search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old January 29th, 2013, 12:12 AM   #10781
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6532

Quote:
Originally Posted by grzaniec z galicji View Post
Może ktos po krótce mi wyjasnic dlaczego wezel w Bochni jest gdzies w krzakach ze zjazdem na drogę gminną zamiast na drogę wojewódzką?
Chodzilo o miejsce pod wezel? Czy może planowane sa jezdnie zbiorcze prowadzace do DW965?
Dziękuję.
Bo węzeł na drodze wojewódzkiej wrzuciłby cały ruch na bocheńskie uliczki a dzięki temu, że węzeł jest w tym miejscu a nie innym można za pomocą krókiego łącznika, który najpierw trzeba wybudować, ominąć całe miasto i połączyć się z dk94.

Sponsored Links
Old January 29th, 2013, 11:48 AM   #10782
TReneR666
Registered User

Likes (Received): 149

U mnie dzisiaj +13 stopni :-) Chyba do PL tez do ocieplenie dojdzie, wiec powinno się chyba coś ruszyć na odcinku?
TReneR666 no está en línea  
Old January 29th, 2013, 02:42 PM   #10783
maharski
Registered User

maharski's Avatar

Likes (Received): 1703

Szybkie spostrzeżenia po sobotnim przejeździe A4 do Tarnowa:
1) stan trasy ogólnie dobry, oprócz odcinka w okolicach Bochni (albo Brzeska?), pod jakimś wiaduktem, strasznie trzęsło,
2) po drodze można spotkać "nerwowych" kierowców (dojeżdżanie do samochodu, miganie światłami gdy jest się na lewym pasie i chce się wyprzedzić wolniejszy pojazd)
3) co mnie najbardziej zaskoczyło - Pan rowerzysta mknący na węźle Tarnów Zachód po pasie awaryjnym...
maharski no está en línea  
Old January 29th, 2013, 05:14 PM   #10784
gumol87
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by maharski View Post
2) po drodze można spotkać "nerwowych" kierowców (dojeżdżanie do samochodu, miganie światłami gdy jest się na lewym pasie i chce się wyprzedzić wolniejszy pojazd)
Jeżeli wyprzedza się z szybkością o 5km/h większą od pojazdu wyprzedzanego i cały manewr trwa kilkadziesiąt sekund to wcale się nie dziwię takim reakcjom (nie mówię tego konkretnie do Ciebie, bo nie znam Twojej sytuacji). Lepiej zwolnić o te 5 km/h i jechać za nim lub przyspieszyć na czas wyprzedzania, żeby manewr trwał jak najkrócej.
gumol87 no está en línea  
Old January 29th, 2013, 06:10 PM   #10785
woocash09
Registered User

Likes (Received): 2

Jeśli jedzie z szybkością 110km/h (bo tyle na przykład wynosi ograniczenie prędkości) i jest to prędkość o 5km/h większa od pojazdu wyprzedzanego i w dodatku zmieniwszy pas na lewy upewnił się że nie zajedzie drogi komuś za nim to zupełnie nie rozumiem takich reakcji (nie mówię tego konkretnie do Ciebie, bo nie znam Twojej sytuacji).

Często niestety jest tak że jedzie 130km/h i mruga światłami, trąbi i gestykuluje bo ty jedziesz 110km/h wg limitu i jeszcze śmiesz kogoś wyprzedzać kto jedzie np 105km/h. Następnie mamy już pełnoprawną autostradę i ty jedziesz dalej zgodnie z przepisami i mijasz tego furiata kilkanaście kilometrów dalej bo jego golf III w gazie nie poleci więcej niż te 130km/h przy których tak frustrował się kiedy ty wyprzedzałeś

PS

Zeby nie było OT
Węzeł w Bochni wypada bardzo korzystnie dla Stalproduktu. Wieść gminna niesie że owa firma usilnie lobbowała za tą lokalizacją

pianeta.pl, wawrzula liked this post
woocash09 no está en línea  
Old January 29th, 2013, 06:52 PM   #10786
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12095

Quote:
Originally Posted by gumol87 View Post
Jeżeli wyprzedza się z szybkością o 5km/h większą od pojazdu wyprzedzanego i cały manewr trwa kilkadziesiąt sekund to wcale się nie dziwię takim reakcjom.
A ja się dziwię. Mruganie światłami na kierowcę który cały czas jedzie prawym pasem a tylko wyprzedza i znowu wraca na prawy jest dla mnie buractwem i prostactwem. Na A2 Łódź - Warszawa też często się spotyka takich którym się bardziej śpieszy niż innym. Nie było A2 czy A4 było źle - jest to i tak źle bo inni wyprzedzają o 10 km/h wolniej ode mnie i stracę 5 cennych sekund.
Rusonaldo no está en línea  
Old January 29th, 2013, 08:14 PM   #10787
testuje
Registered User

Likes (Received): 5

Koledzy, niestety u nas tak jest, brak kultury. Tacy wlasnie ludzie powoduja wypadki. Nie ma znaczenia czy to autostrada czy polna droga, buractwo jest wszedzie.
testuje no está en línea  
Old January 29th, 2013, 08:44 PM   #10788
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 15207

Informacja ze strony nadzoru.
Na PZ49A zamontowano ekrany.
Zdjęcie ze strony http://www.a4szarow-krzyz.pl
S7 Wschodnia obwodnica Krakowa
A1 Stryków - Tuszyn (ostatni).
Wszystkie schematy tutaj.

Zod75, hook1990 liked this post
Agusia no está en línea  
Old January 29th, 2013, 10:20 PM   #10789
WormBoy
Registered User

WormBoy's Avatar

Likes (Received): 1081

Jaki ładny PZ
Na odcinku Strabag/Poldim też mogły być takie ładne ale się nie zgodzili i postawili betonowe szkarady...
WormBoy no está en línea  
Old January 30th, 2013, 11:47 AM   #10790
Tomekmm
Registered User

Tomekmm's Avatar

Likes (Received): 1913

Quote:
Originally Posted by testuje View Post
Koledzy, niestety u nas tak jest, brak kultury. Tacy wlasnie ludzie powoduja wypadki. Nie ma znaczenia czy to autostrada czy polna droga, buractwo jest wszedzie.
Wracałem ostatnio z Katowic do Krakowa około 22. prędkosc około 130km/h (BOX na dachu więc staram się nie przekraczać tego pułapu). Na prawym pasie sznurek samochodów jadący około 100 km/h. Czyli wyprzedam sobie spokojnie wszystkich. Na końcu sznurka jechał ktoś białą mazdą jak go wyprzedziłem to wskoczył za mną na lewy pas dojechał do tyłka i zaczął mrugać światłami. Nawet nie miałem mu gdzie zjechac bo na prawym pasie miałem ciężarówki. Jak skonczylem wyprzedzać zjechałem na prawy pas. Ten ktoś zjechał na prawy pas i jechał przede mną z pędkością około 130 km.

Tak wygląda wieśniactwo, u nas na drogach
Tomekmm no está en línea  
Old January 30th, 2013, 12:03 PM   #10791
kisaw
Registered User

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by Tomekmm View Post
Wracałem ostatnio z Katowic do Krakowa około 22. prędkosc około 130km/h (BOX na dachu więc staram się nie przekraczać tego pułapu). Na prawym pasie sznurek samochodów jadący około 100 km/h. Czyli wyprzedam sobie spokojnie wszystkich. Na końcu sznurka jechał ktoś białą mazdą jak go wyprzedziłem to wskoczył za mną na lewy pas dojechał do tyłka i zaczął mrugać światłami. Nawet nie miałem mu gdzie zjechac bo na prawym pasie miałem ciężarówki. Jak skonczylem wyprzedzać zjechałem na prawy pas. Ten ktoś zjechał na prawy pas i jechał przede mną z pędkością około 130 km.

Tak wygląda wieśniactwo, u nas na drogach
hehe ja w takiej sytuacji zwalniam do 105 i przez chwile tak jade. Wtedy szybko przestaja mrugac
kisaw no está en línea  
Old January 30th, 2013, 12:25 PM   #10792
konkus
Registered User

konkus's Avatar

Location: Dębica/ Kraków/ London/ Katowice/ Warszawa/ Frankfurt/ Nürnberg/ Lyon/ Křbenhavn/...
Likes (Received): 86

Quote:
Originally Posted by Tomekmm View Post
Na końcu sznurka jechał ktoś białą mazdą jak go wyprzedziłem to wskoczył za mną na lewy pas dojechał do tyłka i zaczął mrugać światłami. Nawet nie miałem mu gdzie zjechac bo na prawym pasie miałem ciężarówki.
Zwykle w takiej sytuacji staram się odpowiedzieć na "pozdrowienie". Wystukuję na pedale hamulca dokładnie ten sam rytm, którym pozdrowił mnie niecierpliwy kierowca. Efekt z reguły piorunujący i natychmiastowy.

konkus no está en línea  
Old January 30th, 2013, 01:53 PM   #10793
kris02
Registered User

Likes (Received): 28

Quote:
Originally Posted by WormBoy View Post
Jaki ładny PZ
Na odcinku Strabag/Poldim też mogły być takie ładne ale się nie zgodzili i postawili betonowe szkarady...
Ładny i dużo tańszy jak tamte.
Old January 30th, 2013, 03:15 PM   #10794
Maya83
Registered User

Zwłaszcza jak się je porówna do tych z A1 czy budimeksowego odc A4. Te na odcinku B to takie koszmarki
Old January 30th, 2013, 03:17 PM   #10795
WormBoy
Registered User

WormBoy's Avatar

Likes (Received): 1081

@kris02
Wiem
Nie rozumiem decyzji podjętej przez Zamawiającego w tej sprawie.
Wizualnie i kosztowo znacznie lepiej wyglądały projekty zamienne zaproponowane przez Wykonawcę.
WormBoy no está en línea  
Old January 30th, 2013, 03:21 PM   #10796
smialykr
Registered User

Likes (Received): 15

Panowie ale na odcinku B PZ65 i 67, przechodzą nad autostradą i torami kolejowymi, będącymi cały czas pod ruchem.
smialykr no está en línea  
Old January 30th, 2013, 03:26 PM   #10797
Maya83
Registered User

Wszystko się da zrobić.
Old February 1st, 2013, 12:21 PM   #10798
duxo89
Registered User

duxo89's Avatar

Likes (Received): 147

Strabag będzie malować? Czy już maluje?
duxo89 no está en línea  
Old February 1st, 2013, 05:30 PM   #10799
Trishelle
Registered User

Trishelle's Avatar

Likes (Received): 1674

Na forum agora.tarnów.pl została podana informacja, iż w końcu na terenie Tarnowa zostały umieszczone tablice informujące o wjeździe na węzeł Tarnów-Zachód zlokalizowany w miejscowości Wierzchosławice. (LINK)
Trishelle no está en línea  
Old February 1st, 2013, 06:09 PM   #10800
kris02
Registered User

Likes (Received): 28

Quote:
Originally Posted by smialykr View Post
Panowie ale na odcinku B PZ65 i 67, przechodzą nad autostradą i torami kolejowymi, będącymi cały czas pod ruchem.
Był nawet projekt zamienny dla tych PZ,ale zamawiający nie wyraził zgody. Na zasadzie NIE BO NIE jest projekt to tak trzeba to wykonać.

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, bochnia, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules