search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old January 2nd, 2013, 12:37 PM   #10661
abaku
Registered User

abaku's Avatar

Likes (Received): 148

Czy Brzeski PZet jest już skończony ? tzn chyba jeszcze będzie zaekranowany, jezeli tak to nie powinno być problemu z migracją zwierzyny, lampy nie swiecą na niego a ekrany znacznie ograniczą ilość odbitego swiatła, oczywiście idealnie ciemno nie będzie bo ogólnie nad zjazdem jest łuna światła.

Co do jazd testowych to dojazd do Bochni od zachodu przez A4 średnio uzasadniony czasem i dystansem w stosunku do jazdy DK4 od Szarowa, no chyba że na wschodnie rejony Bochni, ale gdyby dojazd był sensowniejszy niż 50km/h (wioska i kiepska droga) to jak najbardziej będzie OK

Co ciekawe, pomimo emigracji kierowców z DK4 na A4 nie przenieśli w znacznym stopniu durnych nawyków wyprzedzania bez opamietania, mnie się udało zrobić odcinek Kraków - Tranów - Brzesko na tempomacie wg oznakowania, nie twierdzę że nikt mnie nie wyprzedził ale przy odrobinie przewidywania i planowania manewrów poza nawrotem na Tarnów Płn udało się na automacie, czego nie udaje się np na Śląskim odcinku przy 2x3. Nawet kierowcy z KaNzaS, znani ze swego temperamentu wracali na prawy pas
abaku no está en línea  

Sponsored Links
Old January 2nd, 2013, 04:35 PM   #10662
McMichael
McMichael

McMichael's Avatar

Likes (Received): 2

Nie wiedziałem, że wilki są w tamtych rejonach
No i oczywiście dzięki za filmik
McMichael no está en línea  
Old January 3rd, 2013, 10:37 AM   #10663
semek
Registered User

semek's Avatar

Likes (Received): 0

Aż się zarejestrowałem do tej pory tylko obserwowałem, witam i pozdrawiam wszystkich. Coraz bliżej z autostradą do Rzeszowa. Agusia super zdjęcia. 5 lat temu jak zaczynałem studia myślałem, że po dyplom już całą autostradą do Krakowa pojadę, niestety pamiętam jeszcze czasy korków w Wojniczu itd. a i podam rekord trasy: Jasło - Kraków - 6,5 h :] jakieś 3 lata temu, pierwszy atak zimy...
semek no está en línea  
Old January 3rd, 2013, 01:24 PM   #10664
chlebu
Registered User

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by semek View Post
Aż się zarejestrowałem do tej pory tylko obserwowałem, witam i pozdrawiam wszystkich. Coraz bliżej z autostradą do Rzeszowa. Agusia super zdjęcia. 5 lat temu jak zaczynałem studia myślałem, że po dyplom już całą autostradą do Krakowa pojadę, niestety pamiętam jeszcze czasy korków w Wojniczu itd. a i podam rekord trasy: Jasło - Kraków - 6,5 h :] jakieś 3 lata temu, pierwszy atak zimy...
Jak ja zaczynałem w 1995 też myślałem, że pojadę i pojechałem...dziurawą obwodnicą Tarnowa.
chlebu no está en línea  
Old January 3rd, 2013, 01:49 PM   #10665
McMichael
McMichael

McMichael's Avatar

Quote:
Originally Posted by semek View Post
No to nieźle, ja z Krakowa do Rymanowa Zdroju jechałem 7 godzin, dzień przed wszystkimi świętymi, dodatkowo zakorkowała się droga przez leżącego tira w rowie przed Pilznem (chyba Machowa)
McMichael no está en línea  
Old January 3rd, 2013, 02:22 PM   #10666
volfer
Registered User

Likes (Received): 224

Skoro się tak licytujemy, to ja z RDA do Bochni 3 h
volfer no está en línea  
Old January 3rd, 2013, 02:26 PM   #10667
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 15206

Cieszymy się wszyscy. Proszę jednak, aby z czasami podróży nie przesadzać bo nie chciałabym zamknięcia tego wątku. Dziękuję.

Czy chłopaki pojawili się już w tym roku na odcinku B?
S7 Wschodnia obwodnica Krakowa
A1 Stryków - Tuszyn (ostatni).
Wszystkie schematy tutaj.
Agusia no está en línea  
Old January 3rd, 2013, 02:40 PM   #10668
smialykr
Registered User

Likes (Received): 15

A jeszcze o postępach w przyroście długości barier, ekranów, ogrodzenia i oznakowania poziomego chciałbym poczytać

Jak otwarli 2x2 od Brzeska do Bochni i popędziłem od Brzeska do Krakowa z maks. dozwoloną prędkością 110 do 140 to mi w pandzie już od mopa Staniątki zaczęło plastikiem śmierdzieć.
Pewnie jak otworzą 2x2 do Tarnowa, to koło Wierzchosławic zatrę silnik....

Last edited by smialykr; January 3rd, 2013 at 02:46 PM.
smialykr no está en línea  
Old January 3rd, 2013, 03:56 PM   #10669
SantaMaria
Registered User

SantaMaria's Avatar

No pięknie... Teraz do szczęścia brakuje jeszcze zmiany całego oznakowania od początku autostradowej obwodnicy Krakowa aż do Tarnowa w ciągu DK 94. Już nie mogę się doczekać napchanego na każdym rozjeździe napisu "^ 94 Tarnów ^". Najefektowniej będzie to wyglądać na niebieskich tablicach . Aż boję się jednak pomyśleć jak fatalnie będzie wyglądało oznakowanie jadąc w kier. Tarnowa od Krakowa na węźle "Wielicka"... Na wprost będzie kier. Rzeszów, a na prawo Tarnów... Najrozsądniej byłoby przynajmniej na tym konkretnym rozjeździe dać i dla DK 94 TARNÓW + RZESZÓW, jak i dla A4 TARNÓW + RZESZÓW, bo obie drogi prowadzą do tych miast. No ale przepisów się przeskoczyć nie da - ktoś zaprojektował, że dla A4 ma być Rzeszów, a dla 94 Tarnów i basta.
http://www.youtube.com/watch?v=BE9ap...ature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=i1fue...ature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=Qwgn1y3c-zM
SantaMaria no está en línea  
Old January 3rd, 2013, 04:03 PM   #10670
Grassmannian
Out of the Box

Grassmannian's Avatar

Likes (Received): 2002

Mogło być gorzej: we Wrocławiu dk94 prowadzi na położone wzdłuż A4 i odległe o 90km Opole. Moim zdaniem to, że na drogowskazach w rejonie Krakowa na dk94 nie będzie Rzeszowa to i lepiej, gdyż będzie niezorientowanemu tranzytowi sugerować jazdę drogą bezpieczniejszą.

O tym, że ludzie mogą być niezorientowani w tym, że dk94 i A4 prowadzą w tym samym kierunku ludzie mogą nie wiedzieć, niech świadczy ten przykład: niedawno mój kolega z Rzeszowa, na stwierdzenie, że na święta będzie mógł odwiedzić rodziców jadąc autostradą trochę dalej niż dotychczas, pytał, czy w A4 jest włączona stara (południowa) obwodnica Tarnowa.
Old January 3rd, 2013, 04:21 PM   #10671
SantaMaria
Registered User

SantaMaria's Avatar

Tak mają docelowo wyglądać drogowskazy na autostradzie w Krakowie (od w. Balice I, do rozjazdu na w. Wielicka). + Tarnów pojawi się na tablicach szlakowych na tym odcinku (wyłącznie jednak dla DK 94 - dla A4 dopiero za w. Wielicka).

PS. Schemat nie uwzględnia dodatkowych miejscowości kierunkowych, a informacja lokalna "Łagiewniki" dotyczy konkretnego zjazdu. Nr europejskiej trasy E40 nie został podany na wzór istniejących drogowskazów na nowym odc. A4 Kraków - Tarnów.
http://www.youtube.com/watch?v=BE9ap...ature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=i1fue...ature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=Qwgn1y3c-zM
SantaMaria no está en línea  
Old January 3rd, 2013, 05:02 PM   #10672
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 5049

Ja nie wiem, od Mojżesza w kamieniu dostali zakaz podawania przy dzielnicach czy 'centrum' nazwy miasta? Wszyscy świetnie wiedzą, na terenie jakiego miasta w danej chwili są? Z Krakowem to jeszcze pół biedy...
MichalJ no está en línea  
Old January 3rd, 2013, 07:52 PM   #10673
merit5
Registered User

Likes (Received): 538

Quote:
Originally Posted by Agusia View Post
Czy chłopaki pojawili się już w tym roku na odcinku B?
Niby dzisiejsza pogoda podczas powrotu z Krakowa nie pozwalała na wnikliwą obserwację prac na odcinku B, ale zauważyłem że "towarzystwo od robót wokół autostradowych" budzi sie powoli z poświątecznego letargu.

Przed PZ65 zauważyłem blask nowo montowanych barier i kręcących się pracowników, którzy mieli ochotę jeszcze coś zamontować, tylko ten opad deszczu trochę ich zniechęcał. Faktem jednak jest, że montują i zapewne jest to firma podwykonawcza, bo na bazach głównych wykonawców spokój.

I nie wiem, czy nie mają problemu z kanalizacją opadową za WA53, gdyż już po raz któryś zauważyłem otwarte studzienki kanalizacyjne i pracowników wokół nich. Dzisiaj to mieli nawet ustawiony taki przenośny daszek podobny do tych jakie stosuje telekomunikacja. Trudno mi jednoznacznie powiedzieć, o co tam chodzi, ale faktem jest, ze taką akcję widziałem już po raz trzeci.

No nic, w przyszłym tygodniu zapewne również będę przemierzał tą moją utartą trasę Tarnów-Kraków i z powrotem, to może coś szczególniejszego zaobserwuję i nie omieszkam się podzieli ze swoimi spostrzeżeniami w tym wątku.

A teraz mam takie pytanko, bo zapewne będzie tutaj ktoś zorientowany w temacie.
Intryguje mnie bardzo ta sytuacja, mianowicie w jakim celu jest zbudowany WD66?

Jest on w środku lasu /tak wygląda według map/ i obecnie nie ma na nim wykonywanych wiekszych prac. Nasypy podjazdowe nie sa skończone, czyli wygląda, że nie ma pośpiechu z jego wykończeniem.
A pytam dlatego, gdyż obiło mi się o uszy, że budowana obecnie wschodnia obwodnica Wojnicza wychodząca w Woli Łętowskiej, ma być połączona z którymś WD na autostradzie. Trochę mi nie pasuje akurat ten WD66, chociaż w prostej linii, byłoby mu po drodze i mogła by być pociągnięta przez niego droga służąca jako planowana obwodnica Wierzchosławic.
Zaznaczam, są to moje dywagacje, dlatego może ktoś orientuje się lepiej ode mnie, to proszę o krótką odpowiedź.

Last edited by merit5; January 3rd, 2013 at 08:11 PM.
merit5 está en línea ahora  
Old January 3rd, 2013, 10:09 PM   #10674
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6528

Po obu stronach masz las. Nie wiem czy to jakiś las chroniony, czy zwykły, który należy do Lasów Państwowych. Na mapce ze strony nadzoru możesz zobaczyć, że w tym lesie istnieje dosyć gęsta sieć dróg leśnych, które służą leśnikom do poruszania się po kompleksie czy to do tropienia kłusowników czy do transportu i innych rzeczy, które wymagają poruszania się samochodami. LP dosyć dobrze dbają o takie drogi, bo one są im potrzebne do wykonywania swoich czynności, więc zapewne ten wiadukt został wybudowany dla ich potrzeb. Gdyby nie on, to poruszanie się po kompleksie byłoby bardzo utrudnione.
Old January 3rd, 2013, 11:26 PM   #10675
merit5
Registered User

Likes (Received): 538

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Po obu stronach masz las... LP dosyć dobrze dbają o takie drogi, bo one są im potrzebne do wykonywania swoich czynności, więc zapewne ten wiadukt został wybudowany dla ich potrzeb. Gdyby nie on, to poruszanie się po kompleksie byłoby bardzo utrudnione.
No fakt. Bardzo logiczna odpowiedź na moje wątpliwości i tym samym zostały one rozwiane.
Dlatego nie ma się co dziwić, że nie jest to priorytetowa część budowy A4.
Myślę, że tylko "dojazdówki" po parędziesiąt metrów z obu stron, oraz sam WD66 będą pod masą, natomiast pozostałe części dróg w samym lesie będą zapewne bite umożliwiające przejazd jakąś terenówką z nadleśnictwa.

Powiem szczerze, ze trochę się wystraszyłem tych niezbyt trafnych, zasłyszanych domysłów o budowie drogi przez środek lasu.
merit5 está en línea ahora  
Old January 4th, 2013, 12:00 AM   #10676
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Likes (Received): 17104

No i straż pożarna. Jak las, to musi być dojazd, bo czasami lasy lubią się zapalić, a nie zawsze jest czas na objazd kilkanaście kilometrów.
Tomeyk no está en línea  
Old January 4th, 2013, 01:13 AM   #10677
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 15206

Merit5, dzięki za informacje z budowy. Dobrze, że chłopaki coś zaczęli dłubać.

A tutaj o "oblężeniu" Tarnowa po otwarciu A4:
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...strady_A4.html
S7 Wschodnia obwodnica Krakowa
A1 Stryków - Tuszyn (ostatni).
Wszystkie schematy tutaj.
Agusia no está en línea  
Old January 4th, 2013, 01:58 AM   #10678
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 24717

Ciekawe, co na to powiedzą mądrale z forum, które mówiły o władzach Tarnowa, że histeryzują z tym zakazem wstępu dla najcięższych ciężarówek. Przypominam, że oprócz mnie ten zakaz poparła na forum jedna lub dwie osoby. Tylko.
Old January 4th, 2013, 02:37 AM   #10679
jacekj
Registered User

Likes (Received): 81

Quote:
Originally Posted by Agusia View Post
A tutaj o "oblężeniu" Tarnowa po otwarciu A4:
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...strady_A4.html
Agusia, spokojnie. Sam byłem w grupie wystraszonych. Obawiałem się o wiele większego natężenia ruchu na Jana Pawła II i Lwowskiej.
Owszem, była kumulacja przed świętami ale obecnie jest trochę tłoczniej niż przed otwarciem A4. Totalnej blokady nie ma.
PS
Po usunięciu 12t będzie znacznie gorzej
jacekj no está en línea  
Old January 4th, 2013, 12:13 PM   #10680
wickedway
The Battle Rages On.....

wickedway's Avatar

Likes (Received): 63

Ograniczenie 12t pewnie będzie dopóki nie będzie ciągu dalszego A4 na wschód

http://fdz-animalia.pl/index.php?page=koty
wickedway no está en línea  

Closed Thread