daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old July 11th, 2013, 08:34 PM   #2181
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by rba555 View Post
Ciekaw jestem ile czasu zajmie urzędnikom zaobserwowanie, że tego przyspieszenia nie ma?
Nie wiem czy ma to związek z tematem, ale na skrzyżowaniu Sikorskiego - Pstrowskiego ustawiono kamerę tak aby rejestrowała wjazd i wyjazd z terenu budowy ul.Obiegowej.

Oczywiście przejeżdżając dziś przez to miejsce i stojąc na światłach nie zauważyłem żadnego samochodu który wjeżdzał by, bądź wyjeżdżał z niby placu budowy.

Nieruchliwość urzędników mogła być do pewnego momentu jakąś wymówką dla FCC , ale na przykładzie Obiegowej wyraźnie widać że mając udostępniony front robót wykonawca tylko imituje prace. FCC nie ma sprzętu, nie ma pracowników i nie ma pomysłu na tą budowę.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 11th, 2013, 09:05 PM   #2182
staff1703
Registered User

Likes (Received): 152

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Nie wiem czy ma to związek z tematem, ale na skrzyżowaniu Sikorskiego - Pstrowskiego ustawiono kamerę tak aby rejestrowała wjazd i wyjazd z terenu budowy ul.Obiegowej.
To wideodetektor do sygnalizacji. Dzięki temu ciężarówki będą dostawać światło zielone na skrzyżowaniu... W sumie ciekawe czemu zastosowano wideodetektor a nie pętle indukcyjne: testy czy (słuszna) obawa o uszkodzenie pętli podczas prac ziemnych?

los77 liked this post
staff1703 no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2013, 09:13 PM   #2183
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

dzięki za info.
Czy ten wideodetektor może mylić postać ludzką z pojazdem. Dziś trochę się nastałem na tym skrzyżowaniu a na wyjeździe z budowy własnie chodził sobie jakiś facet.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2013, 11:13 PM   #2184
LukasOln
.::MADE IN EU::.

LukasOln's Avatar

Likes (Received): 79

Dzisiejszy dzień 16 godzina

LukasOln no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2013, 11:25 PM   #2185
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Likes (Received): 855

Na Obiegowej prace idą teraz chyba najsprawniej Ciekawe kiedy rozkopią Żołnierską przy sanepidzie....
Old July 11th, 2013, 11:42 PM   #2186
PE 099
Registered User

PE 099's Avatar

Likes (Received): 788

Quote:
Originally Posted by los77 View Post

dzięki za info.
Czy ten wideodetektor może mylić postać ludzką z pojazdem. Dziś trochę się nastałem na tym skrzyżowaniu a na wyjeździe z budowy własnie chodził sobie jakiś facet.
Wideodetekcja jest wrażliwa na bardzo wiele czynników takich jak np. ostre słońce czy zabrudzenie wizjera. Wtedy głupieje, więc musi być dość precyzyjnie wyregulowana. Jednak jest skuteczniejsza w wykrywaniu np. rowerzystów, którzy żeby załapać się na mniej wrażliwe pętle indukcyjne muszą mieć tonę żelastwa w kieszeni Więc chodzącego człowieka mogła wychwycić i przyznać mu światło.

los77 liked this post
PE 099 no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2013, 02:25 PM   #2187
tyminski
Registered User

Likes (Received): 21

a jak będzie wyglądało wybudowanie tego wiaduktu? raczej nie przy zachowaniu ruchu? Dobrze rozumiem, że puszczą tymczasowo samochody bokiem i rozkopią po prostu? Raczej zablokowanie żołnierskiej w tym miejscu nie wchodzi w grę, jeździ tamtędy mnóstwo autobusów.
tyminski no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2013, 02:36 PM   #2188
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Zamknięcie ruchu w tym miejscu raczej nie wchodzi w grę chociażby ze względu na szpital wojewódzki.. Raczej zrobią jakieś tymczasowe obejście... Ogólnie to "kosmiczny" krajobraz w tym miejscu będzie Jakoś nie mogę sobie wyobrazić w tym miejscu takiego węzła prawie jak z autostrady. Artykuł... http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,14263037.html

Last edited by Mateusz25; July 12th, 2013 at 03:14 PM.
Mateusz25 no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2013, 05:06 PM   #2189
modzerowiak
Registered User

Likes (Received): 59

Quote:
Originally Posted by tyminski View Post
a jak będzie wyglądało wybudowanie tego wiaduktu? raczej nie przy zachowaniu ruchu? Dobrze rozumiem, że puszczą tymczasowo samochody bokiem i rozkopią po prostu? Raczej zablokowanie żołnierskiej w tym miejscu nie wchodzi w grę, jeździ tamtędy mnóstwo autobusów.

Dla ulicy Żołnierskiej będzie wykonany objazd tymczasowy.
modzerowiak no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2013, 10:26 PM   #2190
rufix
rufix

Likes (Received): 887

Przystanek tramwajowy (znów) wraca pod Wysoką Bramę
Choć ostatni przystanek, na którym mają wysiadać pasażerowie wybierający się na starówkę, ma powstać w przyszłym roku, to na papierze już kilka razy zmieniał swoją lokalizację. Urzędnicy właśnie powrócili do pomysłu peronu na pl. Jedności Słowiańskiej. - Zakończenie torowiska musi mieć małe spadki - tłumaczą
Problem z lokalizacją przystanku na Starym Mieście powstał po odkryciu baszty z przełomu XIV i XV wieku przed Wysoką Bramą. Budowa peronu w tym miejscu ograniczyłaby możliwość wyeksponowania kryjącego się w ziemi zabytku.

Trzy warianty dla przystanku

Urzędnicy poszukiwali więc innych miejsc dla końcowego odcinka torów i peronu. Pierwszy wariant zakładał, że przystanek zamiast przy Wysokiej Bramie powstanie koło biurowca Społem, przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ulicami 1 Maja i Pieniężnego. Ten wariant odrzucono jednak ze względu na spore oddalenie od Starego Miasta. Wariant drugi mówił o budowie przystanku właśnie na pl. Jedności Słowiańskiej. Wariant trzeci polegał na budowie peronu na ul. 11 Listopada, w rejonie Cocktail Baru i Domu Handlowego Tomek.

W lutym urzędnicy zaakceptowali wariant z przystankiem przy Wysokiej Bramie i taką koncepcję miała przygotować hiszpańska firma FCC, która buduje linię tramwajową. W kwietniu prezydent podważył jednak ten wybór, wskazując, że ostry zakręt z nachyleniem na końcu ulicy będzie trudny do wybudowania.

W ten sposób do łask wróciła koncepcja, by budować na ul. 11 Listopada.

Istne koło fortuny

Sytuacja zmienia się jednak jak w kalejdoskopie i mamy kolejny zwrot akcji. Przymiarki inżynierskie pokazały bowiem, że biegnąca w dół ulica niezbyt nadaje się do budowy zakończenia torowiska. - "Krańcówka" musi mieć bardzo małe spadki, tymczasem na ul. 11 Listopada tak nie jest - tłumaczy Magdalena Onych, pełnomocnik prezydenta ds. projektu transportu zbiorowego. - Szukaliśmy dogodnego miejsca i po ostatnich analizach uznaliśmy, że plac Jedności Słowiańskiej jednak lepiej się do tego nadaje.

Po wszystkich tych zmianach trudno powiedzieć, czy ta okaże się ostatnią. Odnoga wraz z przystankiem przy Starym Mieście ma być zbudowana w przyszłym roku.

A co z al. Piłsudskiego?

Nie ma też ciągle ostatecznych ustaleń dotyczących wyglądu al. Piłsudskiego po zbudowaniu tam torowiska. Na razie obowiązuje wariant, według którego ma tam królować ruch samochodowy, a dla pieszych i pasażerów pozostanie mniej miejsca niż dotychczas. Jak pisaliśmy już na łamach "Gazety Wyborczej Olsztyn", dalszemu zwężeniu miałby ulec chodnik od strony więziennego muru. O około dwa metry węższy byłby też trakt od strony Alfy. Także przy dawnej rejencji chodnik ma zostać dosunięty do samej ściany budynku kosztem zieleni. Oznacza to, że budowa będzie się wiązała z pogorszeniem jakości przestrzeni publicznej w Śródmieściu.

Cały tekst: http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,4...#ixzz2Z38kT2Jy
rufix no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2013, 10:43 PM   #2191
stingu
L'homme d'erable

stingu's Avatar

Likes (Received): 601

Quote:
Originally Posted by rufix View Post
Nie ma też ciągle ostatecznych ustaleń dotyczących wyglądu al. Piłsudskiego po zbudowaniu tam torowiska. Na razie obowiązuje wariant, według którego ma tam królować ruch samochodowy, a dla pieszych i pasażerów pozostanie mniej miejsca niż dotychczas. Jak pisaliśmy już na łamach "Gazety Wyborczej Olsztyn", dalszemu zwężeniu miałby ulec chodnik od strony więziennego muru. O około dwa metry węższy byłby też trakt od strony Alfy. Także przy dawnej rejencji chodnik ma zostać dosunięty do samej ściany budynku kosztem zieleni. Oznacza to, że budowa będzie się wiązała z pogorszeniem jakości przestrzeni publicznej w Śródmieściu.[/I]
Po prostu swietnie to brzmi, jut teraz wiata sie ledwo miesci pod murem... Czy to jest juz przesadzone odnosnie pilsudskiego, czy jeszcze ktos zdrowo myslacy moze zasugerowac zamiast poszerzania zabranie jednego pasa samochodom, zrobienie na nim torowiska I buspasu? chyba nie jest to nierealne, jakby ktos naprawde chcial, biorac pod uwage, ze w takim tempie za pilsudskiego sie zabiora w przyszlej dekadzie...
stingu no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2013, 11:26 PM   #2192
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Co do artykułu to cieszy przede wszystkim, że nadal aktualna jest odnoga pod Wysoką Bramę. Piłsudskiego... obawiam się, że w Olsztynie taka zmiana jak zabranie jednego pasa ruchu samochodom na głównej trasie w centrum może być na dzień dzisiejszy zbyt radykalna... Zapewne powstało by spore oburzenie, krytyka tramwajów gdyby tak zrobiono, niestety... Z czasem może ludzie by do tego przywykli. Ja mam tylko nadzieję, że po otwarciu Warmińskiej choć minimalnie zmniejszy się ruch w okolicach Alfy.
Old July 14th, 2013, 11:36 PM   #2193
stingu
L'homme d'erable

stingu's Avatar

Likes (Received): 601

Po tygodniu by przywykli, tak jak po tygodniu korki przy budowie buspasow nie byly wiele wieksze niz przed, a zabierali po jednej jezdni...

Quote:
Originally Posted by Mateusz25 View Post
Z czasem może ludzie by do tego przywykli. Ja mam tylko nadzieję, że po otwarciu Warmińskiej choć minimalnie zmniejszy się ruch w okolicach Alfy.
A co to zmieni, skoro I tak ulica bedzie poszerzona, a ludzi na chodniku w centrum miasta raczej nie powinno ubywac
stingu no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2013, 11:42 PM   #2194
PE 099
Registered User

PE 099's Avatar

Likes (Received): 788

Widzę, że Olsztyn czerpie najlepsze wzorce z Krakowa zawężając szerokość chodnika do minimum pod jak najszersze pasy na jezdni po 3,75 [m.]...
PE 099 no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2013, 07:24 AM   #2195
Niunio
Registered User

Likes (Received): 346

Szaleństwo . Już myślałem, że więcej na Piłsudzkiego nie da się zabrać pieszemu. Jedyne co przychodzi mi na myśl to scena z Nagiej Broni, gdzie Nelsen chodził po gzymsie wysokiego apartamentowca - chyba tylko tak może to wyglądać. Dlaczego na siłę robi się z tej ulicy drugą Marszałkowską.
Niunio no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2013, 04:28 PM   #2196
marol80
Registered User

marol80's Avatar

Likes (Received): 434

Jak długo i często jeżdżę po Piłsudskiego ( trochę tego będzie) ,to jeszcze chyba nigdy nie widziałem korka od Ratusza do Kościuszki. Tam zawsze jest luz.Więc zabranie jednego pasa od strony Alfy nie powinno sprawić ,że nastąpi jakiś armagedon.
Najlepiej niech zamkną chodnik dla pieszych przy murze i zrobia jakiś "objazd" przez Mickiewicza.
Old July 15th, 2013, 06:04 PM   #2197
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Jak dzisiaj wyglądała sytuacja na budowach ? Zdaje się od dzisiaj mieli zwiększyć siły Na Obiegowej ok. 15.00 - widziałem jedną koparkę pracującą przy sanepidzie...
Old July 15th, 2013, 06:18 PM   #2198
rba555
Warmiak

rba555's Avatar

Likes (Received): 1224

9 lipca w GW napisano:
Quote:
Wszystko powinno się rozstrzygnąć już w najbliższych dniach, bo na ostatnim dyscyplinującym spotkaniu władz Olsztyna z szefami FCC Construccion ci ostatni zadeklarowali, że roboty ruszą pełną parą 15 lipca.
Nie ruszyły.... Nie wyciągałem nawet aparatu bo wszystko (na Towarowej, Dworcowej i Obiegowej) tak jak na zdjęciach w postach sprzed tygodnia, dwóch.
rba555 no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2013, 09:02 PM   #2199
kshak69
Registered User

kshak69's Avatar

Nie no nie bądźmy tacy surowi, na obiegowej dołożyli chyba ze 2 wywrotki i może jedną koparkę
kshak69 no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2013, 09:14 AM   #2200
tyminski
Registered User

dwie koparki to pracują przy warmińskiej aktualnie chociaż w sumie nie ma powodu. wczoraj naliczyłem tam ze 20 osób, a pewnie trzy razy tyle pracuje przy zbrojeniu itd.

z lepszych informacji przy tuwima jakby delikatnie zaczęło się coś dziać. ale z tego co wiem tak jest tylko na odcinku do wawrzyczka, a dalej zero postępów.
tyminski no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
olsztyn, solaris, tramino, tramwaj, tramwaje, warmińsko-mazurskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules