daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион > Varna

Varna Варненско строителство, развитие и общи дискусии:

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old June 26th, 2015, 12:37 AM   #21
qgora
Registered User

qgora's Avatar

Likes (Received): 566

Този проект чакай да го реалезират след като напрвят стадиона евентуално .... ТИМ си имат програма и доколкото чух и гледах от интервюто на Мирин Митев човека каза стадиона го мятаме Май месец а псле Алея първа ама кога ще е това после .... аз лично не очаквам скоро развитие за съжеление, защото проекта е наистина хубав на рендарите поне, е ако не друго успяха да укрепят ската срещо, което пак пискаха много там зелени ли червени бяха не ги знам ама то се видя къде се срути наското...

Kiriak78 liked this post
qgora no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 26th, 2015, 08:25 AM   #22
booyaka_
Registered User

booyaka_'s Avatar

Likes (Received): 606

Някой изобщо виждал ли е реален проект за Алея първа ? Сещам се за 3-4-5 визуализации, които бяха по-скоро с проучвателен характер, но нищо по-сериозно.
Old June 26th, 2015, 11:40 AM   #23
Baxxx83
Registered User

Likes (Received): 36

Темата е за първи впечатления от Варна, нали правилно съм разбрал?

Аз рядко имам възможност да се разходя из града - покрай големите ремонти и затворените улици, центъра съвсем го бях зарязал. Тия дни все пак го направих и останах доста впечатлен. Фонтаните вечер с това осветление са уникални, основния булевард е като за снимка. Като цяло доста добре изглежда и въпреки, че не са приключили ремонтите, вече си прилича на хубав град. Градинката зад театъра е доста добре направена, новите кошове и пейки изглеждат стабилни.
Може би трябва да се измисли някакъв начин да се контролират и чистят тия графити и да се глобяват хората които си лепят навсякъде нелепите обяви, загрозяват много иначе хубавия град. И да се ограничат изобщо вандалските прояви, щото иначе не знам как ще се опази новия облик.

paF4uko liked this post
Baxxx83 no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2015, 12:28 PM   #24
nsi
Registered User

nsi's Avatar

Likes (Received): 2513

Quote:
Originally Posted by Andrey Kokalov View Post
Миналото лято бях на о. Крит. Имах възможността да го обиколя почти целия.
Аз притежавах акции на холдинг Варна и ще напиша нещо за бъдещето на Алеята в нейната тема.

Трябва да обиколиш цялото Черноморие.Правилното сравнение е с градския плаж в Irákleion.
Псевдо палмите с чадъри!

Историческа част на плажа се харесва от младите чуждици и през деня и през ноща.

Last edited by nsi; June 26th, 2015 at 12:36 PM.
nsi no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2015, 12:32 PM   #25
language
Registered User

Likes (Received): 12650

Алея I на ТИМ-аджийте е от Шокъровия канал нагоре. Частта с Морските бани си е грижа на държавата. Там има концесионери, които пак са свързани с ТИМ и които са виновни за тая вакханалия от неон, винил, пластмаса и талашит долу. Тука трябва цялостен проект от басейните до Шокъра. Примерно участъка между Рибарски плаж и топлата вода е добър като идея - заведенията откъм ската, алеята между тях и морето. Само трябва да се премахнат колите и готово. Участъка с Морските бани може пък да е още по-добър, там заведения трябва изобщо да липсват или да са съвсем малко и с определена визия и стил. Абе има какво да се измисли, ама никой не му се занимава.

SevenSlavicTribes, violinivo liked this post
language está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 26th, 2015, 12:40 PM   #26
SevenSlavicTribes
Registered User

SevenSlavicTribes's Avatar

Likes (Received): 26696

Quote:
Originally Posted by Baxxx83 View Post
Темата е за първи впечатления от Варна, нали правилно съм разбрал?

Аз рядко имам възможност да се разходя из града - покрай големите ремонти и затворените улици, центъра съвсем го бях зарязал. Тия дни все пак го направих и останах доста впечатлен. Фонтаните вечер с това осветление са уникални, основния булевард е като за снимка. Като цяло доста добре изглежда и въпреки, че не са приключили ремонтите, вече си прилича на хубав град. Градинката зад театъра е доста добре направена, новите кошове и пейки изглеждат стабилни.
Може би трябва да се измисли някакъв начин да се контролират и чистят тия графити и да се глобяват хората които си лепят навсякъде нелепите обяви, загрозяват много иначе хубавия град. И да се ограничат изобщо вандалските прояви, щото иначе не знам как ще се опази новия облик.
Добре дошъл/a във варненската секция на SSC!
Ако живееш във Варна това са ти всекидневните впечатления, а не първите
За графитите и вандалите бях чел някъде, че в някои германски градове общините дават парични награди на гражданите, които помогнат на полицията да залови вандали. Но за това трябва общинa, граждани и полиция...

SevenSlavicTribes está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 26th, 2015, 01:24 PM   #27
Baxxx83
Registered User

Likes (Received): 36

Quote:
Originally Posted by SevenSlavicTribes View Post
Добре дошъл/a във варненската секция на SSC!
Ако живееш във Варна това са ти всекидневните впечатления, а не първите
За графитите и вандалите бях чел някъде, че в някои германски градове общините дават парични награди на гражданите, които помогнат на полицията да залови вандали. Но за това трябва общинa, граждани и полиция...
Ами живея във Виница, а и с тия ремонти и затворени улици да успее да стигне до центъра човек си е цяло събитие.

А иначе впечатленията ми са от новите неща в града, извинявам се ако съм объркал темата нещо.

Това с паричните награди е интересна идея, но не знам как ще стане тук. Все пак общинарите наистина ако се задействат ще е много добре, дано и това се случи.
Baxxx83 no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2015, 04:21 PM   #28
booyaka_
Registered User

booyaka_'s Avatar

Likes (Received): 606

Как изобщо се сещате за такива идеи при положение, че абсолютно всички институции са наясно кой лепи прокажените стикери предлагащи нощувки, а те се множат ?
Old August 21st, 2015, 04:09 PM   #29
triplehorn
Registered User

Likes (Received): 140

От няколко дни търся време да напиша няколко реда за двуседмичния си престой във Варна, докато още съм пресен.
Първо да кажа, че Варна е градът, в който съм прекарал (по волята на съдбата) няколко години от живота си, преди да се върна обратно в София, и обичам този град, може би дори повече от много варненци. Там завърших, там @@@@, там бях в казарма (редът няма значение) и все такива неща, които карат човека да се привърже завинаги към дадено място.
Тъй като трябваше да съвместявам служебни задължения и почивка със семейството, нямаше как да обикалям много и да снимам това, което ми прави впечатление, пък и тук има достатъчно материал.
Та ето брифирано това, което се сещам в момента:
Пешеходната зона определено добива приятен вид. Качеството на настилката за мен е "добро", но със сигурност е могло и повече старание. Но във всеки случай не е такова, каквото се описваше от някои - че едва ли не се спъваш на всяка крачка. Пространственото усещане е за отвореност и визуално е ненатрапчиво.
Фонтанът е страхотен, наистина няма друго подобно съоръжение в България. Тук недолюбваните облицовки на градинките (лъскавите плочи) пред Съда всъщност изглеждат по-лошо на снимка, отколкото на живо (освен ако праха не им придава матов оттенък). Глобално погледнато, площадът е станал много приятен - само онази цигания с дюнерите да не беше там. Ей, като видя как някои с такова удоволствие смучат гнусната мазнотия и ...., както и да е. Магазинът за дрехи втора ръка хич не трябва да е там.
Нещото, което - Слава Богу - не само на мен не ми хареса са т.нар. "сухи фонтани". Да речем добър замисъл, но циганска работа. Голи деца се къпят, а родителите им правят клипове, кучета пият вида, мангусти си перат гащите - а бе грозна картина. Иначе пък шаренко, вода излиза, демек шукарно.
Градинката със Слънчевият часовник е станала много приятна, особено вечер, а и въобще цялата част след входа, подстъпа към Баните - също. Много се радвам, че най-накрая успяха и с "Дръзки". Като бивш "морски", винаги ме болеше когато минавах покрай него, а и Варна и България не заслужават най-прославеният боен кораб да тъне в разруха и забвение.
Определено са свършени доста неща и поне в централната част изглежда да има някаква концептуалност, а не да пипано "на парче", но и доста неща има за правене. Много, много улици все още се вземат на слалом (тази "Роза" сигурно няма да доживея да я асфалтират; "Подвис" предполагам, че ще стане, поне в частта около строежа горе), прекрасни сгради, оставени на произвола, Моста и много още. "Преслав" задължително трябва да се приобщи към пешеходната зона - някак си седи забравена тази, може би най-приятна улица в центъра.
Въобще, Варна продължава да е страхотен град. Да ме извиняват бургазлии, но много ще има да гонят Варна. Никакви сравнения за мащаби и визия не могат да се правят. Не, че Бургас не стана приятно място, но във Варна на всяка крачка имаш усещането за голям и развит град, има специфичен градски дух и присъствие, просто си личи, че тук има голям град от векове. А бе, Варна си е Варна, както казва един познат добричлия
Дано не съм отегчил някого и много ще се радвам догодина да видя още повече промени.
Old August 21st, 2015, 05:00 PM   #30
qgora
Registered User

qgora's Avatar

Живот и здраве догодина ще има много преасфалтирани улици из целия град, може би дори и Роза, аз живея в района и също искам да я видя и нея и други управени заедно с прилежащите им зони . Радвам се че като цяло сте доволен от родния ми град, ние също се радваме, само стискам палци да се запази дълго.

paF4uko liked this post
qgora no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2015, 04:02 AM   #31
D.Iv
Registered User

D.Iv's Avatar

Likes (Received): 6050

Здравейте,
ето, че намерих малко време да напиша и аз коментар в тази тема.

Преди 5 дни се завърнах в САЩ от двуседмичната си почивка във Варна. За тези, които не знаят - роден съм и израстнал във Варна. Последната година и половина живея в Щатите, а преди това близо 6 години в София. Така или иначе съм прекарал 23 години във Варна.
Коментарът ми ще е бъде също и малко хейтърски в някои аспекти.

За година и половина Варна се е променила. Напуснах я през май 2014, но през това време съм се информирал за всичко от този форум предимно.
И така - градът е много променен в положителна насока. Моето посещение беше между 9-ти и 23-ти септември.
1) ново за мен са преасфалтираните Хр. Ботев, Мария Луиза, Княз Борис и Цар Освободител. Заедно с останалите Владислав и Сливница - мога да кажа, че основната пътна мрежа и прилежащи тротоари са в много добро състояние; Mного цвета, за разлика от тръните преди това.
2) пешеходната зона и площад Независимост са обновени и изглеждат много добре. Тези кусури, за които доста се рева въобще не се забелязват и обикновенните хора и туристи въобще не бих казал, че дори подозират за тях; Обновяват се сградите и няма толкова кабели. Главната улица е много приятна и определено доста жива в сравнение с последните 3-4 години, в които си беше западнала. Вече почти няма празни обекти по нея, за разлика от преди това.
3) новите фонтати - да хубави са... малко музиката се разминава от "танцът" на струите. Важното е, че хората им се радват. Дразнеща е тази ограда;
4) Морската градина е добре поддържана;
5) Много ми харесват надписите VARNA 2017. Хората също доста им се радват. Единият при входа на Морската е осран вече с графитче. Както и самият вход на Морската градина;
6) Хареса ми отвореното пристанище, но на снимки е по-добре;
7) В града има много нови сгради и забелязах, че доста са в строеж;
8) Заведенията - много нови такива и то бих казал много добре изглеждащи. Същото важи за новата "Морска тераса" - както отвътре, така и отвън е прекрасно място. И не е толкова скъпо междудругото. Че и пълно с хора. Cubo си е Cubo.
9) Аспарухово - само гледах снимки от пораженията след наводнението, сега почти няма следи от него, но основният булевард Народни Будители си реве за пълен ремонт. Паркът в квартала също е в много добро състояние с едно малко изключение - каналът от дерето не е добършен и излежда като ров. Бреговата кула е интересна. Много ме дразни, както и преди това, че от този огромен плаж могат да се правят много пари с не толкова голяма инвестиция, но никой нищо не прави. Трябва му един нормален паркинг, редовна поддръжка на пясъчната ивица, спортни площадки и игрища за летни спортове. Това ще превлече още повече хора, но.....
10) Ходих няколко пъти на плаж на Слънчев ден - старата Дружба е трагедия - запустяло, буренясало. Язък, че водата беше толкова чиста, направо кристална, а пясъкът много чист и фин. Пак много пари се губят просто така. С такива дадености в една нормална държава щяха да правят милиони.....
11) Градският транспорт - много са приятни новите автобуси и тролеи. Возих се и мога да кажа, че всичко е наред. Климатиците работят, чисто е. Понякога има дори free wi-fi. Няма надписи на английски и е време да се разделим с кондуктурките. Varna Traffic е добро и точно приложение - изполвах го редовно.
12) Наложи ми се да ходя и до Кайсиева градина и Възраждане. Като типични български панелни квартали - ужасна гледка. Като гето от Третият свят - всеки санирал както му падне, климатици, антени, различни дограми, остакление. Няма тророари. Гадно е просто. За съжаление хората няма как да напуснат тези блокове.
13) Гранд мол - три пъти ходих и три пъти беше препълнен с хора. Не видях празни обекти или поне не ми се наби на очи нещо такова;
14) Трафикът беше ужасен. Прекалено много коли има за град като Варна. Паркирането е града е невъзможно. Коли навсякъде - по тротоари, площадки, пешеходни пътеки, ъгли. Никой не спазва правилата за движение. Пешеходецът и майките с колички нямат права. Автопаркът е много зле. Всеки втори 20 годишен дрисльо е с 25 годишен Опел, Голф и т.н. Градът си крещи за СИНЯ ЗОНА. Положението е по-зле от преди година и половина. Дори в моят квартал Аспарухово, вече улиците изцяло са запълнени с коли. Тротоари няма. Навремето децата си играехме по улиците - сега е невъзможно.
15) Хората (вече ще хейтвам) - много намусени бе, всеки гледа страшно. Всеки се оплаква от всичко братче. Да си в добро настроение, ще ти се наложи да си го промениш, че ще те гледат странно чак. Мъжете и жените са като клонинги. Винаги си е било така. Значи един млад българин и в чужбина ще го познаеш по следните харектеристики - бръснати крака и ръце, бръсната глава, лека брада, дънкови къси панталони, чантичка през рамо. Варна си беше пълна с такива. Мацките - до към 18-20 са свежи, ама след това нещо им става и гледат и те страшно и намусено. Грим един -тон. Иначе заради това безпаричие - възрастните хора и нашите родители са облечени все в тъмно, еднотипно, бедно.... Чак ме боли сърцето от това.

Иначе като цялото Варна беше много жива, понеже споделих това с други хора и те потвърдиха същото, че това лято е било пълно с хора. Само ще отбележа, че нямаше много туристи, а предимно българи. Просто явно хората са се върнали към Центъра.
Положителните неща, които един посетител би видял в града са повече от негативите, ако не ги търси разбира се.
Варна е прекрасен град. Не ми се тръгваше.

Извинявам се за езика и евентуални правописни, пунктуационни, стилистични и граматически грешки, но съм на чаша вино вече.

Kiriak78, rbop, ivn98, qgora, rescorporales and 6 others liked this post

Last edited by D.Iv; September 30th, 2015 at 04:11 AM.
D.Iv no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2015, 04:25 AM   #32
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Likes (Received): 18051

Много дълго бе, ама го прочетох
Еее аз ти казах да не идваш с прекалени очаквания, че раздвижване има, но развитие още няма. И аз се чудя какви хубави снимки правят, ей го Славика е майстор на хубавите снимки, а като изляза по улиците действителността не я виждам такава.
Намръщени са хората, и аз съм намусен и тъжен, а как гледам, направо звер. Бедни са хората, бедността е видна, понякога прекалено, особено като видиш до всеки казан клошар да бърка вътре. Проблемите заливат хората и често пъти са нерешими, бедни, болни и недоволни.

SevenSlavicTribes liked this post

Last edited by Kiriak78; September 30th, 2015 at 04:34 PM.
Kiriak78 no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2015, 08:03 AM   #33
TERZIev
the vulgo bulgo

TERZIev's Avatar

Likes (Received): 15027

Това за жените е пълна глупост...
Ти какви коли очкаваш да карат хората в България с подобни заплати?

Faces from Bulgaria...
TERZIev no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2015, 09:03 AM   #34
ivn98
Registered User

ivn98's Avatar

Likes (Received): 1434

Хайде сега бедни били хората намусени били....глупости !! Обаче ще се съглася,че всеки мрънка и се оплаква,това обикновено го правят по-възрастните.Аз обаче все още не мога да разбера едно нещо в тази държава.Всеки се оплаква от безпаричие,безработица и т.н.,обаче всеки има смартфони,ифони...маркови дрехи особено моето поколение,почти няма човек без нещо марково.Всеки вкъщи има таблети,лаптопи,плазмени телевизори..Отиваш в Мола-Пълно,отиваш в Кауфланд-Пълно..Кафетата,кръчмите,ресторантите-пълно.Обаче във фейсбук под публикация на кмета написали,че хората няма какво да ядат.

TERZIev, zdravids liked this post
ivn98 está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 30th, 2015, 11:42 AM   #35
VACHO
Registered User

Likes (Received): 569

Quote:
Originally Posted by ivn98 View Post
Хайде сега бедни били хората намусени били....глупости !! Обаче ще се съглася,че всеки мрънка и се оплаква,това обикновено го правят по-възрастните.Аз обаче все още не мога да разбера едно нещо в тази държава.Всеки се оплаква от безпаричие,безработица и т.н.,обаче всеки има смартфони,ифони...маркови дрехи особено моето поколение,почти няма човек без нещо марково.Всеки вкъщи има таблети,лаптопи,плазмени телевизори..Отиваш в Мола-Пълно,отиваш в Кауфланд-Пълно..Кафетата,кръчмите,ресторантите-пълно.Обаче във фейсбук под публикация на кмета написали,че хората няма какво да ядат.
Честно казано, с риск да навляза малко в офф-топик, да, има нещо вярно, че повечето хора (в големите български градове поне) имат всички тези придобивки на съвременния свят. БВП-то на България по ППП е около $ 17,000, което съвсем не е лош показател. А и да не забравяме, че процентът на сивата икономика е над 30%, доколкото ми е известно. Това прави реално БВП може би над $ 20,000. Не съм икономист, не знам дали са правилни разсъжденията и сметките ми в случая, но България не е чак толкова отчайващо бедна страна, погледнато в световен и европейски даже, план.
Old September 30th, 2015, 12:11 PM   #36
mopper
Registered User

Likes (Received): 3985

И мен ме научиха да се оплаквам за всичко, народът ни е такъв, недеен, слабохарактерен и антипатичен, всеки е забелязал как някои чужденци си знаят правата от А до Я, ние не смеем да кажем гък като нещо не ни харесва, мрънкаме си ама на приятели и познати, а не този който прави проблема. Това е и разликата между успелия човек и този който няма пари. Когато ти се натяква, че живееш в най-смотаната държава в Европа когато си пуснеш телевизора, като отвориш някой сайт и тн. започваш да привикваш и се оправдаваш за всичко лошо с това - Абе такава ни е държавата! Всеки разговор се върти около това, построили нещо хубаво - много са се налапали покрай него някои хора, колко ли далавери са извъртяли за еди кое си и подобни. Всеки си говори така, дали е истина не е важно, приказката е такава.
Нещото което ме дразни у нас е като влезеш в магазин и никаква реакция у продавача, все едно си натрапник, няма здравейте, добър ден, купуваш си нещо и дори не обелват дума, даваш парите и толкова. Това го няма никъде другаде където съм бил.

qgora, language, Kiriak78 liked this post

Last edited by mopper; September 30th, 2015 at 12:17 PM.
mopper no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2015, 12:21 PM   #37
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12740

Това "народът ни е такъв" не го приемам и според мен служи за оправдание. Аз как не се оплаквам? Определено не всичко при мен е наред, ама никога не мрънкам. Даже много хора мислят, че всичко покрай мен е екстра, защото никога не ги натоварвам с проблеми и хейтване. Всичко е до самия човек. Другият път преди да почнете с мрънкането просто се сетете за този разговор тук и се опитайте да се въздържите. Следващият път - пак. И така, докато ви стане част от поведението и започнете да го правите несъзнателно. Иначе само се оправдаваме - народът ни бил такъв и дай и ние да мрънкаме само...

zdravids, TERZIev, language liked this post
benjaminn no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2015, 01:12 PM   #38
Ilianski
Redpilled

Ilianski's Avatar

Likes (Received): 8367

Quote:
Originally Posted by ivn98 View Post
Всеки вкъщи има таблети,лаптопи,плазмени телевизори..
Ти тези неща за лукс ли ги имаш? То дори марковите дрехи в крайна сметка излизат по-изгодно. Имаше един лаф - евтиното излиза скъпо(нещо такова)...
Ilianski no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2015, 02:27 PM   #39
qgora
Registered User

qgora's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ilianski View Post
Ти тези неща за лукс ли ги имаш? То дори марковите дрехи в крайна сметка излизат по-изгодно. Имаше един лаф - евтиното излиза скъпо(нещо такова)...
Според мен момчето иска да каже че ако сме толкова бедни може да минеш и без таблет или лаптоп та даже и интернет без значение, че специално за последното, таксите в БГ са може би най евтините в цял свят . Прав е че и много се мрънка, да всички сме доста бедни спрямо западните европейци, и няма как да е при положение че повечето не бачкаме за повече от 250-500 евро по тяхна тарифа и трябва да се грижим за себе си а и за семействата си който има такива / имам предвид деца, жена и т.н то иначе всеки има някакво семейство / .
Old September 30th, 2015, 03:21 PM   #40
zdravids
Registered User

zdravids's Avatar

Likes (Received): 1622

Привет,

Повлиян от впечаленията на D.Iv и коментарите след поста му, реших и аз да се включа.
Бях си във Варна мержду 28.08 и 06.09 , междо другото времето беше страхотно за този период и да си призная, прибрам се поне по 2-3 пъти в годината по различно време и лятото си е лято.
Варна се променя изцяло за сезона и независимо дали всички тротуари, улици и сгради са нови или стари, като пекне едно слунце и на човек му дойде настроението въобще не се замисля за тея неща. Тъй като аз от почти 3 години живея в Дъблин и това време там го няма аз се връщам в града си с радост всеки път.
Относно хората какви били, това винаги ми е било много странна тема на разговор. Ако лелката в магазина не ти казва здрасти, ми кажи и ти и със сигурност ще ти отвърне. Дали си с ликьосана тениска или с костюм по улицата това само в България на някой ще му направи впечатление, като варненци сме "най-добри" в това отношение, да седнеш на главната от Севастопул до ФК да обърнеш стола към пешаходаната и хайде сега да обсъждаме тос и ония. Who cares
Защо хората имали пари пък се оплаквали, ами най-вероятно искат да имат повече то в целия свят е едно и също. Заведенията, моловете и тн са пълни тъй като хората трябва да правят нещо, факт е че цените в България са абсолютно същите за хранителни и битови стоки, както и за техниките като в цяла Европа и не мн по-различни от тези в САЩ, но според мен не ги мислете хората, които могат да си ги позволят- имат възможност, купуват, толкос.
Промените в града са доста, но забелязвам нещо, което преди не се забелязваше, като направиш нещо ново, на този фон старото изглежда по- зле от колкото е в действителност или обратното ако искате. Преди като всичко беше старо и не ти превише впечалените че са зле нещата, ама сега прави, откроява се олющената фасада на някоя сграда като орежат клоните на дървото пред нея и и сменят тротуара- отваря се вижда се ок, ама като е занемарена и е неприятно.
Странно ми стана като казвате, че хората Ви гледат лошо, мен или не ме гледа никой или се разхождам по време когато тези "лошите" ги няма по центъра или мола, понеже гледам хората в оците като се размина с някой ама до сега не ми се видял лош някои
Подкрепям напълно усещането, че града е осезателно по-пълен и честно да си призная толкова пълен не съм го виждал последните поне 5 години. С българи с чужденци няма значение, които търси намира.
Впечаленията ми са позитивни, за периода когато бях в града и ако всеки спре да се вглежда в другите а се старае да си живее живота, всичко би било прекрасно, ама все пак може би няма да сме Варна ако това случи

Поздрави и до нови срещи

language, tchak, qgora, ivn98, rbop and 5 others liked this post
zdravids no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules