daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, Zachodniopomorskie

Reply

Thread Tools
Old July 12th, 2006, 11:38 PM   #1
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Likes (Received): 34

[Trójmiasto Kaszubskie - Wejherowo, Reda, Rumia] Wieści z budowy, Inwestycje

Witam! Zakładam pierwszy temat z naszych kaszubskich stron
Jako, że jestem z Wejherowa pierwszy zapostuje zdjęcia z niektórych inwestycji, wieści z budow w moim mieście. I zachęcam wszystkich do dyskusji

Moje fotki robione z samochodu z 3 tygodni :
Tu powstaje LIDL Wejherowo (już jest dach, ale na moich starych fotkach jeszcze tego nie widać ) :

Budynek biurowo-mieszkalno-usługowy:

I Centrum handlowo-usługowe "Nasze" przy Dworcu Głównym:

Na dzisiaj wszystko

Last edited by Luxis; July 12th, 2006 at 11:50 PM.
Luxis no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 14th, 2006, 11:35 PM   #2
diffel
Registered User

Likes (Received): 1

Musisz chyba zrobic lepsze zdjecia i dac wiecej inwestycji, bo nikt tu nie bedzie zagladal.
diffel no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2006, 11:41 PM   #3
Dziarskihank
....czyli Qba

Dziarskihank's Avatar

Likes (Received): 0

Lepsze to niz nic. Jeszcze chwila i watek sie rozpedzi, wierze w to . Tylko lepsze fotki i bedzie si!. Pozdrawiam
Old July 14th, 2006, 11:48 PM   #4
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Likes (Received): 41

Proponuję kilka zdjęć z "szóstki" - w Wejherowie po remoncie prezentuje się bardzo ładnie, każdy by chciał mieć taką drogę u siebie - pozazdrościć!
Old July 15th, 2006, 03:38 AM   #5
krzysiu_
BANNED

krzysiu_'s Avatar

Likes (Received): 4

forum schodzi na psy skoro już są wątki o lidlu
krzysiu_ no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2006, 08:19 PM   #6
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

To nie jest temat tylko o LIDLu!! Ty umiesz czytać?? To są INWESTYCJE, a nie tylko LIDL ... :/ ;P

Już nie długo porobie więcej fotek i lepszych
P.S.To jest wątek o Redzie, Rumii i Wejherowie, a tylko ja jestem z tych stron??
Old July 17th, 2006, 01:38 AM   #7
ok_facet
Registered User

ok_facet's Avatar

Byłem dzisiaj w Wejherowie i miałem trochę czasu, a że miałem aparat to porobiłem trochę fotek

Śródmiejski budynek mieszkalny z częścią handlowo-usługową oraz samodzielnymi garażami.
ul. 10go Lutego/Sienkiewicza
http://www.orlex.pl/

budowa nowej hali targowej - Nasze Centrum
pomiędzy peronem nr I dworca PKP, a ulicą 10 Lutego
http://www.naszecentrum.com/

LIDL
ul. I Brygady Pancernej(?)

Quote:
Originally Posted by Luxis
To jest wątek o Redzie, Rumii i Wejherowie, a tylko ja jestem z tych stron??
Aktualnie chyba tak.
Heh, mieszkałem w Wejherowie przez jakieś 15 lat No ale już od dwóch lat siedzę w Gdańsku (i nie narzekam ).

Quote:
Originally Posted by QWERTY
Proponuję kilka zdjęć z "szóstki" - w Wejherowie po remoncie prezentuje się bardzo ładnie, każdy by chciał mieć taką drogę u siebie - pozazdrościć!
Niestety za dużo zdjęć nie mam, ale te co mam mogę wkleić

Z tyłu paskudny (mało powiedziane) LIDL A droga w prawo (z której wyjeżdża samochód) to DW 218 (na Krokową, Karwię, Żarnowiec, etc.)

DK 6, kierunek na Lębork.

Po lewej stronie (nie widać na zdjęciu) jest LIDL.

Wyjazd z DW 218 na DK 6, w lewo - 3City, w prawo - Lębork.

Jak widać pomyślano też o ścieżce rowerowej

DK6, kierunek 3City

A na deser coś takiego:
nowe zapory na przejeździe kolejowym, ul. Pucka(?)

Czy ktoś widział kiedyś coś takiego? Tego chyba jeszcze nie było, żeby 4 kamery "obserwowały" przejazd kolejowy Czy ktoś wie może czemu te kamery mają służyć?
ok_facet no está en línea   Reply With Quote
Old July 18th, 2006, 12:37 AM   #8
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

@ ok_facet: dzięki za fotki świetne lepszych niemógł bym sobie wymarzyć, akurat tych inwestycji
Co do Twojego pytania o przejazd, to te kamery tam są dlatego, że przez wmontowanie tych nowych sygnalizatorów (po pierwsze zmniejszy się czas oczekiwania na pociąg i zapory bedą krócej zamknięte, co doprowadzi do zmniejszenia korków powstających przez przejazd) na szczęście zniknie domek kolejarzy (nie wiem jak nazywa sie fachowo, chyba nastawnia, którzy ostrzegaja o jadących pociągach), który znajduje sie koło przejazdu i bardzo szpeci, dlatego zainstalowano kamery, żeby badać teren, czy wszystko jest ok (zamiast tej nastawni chyba).

Dopowiem tylko do wątku, że gmina Wejherowo została już drugi rok z rzędu uhonorowana prestiżową nagrodą GMINA FAIR PLAY (tylko 7 najlepszych gmin w CAŁEJ Polsce dostaje takie wyróżnienie), którą dostaje za m.in. korzystne warunki, przykładanie sie do przyciągania/pozyskiwania inwestorów - inwestycji, systematyczny spadek bezrobocia, przychylność władz do inwestorów, dobra administracja i inne walory.

Teraz zapodam fotki, bedą m.in uzupełnieniem fotek ok_facet'a - są to inwestycje budowane bądż planowane:

Budowa hali Nasze Centrum (bedzie oddana do użytku za 2 miesiące):

Render (zmieniono go lekko)

Budynek czterokondygnacyjny w Redzie:

Zespół mieszkaniowy Gdańska w Wejherowie-Śmiechowie:

Siedziba firmy ORLEX, nie mam niestety innych zjęć, a posiadają bardzo ciekawe 3 położone koło siebie budynki:

Konopnicka Park (zespół 4 budynków mieszkalnych czterokondygnacyjnych w Wejherowie:

Pozostałe zrealizowane projekty firmy Orlex (większość w Wejherowie):

Sikorski Park w Wejherowie:

Na dzisiaj wszystko. ;P
Old July 18th, 2006, 01:43 AM   #9
ok_facet
Registered User

ok_facet's Avatar

Quote:
Ile razy widzę tę mapkę to zastanawiam się, czy oni w tym Orlex'ie wogóle myślą
Jak można było zaznaczyć tunel pod DK6 i torami w ciągu Chopina-Pucka, tego zrozumieć nie mogę

Quote:
Siedziba firmy ORLEX, nie mam niestety innych zjęć, a posiadają bardzo ciekawe 3 położone koło siebie budynki:
Myślę, że niedługo znów wpadnę do Wejherowa, także te 3 budynki bez problemu mogę obfocić, a jak wystarczy mi czasu to może zachaczę też o Wejherowo-Śmiechowo, bo w sumie tam też się ostatnio trochę dzieje
ok_facet no está en línea   Reply With Quote
Old July 18th, 2006, 03:31 PM   #10
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

A słuchaj to jak będziesz jeszcze w W-wie, to możesz zrobić fotki tych obiektów, bo ja nie mam czasu zbytnio przynajmniej przez wakacje zrobić fotek, ok? Te:
Budynek PZU na Dworcowej, Główna siedziba BIG BANKU Gdańskiego na ul. 12 Marca, Siedziba banku Kaszubskiego na Puckiej, Plac Jakuba Wejhera, Centrum Kaszuby + wiezowce, nowe budynki ZUS na Sobieskiego, ukończony Lidl, na Rzeńnickiej biedronka + ten biurowiec i biura angielskiego razem, 50 metrów dalej biurowiec Skok Stefczyka. Jak byś mógł oczywiście, jak nie wszystkie to chociaż część, bo ja już we wrześniu postaram się obfocić większość z tych budynków
Old July 18th, 2006, 07:43 PM   #11
Ernie_Ampero
Registered User

Ernie_Ampero's Avatar

Likes (Received): 3

Nie wiedziałem, że ten budynek w gdyni małym kacku zbudował orlex. Sikorski park już chyba ukończyny, ma bardzo kuszącą ofertę
Ernie_Ampero no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2006, 11:16 PM   #12
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Niektóre nowe inwestycje:
Wejherowo:
- tuż przed wakacjami otwarto nowy kompleks boisk (do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki i tenisa stołowego) na osiedlu Przemysłowa/Graniczna zasponsorowany przez WTBS za ponad 200 ty.s zł
- kolejny już siódmy budynek Wejherowskiego TBS zacznie powstawać już we wrześniu tego roku
- trwa generalny remont Kalwarii Wejherowskiej za bodajże 17 mln zł w zakres robót wchodzi m.in. odrestaurowanie wszystkich kapliczek, doprowadzenia wszedzie schodów, gdzie nie gdzie powstanie kostaka, doprowadzenie oświetlenia na całej kalwiarii, budowa toalet.
- robione są projekty pod budowę Filharmonii Kaszubsiej za około 40 mln zł, która ma powstać w ciągu najbliższych lat i mieścić się na roku ulic Dworcowej/Sobieskiego/Hallera w nowym budynku. Nowy budynek będzie trzeba wybudować od nowa, bo istniejący teraz WCK (Wejherowskie Centrum Kultury) nie nadaje się do generalnego remontu i ma za małą powierzchnię użytkową.
- trwa dużo remontów drogowych w naszym mieście, na szczęście nie na głównych drogach m.in. od wrzesnia robotnicy zabiorą się za remont jednej z najgorszych dróg u nas w mieście, a mianowicie za remont odcinka drogi wojewódzkiej w stronę Gdańska; także cała ulica Kaszubska/Prusa jest modernizowana, łącznie z budową nowych chodników z kostki, a także długiego odcinka ściezki rowerowej.

Reda/Rumia:
- hipermarket Auchan, który powstanie na granicy Redy i Rumii zbuduje wszystkie drogi doprowadzające do niego - władze po prawie rocznych negocjacjach doszły do porozumienia.

PluS CiEkAwOsTkI:
Jako bonus dodam że w wejherowskim Ratuszu można oglądac miniaturową wystawę/makietę odwzorowującą dokładnie całe centrum i śródmieście miasta Wejherowa, na specjalne zlecenia zrobili to architekci z Sopotu.

Do Wejherowa przyleciało UFO po raz drugi 7 lipca (po raz pierwszy tego samego dnia dokładnie rok temu), już po raz kolejny na polu zbożowym przy trasie do cmentarza. ale te tegoroczne znaki są krzywe, więc odrazu widać robote człowieka

Trochę z innej beczki - trwa generalny remont (nieremontowanego od przeszło 30 lat) największej w Polsce Elektrowni Wodnej Żarnowiec w Gniewinie/Żarnowcu za niemal 100 mln złotych robią to firmy ze Szwajcarii i Austrii. Termin zakończenia prac to koniec września br.
Old July 24th, 2006, 11:46 PM   #13
Hornet
Registered User

Hornet's Avatar

Likes (Received): 10

Brawo dla Ciebie Luxis za ciekawe informacje.
Nie jestem za bardzo w temacie jesli chodzi o inwestycje w Wejherowie ale słyszałem ze powstaje nowa sala gimnastyczna przy zespole szkól elektrycznych. Czy jest to prawda, czy masz jakieś informacje bo nic nie pisałeś w info u góry a doszły mnie takie słuchy i ciekaw jestem jak ma to wyglądac.
A jeśli chodzi o te kamerki na przejeździe kolejowym na ul.Puckiej to musze potwierdzić ich działanie. Byłem mile zaskoczony gdy dojeżdżając do zamykających się rogatek te zatrzymały się i mnie przepuściły. Widocznie ktoś jednak obserwuje przejazd.Widocznie ktos musial mnie zobaczyc i przepuścić.
Hornet no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2006, 06:39 PM   #14
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hornet
Brawo dla Ciebie Luxis za ciekawe informacje.
Nie jestem za bardzo w temacie jesli chodzi o inwestycje w Wejherowie ale słyszałem ze powstaje nowa sala gimnastyczna przy zespole szkól elektrycznych. Czy jest to prawda, czy masz jakieś informacje bo nic nie pisałeś w info u góry a doszły mnie takie słuchy i ciekaw jestem jak ma to wyglądac.
A jeśli chodzi o te kamerki na przejeździe kolejowym na ul.Puckiej to musze potwierdzić ich działanie. Byłem mile zaskoczony gdy dojeżdżając do zamykających się rogatek te zatrzymały się i mnie przepuściły. Widocznie ktoś jednak obserwuje przejazd.Widocznie ktos musial mnie zobaczyc i przepuścić.
Dzieki, ale tylko kilka osob i tak tu zaglada, wiec nie wiem czy warto go prowadzic... malo osob komentuje i cos pisze :/

Jesli chodzi o Twoje pytania, to tak, powstaje nowa sala gimnastyczna (miesiac temu wbudowano kamien weglowy) i akurat buduja. Niestety nie wiem jak ma to wygladac. A kamerki sa super
Old August 2nd, 2006, 01:12 PM   #15
Hornet
Registered User

Hornet's Avatar

Z małej wycieczki rowerowej do Redy mam kilka zdjęc.
Nowy kościół w Rezdzie, ciekaw lokalizacja przy wjezdzie od strony Trójmiasta za nowym osiedlu budowanym przez Semeco:

A to juz Śmiechowo z trzema nowymi miejscami Orleksu:
To teren za rzeką

??teren na przeciwko Zrywu, ale nie wiem co tu ma byc, pierwszy raz go widze??

i wykańczane juz budynki na Necla:

Old August 18th, 2006, 02:59 PM   #16
trynit
Registered User

jest nieźle

w lutym wyprowadziłem się z Wejherowa do Gdańska i jakoś nie moge się "przestawić" , w nojsztadzie jednak było lepiej. Cieszy mnie to że jednak ktoś zrobił ten wątek o inwestycjach wejherowskich. Jak będę u rodziców to postaram się też wykonać pare fotek i zasięgnąć języka co tam w trawie piszczy i przekazać na forum.
trynit no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2006, 10:29 PM   #17
Felix z Gdanska
Registered User

Felix z Gdanska's Avatar

Likes (Received): 53

ze strony www.rumia.eu

Będzie gotowy zgodnie z planem.
07-08-2006
Już od 15 września mieszkańcy będą mogli cieszyć się z basenu przy Gimnazjum nr 1. Dzięki tej inwestycji dzieci, młodzież i dorośli, także osoby niepełnosprawne, otrzymają nowy obiekt rekreacyjny.
Nowy basen ma rozmiary małego basenu olimpijskiego, czyli: 12,5 m x 25 m i sześć torów. Ma także kilka udogodnień dla niepełnosprawnych, takich jak: winda łącząca trzy kondygnacje budynku pływalni, podnośnik, który umożliwi korzystanie z basenu, a w samej niecce wyznaczone zostało miejsce do nauki pływania i rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
Jak już wspominaliśmy basen będzie miał trzy kondygnacje. Przyziemie to tzw. strefa wejściowa. Znajdować się tam będą: kasy biletowe, szatnie itp. To także zaplecze dla obsługi i trenerów. Na parterze będzie się wchodzić na basen oraz znajdą się tu szatnie, toalety, natryski. Natomiast, pierwsze piętro to miejsce na galerię widokową na basen oraz szatnie, toalety, natryski. W pobliżu galerii stanie tez automat do kawy. W planach jest także stworzenie na tym poziomie gabinetu odnowy biologicznej.
Basen ma także system solarny, służący do podgrzewania wody dla potrzeb socjalnych. System ten będzie pełnił funkcję wspomagającą, jednak przy dobrej pogodzie może zapewnić całość zapotrzebowania na ciepłą wodę. Aby zapewnić oszczędną eksploatację basenu został on wyposażony również w system rekuperacji, czyli odzysku ciepła z systemu wentylacyjnego.
- Chcemy, aby z tego basenu korzystali wszyscy mieszkańcy Rumi – wyjaśnia Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz miasta. – Dlatego postanowiliśmy, że w czasie godzin lekcyjnych, będą z niego korzystali uczniowie rumskich szkół, a po południu i wieczorem oraz w dni wolne od pracy pozostali mieszkańcy.
Na budowę basenu Rumia otrzymała fundusze z zewnątrz. Najpierw od Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – 2 mln zł, a niedawno – 130 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Felix z Gdanska no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2006, 01:06 AM   #18
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Ciesze sie, ze coraz więcej osób dodaje info z tych miast
Hornet mieszkasz w Wejherowie??
Mam jeszcze kilka newsów:
- przebudowywują starą dużą stację Orlenu w Wejherowie na nowa stację Orlenu budowaną prawie od podstaw, bo starą likwidują, demontują praktycznie całą i będzie nowa-nowoczesna i nareszcie ostatnia z brzydkich stacji będzie nowa
- chodzą słuchy o budowie drugiego basenu w Wejherowie
- buduje się nowy prawdopodobnie hotel w W-wie
- Orlex kupił nowe 3 tereny pod budowę mieszkań i budynków usługowych !!
- trwają prace nad modernizacją drogi wojewódzkiej przebiegającej przez Wejherowo
Old August 20th, 2006, 06:42 PM   #19
Hornet
Registered User

Hornet's Avatar

W Wejherowie bardziej nocuję niż mieszkam , a teraz to przenoszę się do jednostki wojskowej do Zegrza, ale na szczęście na krótko :-). Jak uczyłem się w Wejherowie to bardziej orientowałem się w inwestycjach budowlanych, ale teraz od czasu do czasu docierają do mnie różne informacje z małego trójmiasta kaszubskiego.
Po sezonie zaczną modernizacje południowej nitki(w kierunku Gdańska)- między Wejherowem,a Redą i zacznie się budowa wielkiego centrum handlowego miedzy Redą, a Rumią.
Do zobaczenia w październiku.
Old September 10th, 2006, 09:03 PM   #20
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Nowe newsy:
- kończy się budowa 3 kondygnacyjnej siedziby jakiejś firmy na Tartacznej za MZK
- stara kotłownia (4kondygnacje + zabytkowy komin) na rogu 1000lecia i Kwiatowej została nieźle odnowiona na biura Orlexu, ale na dole będzie część usługowa
- w Bolszewie koło Wejherowa zaczeła się budowa sali widowiskowo-sportowej przy SG, natomiast przy Elektryku budowa większej sali jest na półmetku
- trwa remont 4 kilometrowego odcinka droga S6 na odcinku Wwo-Reda
- powstaje nowy budynek mieszkalny na Sobieskiego
- cały rynek został odrestaurowany, tzn wszystkie kamienice placu Wejhera
- jutro otwarcie nowego Lidla
- narazie 8 z 26 wszystkich kapliczek Kalwarii wejherowskiej zostało odnowionych, cała Kalwaria ma być odnowiona do połowy 2008, włącznie ze schodami, oświetleniem, toaletami (inwestycja warta około 10 mln)
- na początku przyszłego roku zaczną bużyć WCK, na którego miejscu będzie wybudowana Filharmonia Kaszubska, warta 30 mln
- w Rumi dalej sukcesywnie inwestuje Semeko w budynki mieszkalne

Last edited by Luxis; September 11th, 2006 at 07:58 PM.
Luxis no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
kaszuby, małe trójmiasto, pomorskie, pomorze, trójmiasto, wejherowo

Thread Tools

Posting Rules