search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old January 25th, 2015, 05:18 PM   #3341
Turqs
Registered User

Turqs's Avatar

Likes (Received): 7751

Jest jeszcze taka kwestia, że jak ktoś jest zmuszony jechać DK 91, to nie ma żadnej opcji objazdu, gdyby na ten przykład remontowano w Zgierzu torowisko tramwajowe w jezdni i trzeba byłoby zamknąć ulicę na jakiś czas. Jedyna alternatywa to ul. Śniechowskiego, która błaga o remont. Albo totalny zator na słynnym "łamańcu" na Okólnej... Do tego dochodzi parę inwestycji, które można byłoby zrobić, gdyby był jakiś objazd - choćby ucywilizowanie skrzyżowania DK91 z DW 702 (aż się prosi o rondo).
Turqs no está en línea  

Sponsored Links
Old January 25th, 2015, 05:27 PM   #3342
acabplock
BANNED

Likes (Received): 12

Życzyłbym każdej dzielnicy w Polsce takiego skomunikowania z kilkoma drogami S/A - S8 20m/24km, A2-Emilia 35m/24km, A1-Romanów 25m/23km(w niedalekiej przyszłości), przy czym po wyrzuceniu tranzytu na A1 czas dojazdów do tych dróg raczej ulegnie skróceniu niż wydłużeniu.

"Łódź Wschód na Widzewie dojazd ze środka Retkini to ponad 15 km, przy czasie jazdy ok. 30 minut."
owszem, obecnie gdy trwa remont ulicy Rokicińskiej, Mickiewicza i Piłsudskiego po wyremontowaniu czas przejazdu spadnie do +/-20 minut.

Tak czy siak Łódź obojętnie od osiedla jest najlepiej położonym miastem na komunikacyjnej mapie kraju, domykanie ringu w obecnym czasie nie ma sensu i powinno się jeżeli będą takie możliwości wybudować inny projekt z listy rezerwowej a plany o S14 gdzięs odłożyć na półke po 2023 albo 2030.
acabplock no está en línea  
Old January 25th, 2015, 05:27 PM   #3343
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 6149

Gdzie w Zgierzu jest torowisko w jezdni na DK91?
Kpc21 no está en línea  
Old January 25th, 2015, 05:39 PM   #3344
Turqs
Registered User

Turqs's Avatar

Quote:
Originally Posted by acabplock View Post
.
Tak czy siak Łódź obojętnie od osiedla jest najlepiej położonym miastem na komunikacyjnej mapie kraju, domykanie ringu w obecnym czasie nie ma sensu i powinno się jeżeli będą takie możliwości wybudować inny projekt z listy rezerwowej a plany o S14 gdzięs odłożyć na półke po 2023 albo 2030.
No widzisz, bo jesteś w pewnym stopniu ofiarą nazwy tej obwodnicy. Najważniejsze zadanie północnego odcinka S14 to wyprowadzenie ruchu z centrum Zgierza, obwodnica całej Łodzi dopiero w drugiej kolejności. Zauważ, że dwa zjazdy z A2 łączą się i przez środek rynku Zgierza (niemal) codziennie przejeżdża 20 -25 tys aut (o ile dobrze pamiętam z ostatniego pomiaru) i tutaj jest clue. Gdzieś tam buduje się obwodnice miejscowości liczących 5 tys mieszkańców, a tutaj dokładnie, jakby nożem przeciął przez środek miasta jadą sznury aut po drodze, której nie da się już rozbudować. Idziesz na piwo do knajpy na rynku, czy na spacer do parku i ciągle słyszysz "ziuuu...". Do tego dochodzi niski wiadukt, którego PLK nigdy nie podwyższy, torowisko tramwajowe do natychmiastowego remontu przecinające "krajówkę"... Czy chociażby zakaz robienia przystanków komunikacji miejskiej na tej drodze (serio!).

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
Gdzie w Zgierzu jest torowisko w jezdni na DK91?
Skręt w 1-go Maja. Jak już uzbierają forsę na remont jestem ciekaw jak go wykonają

krzysiek82, [BÉTON!BRUT!], sztmbr liked this post
Turqs no está en línea  
Old January 25th, 2015, 05:47 PM   #3345
VanDerZwerm
Registered User

Likes (Received): 452

Quote:
owszem, obecnie gdy trwa remont ulicy Rokicińskiej, Mickiewicza i Piłsudskiego po wyremontowaniu czas przejazdu spadnie do +/-20 minut
Przecież to nadal będzie ok. 15 km. Musiałbyś w zasadzie cały czas jechać równo 50 km/h, nie uwzględniając świateł i korków.
VanDerZwerm está en línea ahora  
Old January 25th, 2015, 07:03 PM   #3346
equest
Registered User

Likes (Received): 783

Koledzy czytuję ten wątek, jednakże jako mieszkaniec innego regionu naszego kraju zapewne mam niewłaściwe spojrzenie.
Ale z braku środków na wszystkie niezbędne drogi co sądzicie o moim pomyśle.
Po oddaniu Trasy Górnej tworzy się fajny ciąg. Gdyby tak wybudować łącznik pomiędzy Aleją Włókniarzy a S14. A fragment S14 od tego miejsca do węzła Emilia potraktować jako obwodnicę Zgierza. Czy takie rozwiązanie nie było by wystarczające do czasu wybudowania reszty S14.
equest no está en línea  
Old January 25th, 2015, 07:12 PM   #3347
Turqs
Registered User

Turqs's Avatar

Hehehe... poruszyłeś najciekawszy problem. Przeciwko samej S14 nie protestuje u nas prawie nikt, nawet ludzie od których będzie biegła w odległości ok. 200 m. Natomiast najwięcej szumu jest właśnie wokół łącznika od Włókniarzy (co właściwie rozbije jej cały sens, bo ta droga jest bardzo ważna właśnie z punktu widzenia regionu przede wszystkim, ale i dla samej Łodzi będzie świetną wylotówką na Poznań).

Poza tym już chyba za późno na etapowanie tej inwestycji, to znaczy jest już takie zaawansowanie, że chyba wybudują ją od razu w całości.
Turqs no está en línea  
Old January 25th, 2015, 08:22 PM   #3348
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1512

Quote:
czy jest gdzies gotowy formularz do nie popierania S14 ? bo...
-Łódz za 25 lat wyludni się tak gdzieś +/- do 550 tysięcy a 1/3 mieszkańców miasta będą stanowic osoby starsze, co przyczyni się do jeszcze większego wyludnienia.. itd.
przyjmowanie, że tempo ubytku ludności przez kolejne 25 lat będzie takie samo jak przez ostatnie 5 lat to bzdury na resorach.
Za 2 lata może się okazać , że ludności przybywa i sytuacja będzie zupelnie inna
IgorSel no está en línea  
Old January 25th, 2015, 09:32 PM   #3349
michalzbrzezin
Registered User

michalzbrzezin's Avatar

Likes (Received): 12857

@Igorsel jak może się to zdarzyć że przybędzie? Hmmm?

Jak za dwa lata w Łodzi bedzie więcej osób niż dziś postawie Ci duże piwo

Przepraszam że troszkę odbiegłem od tematu
michalzbrzezin no está en línea  
Old January 25th, 2015, 09:51 PM   #3350
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

przykładowo, za 2, czy 10, czy 20 lat może się tendencja odwrócić, a nawet jak bedzie spadać to może spadać duzo mniejszym tempem.

Przewidywano, że w 2014 będzie w Polsce rekordowy ujemny przyrostu naturalny, a sie okazało, ze przyrost będzie dodatni . Takich rzeczy nie można przewidzieć na rok w przód, a 25 lat to totalne bajdurzenie
IgorSel no está en línea  
Old January 25th, 2015, 10:04 PM   #3351
michalzbrzezin
Registered User

michalzbrzezin's Avatar

Likes (Received): 12857

Przyrost naturalny a liczba ludności to dwa zupełnie inne terminy. W 2014 było to 10 tys ( 1983 przyrost wynosił 35 razy tyle )osób - nie ma to nic wspólnego z tym że liczba ludności będzie w najbliższych latach spadać. Jasne mogą się mylić w tysiącach ale nie w milionach ( a tak sie stanie).Czeka nas dalszy, stopniowy ubytek liczby ludności oraz znaczące zmiany struktury według wieku wynika to po prostu z powiązań między natężeniem urodzeń i zgonów a stanami ludności.Długotrwały spadek urodzeń zapoczątkowany po 1983 r. i utrzymujące się niskie natężenie urodzeń spowodowały, że w wiek prokreacji wchodzą coraz mniej liczne roczniki. Jesteśmy teraz takim momencie rozwoju demograficznego,że nawet wzrost współczynnika dzietności do poziomu gwarantującego prostą zastępowalność pokoleń w krótkim okresie nie spowoduje odwrócenia tych procesów i nie powstrzyma zmniejszania się liczby ludności kraju. Wszystkie scenariusze przewidują systematyczny spadek liczby ludności Polski szacuje się liczbę mieszkańców Polski w 2050 r. wariant pesymistyczny 32,1 mln do 36,3 mln bardziej optymistycznie (są to warianty skrajne)

Dobra nie gadajmy już o tym bo zamkną wątek ...

Last edited by michalzbrzezin; January 25th, 2015 at 10:20 PM.
michalzbrzezin no está en línea  
Old January 25th, 2015, 11:03 PM   #3352
kozaist
Registered User

Likes (Received): 1760

Na problemy z przyrostem i demografią jest jeden, dosyć prosty (jak mawiała Doda) sposób. Zatem koniec z gadaniem i do dzieła!

Keej, michalzbrzezin liked this post
kozaist no está en línea  
Old January 25th, 2015, 11:54 PM   #3353
acabplock
BANNED

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by Turqs View Post
No widzisz, bo jesteś w pewnym stopniu ofiarą nazwy tej obwodnicy. Najważniejsze zadanie północnego odcinka S14 to wyprowadzenie ruchu z centrum Zgierza, obwodnica całej Łodzi dopiero w drugiej kolejności. Zauważ, że dwa zjazdy z A2 łączą się i przez środek rynku Zgierza (niemal) codziennie przejeżdża 20 -25 tys aut (o ile dobrze pamiętam z ostatniego pomiaru) i tutaj jest clue.
Poczekałbym z tą prognozą ruchu(bo stara po oddaniu A1 do Strykowa a następnie Tuszyna jest nic nie warta) dopiero wtedy po badaniach ruchu decydowałbym się na obwodnice Zgierza, S14 o ile będą konieczne.
acabplock no está en línea  
Old January 25th, 2015, 11:56 PM   #3354
Kpc21
Registered User

Quote:
Originally Posted by Turqs View Post
Skręt w 1-go Maja. Jak już uzbierają forsę na remont jestem ciekaw jak go wykonają
Po połówce jezdni, z ruchem wahadłowym? Wąsko tam nie jest. A jeśli nawet, to dla tego krótkiego odcinka DK1 objazd jak najbardziej jest. 1 Maja i Łąkowa. Zresztą czy ten skręt nie jest czasem wyremotowany, tak samo jak torowisko w 1 Maja?

W sumie, jak na to spojrzeć, nawet i bez wahadła dałoby radę, tam są 4 pasy ruchu. Ulica ma przekrój 1x4.
Kpc21 no está en línea  
Old January 26th, 2015, 12:47 AM   #3355
Turqs
Registered User

Turqs's Avatar

Wiesz, trochę hiperbolizuję. Wiadomo, że jak zaczną budować obwodnicę nie teraz, tylko za 5 czy 6 lat, to i tak będzie nieźle. Problem w tym, że trudno przewidzieć jaki będzie klimat polityczny za te parę lat. Teraz jest umiarkowanie sprzyjający i trzeba to wykorzystać.
Turqs no está en línea  
Old January 26th, 2015, 12:56 AM   #3356
Pioro
Registered User

Likes (Received): 119

A ja powiem inaczej... nie chcemy wyludniania się Łodzi, to zrobienie jej przyjaznym miastem jest sposobem na problem. Nikt nie chce mieszkać w mieście, które jest szare, zarobki średnie, a dodatkowo stoi się w korkach. Firm zagranicznych w Łodzi przybywa. Sam po swojej pensji widzę, że jest lepiej i moja aktualna firma oferuje mi coś czym póki co mnie miasto zatrzymało, tj ściągnęło i to z Londynu, gdzie źle mi nie było, ale miasto jest nadal szare i zakorkowane. I naprawdę to odczuwam mieszkając przy newralgicznym węźle Zielonej/Legionów z Włókniarzy. Szczerze mówiąc to mnie odstrasza, zwłaszcza, że chcę mieszkać blisko centrum. Jak miasto porawi i te aspekty, to myślę, że będzie więcej takich jak ja, którzy wrócą.

Inaczej mamy błędne koło... Łódź się wyludnia, to w ogóle w nią nie inwestujmy, niedofinansowane miasto nie ściąga biznesu, brak biznesu to brak młodych, brak młodych to brak potrzeby inwestycji, bo miasto się wyludnia... Ideologia GENIALNA w swej prostocie.

Kpc21, kotleszdw, Sim LDZ, Keej, Jaroslaw and 3 others liked this post
Pioro no está en línea  
Old January 26th, 2015, 01:01 AM   #3357
Kpc21
Registered User

Taka autodestrukcja

Choć... to wcale nie jest śmieszne. To raczej powód do smutku.

Keej liked this post
Kpc21 no está en línea  
Old January 26th, 2015, 01:23 AM   #3358
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

dałem tylko przykład pokazujący jak mało wiarygodne są takie szacunki. Liczba ludności może być uzupełniana (i tak pewnie będzie się działo) imigrantami ze wschodu. Poza tym ogolny spadek liczby ludności nie musi się równać proporcjonalnemu spadkowi ludności największych miast
IgorSel no está en línea  
Old January 26th, 2015, 01:25 AM   #3359
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 11257

Quote:
Originally Posted by Pioro View Post
A ja powiem inaczej... nie chcemy wyludniania się Łodzi, to zrobienie jej przyjaznym miastem jest sposobem na problem. Nikt nie chce mieszkać w mieście, które jest szare, zarobki średnie, a dodatkowo stoi się w korkach. Firm zagranicznych w Łodzi przybywa. Sam po swojej pensji widzę, że jest lepiej i moja aktualna firma oferuje mi coś czym póki co mnie miasto zatrzymało, tj ściągnęło i to z Londynu, gdzie źle mi nie było, ale miasto jest nadal szare i zakorkowane.
Mieszkałeś w Londynie i uważasz Łódź za zakorkowaną... albo masz krótką pamięć albo niezłe poczucie humoru.

Co do szarego miasta - to właśnie w Łodzi trwa gigantyczny program rewitalizacji. Więcej w odpowiednim wątku (zapraszam).

PS. A na korki najlepszym sposobem jest... rozwój MPK przy jednoczesnym utrudnianiu życia... kierowcom. Przetestowane w wielu miastach w Europie jak Wiedeń, Lyon, Paryż etc.
potwo-or no está en línea  
Old January 26th, 2015, 07:33 AM   #3360
Pioro
Registered User

Likes (Received): 119

Quote:
Originally Posted by potwo-or View Post
Mieszkałeś w Londynie i uważasz Łódź za zakorkowaną... albo masz krótką pamięć albo niezłe poczucie humoru.

Co do szarego miasta - to właśnie w Łodzi trwa gigantyczny program rewitalizacji. Więcej w odpowiednim wątku (zapraszam).

PS. A na korki najlepszym sposobem jest... rozwój MPK przy jednoczesnym utrudnianiu życia... kierowcom. Przetestowane w wielu miastach w Europie jak Wiedeń, Lyon, Paryż etc.
W zasadzie sam odpowiedziałeś... ale nie mam problemu z krótką pamięcią, ani pokręconego poczucia humoru (choć nie, to mam, ale nie tym razem) może dlatego, że w Londynie miałem samochód, ale znacznie lepiej dojeżdzało mi się Metrem, którym odległość równą ze Zgierza do Łodzi Fabrycznej pokonywałem w 12 minut.

Chciaż autobusami też się od czasu do czasu poruszałem, a buspasy mimo, że są w wielu miejscach to nie wszędzie i szczerze mówiąc podobne odległości pokonywałem w podobnym czasie co w Łodzi, tyle, że tam masz 7 mln mieszkańców, a tu 7-set tysięcy z groszem.

P.S.
Wierz mi, śledzę wszystkie wątki o Łodzi, bo mimo, że to miasto jest szare, brudne i zniszczone, to urodziłem się tu i kocham to miasto. Mam nadzieję, że wszystko się uda i potrzebne inwestycje zostaną zrealizowane, w tym S14, która nie pozwoli się wlać samochodom z S8, bo serio, sam jadąc z Wrocławia wolałbym wybrać łącznik S14 do Pabianickiej i przejechać tędy niż płacić drakońskie stawki za kilometr na A1, która jest budowana z moich podatków, akcyzy, opłaty paliwowej, opłaty autostradowej, a teraz jeszcze z podatku na rezerwę surowcową... paranoja.

Keej liked this post

Last edited by Pioro; January 26th, 2015 at 10:16 AM.
Pioro no está en línea  

Closed Thread

Tags
łódź, łódzkie, droga ekspresowa, obwodnica, obwodnice

Thread Tools

Posting Rules