daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион > Varna

Varna Варненско строителство, развитие и общи дискусии:

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old February 10th, 2016, 02:13 PM   #101
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Likes (Received): 27203

Относно устройството за управление: не купувайте евтини китайски а дори и маркови таблети или телефони! Необходим е по-сериозен хардуер, като повечето топ модели смартфони (Андроид и Епъл) от 1-2 години назад вършат работа. Важно е видеото да не е насечено и да няма голям лаг!
Аз го ползвам в момента с личният си телефон Nexus 5X, а преди бях с Nexus 5 (2013 г.). Със стария беше по-зле. Момчил ползва айфон 6+. Dragger имаше Galaxy S3, който е доста стар и с него видеото вървеше доста насечено, а излизаха и разни зелени черти. Дронът се управлява основно през това, което вижда камерата (нямаш директна видимост към него като се вдигне над 20-30 метра и отиде на 500 метра), поради което е важно навреме да се видят евентуалните препятствия в които може да се блъсне.

Ето пример от последния ми репортаж за ССТ. Въпреки, че летя доста високо и минавам над доста електропроводи, в 2:20 си изкарах акъла:
https://www.youtube.com/watch?v=M8dEqyPNWGc

Включването на самолетен режим, което спира интернета и синхронизациите на заден план доста повишава надеждността на образа

Ако ще ползвате таблет, трябва да е до 8-9 инча, тъйкато иначе не влиза в стойката.

qgora, rbop liked this post
chevyvolt no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 10th, 2016, 05:35 PM   #102
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Likes (Received): 14326

Малък ъпдейт от днес

Потвърдено плащане от:
gr_kanev - 20лв(по банков път)

Моля всички, които изпращат средства, да посочват тук или на лично съобщение данни, по които да разпознавам плащанията ви(имена/сума/начин на плащането). При възможност, включвайте потребителското име при преводите(където е възможно - paypal, по банков път).

*Списък с участниците и събраните средства, както и разходите по закупуването и поддръжката на "птичката", може да намерите на този публично достъпен адрес: ЦЪК
Моля, всеки който реши да се включи в начинанието и изпрати пари, да ми пише тук или в "клюкарника" за да бъде добавен в списъка и да бъде отразено неговото участие!

Quote:
Originally Posted by rbop View Post
Има ли нещо специално за таблета за управление ? Обикновен Андроид > 1.2 Ghz, 1 MB RAM няма ли да върши работа ?
Ето ги изискванията и препоръките:

Quote:
Originally Posted by rds100 View Post
Не виждам защо трябва да се поръчва таблет от китай - в емаг, технополис и тем подобни също има евтини китайски таблети за 100тина лева, при това с две години гаранция.

Иначе колега p0ck0 до колкото разбирам по офиса на еконт и клона на ДСК, които си посочил, живееш или се намираш някъде в Левски, около ТУ? Бих искал да се включа с някаква сума, но най-удобно ще ми е да ги дам на ръка - работя в същия район. Дали ще е възможно?
Лично за мен няма значение от къде ще е, само да върши работа. Това за китайските сайтове го дадох само за пример, тъй като там са по-евтини. Иначе и у нас съм засичал на приемливи цени, но трябва да се търси.

По второто ти питане - да, точно в този район живея. Ако ще ти е най-удобно да се видим на живо, драсни ми на лично съобщение и ще си направим някаква уговорка.

Quote:
Originally Posted by chevyvolt View Post
Относно устройството за управление: не купувайте евтини китайски а дори и маркови таблети или телефони! Необходим е по-сериозен хардуер, като повечето топ модели смартфони (Андроид и Епъл) от 1-2 години назад вършат работа. Важно е видеото да не е насечено и да няма голям лаг!
Аз го ползвам в момента с личният си телефон Nexus 5X, а преди бях с Nexus 5 (2013 г.). Със стария беше по-зле. Момчил ползва айфон 6+. Dragger имаше Galaxy S3, който е доста стар и с него видеото вървеше доста насечено, а излизаха и разни зелени черти. Дронът се управлява основно през това, което вижда камерата (нямаш директна видимост към него като се вдигне над 20-30 метра и отиде на 500 метра), поради което е важно навреме да се видят евентуалните препятствия в които може да се блъсне.

Ето пример от последния ми репортаж за ССТ. Въпреки, че летя доста високо и минавам над доста електропроводи, в 2:20 си изкарах акъла:

Включването на самолетен режим, което спира интернета и синхронизациите на заден план доста повишава надеждността на образа

Ако ще ползвате таблет, трябва да е до 8-9 инча, тъйкато иначе не влиза в стойката.
Напълно разбирам и подкрепям съвета ти, но съм повече от убеден, че няма как да успеем да събверем пари и за телефон или таблет от препоръчаните в сайта. Идват доста над финансовите ни възможности. Иначе и на мен ми се иска, но няма как. Иначе аз съм с още по-стар телефон от изброените от теб(Galaxy S2), и с такъв малък дисплей, просто ще е много зор работата. Затова смятах да взема от сестра ми един таблет за проба. Между другото, някой от вас опитвал ли е да ползва лаптоп вместо таблет/смартфон? Имам една сериозна като хардуерни възможности машинка, на която обаче още не съм се заигравал да пусна емулатор за андроид. При вас дали е имало такива опити?
Колкото до размера, който влиза в стойката, има едни аксесоарчета, които увеличават размера с още 2-3 инча, но то това е бял кахър И между другото, стълбовете на електропроводите ги видях доста преди 2:20 Другия път да летиш по-високо! При нас подобни като височина(че дори и по-високи) има до Аспаруховия мост, така че като почнат ремонта му, ще се оглеждаме внимателно.
p0ck0 no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2016, 05:53 PM   #103
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Едно е да гледаш стълбовете на компа на 20-23", друго на 5" екран със слънце

Това с компа го забрави, същото важи и за големите таблети. Трябва и да си мобилен - да ориентираш посоката на антените, да си пазиш сянка. Отделно не трябва да ти тежи. Не е случайно, че от DJI не са предвидили такива опции.

Таблетите Нексус 7 от 2013 е оптимален. Гледам има го за 220 лв втора употреба: http://olx.bg/ad/tablet-asus-nexus-7...v-ID5GJhU.html

Най-просто казано - време е да си ъпгрейднеш телефона Доста по-смислена инвестиция, отколкото да купиш някакво устройство специално устройство само за това.

Samsung S5 гледам са около 400 лв: http://www.mobilebulgaria.com/obiavi...sung-galaxy-s5

rbop liked this post

Last edited by chevyvolt; February 10th, 2016 at 06:00 PM.
Old February 10th, 2016, 06:01 PM   #104
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Когато си купувах сегашния Galaxy S2 си мислех да го сменя след 3 години, тъй като тогава много бързо се развиваха нещата. Сега обаче акто гледам какъв застой е в развиването и иновациите при мобилните устройства, поне още 2 години ще си карам с него. Рано му е да го подарявам на племенника ми
Old February 10th, 2016, 07:27 PM   #105
momchilg
Арманли, Асково, Хасвалт

momchilg's Avatar

Likes (Received): 27878

Ако ще взимаш нещо, специално за дрона си вземи iPad mini 2 3g (макар, че е безмислено да се купува устройство само за него). Само версията с 3g има gps, което трябва за Follow me, както и за динамичен Home point (ако се снима от кола или оператора се движи). Dragger ползваше Samsung S6 edge, което е топ апарат. Мисля, че имаше крашвания на приложението DJI GO, като снимахме АМ Марица. На моя iPhone 6+ до сега приложението не ми е забивало, а имам над 200 полета. Хубаво е и устройството да има и барометър, за по прецизно следване във височина. Но ако ще сте лети бавно и на близко разстояние, изключи се кеширането на видеото както и хардуердната му обработка, тогава и нещо евтино ще свърши работа.

Все пак това пише на кутията

А и след време, когато трябва да се отключват зоните, забранени за летене, ще трябва, или един ден предварително да си правиш сметка къде ще летиш и да си ги отключиш или като идеш на място да си ги отключваш с мобилен интернет. Съответно ще трябва и да си потвърдиш акаунта с кредитна карта или мобилен номер.

Аз съм го ползвал и с Asus Memopad 7, вярно дисплея е 7" срещу 5,5", но резолюцията не е FullHD.

Поръчай си раница, че там се чака повече, а да мъкнеш кутията наляво-надясно не е работа.

p0ck0, ВОДА liked this post

Last edited by momchilg; February 10th, 2016 at 07:33 PM.
momchilg no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2016, 09:18 PM   #106
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Крашването на С6 се оправя със самолетния режим. При Епъл го няма заради липсата на реален мултитаскинг на ОС ниво.
Иначе лайтбриджа не стриимва във FullHD, а в HD (720p), така че и устройство с по-ниска резолюция би станало.

p0ck0 liked this post

Last edited by chevyvolt; February 10th, 2016 at 10:34 PM.
Old February 10th, 2016, 09:49 PM   #107
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Quote:
Originally Posted by chevyvolt View Post
Крашването на С6 се оправя със самолетния режим. При Епъл го няма заради липсата на реален мултитаскинг на ОС ниво.
Иначе латбриджа не стриимва във FullHD, а в HD (720p), така че и устройство с по-ниска резолюция би станало.
Аз именно това имах предвид с идеята за по-бюджетно решение с таблет, тъй като за стриймването, няма нужда да е FHD. При по-голям дисплей, реално и HD резолюция би свършила работа, само да не насича. Затова може би първо ще тествам различни варианти от познати, които имат таблет, като ще нося дрончето на ръка като видеокамера, без да е в полет, за да проверя по-безопасно как ще предава връзката. И евентуално след тестове може да решим какво да правим. Иначе не ми се взима телефон заради дрона и да го ползвам за себе си, тъй като искам техниката свързана с дрона, да се ползва само за него и така да се запази за по-дълго.
Old February 11th, 2016, 10:44 AM   #108
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Дано да успееш с бюджетните, но аз съм песимист. http://www.phantomhelp.com/Tips/18/b...nes-for-dji-go

Прегледай форума на DJI http://forum.dji.com/forum-68-1.html и най-вече: http://www.phantompilots.com/forums/...discussion.81/

p0ck0 liked this post

Last edited by chevyvolt; February 11th, 2016 at 10:51 AM.
Old February 11th, 2016, 06:02 PM   #109
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Малък ъпдейт от днес

Потвърден превод от:
racho - 50лв(по банков път)

Моля всички, които изпращат средства, да посочват тук или на лично съобщение данни, по които да разпознавам плащанията ви(имена/сума/начин на плащането). При възможност, включвайте потребителското име при преводите(където е възможно - paypal, по банков път).

*Списък с участниците и събраните средства, както и разходите по закупуването и поддръжката на "птичката", може да намерите на този публично достъпен адрес: ЦЪК
Моля, всеки който реши да се включи в начинанието и изпрати пари, да ми пише тук или в "клюкарника" за да бъде добавен в списъка и да бъде отразено неговото участие!

zdravids liked this post
Old February 11th, 2016, 09:16 PM   #110
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Още един ъдейт от днес

Потвърден превод от:
MaLyKoLiU - 20EUR(по paypal) - *записвам ги като 40лв

Old February 12th, 2016, 01:57 AM   #111
j.rachev
Registered User

Likes (Received): 50

Здравейте!

Видях дискусията относно устройстовто за уоравление и мисля, че мога да предложа дори и временно решение. В момента имам един телефон Samsung Galaxy S3, който не използвам за нищо. Сега съм го дал на един колега да му инсталира друга опрационна система (android cyanogen за по-запознатите), за да го направи по-бърз.

Бих могъл вместо с финансова помощ във вид на кеш, да подпомогна по този начин.

Кажете какво мислите по този въпрос?
j.rachev no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2016, 10:22 AM   #112
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Засега все още няма нужда да стигаме до този вариант, тъй като все още се появяват желаещи да се включат с финансова подкрепа. С малко повече късмет, ще се съберат достатъчно пари за някой нов таблет, който да върши работа. При всички положения ще имам в предвид предложението ти, дори като вариант за временно решение, но за това ще помислим след като се закупи дрона. Засега идеята ми е, като пристигне, да потърся от познати, каквито таблети успея да намеря, за да тествам какви ще са необходимите характеристики за гладка работа.

На първо време е важно да подсигурим финансово закупуването на избрания модел дрон(варианта с допълнителна батерия) и комсумативите от първа необходимост(протектори за перките и камерата, комплект допълнителни перки, чанта за носене, капачка за камерата). Тези неща в момента могат да се осигурят със събраните до момента пари. А за таблет вече да помислим като се купят нещата и като се види колко пари остават налични и колко още ще са необходими. Така или иначе все още се очаква включването на още няколко човека, които дадоха заявка да помогнат. Затова все още не бързам.

j.rachev liked this post
Old February 12th, 2016, 11:02 AM   #113
momchilg
Арманли, Асково, Хасвалт

momchilg's Avatar

Likes (Received): 27878

Протекторите за перките се ползват само за летене в стая. На открито дрона става малко муден. В комплекта има втори комплект перки. Капачката на камерата може да се изкара на 3д принтер, chevyvolt има модел файла, има го и в интернет.

chevyvolt, rbop, p0ck0 liked this post
momchilg no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2016, 11:07 AM   #114
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

edit: докато съчинявам фермана, Момчи ти е отговорил почти същото

Quote:
Originally Posted by p0ck0 View Post
..комсумативите от първа необходимост(протектори за перките и камерата, комплект допълнителни перки, чанта за носене, капачка за камерата). ...
Протектори за перките (prop guards): не купувай - увеличават въздушното съпротивление и дрона е по-нестабилен. Евентуално ако снимаш вътре в сграда (което е трудно и рисковано) или в безветрие над хора с цел да не ги срежат перките при падане. Ние купихме и го отчитам като грешка. Даже направих на 3Д принтера ми едни щракалки за бързо слагане и сваляне http://www.thingiverse.com/thing:840846 Поне хората в Тингивърс им се радват и са ги свалили над 500 пъти - та не е било залудо.
За да избегнеш счупването на перките при кацане го хващай във въздуха. Един единствен път кацнах без да го хващам и се катурна и жулна перките

Капачка за камерата: ще ти пусна една на 3Д принтера и ще ти я пратя по еконт. Аз и Момчи ползваме обикновени, но гледам вече има и такива които са и с предпазител за гимбъла, вместо да ползваш фабричния прозрачен фиксатор.
Old February 12th, 2016, 01:29 PM   #115
D.Iv
Registered User

D.Iv's Avatar

Likes (Received): 6050

Имаме ли срок за изпращането на парите? Аз ще се включа другата седмица,че от тук отнема малко повече време.
D.Iv no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2016, 01:31 PM   #116
j.rachev
Registered User

Likes (Received): 50

Quote:
Originally Posted by p0ck0 View Post
Засега все още няма нужда да стигаме до този вариант
Добре В такъв случай в понедлник или вториник ще преведа сума по сметка.

p0ck0 liked this post
j.rachev no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2016, 02:31 PM   #117
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Благодаря на momchilbg и chevyvolt за полезните съвети и за интереса към варненската тема. Относно капачките за камерата и гимбъла, няма смисъл от Еконт, защото само доставката ще излезе по-скъпо, отколкото ги има при китайците. Довечера за всеки случай ще погледна пак и може да се свържа с някой от вас. А колкото до протекторите, меслех ги точно за възможните килвания при кацане и малко по-голяма безопасност при полети над хора. Но с натрупване на повечко опит, предполагам че ще се ползват по-рядко.

Quote:
Originally Posted by D.Iv View Post
Имаме ли срок за изпращането на парите? Аз ще се включа другата седмица,че от тук отнема малко повече време.
Нямаме краен срок. Кампанията остава отворена.
Old February 12th, 2016, 09:17 PM   #118
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Ъпдейт от днес

Потвърден превод от:
thecustodian и cityliebhaber - 100лв(в брой)

Преводи, очакващи потвърждение:
rescorporales - 25,38лв(по банков път) - *преводът вероятно ще бъде извършен/потвърден в понеделник

thecustodian, SevenSlavicTribes liked this post
Old February 12th, 2016, 09:56 PM   #119
racho
Registered User

racho's Avatar

Likes (Received): 1702

Хахаха и аз се сетих, че можех да направя като rescorporales, но късно. С намигване към SevenSlavicTribes.

p0ck0 liked this post
racho no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2016, 11:11 PM   #120
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Мотива на rescorporales беше, че не обича "рошавите суми"
Реално погледнато обаче, след всички, които са ми пращали суми в евро, сумата е ставала все "по-рошава", но приех да ги закръглям, за да не става смешно. Докато при SevenSlavicTribes, самата сума която получих по банков път беше толкова. Може и в друга валута да е пуснал трансфера и затова да е станало така, но нямаше как да го разбера

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules