daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион > Varna

Varna Варненско строителство, развитие и общи дискусии:

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 3.67 average.
Old February 4th, 2009, 12:44 PM   #101
bulvita
Registered User

Likes (Received): 771

Quote:
Originally Posted by Ivanski View Post
Are the glassy buildings on the right and the square infront of Galleria mall going to be realized. Or it's just on render? If they get built this thing will look pretty decent.

No new glassy buildings there, just a couple of existing commie blocks:

bulvita no está en línea  

Sponsored Links
Old February 4th, 2009, 01:08 PM   #102
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by svetoslav View Post
Ами казал съм, че няма как Варна да стане световен лидер (безпрецедентен при това) по отношение на retail площи на 1000 души, надминавайки в пъти световните столици. Това е невъзможно поради ред причини. А колкото до София, (виждам, че тук се засягаме на тема местожителство и явно някои хора имат някакви комплекси на тази тема) мога само да кажа, че никога не съм споменавал, че инвеститорите в софийски проекти не могат да използват обикновен калкулатор (като тези на сервитьрките) и да сметнат 2 и 2. Просто в замесената в спора София, никога е нямало изгледи за пренасищане на пазара на retail пространство.
Хах провакативно просто споменах ,че и в София положението не е по-различно,ако се изпърнят всички ритайл,офис проекти ще има не пренасищана ,а направо свръхнасищане на пазара,вярно сега доста са замразени ,но и търсенето на офис площи в София спада,така че пак не е изключено пренасищане,поне докато трае кризата
mdka no está en línea  
Old February 4th, 2009, 01:15 PM   #103
svetoslav
For better Bulgaria

svetoslav's Avatar

Likes (Received): 32

Quote:
Originally Posted by mdka View Post
Хах провакативно просто споменах ,че и в София положението не е по-различно,ако се изпърнят всички ритайл,офис проекти ще има не пренасищана ,а направо свръхнасищане на пазара,вярно сега доста са замразени ,но и търсенето на офис площи в София спада,така че пак не е изключено пренасищане,поне докато трае кризата
OK, ще поживеем и ще видим. Peace mate!
svetoslav no está en línea  
Old February 4th, 2009, 01:21 PM   #104
nikoy88
Bulgarian

nikoy88's Avatar

Likes (Received): 162

Quote:
изпърнят , kakvo ozna4ava tazi dyma ?
Old February 4th, 2009, 01:34 PM   #105
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

ти ще кажеш
mdka no está en línea  
Old February 4th, 2009, 01:40 PM   #106
petet
.

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by nikoy88 View Post
изпърнят , kakvo ozna4ava tazi dyma ?
изпълнят

Съгласен съм с mdka.Варна отдавна е преанситена,а София няма как да не бъде и тя в един момент ако се изпълнят всички молове,пък ако ще и и Дубай да стане винаги ще се пренасити.Просто мнение

aleksii,никакви ли шансове няма за тези кули на Гранд-а,дори чрез 1-2 годишно забавяне? :\\
Предполагам все някога Орхидите,ао не ги построят сега ще ги компенсират в бъдеще...знам ли
petet no está en línea  
Old February 4th, 2009, 01:45 PM   #107
mdka
UNREGISTERED USER

mdka's Avatar

Quote:
Originally Posted by petet View Post
изпълнят

Съгласен съм с mdka.Варна отдавна е преанситена,а София няма как да не бъде и тя в един момент ако се изпълнят всички молове,пък ако ще и и Дубай да стане винаги ще се пренасити.Просто мнение

aleksii,никакви ли шансове няма за тези кули на Гранд-а,дори чрез 1-2 годишно забавяне? :\\
Предполагам все някога Орхидите,ао не ги построят сега ще ги компенсират в бъдеще...знам ли
Хаха,конкретно за Дубай,порови се по форумите,много хора ще видиш,че са писали,че повече от половината небостъргачи в Дубай са абсолютно празни,резултат от кредитния балон и прането на пари
mdka no está en línea  
Old February 4th, 2009, 02:38 PM   #108
svetoslav
For better Bulgaria

svetoslav's Avatar

Likes (Received): 32

Quote:
Хаха,конкретно за Дубай,порови се по форумите,много хора ще видиш,че са писали,че повече от половината небостъргачи в Дубай са абсолютно празни,резултат от кредитния балон и прането на пари
В това и аз съм напълно сигурен. Имам приятели от KL и те ми казаха, че Петронас са наполовина празни. А същото се отнася и за Empire State около 20, 30 години след като е бил построен.
svetoslav no está en línea  
Old February 4th, 2009, 04:05 PM   #109
hasho
Registered User

Likes (Received): 0

Стига с тези сгради,кажете няма ли да има хубав увеселителен парк със скоростни влакчета и разни такива?Това в морската градина е за 3-4 годишните.И слуховете,че в Аспарухово строят такова нещо вярно ли е?
hasho no está en línea  
Old February 4th, 2009, 05:15 PM   #110
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 11777

Quote:
Originally Posted by hasho View Post
Стига с тези сгради,кажете няма ли да има хубав увеселителен парк със скоростни влакчета и разни такива?Това в морската градина е за 3-4 годишните.И слуховете,че в Аспарухово строят такова нещо вярно ли е?
Welcome to the forum, mate!
JloKyM no está en línea  
Old February 4th, 2009, 06:37 PM   #111
aleksii
ветеран

aleksii's Avatar

Likes (Received): 3567

Quote:
София ленд фалира преди години. Едва ли някой ще пробва нещо подобно в следващите 10г.
aleksii no está en línea  
Old February 4th, 2009, 06:41 PM   #112
Zaro
Just a freak

Zaro's Avatar

Likes (Received): 3144

Quote:
Originally Posted by aleksii View Post
София ленд фалира преди години. Едва ли някой ще пробва нещо подобно в следващите 10г.
София Ленд спря да работи преди години. Дали е фалирало не знам. Но си имаше поток от хора. Логично е, че от такъв обект не може да се очаква възвращаемост за година-две. Очевидно проблемите са от друго естество, защото оттогава насам парцелът можеше да се развие по различни начини. Вместо това всички си стои.
В известен смисъл мирогледът на партията се възприемаше най-безусловно от хора, които не бяха способни да вникнат в него. Тях можеха да накарат да приемат и най-грубите изопачавания на действителността, защото те не можеха да схванат напълно чудовищността на онова, което се изискваше от тях, и не се интересуваха достатъчно от обществения живот, за да забележат какво става.
"1984"
Zaro no está en línea  
Old February 4th, 2009, 07:00 PM   #113
petet
.

Какво стана с обещаният най-голям зоологически парк на Балканите в Аспарухово? А със ски пистата? Или и това са поредните PR акции на Кирилето?

Днеска минах край Гранд мола ...еххх всички кранове работиха,голямо оживление беше (((((((
petet no está en línea  
Old February 4th, 2009, 07:01 PM   #114
hasho
Registered User

Аз смятам,че във Варна друго освен 1 такъв парк не му е нужно.Колко може да струват 2-3 влакчета 1 виенско колело малко увеселителни атракций?В България за жалост няма такива работи,което е адски жалко,щом във ЧЕРНОБИЛ ИМА,а във България-не.

btw сега се сетих,че не златните има виенско колело.
hasho no está en línea  
Old February 4th, 2009, 07:01 PM   #115
petet
.

Quote:
Аз смятам,че във Варна друго освен 1 такъв парк не му е нужно.Колко може да струват 2-3 влакчета 1 виенско колело малко увеселителни атракций?В България за жалост няма такива работи,което е адски жалко,щом във ЧЕРНОБИЛ ИМА,а във България-не.

btw сега се сетих,че не златните има виенско колело.
Добре дошъл ако си от Варна или от дето си,да не забравиш да се "преброиш" (вж. главната страница на Българията").

Еми да,като туристически град мисля,че туристите ще го посещават и ще донесе печалба,ама кой,кога ще се навие е друг въпрос.
petet no está en línea  
Old February 4th, 2009, 07:03 PM   #116
petet
.

Quote:
Еми да,това примерно него знаех.Но ето какво остава за една София,която едва ли не е колкото Дубайско гето.Просто всяко нещо си има връх,дай боже да се построят 2-3 небостъргача в близките 10 години в София и тук таме из България и дано страната току виж паднат някакви свестни политици от Божието царство та ни изоправят за 800 дни и да се развиваме,пък току виж и цял skyline да изникне в София и другите градове.
petet no está en línea  
Old February 4th, 2009, 07:12 PM   #117
hasho
Registered User

Quote:
Originally Posted by petet View Post
Добре дошъл ако си от Варна или от дето си,да не забравиш да се "преброиш" (вж. главната страница на Българията").

Еми да,като туристически град мисля,че туристите ще го посещават и ще донесе печалба,ама кой,кога ще се навие е друг въпрос.
Мерси.

Как да се преброя,че не съм много запознат.
hasho no está en línea  
Old February 4th, 2009, 07:32 PM   #118
aleksii
ветеран

aleksii's Avatar

Quote:
Мерси.

Как да се преброя,че не съм много запознат.
Тук
http://www.skyscrapercity.com/showth...=615388&page=5

Иначе и аз съм чувал този слух за Аспархувия парк.
aleksii no está en línea  
Old February 4th, 2009, 09:51 PM   #119
petet
.

Quote:
Originally Posted by aleksii View Post
Тук
http://www.skyscrapercity.com/showth...=615388&page=5

Иначе и аз съм чувал този слух за Аспархувия парк.
То не беше първи страници на вестници,то не беше интернет ... бе голямо чудо,ама май само с това ще си остане.Ако не се лъжа щеше да бъде разположен върху 25 000
petet no está en línea  
Old February 4th, 2009, 10:25 PM   #120
aleksii
ветеран

aleksii's Avatar

По време на криза, някой си поръчват вили!
http://www.archb.com/?p=portfolio&pid=67&st=0#

Last edited by aleksii; February 4th, 2009 at 10:32 PM.
aleksii no está en línea  

Closed Thread

Tags
construction

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules