daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Architektura i Urbanistyka > Architektura i Urbanistyka

Architektura i Urbanistyka Problemy i Wydarzenia

Reply

Thread Tools
Old January 28th, 2007, 01:36 PM   #1
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 771

[Polska] Jak najtaniej zbudować dom?

Mam do Was intrygujące mnie pytanie: Jak najtaniej zbudować dom? Która metoda jest najbardziej opłacalna. Ile wynoszą wszystkie koszta dodatkowe itd. Mile widziane są zdjęcia domów wraz z opisem i ceną.

Informacje (ogłoszenia) w gazetach są czasem dla mnie niezrozumiałe. Mały domek (110 metrów, stary z niewielką działką 450 tys. ... dom 230 metrów, działka większa, nowy... 350 tysięcy.)

Sponsored Links

Old January 28th, 2007, 01:56 PM   #2
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 222

ta dysproporcja to kwestia lokalizacyjna..no chyba że stoją obok siebie..ten droższy stoi na ropodajnej działcea pozatym zonc może w środku ma wypasione wnętrze..?kto tam go wie..

ale ogólnie dom za 200tysi da sie postawić..własnymi siłami to jeszcze taniej(znam takich maniaków co po pracy dłubią sami dom)...
lenin no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2007, 02:14 PM   #3
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 1236

wazne, zeby byl tak zrobiony, aby ogrzewanie go nie kosztowalo 5k/mies.

poza tym, jest takie powiedzenie:
  • pierwszy dom buduje sie dla wroga
  • drugi dla kumpla
  • trzeci dla siebie
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).

Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2007, 02:17 PM   #4
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 222

jest też takie powiedzenie:

jak cie stać na drogi dom..stać cię na ogrzewanie
lenin no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2007, 11:40 PM   #5
climec
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by zonc View Post
Mam do Was intrygujące mnie pytanie: Jak najtaniej zbudować dom? Która metoda jest najbardziej opłacalna. Ile wynoszą wszystkie koszta dodatkowe itd. Mile widziane są zdjęcia domów wraz z opisem i ceną.

Informacje (ogłoszenia) w gazetach są czasem dla mnie niezrozumiałe. Mały domek (110 metrów, stary z niewielką działką 450 tys. ... dom 230 metrów, działka większa, nowy... 350 tysięcy.)
Też mnie to interesuje ... gdzieś, kiedyś, jakoś słyszałem o "okrągłych domach", wylewanych z żelbetu. Tanio, szybko i niezniszczalinie. Tylko problem akceptacji. W internecie można znaleźć firmy która coś takigo oferuje, niestety numer telefonu nie odpowiada

Słyszałem też o jakimś polskim wynalazku, związanym z budową z prefabrykantów. Niestety i w tym temacie, tylko coś mi świta. Z niecierpliwością czekam na wypowiedzi znawców tematu?

P.S. Moze przeniesc watek do Technologii i Design?
Old January 30th, 2007, 09:28 AM   #6
mateq
POZnan*

mateq's Avatar

Nie wiem czy najtaniej, ale na pewno najszybciej...

http://schwabenhaus.pl

...a jak wiadomo "czas to pieniądz"
mateq no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2007, 08:02 PM   #7
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

Likes (Received): 32

W Pile jest firma ESC /od słowa escape - wyjście/ która tanio i szybko buduje domu pod hasłem "Wyprowadzki ludzi z bloków". Na moim osiedlu w Pile /Dolaszewo/ 75% domów jest budowanych przez ESC. Budują treż ciutkę w Poznaniu a na śląsku otwierają filię na zasadzie franchisingu.

www.esc.pila.pl

Domek 118 metrów ze skosami na piętrze - 220 tys. z dobrym standartem, żaden luksus ale też nie chłam jaki dają niekiedy w blokach
Filip01 no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2007, 11:41 PM   #8
pixeolo
wmiastowzięci.org

pixeolo's Avatar

Likes (Received): 369

Quote:
Originally Posted by mateq View Post
skoro tak... http://www.huf-haus.de/de/index1.html
ekipa montuje dom w na gotowym fundamencie w 5 dni
pixeolo no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2007, 01:13 AM   #9
embercadero
Registered User

embercadero's Avatar

Likes (Received): 2

Najtaniej i najszybciej wychodzą chyba kanadyjczyki. Ale mój kolega miał coś takiego i bardzo ale to bardzo narzekał, więc nie sądzę by było warto. Ja osobiście raczej jestem zdania że to jest akurat ostatnia rzecz na której należy oszczędzać.
embercadero no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2007, 01:39 AM   #10
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 2464

Quote:
Originally Posted by zonc View Post
Ostatnio bodaj w 'Angorze' czytałem o jakimś gościu, który sobie jakąś okrągłą, igloopodobną chałupę postawił. Ale wyglądało toto obrzydliwie. Jak znajdę ten numer w makulaturze to napiszę coś więcej.

Ogólnie, myślę, że warto się stosować do starej zasady 'Kup najdroższy dom, na jaki cię stać i najtańszy samochód, w jakim możesz się pokazać'.
Old January 31st, 2007, 08:44 AM   #11
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Quote:
Nie wiem czy najtaniej, ale na pewno najszybciej...

http://schwabenhaus.pl

A jak te domy sprawdzają się w praktyce? :>
Old January 31st, 2007, 01:08 PM   #12
Posenerr
Registered User

Posenerr's Avatar

Likes (Received): 1

Jestem ciekaw jak taka chatka z "klocków" będzie się zachowywać na wietrze takim jak ostatnio był. Zakładam że odfrunie w kawałkach, jeżeli się myle to proszę mnie poprawić.
Old January 31st, 2007, 01:58 PM   #13
mateq
POZnan*

mateq's Avatar

To są na pewno domy na 30-50 lat, a nie na 300.
Tylko po co komu dom na 300 lat? I tak tyle nie dożyje, ani on, ani jego dzieci 10 lat temu zrobiliśmy dach z gwarancją na 100 lat, zostało nam jeszcze 90 - po cholerę? A kosztował więcej niż wyższej klasy samochód.

W Sadach pod Poznaniem stoi dom wzorcowy, robi on bardzo pozytywne wrażenie. W Stanach wszyscy tak budują, ale także w np. Norwegii - gdzie klimat mają o wiele bardzie srogi niż u nas.

Z tego co mówił przedstawiciel Schwabenhaus stawia osiedle 200-300 domów pod Warszawą, a i kilkanaście sprzedano już na naszym terenie. Generalnie gdybym w tej chwili się budował, to bardzo zastanowiłbym się na czymś takim. Przede wszystkim oszczędność kilku lat. Stawiając potężne mury, fundamenty, aby to wszystko tylko wyschło trzeba odczekać przynajmniej rok.

Podobno kanadyjczyk dobrze zbudowany postoi naprawdę bardzo długo, ale musi go zrobić specjalistyczna firma, a nie amatorzy.
mateq no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2007, 03:04 PM   #14
embercadero
Registered User

embercadero's Avatar

na osiedlu na którym mieszkał ten mój kolega była akcja ze któryś większy wiatr niósł jakieś żelastwo i to żelastwo wbiło się w ścianę jednego z kanadyjczyków i przebiło ją na wylot. No takie atrakcje nie są raczej możliwe w budynku z cegieł.
Old January 31st, 2007, 04:38 PM   #15
climec
Registered User

Quote:
Originally Posted by bb78 View Post
Ostatnio bodaj w 'Angorze' czytałem o jakimś gościu, który sobie jakąś okrągłą, igloopodobną chałupę postawił. Ale wyglądało toto obrzydliwie. Jak znajdę ten numer w makulaturze to napiszę coś więcej. .
ooo, wlasnie o tym mowilem ... na tym iglo mozna posadzic trawke i jest milutko

jakbys mial ten artykul to byloby super.
Old January 31st, 2007, 04:41 PM   #16
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Quote:
Originally Posted by Masstah View Post
na osiedlu na którym mieszkał ten mój kolega była akcja ze któryś większy wiatr niósł jakieś żelastwo i to żelastwo wbiło się w ścianę jednego z kanadyjczyków i przebiło ją na wylot. No takie atrakcje nie są raczej możliwe w budynku z cegieł.
Równie dobrze mogło wlecieć ci żelastwo oknem... no i to musiało być coś naprawdę dużego.

PS. A ceny?
Old January 31st, 2007, 05:04 PM   #17
embercadero
Registered User

embercadero's Avatar

Wiesz, to że jak jest wichura to powinieneś się bać o okna to jest dość oczywiste, ale że o ściany też to już niekoniecznie Tak poza tym skoro wiatr to niósł to nie mogło to żelaztwo być jakieś ekstremalnie ciężkie, pewnie jakiś pręt albo kawałek rury.

Co do ceny to jego ten kanadyjczyk (circa about 150m mieszkalnych) kosztował coś koło 300tys, ale to było cztery lata temu. No i sporo w cenie to działka, bo to było przy samym lesie Kabackim, od strony Piaseczna.
Old January 31st, 2007, 06:38 PM   #18
Maciu_PL
Registered User

Maciu_PL's Avatar

@Masstah ma rację... dom ma być na lata , a nie do pierwszej poważnej wichury.
Old January 31st, 2007, 09:14 PM   #19
ruminek
MayDay

ruminek's Avatar

Ja na przykad sam stawiam dom , caz podpiwnicyonz i powierychnia uryztkowa wznosi ponad 200 metrow ,
ruminek no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2007, 09:25 PM   #20
DonDiegoDeLaVega
ZdzisławDyrman-zasadniczo

DonDiegoDeLaVega's Avatar

Likes (Received): 1069

Quote:
To są na pewno domy na 30-50 lat, a nie na 300.
Tylko po co komu dom na 300 lat? I tak tyle nie dożyje, ani on, ani jego dzieci 10 lat temu zrobiliśmy dach z gwarancją na 100 lat, zostało nam jeszcze 90 - po cholerę? A kosztował więcej niż wyższej klasy samochód.

W Sadach pod Poznaniem stoi dom wzorcowy, robi on bardzo pozytywne wrażenie. W Stanach wszyscy tak budują, ale także w np. Norwegii - gdzie klimat mają o wiele bardzie srogi niż u nas.

.
tylko zapominasz,ze u nas sa inne realia niz na Zachodzie. Jesli Polak sie buduje to z reguly dom sluzy jeszcze 5 nastepnym pokoleniom. Dla Amerykanina nie jest wielkim problemem postawic "kanadyjczyka", kiedy poprzedni mu sie znudzi. Ogolnie te "szybkie" technologie sa calkiem ciekawe, niestety musi minac troche czasu zanim przyjmie sie to w PL. Poza tym ceny domow z prefabrykatow sa na rynku wtornym na nizszym poziomie niz odpowiadajace im domy budowane w tech. tradycyjnej.

Na często zadawane pytanie, czy do napisania powyższego posta musiało dojść, jest tylko jedna logiczna odpowiedź. Widocznie musiało, skoro doszło.
DonDiegoDeLaVega no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules