search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Czy jesteś za podziałem wątku?
Tak 34 40.96%
Nie 49 59.04%
Voters: 83. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old October 19th, 2008, 08:56 PM   #2321
elpolako
Pełne uzależnienie

elpolako's Avatar

Likes (Received): 1102

cieszą kolejne kilometry, i jeszcze z gazeta.pl i pierwsze statystyki

Pomorze: kierowcy polubili A1

Po otwarciu odcinka ze Swarożyna do Nowych Marz ruch na autostradzie zwiększył się o jedną trzecią. Korzystając z tego, że jest on na razie bezpłatny, kierowcy bez żalu opuścili krajową "jedynkę" i tłumnie pojawili się przy bramkach Bursztynowej Autostrady
O tym, jak oczekiwany był na Pomorzu ten odcinek autostrady, świadczyć mogą statystyki z pierwszych dni jej użytkowania. W poprzednią sobotę, kiedy można było jeździć jedynie na 25-kilometrowym odcinku z Rusocina do Swarożyna, z A1 skorzystało blisko 15859 samochodów. W minioną sobotę było ich 21167. To 33-procentowy wzrost. Trzeba pamiętać, że sobota to wraz z niedzielą dni o najmniejszym natężeniu ruchu, kiedy na A1 pojawia się średnio o 30 proc. samochodów mniej niż w dni powszednie. Z kolei w dniu otwarcia od godz. 19.38 do 24 z autostrady skorzystało blisko 3,5 tys. aut. Zaraz po otwarciu nowego odcinka ruch był tak duży, że przy bramkach wyjazdowych tworzyły się duże kolejki, i żeby zjechać z autostrady, trzeba było czekać kilkanaście minut.

- To była sytuacja chwilowa, gdy do bramek wyjazdowych dojechała pierwsza fala samochodów. Gdy została ona rozładowana, ruch odbywał się już płynnie, a w kolejce do bramki czekało po kilka samochodów - tłumaczy Ewa Łydkowska, rzecznik prasowy Gdańsk Transport Company.

Nad tym, aby na punktach poboru opłat nie tworzyły się zbyt duże kolejki samochodów, czuwa system komputerowy. Gdy natężenie ruchu w danym punkcie jest duże, przekazuje on informacje operatorowi, który wysyła do odpowiedniego punktu dodatkowego inkasenta. Otwarcie A1 to ulga dla mieszkańców miejscowości położonych przy starej krajowej "jedynce". W sobotę ta droga była całkowicie pusta. - Trudno mi się do tego przyzwyczaić - mówi Wiesław Konopka z Nowego. - Teraz na "jedynce" to można nawet usiąść i w karty grać, dookoła cisza i spokój.

Na kolejny fragment A1 poczekamy do 2011 r. - wtedy zostanie otwarty odcinek do Torunia, a być może (jeśli spełnią się zapowiedzi ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka) cała autostrada, aż do czeskiej granicy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Michał Jamroż, Michał Tusk
elpolako no está en línea  

Sponsored Links
Old October 19th, 2008, 08:59 PM   #2322
wgrzeg
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by bebe.2006 View Post
Moze rozwiazaniem byloby wynajmowac prywatnym inwestorom miejsca na parkingach przy autostradzie. Tak, zeby nie bylo monopolu na gastronomie. Konkurencja podnosi jakosc uslug.
Obawiam się, że restauratorów z "jedynki" nie będzie stać na wydzierżawienie terenu przy autostradzie, zbudowanie budynku o wysokim standardzie i jeszcze opłacenie haraczu firmie zarządzającej autostradą. Rozwiązaniem mogłoby być postawienie restauracji o nieco niższym standardzie wzdłuż dojazdów do A1 ale to wiąże się z utrudnieniem w postaci każdorazowego zapłacenia za przejechany już odcinek trasy przez klientów tych restauracji. Niestety nie jest to rozwiązanie wygodne. ;/
wgrzeg no está en línea  
Old October 19th, 2008, 09:40 PM   #2323
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 138

Quote:
Originally Posted by kalle_sg View Post
To jest spory ruch? Nie żartuj - właśnie jestem zaskoczony, że tam tak pusto. Może dlatego, że weekend (właśnie - z jakiej godziny mniej więcej te zdjęcia) - ale chciałbym, żeby choćby w weekend A4 tak wyglądała.
Faktycznie ruch niewielki /w porównaniu do tego co widzę prawie na co dzień na S7 między Radomiem a Wawą/, ale nie zapominajmy że dopiero została otwarta.
Jakby ktoś miał ochotę zrobić fotorelację np. w piątek kiedy natężenie ruchu jest największe, wtedy można by realnie ocenić jak to wygląda. Albo poczekać na statystyki
Old October 19th, 2008, 09:55 PM   #2324
Mareckiruless
Registered User

Mareckiruless's Avatar

Likes (Received): 2

Dzisiaj korzystałem z A1 jadąc z 3miasta do Gniewu. Ok.11 ruch na południe był średni, natomiast wracając ok. 15 muszę powiedzieć, że samochodów było sporo w porównaniu z sierpniem, kiedy jechałem tamtędy ostatnio. Dodam, że DK1 faktycznie wyglądała na mniej ruchliwą, nie zaryzykowałbym grania na niej w karty, ale spokojnie można było włączyć się do ruchu i znaleźć miejsce do wyprzedzania. Aż miło się jechało
Mareckiruless no está en línea  
Old October 19th, 2008, 10:05 PM   #2325
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Likes (Received): 238

Quote:
Originally Posted by Czekfra View Post
Coś płaskie i monotonne macie te autostrady na północy.Proponuję obejrzeć relację z budowy S69 Żywiec-Zwardoń
http://www.skyscrapercity.com/showth...570272&page=28
Albo S7 Zakopianka http://www.skyscrapercity.com/showth...549658&page=46

A tu jesteś w błędzie.
Monotonia jest Twoim subiektywnym odczuciem, a wynika z ogromu pracy włożonej w wybudowanie północnego odcinka A1. Zwróć uwagę, że przy budowie "Zakopianki" oraz S69 do Zwadronia nie przeprowadza się tak olbrzymich prac ziemnych. To są "eski" prowadzone co najwyżej w wycięciach skarp poprzez doliny (tylko tunel w Lalikach odbiega od tej reguły). Teren przez który idzie A1 (na północy) oczywiście nie jest pasmem Tatr, ale w rzeczy samej jest dosyć mocno pofałdowany. Gdyby GTC olał parametry autostrady i wykonał A1 wg norm obowiązujących na "eskach" wrażenie monotonii byłoby zdecydowanie mniejsze. No ale przecież przy budowie autostrady (z prawdziwego zdarzenia) nie chodzi o to by kierowcom zafundować "kolejkę górską" z atrakcjami tylko jak najbardziej płaską drogę z jak najmniejszą ilością zakrętów o jak największych promieniach. I to cała tajemnica "monotonii" A1.
Old October 19th, 2008, 10:28 PM   #2326
buk_pum
Registered User

A tutaj kompilacja moich kilku godzin pracy. Polecam film "A1 Kopytkowo Nowe Marzy HQ" skręcony w FullHD i zmniejszony do 1280x720.
http://rapidshare.com/users/3YEWKR
buk_pum no está en línea  
Old October 19th, 2008, 10:58 PM   #2327
Hetman
EF PD o/Warszawa

Hetman's Avatar

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
GOKU Gratulacje pięknych zdjęć. Nazwy węzłów opróćż "Pelplin" są wzięte z nieba. każdy by chciał żeby węzły nazywały się Starogard, Pelplin, Kwidzyn, Grudziądz. Ale niestety panowie z gdaki wiedzą swoje i wolą nazwać węzeł Kopytkowo albo jak na A-2 koło Konina - "Żdżary".
Na S8 koło Ostrowii jest przegięcie w drugą stronę. Nazwy węzłów noszą miana miast: "Brok", "Rózan" i "Łomża" oddalone od węzłów o 10, 35 i 45km.
Hetman no está en línea  
Old October 19th, 2008, 11:08 PM   #2328
Hetman
EF PD o/Warszawa

Hetman's Avatar

Quote:
Originally Posted by cudak View Post
No to jestem usatysfakcjonowany fotorelacją ... następnym razem podróż na trasie Gdańsk - Warszawa tylko A1 - DK1 - DK10 - DK/S7 i z powrotem ...
No to ja wrzucę swoje 0,05 zł. Dziś powrót po południu (niedziela) z Sopotu do Warszawy: S6-A1-1-552-10-7-S7-7:

Bez szaleństw, z korkiem na lewoskręcie w Łysomicach, z jazdą w procesji Łysomice-Lubicz, z wahadłami na odcinku Lipno-Sierpc. Do rogatek Warszawy: jedyne 4,5 godziny. Po wyremontowaniu 10-tki można zbliżyć się nawet do 4 godzin w weekend, co jest naprawdę bardzo dobrym rezultatem. A1 stanie się alternatywą dla zapchanej 7-mki, korków w Gdańsku przy przebijaniu się na obwodnicę 3M i uniknięcia haraczu dla wszechobecnych czarnych meganek, zbierających złote żniwa pomiedzy Napierkami a Jazową (nie pozdrawiam WRD w Wa-Ma).
Hetman no está en línea  
Old October 19th, 2008, 11:13 PM   #2329
Martin_W
Registered User

Martin_W's Avatar

Likes (Received): 1445

20 tys aut na A1

Quote:
Tłum kierowców czekał w piątek wieczorem na otwarcie barierek na nowo oddanym odcinku autostrady A1 Nowe Marzy - Swarożyn.

Pierwszego dnia od godziny 19.30 do północy przejechały nim dokładnie 3473 samochody. Przez całą sobotę z 65-kilometrowej trasy skorzystało niemal 21,2 tys. kierowców. Przejazd nowym fragmentem przez najbliższe 60 dni będzie bezpłatny. W Swarożynie k. Tczewa odcinek łączy się z oddanym do użytku rok temu 25-kilometrowym fragmentem prowadzącym do Rusocina pod Gdańskiem. Przejazd nim kosztuje 3,5 zł. Cena budowy jednego kilometra autostrady wyniosła 5,6 mln euro.

http://miasta.gazeta.pl/torun/1,3557...radzie_A1.html
Martin_W no está en línea  
Old October 19th, 2008, 11:17 PM   #2330
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Likes (Received): 157

Quote:
Originally Posted by Hetman View Post
Na S8 koło Ostrowii jest przegięcie w drugą stronę. Nazwy węzłów noszą miana miast: "Brok", "Rózan" i "Łomża" oddalone od węzłów o 10, 35 i 45km.
Dla mnie to jest wlasnie rozsadne nazewnictwo ... przynajmniej wiadomo dokad dojedziemy.

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

How to improve perfection?
How to defeat unbeatable?
mako22 no está en línea  
Old October 19th, 2008, 11:19 PM   #2331
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Quote:
No to ja wrzucę swoje 0,05 zł. Dziś powrót po południu (niedziela) z Sopotu do Warszawy: S6-A1-1-552-10-7-S7-7:

Bez szaleństw, z korkiem na lewoskręcie w Łysomicach, z jazdą w procesji Łysomice-Lubicz, z wahadłami na odcinku Lipno-Sierpc. Do rogatek Warszawy: jedyne 4,5 godziny. Po wyremontowaniu 10-tki można zbliżyć się nawet do 4 godzin w weekend, co jest naprawdę bardzo dobrym rezultatem. A1 stanie się alternatywą dla zapchanej 7-mki, korków w Gdańsku przy przebijaniu się na obwodnicę 3M i uniknięcia haraczu dla wszechobecnych czarnych meganek, zbierających złote żniwa pomiedzy Napierkami a Jazową (nie pozdrawiam WRD w Wa-Ma).

A ile jest w tej chwili po siódemce z Wa-wy do Trójmiasta? (tak średnio)
Thnx za info!
Old October 19th, 2008, 11:26 PM   #2332
Hetman
EF PD o/Warszawa

Hetman's Avatar

Quote:
Originally Posted by QWERTY View Post

A ile jest w tej chwili po siódemce z Wa-wy do Trójmiasta? (tak średnio)
Thnx za info!
Rogatki Warszawy - Obwodnica 3M (Matarnia): W nocy ok: 3:45-4:00, w dzień powszedni ok 5:00, w weekend latem - ok 6. Mój rekord z lipca 2006: 12 godzin z Władka do Wawy.
Hetman no está en línea  
Old October 19th, 2008, 11:32 PM   #2333
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Quote:
Originally Posted by mako22 View Post
Dla mnie to jest wlasnie rozsadne nazewnictwo ... przynajmniej wiadomo dokad dojedziemy.
Dokładnie!
Węzeł o nazwie 'Wólka ixińska' /nie obrażając nikogo/ mówi cokolwiek tylko lokalnym kierowcom, którzy przecież bardzo dobrze orientują się w topografii okolicy. Pozostałych ratuje tylko nr drogi. Ale przeważnie najpierw patrzymy na nazwę a później na nr...

==--

Quote:
Mój rekord z lipca 2006: 12 godzin z Władka do Wawy.
Radom-Gdańsk Wrzeszcz 9godzin 30 grudnia 2005r to mój rekord, ale warunki były naprawdę ciężkie i zmienne
Old October 19th, 2008, 11:40 PM   #2334
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Quote:
Originally Posted by dkt1984 View Post

(...)

Radom-Gdańsk Wrzeszcz 9godzin 30 grudnia 2005r to mój rekord, ale warunki były naprawdę ciężkie i zmienne

To chyba lepiej z kapcia...
Old October 19th, 2008, 11:46 PM   #2335
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1388

gratuluje nowej A1 Pomorzu, napewno skłoni mnie ona do wybrania się w przyszłym roku do Sopotu na kawę niemniec jednak muszę podkreślić, że na A4 ruch jest znacznie większy, ale i przez to A1 wydaje się być wygodniejsza do jazdy

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea  
Old October 19th, 2008, 11:53 PM   #2336
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Quote:
Originally Posted by QWERTY View Post

To chyba lepiej z kapcia...
Nie wiem czy kolega dobrze zrozumiał 450km w 9 godzin
I rekord w sensie najdłuższy przejazd
sorki za OT
Old October 20th, 2008, 12:00 AM   #2337
Lons-pl
Amiga RuLeZ!

Lons-pl's Avatar

Likes (Received): 9

Quote:

Hetman nie wiesz,czy jest juz przejezda dziesiątka w okolicach Torunia?Czy cały czas wahadłowo puszczaja auta?pozdrawiam
Lons-pl no está en línea  
Old October 20th, 2008, 12:28 AM   #2338
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Jeszcze takie pytanie: czy ten fotoradar przed węzłem w Swarożynie jadąc od Gdańska został zlikwidowany czy dalej bezsensownie straszy?? W obecnej sytuacji jego funkcjonowanie w tym miejscu na poprzednich zasadach to byłby jakiś absurd.
Old October 20th, 2008, 12:35 AM   #2339
Aston666
Registered User

Aston666's Avatar

wlasnie wrocilem do Trojmiasta i od razu zabralem rodzinke na wycieczke po A1 Wrazenia bardzo pozytywne

Co do fotoradaru przed wjazdem na A1 - nadal stoi.

Pozdrawiam
Aston666 no está en línea  
Old October 20th, 2008, 01:57 AM   #2340
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Quote:
Originally Posted by buk_pum View Post
A tutaj kompilacja moich kilku godzin pracy. Polecam film "A1 Kopytkowo Nowe Marzy HQ" skręcony w FullHD i zmniejszony do 1280x720.
http://rapidshare.com/users/3YEWKR

Ściągnąłem całość. Filmy (a szczególnie ten HD w siedmiu częściach RARa) pierwsza klasa! czułem się jakbym to ja osobiście jechał. Szkoda tylko, że nie ma dźwięku (szumu powietrza ).
Przed Nowymi Marzami fajnie rozwiązane oznakowanie zygzaka (pierwszy skręt w prawo na bramki zjeżdżając z A1 - te "wędrujące" strzałki ) Ciekawe, że tam fotoradaru na ograniczeniach prędkości nie dali (a w Rusocinie dalej ten śmieć jest! )
Ogólnie fajna sprawa!
Pzdr!

Closed Thread

Tags
a-1, autostrada-a1, gdańsk, grudziądz, trójmiasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules