całą S to głupota. Niech lepiej pomyślą nad dobrym połączeniem tych terenów z Warszawą i zachodem bo to zapewni rozwój. Samo wybudowanie drogi nie zapewni rozwoju gospodarczego. Żeby tak było to droga ta musi łączyć tereny bardziej rozwinięte z tymi mniej rozwiniętymi żeby ułatwić inwestowanie tym, którzy mają kasę.
Co do Międzyrzeca to nie wiedziałem, że sprawy tak wyglądają.
acmario no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2006, 04:41 PM   #24
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Likes (Received): 202

To byla by dobre polaczenie Finlandii z poludniem Europy naprzyklad
Temu w przyszlosci bedzie sluzyc ten szlak tak ja uwazam
Na wschod od Lubilna ruch sredniodobowy nie jest wcale mniejszy niz np na wschod od Tarnowa,Wiesz o co mi chodzi?w kontekscie tego co piszecie tutaj
ikrys no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2006, 06:07 PM   #25
acmario
BANNED

Przecież nie będziemy budować dla Finów, którzy zresztą nie należą do wielkich narodów i S-19 nam nie zapełnią. A gdyby nawet tak chcieli jeździć naszymi drogami to mogą sobie pojechać przyszłą S-8 i A-1 lub S-7. Co do okolic większych miast leżących przy 19 to uważam, że tam potrzebne są dwujezdniówki ale nie na całej długości.
Old July 26th, 2006, 12:15 AM   #26
hubertkm

hubertkm's Avatar

I co z tego, że nie należą do wielkich narodów? Markę "Nokia" zna każdy, a kto zna jakąkolwiek polską markę?
Boleję nad sprawą drogi do Twojego osiedla, ale to nie to samo, co droga przez trzy największe miasta na wschodzie kraju.
Old July 26th, 2006, 12:26 AM   #27
acmario
BANNED

Quote:
Originally Posted by hubertkm
I co z tego, że nie należą do wielkich narodów? Markę "Nokia" zna każdy, a kto zna jakąkolwiek polską markę?
Boleję nad sprawą drogi do Twojego osiedla, ale to nie to samo, co droga przez trzy największe miasta na wschodzie kraju.
Chodziło mi o wielkość w sensie liczbowym
Co do drogi to uważam, że lepiej połączyć ekspresówkami te 3 miasta ze stolicą i zachodem niż między sobą bo niewiele im to da.
Old July 26th, 2006, 12:38 AM   #28
hubertkm

hubertkm's Avatar

A dlaczgo niewiele im to da? Możesz to uzasadnic? Nie jest sensowne tylko centralizowanie, tworzenie promienistego układu z Warszawą w środku, bo to tylko podporządkowuje wszystko Warszawie. A rozwój nie polega na tym.
Old July 26th, 2006, 12:52 AM   #29
acmario
BANNED

Quote:
Originally Posted by hubertkm
A dlaczgo niewiele im to da? Możesz to uzasadnic? Nie jest sensowne tylko centralizowanie, tworzenie promienistego układu z Warszawą w środku, bo to tylko podporządkowuje wszystko Warszawie. A rozwój nie polega na tym.
Jeszcze napisz, że nie chcesz żeby krawaciarze mieli np. szybki i wygodny dojazd na Mazury czy Polesie Lubelskie
Człowieku, właśnie dobre połączenie z Warszawą i zachodem daje szanse na wasz rozwój. Bo tam mają kasę i z tą kasą będą do was częściej przyjeżdzać, czy to ją wydawać np. na wczasy czy ją inwestować. Co wam z super drogi, jeśli wy tam kasy nie macie. Będziecie jeździć tam i z powrotem i będziecie się przez to rozwijać?
Old July 26th, 2006, 12:57 AM   #30
hubertkm

hubertkm's Avatar

Ale my mamy bardzo dobre połączenie z Warszawą. A przede wszystkim jedno nie wyklucza drugiego.
A tak w ogóle, to ciekawi nie, czy kiedykolwiek byłeś w Lubelskiem, bo odnoszę wrażenie, że nigdy, a całą wiedzę czerpiesz z mediów opisujących "najbiedniejsze regiony".
Old July 26th, 2006, 01:03 AM   #31
acmario
BANNED

Białystok nie ma tak dobrego połączenia. A jedno wyklucza drugie bo w naszym kraju mamy dośc ograniczone środki i nie da się wszystkiego zrobić naraz.
Co do dalszej części Twojej wypowiedzi, to szczerze powiedziawszy nie wiem o co Ci chodzi.
Old July 26th, 2006, 01:14 AM   #32
hubertkm

hubertkm's Avatar

Pytanie było proste - czy kiedykolwiek byłeś w Lubelskiem? Jeśli się wypowiadasz, to powinieneś wiedzieć, o czym mówisz. A najlepiej wiedzieć z własnego oglądu.
W naszym kraju stałrczyłoby na wszystko, gdyby rozsądnie gospodarzyc pieniędzmi. Nestety póki co się na to nie zanosi.
Old July 26th, 2006, 01:23 AM   #33
acmario
BANNED

Człowieku, są dane na które wystarczy spojrzeć, żeby się przekonać jak jest. Zresztą to ludzie od was mówią od dawna, że są "Polską B", ze jest u was bieda itd.

Z jednym przyznam Ci rację: w naszym kraju nie potrafią rozsądnie gospodarować pieniędzmi. Chociaż z drugiej strony, chocby nie wiem jak dobrze rządzić to na wszystko ich nie starczy bo poprostu ich za dużo nie mamy. Ekonomii nie oszukasz.
Old July 26th, 2006, 01:38 AM   #34
hubertkm

hubertkm's Avatar

O "Polsce B" mówią media, a nie ludzie od nas. Najczęściej mówią tak tacy, ktorzy nigdy na oczy nie widzieli kawałka wschodniej Polski. Dane? Owszem, można patrzeć na dane, tylko, ze jak na nie patrzeć, jeśli sam dobrze wiem, jak wygląda u nas szara strefa? Jak był spis rolny parę lat temu, to wyszło, że u mnie na wsi jest 7 traktorów - bo spisywali tylko zarejestrowane, a przeciętny rolnik u nas rejestruje tylko jeden ciągnik z tych 3-4 jakie ma i tylko tym jednym wyjeżdza na główniejsze drogi, a resztą pracuje tylko na swoich polach. W rzeczywistosci w tej częsci wsi, o której mówię bylo wówczas ok. 20 ciągników, a nie 7. To są DANE.
Jeżeli przeciętny przedsiebiorca u nas najwyżej połowę swojego obrotu w ogóle opodatkowuje, to jesteśmy biedni, owszem. Kilkadziesiat tysięcy ludzi w Lublinie wynajmując mieszkania studentom nie podpisuje z nimi zadnej umowy - oficjalnie nie ma przeplywu kasy. I tak jest w każdej dziedzinie życia - i dlatego jesteśmy oficjalnie biedni.
Z Twoich słów wnioskuję że nigdy nie byłeś w moich okolicach. A ja w Twoich byłem i mam porównanie.
Old July 26th, 2006, 01:39 AM   #35
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8884

Napisz tylko czy byłeś w lubelskim/podlaskim?Widziałeś tą "biede" i Polskę "B"na własne oczy?Statystyke zawsze można nagiąć do własnych potrzeb...
Wydaje mi się,że kłuje Cię w oczy to ,ze coś sie u nas buduje tylko dlatego,że żyjesz właśnie stereotypem Polski B -"Po co tam coś budowac jak nic tam nie ma".Żenada.
Old July 26th, 2006, 01:48 AM   #36
acmario
BANNED

Ok nie byłem, może i nie ma u was biedy jak ją opisują i operuję stereotypami więc jeśli uraziłem to przepraszam.
Nie kłuje mnie w oczy, że coś się u was buduje bo jestem zwolennikiem budowania ale żeby to robiono z sensem. I jestem np. za tym, żeby powstała szybko np. S-8 i A-2 bo uważam, że sa one bardziej potrzebne mieszkańcom tamtych regionów od S-19. Nie trzeba tam być, żeby myśleć podobnie. A jeśli wschód nie chce dobrych dóg dla krawaciarzy z Wa-wy to lepiej środki (ogólnokrajowe) przeznaczyć na S-11 która jest zaniedbywana a napewno przyniosłaby więcej korzyści dla kraju niż ta wasza S-19. A wy jeśli jesteście tak bogaci, że wam reszta kraju nie jest potrzebna to wybudujcie sobie nawet A-19 ale za własne pieniądze.
Old July 26th, 2006, 01:52 AM   #37
hubertkm

hubertkm's Avatar

Quote:
I jestem np. za tym, żeby powstała szybko np. S-8 i A-2 bo uważam, że sa one bardziej potrzebne mieszkańcom tamtych regionów od S-19.
Uważaj za siebie, tym bardziej, jeśli nawet nie wiesz do końca, o czym mówisz. Ja Ci nie mówię, co moim zdaniem byłoby dla Ciebie lepsze.
Old July 26th, 2006, 01:58 AM   #38
acmario
BANNED

No zawsze będzie pewna grupa, dla której to S-19 będzie lepsze. Ale inwestycjami finansowanymi z ogólnokrajowych srodków, powinno sie tak planować aby w pierwszej kolejności zaspokajać najpilniejsze potrzeby największej liczby ludzi.
Idąc Twoim tokiem rozumowania powiedziałbym, że są ludzie, którym bardziej od A-4 potrzebna jest ekspresówka z osiedla do centrum, ale czy znaczy że trzeba ją budować?
Tak więc nie trzeba zbytnio wysilać mózgownicy, żeby wskazać co jest bardziej potrzebne: S-8 czy S-19.
S-19 na całej długości to w tej chwili idiotyczny pomysł.
Old July 26th, 2006, 02:00 AM   #39
Mika'el
Czasy Wielkiej Depresji

Mika'el's Avatar

Likes (Received): 194

To o czym piszesz to tylko statystyka.Suche dane.Jestem swierzo po powrocie z zachodniopomorskiego i uprzedzam, ze nie chce tu wywoływac jakis konflików, ale tam widziałem prawdziwa biede.Zapraszamy do nasZobaczysz na własne oczy to porozmawiamy.Ach te streotypy.......
Old July 26th, 2006, 02:33 AM   #40
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8884

Quote:
No zawsze będzie pewna grupa, dla której to S-19 będzie lepsze. Ale inwestycjami finansowanymi z ogólnokrajowych srodków, powinno sie tak planować aby w pierwszej kolejności zaspokajać najpilniejsze potrzeby największej liczby ludzi.
Idąc Twoim tokiem rozumowania powiedziałbym, że są ludzie, którym bardziej od A-4 potrzebna jest ekspresówka z osiedla do centrum, ale czy znaczy że trzeba ją budować?
Tak więc nie trzeba zbytnio wysilać mózgownicy, żeby wskazać co jest bardziej potrzebne: S-8 czy S-19.
S-19 na całej długości to w tej chwili idiotyczny pomysł.
Ale przeciez nikt nie buduje S19 na całej długości!!Ty chyba tego nie rozumiesz.Budowa całej S19 to bardzo odległa przyszłośc.U nas w ogóle jest taka strategia w kraju żeby najpierw eliminowac tzw wąskie gardła,a nie od razu budowac całe ciągi dróg i to sie własnie robi w ramach budowy S19!Nikt przy zdrowych zmysłach nie postawi Ci dwujezdniówki łaczącej pole X z polem Y.Czy np budowa obwodnicy Lublina(356 tysiecy mieszkanców) w ciągu drogi S19 to nie jest najpilniejsze zaspokojanie potrzeb jak najwiekszej liczby ludności?

Reply

Tags
białystok, kraśnik, lubelskie, lublin, podkarpackie, podlaskie, rzeszów

Thread Tools

Posting Rules