daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион > Varna

Varna Варненско строителство, развитие и общи дискусии:

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 3.67 average.
Old January 31st, 2009, 02:22 PM   #41
petet
.

Likes (Received): 20

Еххххх,трийте темата за Гранд Мола,гадни копелетааааа.Да си заврът един "гранд" --й отзаде

Па дано след време да се реваншират и обявят,че ще ги построят,макар и на друго място във Варна

Last edited by petet; January 31st, 2009 at 02:46 PM.
petet no está en línea  

Sponsored Links
Old January 31st, 2009, 03:06 PM   #42
El Fanatico
Registered User

Likes (Received): 41

Даммм....до тук беше с "Гранд" Мол. Добре поне, че ще има Гап и Керфур във Варна.
El Fanatico no está en línea  
Old January 31st, 2009, 03:11 PM   #43
petet
.

Еми то пак ... поредният супермаркет и поредният "кво е тва ГАП"
petet no está en línea  
Old January 31st, 2009, 03:36 PM   #44
paF4uko
Blow the Horn!

paF4uko's Avatar

Likes (Received): 753

Quote:
Originally Posted by El Fanatico View Post
Даммм....до тук беше с "Гранд" Мол. Добре поне, че ще има Гап и Керфур във Варна.
"Carrefour" се произнася "Карфур", идва от френски и означава "кръстовище". За GAP не знам колко е добре - продават дрехи шити от деца в Камбоджа при нечовешки условия на труд...
Old January 31st, 2009, 03:38 PM   #45
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by Thunderer View Post
Neeeeeeeeeeeee !
Veche vseki den treperq kakva gadna novina shte bude servirana v tozi forum. I vseki den si mislq kolko hubavo shteshe da bude shibanata kriza da nastupi s okolo 2 godini po-kusno i vsichki gotini proekti da se realizirat. Stroitelniqt bum ot poslednite godini se harakterizirashe predimno s jilishtno stroitelstvo i v simvol na tozi bum se prevurna bezlichnata sharena kooperciika s pastelni cvetove. Sega nastupvashe momentut da zapochnat da se izgrajdat naistina znachimi sgradi, no shibanata kriza sprq tazi nova vulna. Hubavite neshta se sluchvat rqdko.
Аре стига си мрънкал и ти бе!Моли се до лятото 20% от работещето население да не е на улицата,и тази ,3-поредна,за полдените 20 години криза тотално да не обезлюди държавата,а не се ядосвай за глупости
mdka está en línea ahora  
Old January 31st, 2009, 03:40 PM   #46
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

да и дрехите ги продават с 10 000% надценка!
mdka está en línea ahora  
Old January 31st, 2009, 04:37 PM   #47
petet
.

Quote:
Originally Posted by paF4uko View Post
"Carrefour" се произнася "Карфур", идва от френски и означава "кръстовище". За GAP не знам колко е добре - продават дрехи шити от деца в Камбоджа при нечовешки условия на труд...
Въъъъъъъъъъъъъъъъъ...дори няма да влезна в този магазин
petet no está en línea  
Old January 31st, 2009, 05:07 PM   #48
El Fanatico
Registered User

Likes (Received): 41

90% от дрехите по света са шити в Китай, Камбоджа, Индунезия и не знам още къде...при все така нечовешки условия на труд. И тук не става въпрос само за ГАП, а за 90% от търговските марки изобщо (в това число и много скъпите дизайнерски облекла). Затова да не си говорим глупости, защото не вярвам някои от вас да ходи гол... Аз не живея някъде по Европата и само да давам акъл на местните. Мен ме интересува ТУК във Варна да има хубави дрехи, а не къде и как са шити. Вече ми писна да ходя до София да си търся ECKO например. Добре поне, че Lotto си намерих. Факт е, че във Варна се продават само БОКЛУЦИ и нищо друго.
El Fanatico no está en línea  
Old January 31st, 2009, 05:24 PM   #49
petet
.

Епа,че аз никога няма да се изръся с над 200 лева за дреха,още повече дизайнерски боклук,защто всичките са такиав
petet no está en línea  
Old January 31st, 2009, 05:48 PM   #50
Thunderer
Registered User

Thunderer's Avatar

Likes (Received): 1300

Quote:
Originally Posted by mdka View Post
Аре стига си мрънкал и ти бе!Моли се до лятото 20% от работещето население да не е на улицата,и тази ,3-поредна,за полдените 20 години криза тотално да не обезлюди държавата,а не се ядосвай за глупости
Molq se, molq se, ama tochno natam e trugnalo. A nai-loshoto e, che edva li kriza shte ima samo v realniq sektor, a bankovata sistema e v "otlichno sustoqnie", kakto nqkoi se opitvat da zamajat polojenieto. Neobhodimo e samo edna banka da izgori, za da nastane panika i da se zapochne...
Thunderer no está en línea  
Old January 31st, 2009, 07:29 PM   #51
zmei4o
Registered User

Likes (Received): 17

язък :/

то ако няма кули ще си е чист хипермаркет с паркинг
по-добре да го замразят тоз проект в такав случай, докато им се размрази з.....а
zmei4o no está en línea  
Old January 31st, 2009, 07:39 PM   #52
MaLyKoLiU
Кольо

MaLyKoLiU's Avatar

Likes (Received): 1154

Надявам се статията да не е истинска...
MaLyKoLiU no está en línea  
Old January 31st, 2009, 08:15 PM   #53
paF4uko
Blow the Horn!

paF4uko's Avatar

Likes (Received): 753

Quote:
Originally Posted by El Fanatico View Post

90% от дрехите по света са шити в Китай, Камбоджа, Индунезия и не знам още къде...при все така нечовешки условия на труд. И тук не става въпрос само за ГАП, а за 90% от търговските марки изобщо (в това число и много скъпите дизайнерски облекла). Затова да не си говорим глупости, защото не вярвам някои от вас да ходи гол... Аз не живея някъде по Европата и само да давам акъл на местните. Мен ме интересува ТУК във Варна да има хубави дрехи, а не къде и как са шити. Вече ми писна да ходя до София да си търся ECKO например. Добре поне, че Lotto си намерих. Факт е, че във Варна се продават само БОКЛУЦИ и нищо друго.
На мен примерно повечето ми чорапи, и тениски са български. 80% от тениските ми са от Трявна. Имам и много български ризи, панталони, колани и сака. Долните ми гащи пък са произведени в Австралия, много съм доволен от качеството, а цените им са съпоставими с тези на масово предлаганото бельо в специализираните магазини на българския пазар. Дънките навсякъде в Европа повечето са шити в Турция, където все пак условията на труд във фабриките са на доста по-високо ниво от източно азиатските. Връхни дрехи произведени в България и други европейски страни също не липсват. Ама сигурно тези дрехи са боклуци, защото не пише Lotto или ЕСКО... За твое сведение от всичките ми дънки имам само един чифт купени във Франция, а останалите са ми от Варна и за толкова години носене до сега изненада (виж също тук) не съм имал. Ако не знаеш от къде да пазаруваш, проблемът е от съвсем различно естество - пазаруването е изкуство и сигурно просто нямаш талант.
Независимо къде живееш трябва да имаш и консуматорска култура.
Old January 31st, 2009, 10:00 PM   #54
aleksii
ветеран

aleksii's Avatar

Likes (Received): 3566

Така изляхте ли си емоциите за отлагането на кулите на Гранд мол.
Това, което мисля, че се случи парите за кулите от гранд мол отидоха към
Orchid Gardens. Orchid груп винаги обявяват плановите си проектите си. За Orchid Gardens не съм чул да с намерили финансиране от банка. Пък продажбите вървят вяло, но все пак ги има.

Кулите над търговския център бяха с около 40-50хил. кв.м разгърната площ. Орхид гардиънс е 42 000 кв.м. супер луксозна сграда на 16 етажа. Два етажа търговски център с чиста площ 7800 кв.м. 4 етажа офиси 9600кв.м. 10етажа жилищна със стандарт на 5 звезден хотел.

Орхид предпочитат да реализират Орхид гардиънс защото вече имат продадени неща в него зад не излъжът клиентите си. Кулите още не бяха започнали да ги дават под наем. При този финансов шпек, който изпитват фирмите щяха да останат празни.

Аз съм сигурен, че веднага при първото раздвижване на пазар на офиси, ще ги достроят те вървят в пъкет с вече започнатия мол. Ако това се случи до една година, дори няма да осетите, че временно с били спрени.
aleksii no está en línea  
Old January 31st, 2009, 10:34 PM   #55
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

А този проект,дето ще го обмислят допълнително-за Оркид Център ли става въпрос?
mdka está en línea ahora  
Old January 31st, 2009, 11:14 PM   #56
aleksii
ветеран

aleksii's Avatar

Quote:
А този проект,дето ще го обмислят допълнително-за Оркид Център ли става въпрос?
Да Оркид Център в бизнес парк Варна. Работата е спряна вече,
уж временно до второ нареждане. Всичко си е там кранове, кофражи, арматура, фургони, ако се замрази всичко трябва да се изнесе.

Аз добре,че избягах на време от потъващия кораб Курортно строителство. Като разбрах през септември във ваканционен комплекс за 220 апартамента във Ахелой с продадени само 5 и инвеститора няма никакви намерения да плаща за целя груб строеж..
aleksii no está en línea  
Old January 31st, 2009, 11:26 PM   #57
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

А не трябва ли по договор инвеститора да си плаща на траншове,и след това да му се строи ,а не обратното,иначе ясно е,че ваканционните комплекси нямат абсолютно никаква преспектива ,лошото е,че много недовършени строежи ще останат покрай плажовете на черноморието
знаеш ли,дали вече има такива изоставени обекти?
mdka está en línea ahora  
Old January 31st, 2009, 11:34 PM   #58
petet
.

Aлекси,и в мен има няккаво чувство,че ще ги построят все някога...па дано да построят само Орхид Гардънс (той колко метра горе-долу се очертава?)
petet no está en línea  
Old February 1st, 2009, 12:05 AM   #59
aleksii
ветеран

aleksii's Avatar

Quote:
А не трябва ли по договор инвеститора да си плаща на траншове,и след това да му се строи ,а не обратното,иначе ясно е,че ваканционните комплекси нямат абсолютно никаква преспектива ,лошото е,че много недовършени строежи ще останат покрай плажовете на черноморието
знаеш ли,дали вече има такива изоставени обекти?
По принцип се плаща на изграден етаж. Обаче може и друго да се разберат.
Може и да има доста замразени строежи по Черноморието. Аз на пролет ще се разходя и на север и на юг да видя каква е реалната ситуация.
aleksii no está en línea  
Old February 1st, 2009, 12:33 AM   #60
AnonymvsBeaver
Registered User

AnonymvsBeaver's Avatar

Likes (Received): 2939

Njakolko neshta za GAP: Imat stilni i kachestveni drehi na sredni tseni. S drugi dumi, ima shans naselenieto da si podobri vanshnija vid
Az sam fen!
http://www.gap.com/browse/subDivision.do?cid=5065

Zhalko che v Sofia njama

No naj-dobrata marka za mazhki neofitsialni drehi, kato suotnoshenie tseni-vid-kachestvo, e American Eagle.
http://www.ae.com/web/browse/hp_mens.jsp?catId=mens
Nadjavam se njakoj den da se sdobiem s AE v Sofia..

Btw, zhalko za kulite.
AnonymvsBeaver no está en línea  

Closed Thread

Tags
construction

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules