search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old December 24th, 2012, 12:48 AM   #10601
SoryGregory
Registered User

SoryGregory's Avatar

Likes (Received): 788

Szarów-Tarnów Zachód, x3,x6(tam gdzie korek). Zjechałem Tarnów Zachód, aby uniknąć korka od Tarnów Pn. do DK4.

Rok, dwa, czekania dłużej na A4 niż planowano, jest niczym na przeciw wieczności
SoryGregory no está en línea  

Sponsored Links
Old December 24th, 2012, 08:07 AM   #10602
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 15209

Dzięki za film.

Zmodyfikowałam lekko schemacik. Zamalowałam dwa obiekty, o których zapomniałam.
Jako bonusik dodałam dwa małe znaki D-9 i D-10 przed Brzeskiem.
Zmiany można zobaczyć na poprzedniej stronie lub w mojej sygnaturze.

Składam wszystkim Wam najlepsze życzenia, zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i miłości. Życzę również, aby Maleńki Pan Jezus każdemu z Was błogosławił w nadchodzącym roku.
Życzenia kieruję również do wszystkich pracowników zaangażowanych w budowę autostrady A4 oraz innych dróg klasy A/S/DK/DW/powiatowych/gminnych, aby w Nowym Roku nie poddawali się i przezwyciężali wszelkie trudności.

Ciche życzenie mam, abyśmy śmignęli na następne Święta Bożego Narodzenia chociaż jedną nitką do Dębicy...

Po edycji:
Zaktualizowałam schemat B (w sygnaturze).
Na powyższym filmie widać przejeżdżający samochód po WD60. Uznałam zatem, że puszczono po nim ruch.
Dodałam również na zielono WD55 oraz znaki D-9 i D-10.

Brakuje jeszcze informacji o WD62, WD63, WD66 - te obiekty mają ścieralną, ale nie wiem czy można nimi przejechać.

Dwa obiekty WD54 i WD56 wymagają jeszcze pracy, przy czym pierwszy z nich zdecydowanie więcej.
S7 Wschodnia obwodnica Krakowa
A1 Stryków - Tuszyn (ostatni).
Wszystkie schematy tutaj.

Last edited by Agusia; December 24th, 2012 at 09:12 AM. Reason: Aktualizacja schematu B (w sygnaturze).
Agusia no está en línea  
Old December 27th, 2012, 07:49 AM   #10603
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Na portalu edroga.tv pojawiła się kolejna część filmu o budowie autostrady:
http://edroga.tv/drogi-i-mosty/inwes...-tarnowa-cz-vi

Mam prośbę. Jak będziecie w tych dniach przejeżdżać odcinkiem Brzesko - Tarnów Z. to zwróćcie uwagę czy nie zaczęli przypadkiem czyścić nawierzchni pod linie. Na chwilę obecną nie ma opadów, jest ciepło i lekki wiatr, który pomaga osuszać asfalt. Gdyby udało im się w ciągu najbliższych dni to wówczas byłaby szansa na puszczenie ruchu w styczniu.

Proszę też Miejscowych o sprawdzenie tych wypisanych przeze mnie w poprzednim poście WD.
Agusia no está en línea  
Old December 27th, 2012, 11:36 AM   #10604
szklany
Registered User

szklany's Avatar

Likes (Received): 24

Autostrada przetestowana.

Nie będę pierwszym i pewnie nie ostatnim, który napisze, że jakość asfaltu odcinka C jest koszmarna. Jazda nim przypomina mi trochę krakowski remont ul. Limanowskiego, gdzie jedzie się gorzej po remoncie, niż przed. Wydaje mi się, że Dragados powinien mieć dożywotni zakaz układania asfaltu, lub powinni wziąć solidną lekcję np. od Polimexu, do którego nie można się przyczepić.

Poza tym, wrażenia super, kontynuując jazdę autostradą w Szarowie poczułem niesamowity powiew cywilizacji, która małymi kroczkami dociera na wschód od Krakowa. Nawet te nieszczęsne ekrany nie przeszkadadzały tak bardzo ...
szklany no está en línea  
Old December 27th, 2012, 12:52 PM   #10605
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

Ja zwyczajnie nawet zapomniałem zwrócić uwagę na asfalt. Mi ekrany nie przeszkadzają w ogóle. Wręcz przeciwnie. Pełne skoncentrowanie na jeździe.
Old December 27th, 2012, 01:47 PM   #10606
zdziseq
Registered User

Likes (Received): 16

Nie wiem czy juz bylo ale pomiedzy wezlami B-B poludniowa nitka ta niedawno oddana, ma zewnetrzna linie ciagla namalowana zwykla farba, a nie natryskiwana "łezkami"

Mozliwe to?
zdziseq no está en línea  
Old December 27th, 2012, 01:54 PM   #10607
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6536

Pewie zrobili tak by oddać nitkę a nie było warunków do układania grubowarstwowego. Pewno na wiosne poprawią.
Old December 27th, 2012, 01:59 PM   #10608
deteroos
Zakapior wannabe

deteroos's Avatar

Likes (Received): 6277

Quote:
Originally Posted by Gęsior View Post
Ja zwyczajnie nawet zapomniałem zwrócić uwagę na asfalt. Mi ekrany nie przeszkadzają w ogóle. Wręcz przeciwnie. Pełne skoncentrowanie na jeździe.
Ale bez widoków jedzie się nuudno...
Old December 27th, 2012, 02:03 PM   #10609
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Mi się w ogóle nie nudziło, nie zasypiałem za kierą. Dodam jeszcze, że bez wielkiego pośpiechu trasę Gliwice-Rz zrobiłem w ok. 3 godziny. I to jest najważniejsze.
Old December 27th, 2012, 07:31 PM   #10610
merit5
Registered User

Likes (Received): 538

Quote:
Originally Posted by Agusia View Post
Mam prośbę. Jak będziecie w tych dniach przejeżdżać odcinkiem Brzesko - Tarnów Z. to zwróćcie uwagę czy nie zaczęli przypadkiem czyścić nawierzchni pod linie.
Dla mnie święta skończyły się wczoraj i dzisiaj musiałem zrobić trasę Tarnów - Kraków i z powrotem, chociaż mogłem sobie wypisać urlop.
Do czego zmierzam. Ano ja rozumiem, że okres świąteczny, że urlopy, wyjazdy rodzinne itd. ale nie mogę pojąć, że gdy terminy gonią, piękny słoneczny dzień, temperatura plus 7, a tu przy budowie autostrady ani żywego ducha.
Myślałem, że chociaż podwykonawcy coś będą dłubać, że może firma malująca linie zrobi ślad na odcinku B. No takiej pogody nie wykorzystać?

Wracam południem spoglądając na boki z nadzieją, że wreszcie kac poświąteczny minie i coś się na budowie ruszy.
Nie zawiodłem się Na MOP-ie Mokrzyska 3 /słownie trzech/ robotników kręciło się wokół swojej osi i chyba udawali, że coś robią, a może faktycznie coś dłubali. Nie zdążyłem dokładnie tego stwierdzić, gdyż nie byłem przygotowany na ich obecność.

I jeszcze po drodze spotkałem po jednym ochroniarzu pilnujących baz i na tym koniec.
A taki piękny dzisiaj był dzień i można było coś zrobić. Jeden nieliczny taki tej zimy
merit5 no está en línea  
Old December 27th, 2012, 07:36 PM   #10611
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Tymczasem mamy aktualizację postępów robót na stronie nadzoru:
Quote:
Roboty mostowe

Odcinek A
17 – 23 grudnia 2012r.

Roboty realizowano na 7 obiektach mostowych:

Obiekt WD-41:

- próbne obciążenie statyczne

Obiekt MA-42:

- próbne obciążenie dynamiczne – jezdnia prawa

Obiekt WD-43:

- próbne obciążenie statyczne

Obiekt WD-44:

- obetonowano dylatacje przy przyczółkach „A” i „C”

Obiekt WD-46:

- zbrojenie i deskowanie barier betonowych na obiekcie
- zabetonowano 3 segmenty barier

Obiekt WA-48:

- realizacja schodów skarpowych

Obiekt PZ-49A:

- zakończono betonowanie ław fundamentowych pod ekrany akustyczne na obiekcie
- obrukowanie skarp kamieniem

Odcinek B
17 – 23 grudnia 2012r.

WA-54: Warstwa wiążąca na płycie ustroju;
MA-58: Kontynuacja przełożenia cieku; reszta prac wstrzymana z powodu złych warunków atmosferycznych;
WD-60: Prace wstrzymane z powodu złych warunków atmosferycznych;
WD-62: Prace wstrzymane z powodu złych warunków atmosferycznych;
WD-63: Prace wstrzymane z powodu złych warunków atmosferycznych;
MA-64: Prace porządkowe na zapleczu;
WD-71: Likwidacja zaplecza;
Wygląda na to, że jest potwierdzenie "normalności" WD44 oraz wiążąca na WD54 (ale czemu wpisali WA )
Agusia no está en línea  
Old December 27th, 2012, 07:39 PM   #10612
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Merit5, dzięki za info. Faktycznie szkoda, że nic nie zrobili dzisiaj. Jedyna szansa jutro i pojutrze. Później straszą powrotem śniegu i mrozu.
Agusia no está en línea  
Old December 28th, 2012, 01:31 AM   #10613
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Ale gdzie? Chciałbym żeby tak było przynajmniej w górach po nowym roku. Jednak z tego co widzę to odwilży końca nie widać.
Old December 28th, 2012, 09:50 AM   #10614
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Nie wiem gdzie. Tak słyszałam w jakiejś prognozie albo czytałam - już nie pamiętam.

Wiem, że czas świąteczno-noworoczny ale może ktoś "rzuci okiem" na budowę...
Agusia no está en línea  
Old December 28th, 2012, 11:08 AM   #10615
slavcos
Registered User

Likes (Received): 185

Czytałem, na Wirtualnej Polsce, że Gdaka robiła przetarg dotyczący stacji benzynowych na autostradach. Jak na razie sieci paliwowe zbojkotowały i nie startowały do przetargu(nie podoba im się wymóg budowy moteli, poziom opłat i zbyt krótki czas na inwestycję). Na razie nowe odcinki bez pełnych MOP będą darmowe przynajmniej o rok dłużej. A nie wykluczone, że firmy będą będą bojkotować kolejne przetargi. Z tego co wyczytałem to BP i Orlen na pewno nie wezmą udziału w tym wyścigu szczurów.

http://finanse.wp.pl/kat,104126,titl...l?ticaid=1fc83

W sumie to dziękować im z taki prezent
slavcos no está en línea  
Old December 28th, 2012, 03:20 PM   #10616
lovelypl
Registered User

Likes (Received): 0

Dziś jechałem A4 do Krakowa i specjalnie patrzyłem, czy coś się dzieje na odcinku B. Rano nie było chyba nikogo na odcinku, koło południa jak wracałem, widziałem jakąś koparkę w okolicach początku zwężki przy Brzesku - coś przy nasypie i ekranach robili i tyle. Pomimo tego, że słoneczko świeciło, nie było żadnej ekipy od malowania linii pomocniczych, od barierek itd.
Parę samochodów jeszcze stało przy PZ, ale one chyba pod nim parkują
Old December 28th, 2012, 03:55 PM   #10617
HappyGoLucky666
Registered User

Likes (Received): 128

Quote:
Originally Posted by lovelypl View Post
Dziś jechałem A4 do Krakowa i specjalnie patrzyłem, czy coś się dzieje na odcinku B. Rano nie było chyba nikogo na odcinku, koło południa jak wracałem, widziałem jakąś koparkę w okolicach początku zwężki przy Brzesku - coś przy nasypie i ekranach robili i tyle. Pomimo tego, że słoneczko świeciło, nie było żadnej ekipy od malowania linii pomocniczych, od barierek itd.
Parę samochodów jeszcze stało przy PZ, ale one chyba pod nim parkują
No cóż, niech chłopaki zdrowo piją, zasłużyli sobie na to.
HappyGoLucky666 no está en línea  
Old December 28th, 2012, 04:38 PM   #10618
Baxon79
woźny

Baxon79's Avatar

Likes (Received): 1301

Jak już kiedyś pisałem pracownicy Strabaga dostali wolne bodaj do 7 stycznia, więc nie ma czego wyglądać.
Baxon79 no está en línea  
Old December 28th, 2012, 06:20 PM   #10619
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

OK, czyli czekamy. W każdym razie jeśli ktoś będzie miał info z frontu proszony jest o podzielenie się nim niezwłocznie.
Agusia no está en línea  
Old December 28th, 2012, 06:54 PM   #10620
marcinmw
Registered User

Likes (Received): 44

Wiem że opłaty = BRIG.
Mimo wszystko zaryzykuję i podzielę się z bardzo fajną informacją.

Quote:
W wyniku porozumienia wszystkich koncernów paliwowych kierowcy dostali gratis rok darmowej jazdy nowymi odcinkami autostrad, informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Stan ten może nawet potrwać dłużej.

Chodzi o to, że trzeba będzie powtórzyć przetargi na 15 miejsc obsługi podróżnych (MOP). Na pierwszy nikt się nie zgłosił, gdyż firmy paliwowe zbojkotowały przetarg Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dlatego na razie kierowcy nie będą płacić za jazdę po nowych fragmentach autostrad A1, A2, i A4 (łącznie ok. 430 km). Zgodnie z przepisami, by móc pobierać opłaty, autostrada musi być wyposażona w towarzyszącą infrastrukturę w postaci MOP.

Koncerny paliwowe tłumaczą, że fiasko przetargu wynika z winy GDDKiA, gdyż nie złagodziła ona jego zasad. Przede wszystkim chodzi o wymóg budowania moteli, chociaż prognozy koncernów wskazują, że będą stały puste. Ponadto zastrzeżenia budzi wysoki poziom opłaty zmiennej od wielkości sprzedaży na stacji oraz zbyt krótki czas na inwestycje.

Zdaniem gazety, firmy paliwowe zamierzają zbojkotować powtarzane przetargi na 15 MOP. Na pewno nie wezmą w nich udziału BP i Orlen. Okres darmowych przejazdów może się więc wydłużyć.

GDDKiA nie chce zmieniać warunków i podkreśla, że stacje na autostradach to bardzo opłacalny biznes. Obroty są tu czterokrotnie wyższe niż na innych stacjach i paliwo jest droższe.
Za http://logistyka.pb.pl/2933742,88110...ciowo-za-darmo

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, bochnia, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules