search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 44 votes, 5.00 average.
Old September 12th, 2017, 06:13 PM   #4001
nikmin
z jondra prawactwa

nikmin's Avatar

Likes (Received): 3234

@ tobrze
dlaczego w watku o parkowaniu wklejasz tylko miszczow na zakazie a zadnych poprawnie zaparkowanych aut? Ktos kto tam wejdzie pomysli, ze w L. nikt nie umie parkowac .

tobrze liked this post
nikmin no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 12th, 2017, 06:45 PM   #4002
pawelr
Lublin, Poland

Likes (Received): 486

Nikmin dobrze wiesz o co chodzi.
pawelr está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 08:57 PM   #4003
nikmin
z jondra prawactwa

nikmin's Avatar

No wlasnie nie. Ten watek zawsze sluzyl do pokazywania w duzej mierze tego, co nam sie nie podoba (wycinki, chaszcze, syf). No to tobrze pokazal. Wrzucil takze fotki tego co mu sie podoba z wawy i ze mozna by to zrobic tak. W lublinie nie znam adekwatnych przykladow. Twierdzenie, ze to co zrobil to jakiekolwiek porownywanie 2 miast to nadinterpretacja i szukanie powodow do napinki.

reig liked this post
Old September 12th, 2017, 09:02 PM   #4004
KrzychS
Registered User

KrzychS's Avatar

Likes (Received): 547

Więc może zmieńmy wątek na: "[Lublin] Zdewastowane tereny zielone i rekreacyjne" ?

Haveblue liked this post
KrzychS no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 09:16 PM   #4005
tobrze
Registered User

tobrze's Avatar

Location: Warszawa/Lublin/OstrówMaz./Płock/West Sussex/Toruń/Działy Grabowieckie
Likes (Received): 1764

Sekunda. Zieleń przy pks NIE JEST zdewastowana, wręcz przeciwnie, jest to niedawno urządzony "zieleniec".
Moim celem było skontrastowanie tego miejsca, oddanego nam do użytku jako gotowy produkt, miejsce (które de facto wygląda jak dewastowane przez ostatnie 20 lat) z zielńcami, które widziałem w sobotę w Warszawie.
Tak, to być moze tendencyjna galeria, która k... mać nie miala na celu pokazania calosciowego obrazu zieleni w Lublinie (ani w wawie, bo to też ułamek tego co się dzieje), tylko pokazanie, że mozna było lepiej zrobić te trawniki przy pksie. Tyle.
Ta dyskusja teraz wybaczcie wydaje mi sie pozbawiona sensu. Tj nie będę rozstrzygal czy to tendencyjne zdjecia czy nie. Wrzuciłem, bo chcę te zdjęcia miec w sieci, zeby je móc gdzieś pokazać.
Niemniej teraz, po uswiadomieniu sobie jak tendencyjny bylem, te trawniki przy pksie bardzo już mi się podobają

kondorpa, wssk8, reig liked this post
tobrze no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 09:35 PM   #4006
Spass
Registered User

Likes (Received): 23

No pewnie, są takie zielone. Faktycznie, rośnie na nich trawa, zgodnie z nazwą i przeznaczeniem. Od wiosny ładnie rośnie. Potwierdzam. Świetne NOWE tereny zielone.
I też nie rozumiem, czemu ma służyć porównywanie nowego z nowym.

(Większość realizacji z Warszawy mi się nie podoba, ale ze fanem łąk nie jestem, już udowodniłem. Niemniej łąka zawsze będzie lepsza od klepiska.)
Spass no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 10:09 PM   #4007
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1353

Quote:
Originally Posted by Fraantz View Post

Nie wiem o co Wam chodzi... Przecież na tym zdjęciu świetnie widać wspaniałe okazy Petunii.
Przez chwilę zastanawiałem się o co cho? Faktycznie, obrodziły na bogato aż pierwszy śnieg je na chwilę przysłoni
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 10:50 PM   #4008
KrzychS
Registered User

KrzychS's Avatar

Likes (Received): 547

Jeśliby była tu trawa, to pety trafiłyby do kosza?...
Brak trawy to jedno, a buractwo niektórych ludzi to drugie.

PS: Czy w projekcie miała być tu trawa?
KrzychS no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 11:23 PM   #4009
nikmin
z jondra prawactwa

nikmin's Avatar

Quote:
Originally Posted by KrzychS View Post
Więc może zmieńmy wątek na: "[Lublin] Zdewastowane tereny zielone i rekreacyjne" ?
Bierz aparat/komorke i do roboty . Wrzucaj zdjecia przykladow z Lublina , ktore ci sie podobaja. Nie wiem jak inni, ja chetnie poogladam. Czy ktos ci tego broni?

tobrze, wssk8 liked this post
Old September 13th, 2017, 12:08 PM   #4010
[email protected]
Registered User

Cz@rek's Avatar

Likes (Received): 604

Quote:
Jeśliby była tu trawa, to pety trafiłyby do kosza?...
Brak trawy to jedno, a buractwo niektórych ludzi to drugie.

PS: Czy w projekcie miała być tu trawa?
Tam miała być jakaś niskopienna roślinność z tego co pamiętam a nie trawa, ale jeśli chodzi o to konkretne miejsce to jest tam bardzo duże nagromadzenie pieszych i moim zdaniem zdecydowanie za mało ustawiono tam koszy.
Dla mnie nie było by oczywiście problem odnaleźć najbliższy śmietnik ale dla wielu niestety jest to mega problem...tym bardziej że wielu wyrzuca te pety w ostatniej chwili kiedy otwierają się już drzwi do autobusu.
Cz@rek no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2017, 07:39 PM   #4011
Sagle333
Registered User

Sagle333's Avatar

Likes (Received): 94

Quote:
Generalnie to by się przydało zmienić nazwę wątku jeżeli chcemy tu prowadzić choć odrobinę poważnej merytorycznie dyskusji.
O ile większość prostego ludu wie co kto ma na myśli poprzez sformułowanie "tereny zielone" o tyle takie pojecie nie istnieje, a osoby trochę bardziej obeznane w dziedzinie zieleni przewracają oczyma czytając tytuł tematu.
Old September 14th, 2017, 08:31 AM   #4012
gelob
mów mi Gelo :)

gelob's Avatar

no właśnie zacytowane fotki z okolic PKS to nie ten wątek, ani to teren zielony ani rekreacyjny...

a tak serio porównanie żeby było uczciwe to porównujmy takie same okolice, nasz PKS ich PKS. Wtedy możemy dyskutować, a nie tak że to co u nas najgorsze zestawiasz z tym co u innych najlepsze.
gelob no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 08:50 AM   #4013
tobrze
Registered User

tobrze's Avatar

Location: Warszawa/Lublin/OstrówMaz./Płock/West Sussex/Toruń/Działy Grabowieckie

Quote:
Originally Posted by gelob View Post
a tak serio porównanie żeby było uczciwe to porównujmy takie same okolice, nasz PKS ich PKS. Wtedy możemy dyskutować, a nie tak że to co u nas najgorsze zestawiasz z tym co u innych najlepsze.
Dżizas ile jeszcze będę tłumaczyć, że to nie jest porównanie jak wyglądają tereny zielone w obu miastach tylko próba zwrócenia uwagi na fatalny remont wokół pks w Lublinie. + przykłady jak może wyglądać zieleń po remontach. Ani nie byłem w całej Warszawie, ani nie pokazałem całej zieleni w L.
Litości! Macie coś napisać, to lećcie zróbcie zdjęcia, znajdźcie coś ciekawego, pokażcie problemy czy rzeczy pozytywne.
Inna sprawa, że mi się już ta zieleń przy pks-ie w Lublinie zaczęła podobać. Zmieniłem zdanie, to jest piękny teren. Warszawska zieleń jest obleśna. Już zakończmy ten temat. Wszystko jest ok.

Tymczasem w parku akademickim na drzewie ukazał się anioł
Old September 14th, 2017, 09:18 AM   #4014
gelob
mów mi Gelo :)

gelob's Avatar

niestety dla tego drzewa to raczej anioł śmierci

tobrze, Spass liked this post
gelob no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 11:04 AM   #4015
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6687

Quote:
Originally Posted by gelob View Post
no właśnie zacytowane fotki z okolic PKS to nie ten wątek, ani to teren zielony ani rekreacyjny...

Tylko, że to centrum miasta i największy przemiał ludzi

Jasne, że np. pod PKiN jest sodoma i gomora ale pokaż mi w Lublinie jakieś naprawdę z prawdziwego zdarzenia tworzenie skwerków i sadzenie roślin z wymianą nawierzchni ( a nie jakieś stawianie ławeczek przy Głębokiej, czy sadzenie kilku drzew między jezdniami) w centrum miasta. Pokaż mi inwestycję drogową w centrum miasta gdzie przy okazji remontu i przebudowy drogi zrobiono coś lepiej (zrobiono jakąś ciekawą roślinność, miejsca do odpoczynku itp. ) niż tylko równa nawierzchnia praktycznie zawsze jest status quo.

PS. Plac Litewski pomińmy.

Last edited by Konstruktor; September 14th, 2017 at 11:11 AM.
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 11:20 AM   #4016
corn1996
Registered User

Likes (Received): 65

Ten temat jest od zieleni miejskiej i jak by się nie nazywał to do tego go wykorzystujemy. Chociażby dlatego, że taki wątek jest rzeczywiście potrzebny a na tym etapie bez sensu jest tworzenie oddzielnego wątku bo komuś nazwa nie pasuje.

To jest jeden z największych mankamentów prezydentury Żuka/aktualnego składu ZDiM. Z miasta zieleni ubywa przy okazji każdej inwestycji drogowej, nowe nasadzenia są karygodnie zaniedbywane i w niewłaściwych miejscach. Przydałaby się jakaś "zielona ofensywa" w mieście, bo niedługo Lublin utraci zaszczytny tytuł miasta "tonącego w zieleni".
corn1996 no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 12:33 PM   #4017
tobrze
Registered User

tobrze's Avatar

to racja. Jak zobaczyłem tą "zieleń" przy PKS to mnie szlag trafił jak można było takie coś odebrać.
Staram się robić, co potrafię, jakoś, nie wiem, poruszyć wrażliwość ludzi na to, dotrzeć do urzędników, żeby nam takiej tandety nie wciskali. Napisałem też zatem na szybko do Kuriera (po tym jak się pojawił temat tej nieszczęsnej ścieżki rowerowej).
http://www.kurierlubelski.pl/serwisy...nika,12478317/
Komentarze, że wystarczy przecież trawę posiać i będzie cacy. Ludzie nie czują, że coś można zrobić lepiej. W sumie mi się też zaczyna ta zieleń podobać
Old September 14th, 2017, 12:48 PM   #4018
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6687

Ale ludzie, którzy wolą coś lepszego niż tylko trawa, nie siedzą i nie komentują na Kurierze
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 08:19 PM   #4019
nikmin
z jondra prawactwa

nikmin's Avatar

Zielen w miescie traktowana jest tak po macoszemu, ze niektorzy nie potrafia sobie wyobrazic, ze moze byc inaczej.

Ja podchodze do tego w ten sposob, ze poki jest kasa z unii a zuk jest dobry w organizowaniu jej wydawania, z daje mu kredyt zaufania. Kiedy w nastepnych perspektywach kasa sie sie skonczy a lublin nasyci inwestycjami, on albo inny jemu podobny ignorant i antyesteta mojego glosu nie dostanie.

Last edited by nikmin; September 14th, 2017 at 08:25 PM.
Old September 14th, 2017, 10:22 PM   #4020
wssk8
Registered User

wssk8's Avatar

Likes (Received): 789

Ale co tu dyskutować na temat zieleni w mieście. Prawda jest taka, że mamy taką zieleń jakiej w większości oczekuje społeczeństwo. Niestety ale zdecydowana większość mieszkańców Lublina nie ma żadnego poczucia estetyki czy to w stosunku do chaosu reklamowego, zieleni czy kolorystyki w mieście. Wystarczy przejechać się po lubelskich osiedlach domków i podlubelskich wioskach. Projekty "pięknych" domków w przeróżnych kolorach a szczytem dbania o zieleń jest nasadzenie w koło domu tujek i zielony trawniczek pod oknami. I tak samo jest z inwestycjami miejskimi. Ważne żeby zrobić a estetyka tego wszystkiego? A kogo to interesuje? Każdy kto tutaj krytykuje tobrze za jego zdjęcia że niby nie są obiektywne to niech pokażę chociaż jedną miejską inwestycję w zieleń która nie trąci kiczem i jest zrobiona z jakimś pomysłem. Dlaczego w Lublinie problemem jest zrobienie małych płotków chroniących tereny zielone przed rozjeżdżaniem? Dlaczego problemem jest sadzenie krzewów przy drogach m.in. w pasach rozdziałów? Przecież dzięki takim nasadzeniom można by zrezygnować ze stawiania płotów w tych pasach rozdziałów które są szczytem estetyki. Problemem w mieście jest regularne koszenie trawników w sezonie. No ale tak zrobiliśmy za 50 mln zł Plac Litewski i tam zieleń mamy na poziomie do tego jeszcze dodajmy Saski i więcej nam już nic do szczęścia nie potrzeba. A no tak jeszcze park na Zawilcowej A co z parkiem Ludowym, Parkiem Bronowice? Co ze zwykłymi małymi, prostymi kwestiami żeby poprawić zwykłą estetykę najbliższego otoczenia? Przecież nowe krzewy, płotki przy trawnikach czy ogrodzenia drzew rosnących w centrum żeby miszczowie parkowania w nie nie wjeżdżali to jest promil pieniędzy z tych wszystkich miliardów które wydajemy w ostatnich latach na wszystkie inwestycje. Ale prawda jest taka, że ZDiM i prezydent nie widzą tego wszystkiego bo wiedzą że większości mieszkańców wystarczy to, że miasto zaleją betonem i asfaltem i każdy jest zadowolony. Przykre ale prawdziwe.

cinnek, reig, Spass, nikmin, pawelr and 1 others liked this post
wssk8 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
lublin

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules