search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Czy jesteś za podziałem wątku?
Tak 34 40.96%
Nie 49 59.04%
Voters: 83. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old October 19th, 2008, 02:17 PM   #2301
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 20

No to jestem usatysfakcjonowany fotorelacją ... następnym razem podróż na trasie Gdańsk - Warszawa tylko A1 - DK1 - DK10 - DK/S7 i z powrotem ...
cudak no está en línea  

Sponsored Links
Old October 19th, 2008, 02:40 PM   #2302
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Jestem za granica, nie mam polskich literek.

Pare opisűw do fotek G0KU.

84 - WD73 z dw 214, <-Warlubie Skűrcz->
85 - WD73 w tle WD 74
86, 87 - WD 74 z dw238 <-Warlubie Osie->
91, 92 - WD 75 <-Bćkowo Bćkowski Mlyn->, po lewej starodroze, po prawej nowa droga z Plochocina do Bakowa
93 - WA 76 pod spodem linia kolejowa <-Gdansk Bydgoszcz->
94, 95, 96 - WD 77 z dw 391 <-Warlubie Rulewo->
100 - WA78 <-Grupa Rulewo->
105 - Ten zjazd fotografowalem ostatnio, jesli ktos pamieta.
107 - WD 80 z dw292 <-Grupa Jezewo->
110 - PZ80a, najazd na WA81
111 - WA81 nad linić kolejowć <-Grudzićdz Laskowice Pomorskie->, na nim jeszcze jest PG82.
112,113,114 - WD 83, drogi lesne.
pmaciej7 no está en línea  
Old October 19th, 2008, 03:44 PM   #2303
wgrzeg
Registered User

Likes (Received): 0

Myśl numer 1:
Z ciekawostek nadmienię, że google.maps.com do Gdańska od południa prowadzi już "starym" odcinkiem A1 a nie jak dotychczas DK1 przez Tczew. Tylko czekać jak firmy produkujące mapy cyfrowe dodadzą nowy odcinek A1.

Myśl numer 2:
Aż cieżko uwierzyć, że przejazd z Bydgoszczy do Gdańska, powiedzmy na lotnisko (albo do IKEI), zajmie nieco wiecej niż 1.5h! A bywało już 2.5h. Oby tylko tirowcy nie wyprzedzali sie z predkosciami o 2km/h roznymi od siebie i będzie bajka!

Myśl numer 3:
Z przykroscia stwierdzam, że po otwarciu A1 padna wszystkie bary (niektore bardzo dobre) wzdłóż DK1. W Niemczech nie zjesz tak smacznie w żadnej restauracji wzdłuż Autobahn-y.
wgrzeg no está en línea  
Old October 19th, 2008, 04:03 PM   #2304
buk_pum
Registered User

Właśnie przygotowuję materiał z trasy: Dolna Grupa - Nowe - Kopytkowo - Nowe Marzy.
Będę sukcesywnie zamieszczał filmy na forum. Zwróćcie uwagę na różnicę jakości dróg (DK1 - A1) wyrażoną drganiem kamery :-). Aha, o mało nie przejechałem zjazdu z DK1 na dojazdówkę do węzłą A1 Kopytkowo. Nie ma ŻADNEGO oznakowania. Tylko wtajemniczeni będą wiedzieć, że w Kolonii Ostrowickiej trzeba odbić.
Pierwszy link: http://rapidshare.com/files/15549618...we_SQ.avi.html
buk_pum no está en línea  
Old October 19th, 2008, 04:15 PM   #2305
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 7370

Quote:
Originally Posted by wgrzeg View Post
Myśl numer 3:
Z przykroscia stwierdzam, że po otwarciu A1 padna wszystkie bary (niektore bardzo dobre) wzdłóż DK1. W Niemczech nie zjesz tak smacznie w żadnej restauracji wzdłuż Autobahn-y.
Tutaj się nie zgodzę.
Michał Ch. no está en línea  
Old October 19th, 2008, 04:37 PM   #2306
buk_pum
Registered User

Przejazd przez Nowe. Ruch taki sobie. Nie widzę dużej zmiany. Może dlatego, że 80% ruchu w niedzielę, to wyprawy do kościoła miejscowej ludności .....
http://rapidshare.com/files/15550649...we_SQ.avi.html
buk_pum no está en línea  
Old October 19th, 2008, 05:41 PM   #2307
tomek.jg
Registered User

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by GD 2233J View Post
Jeśli chodzi o nazwy zjazdów...
Wydaje mi się, że lepiej Kopytkowo niż zjazd nr 10.
Na dzień dzisiejszy co Polakowi powie 10??
A obcokrajowcowi co powie 10???
Powie wszystko! Wystarczy ujednolicić jak najszybciej i mapy i znaki i będzie elegancko.
Quote:
Ja na mapie znajdę Kopytkowo a tym bardziej drogę nr.231
Myślę, że i Niemiec znajdzie Kopytkowo na mapie.
No właśnie. Jak szybkich dróg będzie przybywało to trzeba będzie szukać śmiesznych nazw miejscowości (Nowe Marzy- nie wiadomo jak to czytać nawet) oraz nazw poprzecznych dróg. Prosta numeracja załatwiłaby sprawę.
Quote:
I póki jesteśmy w Polsce to nie usuwajmy polskich liter bo nam Znowu wyjdzie "Lech Walesa"- A na zachodzie mają swoje znaki (w swoim języku) i myślicie, że się przejmują nami???
A kto pisał o usuwaniu polskich znaków? Pisałem o tym aby unikać nazw z kosmiczną lub nawet minimalną liczną polskich ogonków - bo kto będzie w stanie odczytać z obcokrajowców nazwę Grudziądz? Znowu - numerki załatwiły sprawę raz na zawsze!
Quote:

Zjazdy w Niemczech są ponumerowane, ale mają także swoją nazwę o ile pamiętam, a czy te numery zjazdu mają jakąś wspólną cechę z drogą na którą się zjeżdża czy to od tak sobie (zjazdy w kolejności)??
Nazwę mogą mieć ale numery powinny być priorytetowe. Numery są kolejne od jednego z krańców autostrady w kierunku końca - przeważnie. Jeśli dobudowanie zostanie między węzłami jakiś nowy węzeł zyskuje numer węzła poprzedzającego z literką "a". I wszystko jest proste i zrozumiałe - nawet dla Chińczyka.

Last edited by tomek.jg; October 19th, 2008 at 05:49 PM.
tomek.jg no está en línea  
Old October 19th, 2008, 05:42 PM   #2308
buk_pum
Registered User

And what tigers like most ...... (szkoda, że tak mocno wiało)
http://rapidshare.com/files/15552382...Marzy.avi.html
buk_pum no está en línea  
Old October 19th, 2008, 05:49 PM   #2309
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

Quote:

Myśl numer 3:
Moze rozwiazaniem byloby wynajmowac prywatnym inwestorom miejsca na parkingach przy autostradzie. Tak, zeby nie bylo monopolu na gastronomie. Konkurencja podnosi jakosc uslug.
bebe.2006 no está en línea  
Old October 19th, 2008, 05:49 PM   #2310
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Likes (Received): 245

Quote:
Originally Posted by Michał Ch. View Post
Quote:
(...)

Myśl numer 3:
Tutaj się nie zgodzę.

Mod wyrzucił, a ja piszę jeszcze raz!
Chciałbym wiedzieć co autor powyższej wypowiedzi miał na myśli - z czym się niezgadza:
- czy że padną polskie przydrożne bary,
- czy że restauracjach przy autobahnach w Niemczech jedzenie jest niedobre?
Old October 19th, 2008, 05:54 PM   #2311
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

To drugie.
Old October 19th, 2008, 06:06 PM   #2312
Matz32Z
Obserwator

Likes (Received): 273

Piekna ta autostrada i siwtna fotorelacja
A tablicam 300m z nazwa wezla jest normalna a ze na prosto niema drogi na zjedzie to jets potorzoina na 1500m przed w miejscu tablicy przedrogowskazowej
Old October 19th, 2008, 06:28 PM   #2313
GR0SIK
Registered User

GR0SIK's Avatar

Odpowiedź dla z postu 2105: „dawid_silesia 2112” „pietreck 2109” i „Michał Ch 2107.” Ja w swojej wypowiedzi mówiłem o tym, że jak już powstanie cała A1 od Gdańska do granicy to nie wróże jej za dużego ruchu, jeżeli ktoś będzie jechał na przykład z Katowic do Gdańska, bo będzie musiał zapłacić około 150zł a nadrabiając 100km, gdy powstanie droga S7 przejedzie tą trasę równie szybko a bez opłat drogowych.
GR0SIK no está en línea  
Old October 19th, 2008, 07:13 PM   #2314
harthausen
Optimist trotzdem

harthausen's Avatar

Likes (Received): 2354

też nie lubię płatnych autostrad ale policzmy:
moje toczydełko pali ok 7l na sto, licząc po dajmy 4,5 daje daje lekko powyżej trzy dyszki. Czyli płacę za całą trasę coś koło 70 zybelków ekstra. A to tylko paliwo, inne koszty ta różnica drogi też generuje.
100 km to około godziny szybciej, dla wielu jeżdżących służbowo opłaci się (szczególnie, gdy szef za to zwraca).
Jak sobie same firmy kalkulują - pojęcia nie mam, z tym nie mam styczności to nie będę się mądrzył.

Ale to jeszcze znośna sytuacja - jeśli mam wybór. Równolegle do płatnej autostrady mam DK 91, bardziej pustą niż bez A1 oraz S7 w zanadrzu. Jak dowalą za wysokie ceny będą mieli to, przed obniżką cen na tym króciutkim odcinku autostrady było. Mały ruch a do tego Kurski i reszta jego kumpli już zaczęła tam jakiś dym robić.
Oczywiście mieli oni gdzieś nasze portfele, ale zadziałało - posadki dyrektorów czy ministrów są zbyt cenne i lukratywne by dać się z nich wystrzelić za głupich parę groszy za km jazdy autobaną.
Może nie będzie tak źle, jak się obawiamy ?

mało dzisiaj dobrych ludzi na świecie - Józef Szwejk.
Ale są.
harthausen no está en línea  
Old October 19th, 2008, 08:05 PM   #2315
zydek0
Registered User

Witam, ile czasu można zaoszczedzic przy wyborze A1 w porownaniu do DK1, między Gdanskiem a Nowymi Marzami????
zydek0 no está en línea  
Old October 19th, 2008, 08:12 PM   #2316
kaem3
Registered User

kaem3's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by tomek.jg View Post
A kto pisał o usuwaniu polskich znaków? Pisałem o tym aby unikać nazw z kosmiczną lub nawet minimalną liczną polskich ogonków - bo kto będzie w stanie odczytać z obcokrajowców nazwę Grudziądz?
Ale co to według Ciebie oznacza słowo "odczytać"? Wypowiedzieć? Przetłumaczyć? Czy nie wystarczy, że da się znaleźć taką nazwę na mapie?
Moim zdaniem znaki diakrytyczne nie mają wpływu na czytelność nazw dla obcokrajowców. "Ą" to zawsze "Ą", obojętnie czy na mapie, czy na znaku, czy na kopercie od krewnego z Polski... Poza tym, póki co mamy normalne litery łacińskie, tylko z narodowymi ogonkami - a więc każdy znak narodowy ma odpowiednik "czysto łaciński". Nie jesteśmy Chińczykami ani Japończykami, żeby miał to być problem.
kaem3 no está en línea  
Old October 19th, 2008, 08:18 PM   #2317
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

del
Old October 19th, 2008, 08:18 PM   #2318
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4555

Gdzie znaleźć dokładny (nie orientacyjny) plan węzła Nowe Marzy wraz z przebiegiem autostrady?
Old October 19th, 2008, 08:34 PM   #2319
harthausen
Optimist trotzdem

harthausen's Avatar

Likes (Received): 2354

Quote:
Originally Posted by zydek0 View Post
Witam, ile czasu można zaoszczedzic przy wyborze A1 w porownaniu do DK1, między Gdanskiem a Nowymi Marzami????
Zależy jak liczyć. W porównaniu do okresu, kiedy nie było A1 to czasami jechało się się od 2,5 do trzech godzin, dłużej mi się nie udało, krócej owszem, ale np. było to w sobotę wieczór czy niedziela wcześnie rano, kiedy ruch znikomy był. Na pewno byli tacy, którzy robili to szybciej ale ja za strachliwy jestem .

Po puściejszej DK1 te ok 100 km powyżej godziny chyba trzeba liczyć (tak do półtorej), natomiast po A1 - policz odległość i prędkość z jaką Ci wolno - samo wyjdzie.

mało dzisiaj dobrych ludzi na świecie - Józef Szwejk.
Ale są.
harthausen no está en línea  
Old October 19th, 2008, 08:51 PM   #2320
dworak
Registered User

super fotorelacja!

Ja dzisiaj (niedziela ok 13-14) jechal z Gdyni Pogorza (Trasa Kwiatkowskiego, Obwodnica, A1) do Swiecia nad Wisla (12 km za koncem obecnej autostrady).

Czas przejazdu: 1 godzina, 25 minut (mokra nawierzchnia, jazda zgodna z przepisami - czasem ciut wolniej)

Powrót: (większy ruch znacznie, ale sucha nawierzchnia) ok godziny 17-18.

Czas przejazdu: 1 godzina, 20 minut.

Czasy przejazdu "od drzwi do drzwi"!

Jak dla mnie bomba!!!
Dla porównania, w czasach przed A1, standardem było 2,5h - przy dobrym układzie: 2h.
dworak no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-1, autostrada-a1, gdańsk, grudziądz, trójmiasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules