search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old December 14th, 2012, 11:49 PM   #10381
wawrzula
Registered User

wawrzula's Avatar

38.

39.

40.

41.

42.

43.

44.

45.

46.

47.

cdn...
wawrzula no está en línea  

Sponsored Links
Old December 14th, 2012, 11:51 PM   #10382
wawrzula
Registered User

wawrzula's Avatar

48.

49.

50.

51.

Koniec
Old December 15th, 2012, 12:06 AM   #10383
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 15207

Wspaniałe zdjęcia! Bardzo dziękuję!

Widać, że robią a to cieszy. Zdj. 19-21 pokazują ile ekranów jeszcze do wstawienia. Uporali się ze słupami.

Jakaś interpretacja do WD44? (zdj. 47 i 48). Czy faktycznie coś z "nim" nie tak?
S7 Wschodnia obwodnica Krakowa
A1 Stryków - Tuszyn (ostatni).
Wszystkie schematy tutaj.
Agusia está en línea ahora  
Old December 15th, 2012, 12:10 AM   #10384
wawrzula
Registered User

wawrzula's Avatar

Quote:
Originally Posted by Agusia View Post
Jakaś interpretacja do WD44? (zdj. 47 i 48). Czy faktycznie coś z "nim" nie tak?
Wszystko z nim w porządku
Old December 15th, 2012, 12:16 AM   #10385
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

Że tak się zapytam. Jak z poziomu autostrady, na oko, jadąc kilkadziesiąt km/h i na podstawie zdjęć można ocenić, że jakiś wiadukt "osiadł" kilkanaście cm z którejś strony? Bo jak dla mnie-laika budowlanego-jest to nierealne.

Podobnie jak ocena, że wszystko z nim w porządku. Chyba, że wawrzula ma coś więcej do powiedzenia .
Old December 15th, 2012, 12:22 AM   #10386
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Tak też myślałam po zobaczeniu zdjęć. Czyli nie ma żadnego osiadania i innych problemów z łożyskami. Dzięki za informację.
Old December 15th, 2012, 12:26 AM   #10387
wawrzula
Registered User

wawrzula's Avatar

Quote:
Originally Posted by Gęsior
Że tak się zapytam. Jak z poziomu autostrady, na oko, jadąc kilkadziesiąt km/h i na podstawie zdjęć można ocenić, że jakiś wiadukt "osiadł" kilkanaście cm z którejś strony? Bo jak dla mnie-laika budowlanego-jest to nierealne.
Mam nadzieję, ze autor tezy o osiadaniu o 15-20cm się pojawi i nam to wytłumaczy

Quote:
Originally Posted by Gęsior
Podobnie jak ocena, że wszystko z nim w porządku.
A dlaczego miałoby być coś nie w porządku?

Pisałem wcześniej, że informacje nt WD-44 są nawet na stronie nadzoru - lakoniczne, ale jednak i nawet fotkę wrzucili.
Old December 15th, 2012, 12:36 AM   #10388
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Nie wiem dlaczego miałoby być nie w porządku, podobnie jak nie wiem dlaczego miałoby być w porządku na podstawie przejazdu pod WD44. Wydaje mi się, że niemożliwością jest dla nieuzbrojonego oka ludzkiego ocenić w tych warunkach, że 2 punkty przemieściły się względem siebie w pionie o 15-20 cm w odległości czasowej kilku miesięcy.

Rozumiem z Twojej powyższej wypowiedzi, że informacje swoje czerpiesz jedynie ze strony nadzoru. I tego się trzymajmy.

EDIT
Dzięki za zdjęcia z przejazdu

Last edited by Gęsior; December 15th, 2012 at 12:43 AM.
Gęsior no está en línea  
Old December 15th, 2012, 03:03 AM   #10389
abaku
Registered User

abaku's Avatar

Likes (Received): 148

Quote:
Originally Posted by Agusia View Post
Wspaniałe zdjęcia! Bardzo dziękuję!

Widać, że robią a to cieszy. Zdj. 19-21 pokazują ile ekranów jeszcze do wstawienia. Uporali się ze słupami. .......
no chyba nie do końca już "po słupach" -fot 24, 29, 38 ale postęp jest pomimo ujemnych temperatur

Quote:
Originally Posted by Gęsior View Post
Nie wiem dlaczego miałoby być nie w porządku, podobnie jak nie wiem dlaczego miałoby być w porządku na podstawie przejazdu pod WD44. Wydaje mi się, że niemożliwością jest dla nieuzbrojonego oka ludzkiego ocenić w tych warunkach, że 2 punkty przemieściły się względem siebie w pionie o 15-20 cm w odległości czasowej kilku miesięcy......
osiadanie takiego wiaduktu to skomplikowana sprawa, jezeli osiadł w miarę równomiernie to niczego nie będzie widać "na oko", jezeli np osiadły tylko przyczółki to płyta bedzie klawiszować na środkowej podporze i wtedy będzie sterczec nad jednym z przyczółków (na ok. dwukrotność osiadania). 15-20 cm to mało do zaobserwowania np nierownoległości, braku pionu czy poziomu na takim obiekcie jak wiadukt ale dość sporo kiedy jest punkt odniesienia, byłoby to wyraźnie widać np na dylatacjach ale czy z jadącego samochodu ? na nieskończonym obiekcie gdzie jeszcze płyta nie musi sie licować z przyczółkami bo nie ma nawierzchni i chyba nawet tych dylatacji ?

ale czy on w ogóle osiadł ?

Last edited by abaku; December 15th, 2012 at 03:23 AM.
abaku no está en línea  
Old December 15th, 2012, 03:37 AM   #10390
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Jeżeli podpora jest w przybliżeniu po środku to dlaczego "dwu krotność osiadania" ?
Old December 15th, 2012, 09:24 AM   #10391
kris02
Registered User

Likes (Received): 28

Na zdjęciu 48 widać, choć trochę niewyraźnie że na łożysku jest coś wstawione(blok na kilkanaście centymetrów)popatrzcie dobrze.Nadlewka nad łożyskiem powinna wynościć ok 3 cm a tu jest 20 cm.Jeżeli mam rację to będą musieli przerobić kapę chodnikowa na przyczółkach,bo będzie różnica wysokości w stosunku do ustroju nośnego, widać to na zdjęciu 47.

Last edited by kris02; December 15th, 2012 at 09:29 AM.
kris02 no está en línea  
Old December 15th, 2012, 09:57 AM   #10392
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Część piąta na edroga.tv http://edroga.tv/drogi-i-mosty/inwes...o-tarnowa-cz-v
Old December 15th, 2012, 11:48 AM   #10393
carbonaut
Registered User

carbonaut's Avatar

Likes (Received): 201

Może na święta prócz życzeń dla wszystkich forumnowiczów zamówimy u Agusi jakiś aktualny schemacik w temacie krórą estakadą nad A4 wjedziemy do lasu po ładną choinkę, a którą nie.
carbonaut no está en línea  
Old December 15th, 2012, 11:56 AM   #10394
wawrzula
Registered User

wawrzula's Avatar

@kris02, wszystkie łożyska na tym obiekcie zostały zrektyfikowane, co widać z resztą na zdjęciu ze strony kontraktu(przeczytać też można). Nie znaczy to wcale, że obiekt siadł, nie wspominając już o braku skrajni. Z resztą jeśli cokolwiek się działo nieprzewidywanego z WD-44(o ile w ogóle się działo) to już montaż dylatacji, które widać na zdjęciu 47 i fragmentarycznie na 48(informacje na ten temat również można znaleźć na stronie kontraktu) każe przypuszczać, że wszystko jest ok.
Old December 15th, 2012, 12:46 PM   #10395
sloma_p
Registered User

sloma_p's Avatar

Likes (Received): 5949

Quote:
Originally Posted by carbonaut View Post
temacie krórą estakadą nad A4 wjedziemy do lasu po ładną choinkę, a którą nie.
Mam nadzieję, że to żart jest...
sloma_p no está en línea  
Old December 15th, 2012, 02:05 PM   #10396
kris02
Registered User

Likes (Received): 28

Quote:
Originally Posted by wawrzula View Post
@kris02, wszystkie łożyska na tym obiekcie zostały zrektyfikowane, co widać z resztą na zdjęciu ze strony kontraktu(przeczytać też można). Nie znaczy to wcale, że obiekt siadł, nie wspominając już o braku skrajni. Z resztą jeśli cokolwiek się działo nieprzewidywanego z WD-44(o ile w ogóle się działo) to już montaż dylatacji, które widać na zdjęciu 47 i fragmentarycznie na 48(informacje na ten temat również można znaleźć na stronie kontraktu) każe przypuszczać, że wszystko jest ok.
Skoro tak to więcej tu nie będę pisał na ten temat, bo nie ma sensu.Ja wiem swoje ,nie mam zamiaru udowadniać że nie jestem wielbłądem.
Old December 15th, 2012, 03:38 PM   #10397
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Quote:
Originally Posted by carbonaut View Post
Może na święta prócz życzeń dla wszystkich forumnowiczów zamówimy u Agusi jakiś aktualny schemacik w temacie krórą estakadą nad A4 wjedziemy do lasu po ładną choinkę, a którą nie.
Schemaciki są aktualne na tyle, na ile mamy informację. Prośbę kieruję zatem do Miejscowych o sprawdzenie czy zielone obiekty są już udostępnione. Jeżeli tylko pojawią się informacje od razu znajdą odzwierciedlenie na schematach.
Old December 15th, 2012, 08:26 PM   #10398
carbonaut
Registered User

carbonaut's Avatar

Likes (Received): 201

Quote:
Originally Posted by sloma_p View Post
Mam nadzieję, że to żart jest...
Co do życzeń i schematów nie. Co do ładnych choinek to mam odczucia mieszane. Otóż co rocznie w moim lesie po świętach notuję małe spustoszenie w drzewostanie. Szczególnie świerk, sosna i jodła nie mogą dorosnąć sędziwego wieku. Zdarza mi się czasem dopaść jegomościa na tym procederze. Jeden z bardziej bezczelnych zapytał o drogę na skróty... nie przez wieś, bo tam właściciele mieszkają. Ot takie przedświąteczne życia, a napisałem dlatego, żeby obudzić ludzką wyobraźnię.
carbonaut no está en línea  
Old December 15th, 2012, 11:24 PM   #10399
Zod75
Registered User

Zod75's Avatar

Likes (Received): 285

Śnieg cały czas topnieje, bo temperatura jest powyżej zera. Czy jest możliwość wymalowania brakujących linii jeśli aura będzie przychylna przez kilka dni?

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć."
"If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear."
Zod75 no está en línea  
Old December 15th, 2012, 11:43 PM   #10400
matrix4321
Registered User

matrix4321's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zod75 View Post
Śnieg cały czas topnieje, bo temperatura jest powyżej zera. Czy jest możliwość wymalowania brakujących linii jeśli aura będzie przychylna przez kilka dni?
Oczywiście. Z taką maszynką jak na tych zdjęciach kolegi Amator48 z wątku o budowie mostu w Kwidzyniu.

matrix4321 no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, bochnia, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules