daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион > Varna

Varna Варненско строителство, развитие и общи дискусии:

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old February 13th, 2016, 01:37 PM   #121
varnenche
boyanov

varnenche's Avatar

Likes (Received): 88

Аз ще дам някой лев след заплата

p0ck0 liked this post
varnenche no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 13th, 2016, 01:45 PM   #122
SevenSlavicTribes
Registered User

SevenSlavicTribes's Avatar

Likes (Received): 26880

Оферта към p0ck0:
Като видя първия репортаж с Морското око (или както там ще се казва дзверот след референдума) ще има още една рошава сума за режийни и поддръжка.

zdravids, p0ck0, rescorporales liked this post
SevenSlavicTribes está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 13th, 2016, 09:54 PM   #123
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Likes (Received): 14473

Quote:
Originally Posted by SevenSlavicTribes View Post
Оферта към p0ck0:
Като видя първия репортаж с Морското око (или както там ще се казва дзверот след референдума) ще има още една рошава сума за режийни и поддръжка.

Приема се. Да му мислят хората, които не харесват рошавите суми(намигване към rescorporales )

Ъпдейт от днес

Потвърдени плащания от:
Е.К. - 25EUR(по paypal) - *Записвам сумата като 50лв.

"Е.К." са инициалите на наш сънародник и съгражданин, живеещ в чужбина, който няма регистрация във форума, но следи редовно североизточната секция. Помоли сумата да бъде включена в графата "От намерени на земята пари" и пожела успех на всички ни в начинанието - "събуждането на интереса на гражданите към случващото се в града и района, даването на гласност по належащи проблеми в устройствен план и съответно заемането на активна обществена позиция по тях". Изказвам най-искрени благодарности и бих се радвал и останалите да го сторят, защото всеки който се е включил по един или друг начин, заслужава да бъде оценен приносът му.

Още веднъж, голямо благодаря!

Преводи, очакващи потвърждение:
rescorporales - 25,38лв(по банков път) - *преводът вероятно ще бъде извършен/потвърден в понеделник

Моля всички, които изпращат средства, да посочват тук или на лично съобщение данни, по които да разпознавам плащанията ви(имена/сума/начин на плащането). При възможност, включвайте потребителското име при преводите(където е възможно - paypal, по банков път).

*Списък с участниците и събраните средства, както и разходите по закупуването и поддръжката на "птичката", може да намерите на този публично достъпен адрес: ЦЪК
Моля, всеки който реши да се включи в начинанието и изпрати пари, да ми пише тук или в "клюкарника" за да бъде добавен в списъка и да бъде отразено неговото участие!

qgora, SevenSlavicTribes, racho, j.rachev liked this post
p0ck0 no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2016, 06:08 PM   #124
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

От днес

Потвърдени плащания от:
rescorporales - 25,38лв(по банков път)
j.rachev - 50лв(по банков път)

По-късно ще се включа с нов пост относно важна новина.

Моля всички, които изпращат средства, да посочват тук или на лично съобщение данни, по които да разпознавам плащанията ви(имена/сума/начин на плащането). При възможност, включвайте потребителското име при преводите(където е възможно - paypal, по банков път).

*Списък с участниците и събраните средства, както и разходите по закупуването и поддръжката на "птичката", може да намерите на този публично достъпен адрес: ЦЪК
Моля, всеки който реши да се включи в начинанието и изпрати пари, да ми пише тук или в "клюкарника" за да бъде добавен в списъка и да бъде отразено неговото участие!
Желаещите да се включат в дарителския списък, могат да се запознаят с инициативата в тази тема: "Mорско око" - Форумен дрон за Варна
3. Отчет за събраните и изразходвани средства, може да намерите ТУК
Old February 15th, 2016, 06:27 PM   #125
qgora
Registered User

qgora's Avatar

Likes (Received): 579

Въпрос: Колко ние е таргета на кампанията ? питам, защото мислех, че долу-горе около 2000 лв гоним а вече сме доста над това и ми стана любопитно .

rbop liked this post
qgora no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2016, 01:42 AM   #126
T_CH
Registered User

Likes (Received): 1014

Quote:
Originally Posted by qgora View Post
Въпрос: Колко ние е таргета на кампанията ? питам, защото мислех, че долу-горе около 2000 лв гоним а вече сме доста над това и ми стана любопитно .
Това наистина е добър въпрос, но със сигурност сумата, която имаме в момента няма да е достатъчна за: дрон, допълнителна батерия, устройство за управление (телефон или таблет) и застраховка.

qgora, zdravids liked this post
T_CH no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2016, 11:45 AM   #127
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Съжалявам, че снощи не можах да пиша, но стоях до 1 посред нощ в ebay и накрая съвсем ми се затвориха очите. Ето ги и обещаните от мен новини.

Най-напред искам да ви информирам, че предвид сериозния напредък по набирането на средства, от снощи съм поръчал от ebay следните консумативи, повечето от които ще пристигнах от Китай в рамките на 2 до 4 седмици:

1.Раница - $31,15(56,97лв)

2. Капачка за обектива - 1GBP(2,65лв)

3. 4 капачки за моторите - 1,67GBP(4,42лв)

4. 4 протектора за перките - 2,72GBP(7,19лв) *надявам се да няма критики по тази част, тъй като предпочитам да ги има за първите няколко полета, докато натрупам достатъчно опит и умения.

5. Щипка за увеличаване размера на стойката за таблет - 4,57GBP(12,08лв)

Предлагам поръчката на дрона да е след 2 или 3 седмици, за да се гарантира, че най-късно седмица след пристигането му, ще има далична раница за носене. Също така предлагам закупуването да е директно от сайта на DJI, където цената на Phantom 3 Advanced + допълнителна батерия е 1048EUR. Доставката е безплатна и се извършва от DHL в рамките на 1 до 3 дни след потвърждаване на превода.

Обърнете внимание на това, което съм заградил в червено на следващата снимка. Там е посочено, че в сумата от 1048 евро има включен данък добавена стойност в размер на 174,66EUR и вкички данъци и митнически такси се поемат от DJI. Това значи че можем да закупим дрона на цена от 1048х1,95583=2050лв, което е с около 100лв, по-евтино отколкото от българските търговци.

Искам обаче да споделите мнението си, дали смятате за удачен този вариант, при който гаранционното обслужване е директно към DJI или считате за по-добре да се платят 100лв, но гаранцията да е към български търговец. От това, което видях покрай софийския дрон, мисля, че не си струва да се дават тези пари щом разходите по изпращането на дрона пак се заплащат от клиента. Все пак бих искал да чуя и вашето мнение.

Относно възможността за застраховане, пуснал съм запитвания на няколко места, като досега получих отговор от SDI и Groupama, че не предлагат такова. Очаквам отговорите от още 2-3 места, но все още няма нищо. Ако някой от вас има информация или научи нещо за някоя застрахователна компания, нека да сподели. Варианта, който предлагат от Copter.bg, не ми харесва, защото покрива щетите само ако са над 70%. А предвид това, че цената само на дистанционното(което няма как да пострада при нормална работа) е няколко стотин евро, не мисля че тези 70% са постижими като условие.

Quote:
Originally Posted by qgora View Post
Не мога да посоча конкретна сума за таргет, тъй като все още няма конкретна цена за таблет. Предстоят тестове с различни и последващ избор на подходящ за дрона. Иначе по цената на дрона и закупените до момента консумативи, може да се ориентирате как се движим. След закупуване на дрона и таблет, всичко което остане в повече, ще се пази за поддръжка, консумативи или ще се събира за още една батерия.

И накрая кратък ъпдейт от днес

Преводи очакващи потвърждение:
D.Iv - 40лв(по банков път)
language - предстои среща

Желаещите да се включат в дарителския списък, могат да се запознаят с инициативата в тази тема: "Mорско око" - Форумен дрон за Варна

qgora, zdravids liked this post
Old February 16th, 2016, 11:51 AM   #128
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Likes (Received): 27249

Дронът, ако се купи от DJI е 1050 Евро с втора батерия. Цената е с включена доставка, мито и ДДС. Отделно една чанта е около 90 лв от ибей.

Не е зле да имате някой заделен лев настрана, тъйкато при проблем, дрона се праща до Германия за сервиз. Дроньо е ходил 2 пъти до там, а се очертава и трети път да отиде, че често ми се дискънектва или не излита изобщо. Единият път пощенската пратка беше 50 лв, а другия 70 лв.

Едит: явно докато съм писал аз и Роско е писал
Ех, човеко, защо си купил тези дръгливи китайски протектори за перките. И аз купих такива за проба и сравнение с оригиналните. Много по-тънки са и се огъват лесно. Не ти предложих да ти ги подаря поради цялостната тъпотия която представляват. Именно защото нямаш опит не ги слагай.

Има някои прости правила за безопасност, които ако спазваш, няма да имаш ядове:
-Хващай го във въздуха при кацане, защото хич не му се отдава кацането до твърдо. Дори и да кацне без проблеми, при подаване CSC команда за спиране или сигнал надолу често се катурва. Ако все пак си решил така да го приземяваш, го изчаквай сам да спре.
-Не тествай дрона вътре, ниско по паркове и въобще някъде където може да се удари - само високо и открито. Не разчитай на тяхната VPS простотия с камерата и УЗ датчиците.
-Никога не го ползвай при вятър над 8-10 км/ч, под 3-4 градуса, при дъжд или съмнение за скоро наближаващ такъв.
-Настрой да се показва напрежението на най-слабата клетка и внимавай когато е оранжево и още повече когато е червено. Когато падне под определено ниво автоматично каца, без значение къде се намира. Случвало ми се е!
-При студено време, като литне, го остави да седи на 2-3 метра височина и гледай за аномалии в напрежението. Не вдигай големи скорости, издигай се по-бавно.
-Излитай само при пълна батерия или с по-малко само ако правиш поредно излитане в рамките на същия ден.
-Избирай за начална точка за излитане широко място, далеч от препятствия в които може да се удари при връщане, понеже точността на връщане понякога варира с няколко метра. По подразбиране се издига до 30м или запазва текуща височина при връщане. Може и да се коригира, но всеки обект е различен и няма универсална настройка.

Last edited by chevyvolt; February 16th, 2016 at 12:29 PM.
chevyvolt no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2016, 12:22 PM   #129
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Quote:
Originally Posted by chevyvolt View Post
Дронът, ако се купи от DJI е 1050 Евро с втора батерия. Цената е с включена доставка, мито и ДДС. Отделно една чанта е около 90 лв от ибей.

Не е зле да имате някой заделен лев настрана, тъйкато при проблем, дрона се праща до Германия за сервиз. Дроньо е ходил 2 пъти до там, а се очертава и трети път да отиде, че често ми се дискънектва или не излита изобщо. Единият път пощенската пратка беше 50 лв, а другия 70 лв.

Едит: явно докато съм писал аз и Роско е писал
Ех, човеко, защо си купил тези дръгливи китайски протектори за перките. И аз купих такива за проба и сравнение с оригиналните. Много по-тънки са и се огъват лесно. Не ти предложих да ти ги подаря поради цялостната тъпотия която представляват. Именно защото нямаш опит не ги слагай.

Има някои прости правила за безопасност, които ако спазваш, няма да имаш ядове:
-Хващай го във въздуха при кацане, защото хич не му се отдава кацането до твърдо. Дори и да кацне без проблеми, при подаване CSC команда за спиране или сигнал надолу често се катурва. Ако все пак си решил така да го приземяваш, го изчаквай сам да спре.
-Не тествай дрона вътре, ниско по паркове и въобще някъде където може да се удари - само високо и открито.
-Никога не го ползвай при вятър над 8-10 км/ч, под 3-4 градуса, при дъжд или съмнение за скоро наближаващ такъв.
-Избирай за начална точка за излитане широко място, далеч от препятствия в които може да се удари при връщане, понеже точността на връщане понякога варира с няколко метра. По подразбиране се издига до 30м или запазва текуща височина при връщане. Може и да се коригира, но всеки обект е различен и няма универсална настройка.
Протекторите са само за първите 1-2 теста докато свикна с хващането във въздуха. Иначе нямам намерение да ги ползвам за постоянно. Не съм привърженик на "усложненията", но е по-добре да имаме протектори и да не ни трябват, отколкото да нямаме, а да ни трябват. Затова избрах едни от най-най-евтините

Относно другите неща имам някои питания:
1. Защо сами сте ти плащали транспорта, след като дрона ви е гаранционен към българския представител? Не е ли длъжен той да поеме разходите? На мен в тази връзка ми беше предложението да си го купим направо от DJI. Ако сами ще си плащаме транспорт при гаранционно събитие, няма никакъв смисъл от българската гаранция и от тези 100лв отгоре, дето си слагат надценка.
2. Тествал ли си функциите за визуална и звукова ориентация за места без GPS покритие и как се справя дрона? Пускали ли сте го в зала(примерно) или като цяло тези му функции са кекави?
3. Защо си урочасахте дрончето с такова нелепо име? *извинявам се за сарказма
Old February 16th, 2016, 12:38 PM   #130
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Добавих няколко точки по-горе.

1. Първия път се разби и доколкото бях наблюдавал такива случаи беше наложително да се вдигне патардия в техния форум (клипчета снимки и т.н.), което доведе до директна връзка с DJI и те смениха дрона, камерата и батерията, като запазиха старите ни мотори. Втория път от Аерокам доста ни мотаха и заради разправиите така се получи. Тогава пък смениха контролера с чисто нов и май пак нещо по дрона.
2. Не, поради прочетеното по въпроса.
3. Така се получи, Ме40к го кръсти, а аз го разпространих, отделно че и звучи весело. Не обичам високопарностите и вградения синдром за сериозност у българина (АКА "баба фактор"). Повече инфо по въпроса, което сериозно препоръчвам да се изгледа от всеки българин!!!: https://www.ted.com/talks/steve_keil...nd?language=bg
Old February 16th, 2016, 02:05 PM   #131
momchilg
Арманли, Асково, Хасвалт

momchilg's Avatar

Likes (Received): 27883

В момента при проблем DJI пращат куриер да вземе дрона или батерията от адреса. Куриера и в двете посоки се поема от тях.

Така протича диагностицирането и гаранционния ремонт на продукта.

Аз си купих ND филтри. Мисля, че този аксесоар е задължителен след раницата. Ползвам тези

За летене в хале ползвах VPS, но летях на 7-8 м над земята, та повече летях в Atti mode. Този уикенд летях на 30 см над река, бях изключил VPS. Ако се лети под 50 см над изкачващ се път, дрона сам се изкачва по нагорнището, а не пада. Но не е така, ако има стълби.

rbop liked this post
momchilg no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2016, 03:02 PM   #132
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Момчи, така като гледам алгоритъма си е както си беше - т.е. никъде не пише, че пращат куриер или плащат доставката към тях?! В смисъл "Customer sends product to DJI repair center or dealer" и не се споменава за цена/плащане на курера изобщо?! Евентуално ако под дилър разбират да го дадеш на аерокам или коптер и те да се оправят, но както установихме системата не работи.
Old February 16th, 2016, 03:28 PM   #133
momchilg
Арманли, Асково, Хасвалт

momchilg's Avatar

Едно момче със стандарт има проблем с батерията. Закупен е от online от DJI. Писаха му, че ще дойде куриер и ще му я вземе от тях (Студентски град). Петък куриерът е ходил, но са се разминали.

chevyvolt liked this post

Last edited by momchilg; February 16th, 2016 at 03:34 PM.
Old February 16th, 2016, 04:43 PM   #134
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Quote:
Originally Posted by momchilg View Post
Аз си купих ND филтри. Мисля, че този аксесоар е задължителен след раницата. Ползвам тези
За филтрите аз също съм много ЗА и дори снощи като се рових в ebay, огледах и за такива, но първо трябва да видим дали ще стигнат финансите, предвид по-необходимите ни консумативи като таблет и варианта, който проучвам за застраховка.
Old February 16th, 2016, 04:48 PM   #135
momchilg
Арманли, Асково, Хасвалт

momchilg's Avatar

Според слухове на 01.03.2016 в Ню Йорк ще бъде представен Фантом 4

p0ck0 liked this post
Old February 16th, 2016, 04:53 PM   #136
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Не разбирам немски, но така или иначе планирам поръчката да я пусна не по-рано от 1-ви март, така че може да изчакаме няколко дни и да видим дали ще се окжат верни. Но дори и да е така, предполагам че няма да е по джоба ни...
Old February 16th, 2016, 07:45 PM   #137
momchilg
Арманли, Асково, Хасвалт

momchilg's Avatar

И да внимаваш с гларусите. Че в Русе не си поплюват.

Old February 17th, 2016, 02:30 AM   #138
victor2k
Registered User

victor2k's Avatar

Likes (Received): 444

Застраховката според мен е първостепенна! Ако се наложи лично бих подкрепил финансово. Тези неща се чупят много лесно!

Не можеш ли да купиш застраховка от директно от продавача или производителя?

Last edited by victor2k; February 17th, 2016 at 02:45 AM.
victor2k no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2016, 02:10 PM   #139
momchilg
Арманли, Асково, Хасвалт

momchilg's Avatar

По нашите закони само застрахователно дружество може да предлага застраховки. Copter.bg работят май с Алианц. Тук има някаква оферта, не съм се интересувал.
Old February 17th, 2016, 05:22 PM   #140
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Quote:
Originally Posted by momchilg View Post
По нашите закони само застрахователно дружество може да предлага застраховки. Copter.bg работят май с Алианц. Тук има някаква оферта, не съм се интересувал.
Точно на тях им писах преди 3 дни и ми искаха малко подробности относно някои неща. Все още чакам втория им отговор.
*Едит: Изпратил съм запитвания към още около 15 компании. Euroins казаха "не".

Ъпдейт от днес

Относно поръчаните в ebay аксесоари, всички са посочени като "Shipped", което значи, че вече са пуснати да пътуват. Не мога да кажа колко време ще отнеме, но стандарно е между 2 и 4 седмици.

Потвърдени плащания от:
D.Iv - 40лв(по банков път)

SevenSlavicTribes liked this post

Last edited by p0ck0; February 17th, 2016 at 06:07 PM.

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules