search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 29th, 2017, 11:06 PM   #4561
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 138

Quote:
Originally Posted by bumm View Post
I wszyscy w samolocie byli z Radomia...
Nie, wszyscy byli z Katowic...albo nawet może z Pyrzowic...
co za kretyński komentarz

Sponsored Links
Old August 30th, 2017, 07:39 AM   #4562
witu102
Registered User

witu102's Avatar

Likes (Received): 1551

Dlaczego idiotyczny??czy jakbym leciał z FRA do Szanghaju i samolot bylby pelny to "nie idiotyczne" byloby twierdzenie, że trzeba takie połączenie otworzyć z Balic?? Radom generuje obecnie tak śmieszne potoki pasażerskie, że na standardowy czarter na 737/A320 trzeba by zbierać ludzi przez tydzień...
witu102 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2017, 09:30 AM   #4563
ptiroat
Registered User

ptiroat's Avatar

Likes (Received): 772

Quote:
Originally Posted by Majestic91 View Post
To już wiadomo od prawie miesiąca (zobacz kilka postów wcześniej) Co do spadku ilości pasażerów o 27% w porównaniu z lipcem 2016 to nic dziwnego skoro wypadły dwa kierunki z pięciu - Berlin i Wrocław.
Nie ma LCC emigracyjnych to i nie ma potoków ludzi. To nie jest żadne rocket science, że im mniejsze lotnisko tym odsetek pasażerów emigracyjnych jest większy. Ile miast w PL ma połączenia z Gdańskiem czy Praga? - skoro nie ma tzn, że nie są w stanie zapewnić odpowiedniej ilości pasażerów. Jedynie Ukraina się obecnie rozkręca w miastach Polski ale to jest czysta emigracja, która ma konkurować cenowo z transportem naziemnym.
Potoki jeszcze w sezonie mogą zapewnić czartery pod warunkiem, że przekona się ludzi, że nie zostaną one odwołane tak jak to się dzieje w małych portach.

Witu102, nie krępuj się [ja myślę,że tydzień to trzeba zbierać na awionetkę, na takie 737/320 to z pół roku]

Last edited by ptiroat; August 30th, 2017 at 10:22 AM.
ptiroat no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2017, 09:37 PM   #4564
el nino
Anonimowy lukrecjoholik

Likes (Received): 5214

Quote:
Originally Posted by TETA View Post
Co się dziwić skoro są takie kierunki lotów... Sami lecieliśmy do Chorwacji tydzień temu, ale z Katowic. A320 na 180 pasażerów wypełniony prawie cały. Za bilety daliśmy 500zł w dwie strony. Takie coś by się u nas przydało...
A wiesz kiedy z Radomia będzie bezpośrednie połączenie z Chorwacją? Odpowiedź niestety nie jest dobra - nigdy/za bardzo dłuuuugi czas.
Na ten moment do Chorwacji nie latają z trochę większych lotnisk - Poznania, Wrocławia, Gdańska czy nawet Krakowa. Po prostu dla linii lotniczych jest to nie opłacalne.
el nino no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 10:26 AM   #4565
ptiroat
Registered User

ptiroat's Avatar

Generalnie to samo bla bla bla...
Jak na mój gust to obłożenie jest bliżej 75% niż 100% - niech mnie ktoś poprawi jeśli to nie jest prawda. Żadnych inwestycji z Izraela nie będzie, będzie za to kolejne bujanie się ze SprintAir... Czekam na nową porcję biletów do Pragi i Gdańska po 49 zł RT

Quote:
Port Lotniczy Radom. Mniej pasażerów niż przed rokiem, ale "prawie stuprocentowe obłożenie"

Lotnisko podsumowało trzy wakacyjne miesiące. - Biorąc pod uwagę, że w tym roku oferowaliśmy mniej kierunków niż przed rokiem, to wynik mamy bardzo dobry - mówi rzecznik Portu Lotniczego Radom, Kajetan Orzeł

Jak donosi Rynek Lotniczy, Polacy coraz częściej korzystają z transportu lotniczego, co widać w statystykach. Rekordowy pod tym względem był lipiec tego roku, gdy to zanotowano aż 18 procentowy wzrost liczby pasażerów na polskich lotniskach w porównaniu z rokiem ubiegłym. W liczbach bezwzględnych to więcej o ponad 4,3 mln osób. Największy wzrost liczby pasażerów odnotował port w Katowicach, tylko w lipcu skorzystało z lotniska ponad pół miliona osób, prawie 24 proc. więcej niż rok wcześniej. Niewiele mniejszy wzrost pasażerów zanotowało Lotnisko Chopina, jak podaje portal, w lipcu odprawiono tu 1,7 mln pasażerów, co daje niemal 40 proc. całego ruchu krajowego. Stołeczny port swój wynik zawdzięcza Wizz Airowi, który pod koniec czerwca i na początku lipca uruchomił stamtąd siedem nowych połączeń. Nieźle poradził sobie też port w Krakowie z ponad 13 proc. wzrostem liczby obsłużonych pasażerów. Ujemny wynik odnotowały porty w Bydgoszczy, Łodzi i Radomiu.

– Rzeczywiście w liczbach mieliśmy nieco mniej pasażerów niż przed rokiem, który był rekordowy, ale i tak uważamy, że osiągnęliśmy całkiem niezły wynik. Bo trzeba pamiętać, że w ubiegłym roku Port Lotniczy Radom oferował pięć kierunków, w tym roku tylko trzy. Ale mamy na nie prawie stuprocentowe obłożenie, a zdarzało się, że pasażerowie sygnalizowali, że chcą polecieć w jakimś konkretnym dniu, a nie ma już biletów – mówi Kajetan Orzeł, rzecznik Portu Lotniczego w Radomiu.

Połączenia z Radomia obsługuje Sprint Air. W ubiegłym roku linie oferowały loty do Gdańska, Wrocławia, Pragi, Berlina i Lwowa. W tegorocznej ofercie zostały tylko Gdańsk, Praga i Lwów. I to nieco przełożyło się na liczbę obsłużonych pasażerów. W 2016 roku w czerwcu z radomskiego lotniska skorzystało 1053 pasażerów, w lipcu 1513, w sierpniu 1131. W tym roku w czerwcu port obsłużył 918 osób, w lipcu 1111, w sierpniu 1095.

Bilety na lot z Radomia do Gdańska można kupić już od 99 zł, na loty do Pragi czy Lwowa od 149 zł w jedną stronę. Umowa z przewoźnikiem kończy się jesienią. Co dalej?
– Mamy nadzieję, że zostanie przedłużona, my jesteśmy zadowoleni ze współpracy ze Sprint Air. Mamy jeszcze czas na podjęcie rozmów i zapewne niedługo poinformujemy o dalszych planach – mówi Kajetan Orzeł.
Na razie Port Lotniczy Radom czeka na decyzję izraelskiej spółki iHLS, z którą podpisał list intencyjny w sprawie zakupu akcji radomskiego lotniska. Firma zadeklarowała, że chce zainwestować do 40 mln euro, w zamian miałaby objąć do 49 proc. akcji (na tyle pozwala prawo lotnicze). List intencyjny, który gwarantuje izraelskiemu inwestorowi pierwszeństwo w zakupie akcji lotniska, obowiązuje do końca września.
– Jesteśmy w stałym kontakcie z inwestorem – zapewnia rzecznik.
Źródło:
http://radom.wyborcza.pl/radom/7,872...ale-sezon.html

Last edited by ptiroat; September 14th, 2017 at 11:05 AM.
Old September 14th, 2017, 10:49 AM   #4566
bradko
Registered User

Likes (Received): 128

Quote:
Originally Posted by ptiroat View Post
Quote:
Mamy jeszcze czas na podjęcie rozmów
No nieźle. To konkretnie kiedy zamierzają zacząć rozmawiać? Bo rozkład lotów kończy się na 31 października.
bradko no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 11:00 AM   #4567
ptiroat
Registered User

ptiroat's Avatar

Quote:
Originally Posted by bradko View Post
No nieźle. To konkretnie kiedy zamierzają zacząć rozmawiać? Bo rozkład lotów kończy się na 31 października.
Rozmowa już była. SprintAir zniknie dopiero jak pojawi się nowy przewoźnik lub zamkną port lotniczy.
Old September 14th, 2017, 11:13 AM   #4568
arafat11
Registered User

Likes (Received): 5725

Quote:
a o czym chcesz rozmawiac? dzwonisz do Sprint Aira miesiac wczesniej, zgadzasz sie na dotychczas ustalona stawke i chlopaki lataja...
problemow ze slotami czy rodzajem maszyn nie ma

Aljumo, Maciek Lublin liked this post
arafat11 no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 11:22 AM   #4569
bradko
Registered User

Likes (Received): 128

Quote:
Originally Posted by arafat11 View Post
a o czym chcesz rozmawiac?
To nie ja, to pan Kajetan
Ale tak na serio, to sytuacja, w której musiałem rezerwować noclegi we Lwowie tylko na podstawie założenia, że rozkład się nie zmieni, jest odrobinę niepoważna. Skąd oni zamierzają brać pasażerów i czy w ogóle komukolwiek na tym zależy?
bradko no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 11:28 AM   #4570
ptiroat
Registered User

ptiroat's Avatar

Quote:
To nie ja, to pan Kajetan
Ale tak na serio, to sytuacja, w której musiałem rezerwować noclegi we Lwowie tylko na podstawie założenia, że rozkład się nie zmieni, jest odrobinę niepoważna. Skąd oni zamierzają brać pasażerów i czy w ogóle komukolwiek na tym zależy?
100% wypelnienia więc paxy są

1. Być może z kims jednak próbują negocjowac i stąd cykle kilkumiesieczne
2. Płatność być może z góry a to trochę pieniędzy jest i stąd cykle kilkumiesięczne
Old September 14th, 2017, 01:57 PM   #4571
Cani
Freezing Torment

Cani's Avatar

Likes (Received): 450

Monsier Kajetan, jak w przypadku każdego z wcześniejszych wywiadów, w wielkiej formie

Quote:
Biorąc pod uwagę, że w tym roku oferowaliśmy mniej kierunków niż przed rokiem, to wynik mamy bardzo dobry
Quote:
Rzeczywiście w liczbach mieliśmy nieco mniej pasażerów niż przed rokiem, który był rekordowy, ale i tak uważamy, że osiągnęliśmy całkiem niezły wynik.
Myślę, że zarobiłby znacznie więcej, niż na lotnisku, gdyby odsprzedał recepturę tego, co bierze.

Acti, el nino liked this post
Cani está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 02:40 PM   #4572
mikielm
Registered User

mikielm's Avatar

Likes (Received): 367

Quote:
Originally Posted by Cani View Post
Monsier Kajetan, jak w przypadku każdego z wcześniejszych wywiadów, w wielkiej formie
Dziwi Cię to? A co byś mówił na jego miejscu?

ptiroat liked this post
mikielm no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 02:53 PM   #4573
ptiroat
Registered User

ptiroat's Avatar

Quote:
Idź zatrudnij się na stanowisko rzecznika/pr'owca i zobaczymy jak długo pojedziesz na opowiadaniu szczerej brutalnej prawdy. To, że opowiada bajki jak wszyscy rzecznicy i pr'owcy to nic nowego. Król jest nagi i może się ubrać tylko w słowa...

Quote:
Myślę, że zarobiłby znacznie więcej, niż na lotnisku, gdyby odsprzedał recepturę tego, co bierze.
A ja myślę, że takimi wypowiedziami to bliżej do portalu na ło niż SCC ale cóż Twój wybór.

Maciek Lublin liked this post
Old September 14th, 2017, 05:33 PM   #4574
tagtren
Registered User

Likes (Received): 63

A ja byłem przekonany, że prawo pierwokupu przez iHLS wygasło w sierpniu, a nie z końcem września. No nic, dużo czasu nie zostało, więc niedługo się dowiemy czy coś będzie z tym inwestorem. Chociaż nie liczyłbym na nic, bo do tej pory coś by się działo wokół tematu.
tagtren no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2017, 09:33 AM   #4575
ptiroat
Registered User

ptiroat's Avatar

Quote:
Originally Posted by tagtren View Post
A ja byłem przekonany, że prawo pierwokupu przez iHLS wygasło w sierpniu, a nie z końcem września. No nic, dużo czasu nie zostało, więc niedługo się dowiemy czy coś będzie z tym inwestorem. Chociaż nie liczyłbym na nic, bo do tej pory coś by się działo wokół tematu.
Też mi się tak wydawało - oby tylko się nagle nie okazało, że podpisany został kolejny list intencyjny na kolejny rok Tak czy siak, inwestorzy z Izraela, Chin czy nawet Marsa to głównie bajki...
Old September 17th, 2017, 11:26 PM   #4576
komichal
Registered User

Likes (Received): 111

Quote:
Originally Posted by ptiroat View Post
Rozmowa już była. SprintAir zniknie dopiero jak pojawi się nowy przewoźnik lub zamkną port lotniczy.
Chodzą plotki że port zamkną... niestety...
komichal no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2017, 11:50 PM   #4577
arafat11
Registered User

Likes (Received): 5725

dlaczego niestety? Ile lat chcesz jeszcze przepalac pieniadze?Kilka lat temu podczas dyskusji na temat RDO zawsze padaly argumenty zeby dac mu szanse, ok szanse port dostal i co mamy? kilkanascie baniek straty i 3 kupione kierunki, gdzie srednio lata 20 osob...sorry, ale dla kogo ta zabawa?

Maciek Lublin, Cani, matfiz1 liked this post
arafat11 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:14 AM   #4578
ptiroat
Registered User

ptiroat's Avatar

Quote:
Originally Posted by komichal View Post
Chodzą plotki że port zamkną... niestety...
Słyszałeś to z jakiś bardziej wiarygodnych źródeł?
Jeśli szczytem zarządu portu ma być jedynie SprintAir i bajki o inwestorach z Chin i Izraela - ja rozumiem, że RDO jest w ciężkiej sytuacji przez wiele czynników ale trochę kasy na zachętę jednak mają (reszta to już kreatywność i umiejętność negocjacji) - to jednak lepiej niech zostawią tylko GA i szukają innych alternatyw. Jest przykład Łodzi, która zawaliła przez fatalne zarządzanie i olewanie miasta (nie chce aby to był przyczułek do wojny!) ale jest też i Lublin, który daje sobie radę i nawet tą czy tamtą metodą ale sciągnał EasyJet, który przecież lata tylko z super turbo centralnych portów lotniczych. Bujanie się ze SprintAir i latami przepalanie kasy na niego nie ma sensu...

Last edited by ptiroat; Yesterday at 10:24 AM.
Old Yesterday, 10:38 AM   #4579
bumm
Registered User

Likes (Received): 468

Pytanie.
Czy RDO mógłby "od zaraz" zacząć przyjmować A320 i B737? Chodzi mi o stan i wyposażenie infrastruktury zdolne obsługiwać tego typu maszyny.
bumm no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:48 AM   #4580
tomek1906
Registered User

tomek1906's Avatar

Likes (Received): 331

Takie hipotetyczne pytanie -Zamknięcie portu i co dalej? Zamykamy i niszczeje? Czy jest jakaś alternatywa? Pierwsze co mi przychodzi do głowy - wojsko może by korzystało? Przecież szkoda tej infrastruktury.
tomek1906 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
airport, lotnisko, mazowieckie, port lotniczy, radom, region radomski

Thread Tools

Posting Rules