search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Czy jesteś za podziałem wątku?
Tak 34 40.96%
Nie 49 59.04%
Voters: 83. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old December 27th, 2007, 03:26 PM   #1341
aron48
Noob Squad

aron48's Avatar

Likes (Received): 0

Ja sie wczoraj popoludniem wybralem na inspekcje i wszystko pieknie i ladnie oprocz tych dylatacji ktore sa jakos nierowno polozone czy cos. w kazdym razie jest uskok odczuwalny.
no i odnioslem wrazenie wczoraj ze malo ludzi przyzwyczajonych jest jednak do takich predkosci na autostradzie, bo jadac przepisowe 130 to nikt mnie nei wyprzedzal a ja co chwile musialem kogos brac dodam ze pogoda byla ladna i nie bylo powodow do jakiegos zwalniania (ulewy, opady sniegu).
ale wrazenia super. gdyby jeszcze nie ten PPO na lączeniu obwodnicy/autostrady to by byla juz w ogole bajka
aron48 está en línea ahora  

Sponsored Links
Old December 27th, 2007, 03:47 PM   #1342
brzesiu
Registered User

brzesiu's Avatar

Likes (Received): 178

To dziwne bo na obwodnicy przy 160 muszę co chwile komuś zjeżdżać.
brzesiu no está en línea  
Old December 27th, 2007, 05:03 PM   #1343
piomal
gdynianin

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by brzesiu View Post
To dziwne bo na obwodnicy przy 160 muszę co chwile komuś zjeżdżać.
Jasne... może jeszcze trąbią i mrugają światłami?
Oj, ludzie...
piomal no está en línea  
Old December 27th, 2007, 05:22 PM   #1344
Tomasz_WS
Registered User

Tomasz_WS's Avatar

I dlatego mamy program uwaga pirat na TVN Turbo
Old December 28th, 2007, 10:10 AM   #1345
rediwan
Stolzenberg Danzig

rediwan's Avatar

Likes (Received): 54

ja bylem dopiero dzisiaj na naszej autobanie i powiem tak jest ..... zajebiscie. Co prawda przy przejezdzaniu przez jakies wiadukty czy mostki mozna odczuc lekkie dylatacje, ale jak wszyscy wiemy wszystko osiada wiec za pare miesiecy bedzie gladziutko. Co do predkosci to faktycznie sie zdziwilem jechalem rowno 130-140 i musialem co chwile kogos wyprzedzac, no poza panem w rav4, ale on byl na warszawskich blachach Na koniec powiem jedno oby wiecej takich tras jak ta autostrada-Amer One
rediwan no está en línea  
Old December 28th, 2007, 04:37 PM   #1346
noRTH1212
Bądź czujny

noRTH1212's Avatar

Likes (Received): 2126

Dzisiaj wracałem do Domu z Południa Polski DK1 i oczywiście przez A1. Ruch umiarkowany a nawet powiedziałbym bardzo mały. Jechałem 120km/h praktycznie cały czas. Droga z Tczewa do Gdańska jakieś 20 minut. Bajka...
Wydaje mi się że sam moment zjazdu na A1 z drogi krajowej 22 (Swarożyn) nie jest dobrze oznaczony. Wiadomo budowa
noRTH1212 no está en línea  
Old December 28th, 2007, 09:33 PM   #1347
DarekH
Registered User

Likes (Received): 1

Aha, Panowie tak apropo narzekań na słabą widoczność tablic informacyjnych, to okazało się że winna wszystkiemu była specjalna powłoka przeciwko rosie firmy 3M, w wyniku przymrozku osadziła się na nich szadź i powłoka zamiast zabezpieczać dawała jakieś czarne plamy itd... podobno mają to jakoś zafixować

Hehm, jeszcze do 2 mam urlop, ale już będzie dziwnie jak po raz pierwszy od grudnia 2005 nie będzie to plac budowy i nie będzie można się swobodnie zatrzymać na pasie autostrady
DarekH no está en línea  
Old December 29th, 2007, 12:29 PM   #1348
axial
Registered User

Likes (Received): 5

Wczoraj się przejechałem "tam i z powrotem"
Droga od gdańska jest bardziej nierówna niż w stronę przeciwną.
Ogólnie jednak całość jest O.K.

Załapałem się też na korek w kierunku Gdańska, zaraz przy wjeździe ok. godz. 19. Jakiś TIR się "rozsypał" i zatarasował cały ruch.
axial no está en línea  
Old December 29th, 2007, 12:34 PM   #1349
balas87
Registered User

Siema wszystkim. Jestem z Tczewa i z tego co ostatnio widziałem to A1 faktycznie przejęła spory ruch z DK1, teraz ruch na jedynce w porównaniu do tego co bylo jeszcze 2 tyg temu jest o wiele mniejszy. Póki co sie jeszcze nie bedę zbytnio emocjonować bo są święta, TIRy nie jeżdżą tak samo jak ludzie do pracy, zobaczymy co bedzie po sylwestrze Nie wiem jak wygląda sytuacja na DK1 na trasie Tczew - Pruszcz bo od czasu jak otworzyli autostradę to dojeżdżam do Gdańska tylko przez A1. Tłoczniej sie za to zrobilo na trasie Tczew - Stanisławie, ruch kilkakrotnie wyższy niż był jeszcze 2 tyg temu. Jestem ciekaw jak to będzie wyglądac po wprowadzeniu opłat, czy ludziom z Tczewa bedzie sie chcialo odbijac 4-5 km do Stanislawia i jeszcze płacic za przejazd. Mam nadzieje ze wtedy chociaż TIRy znikną z DK1 a to juz bedzie duuzy postęp do odkorkowania jedynki

aha Szczęśliwego Nowego Roku Wszystkim
balas87 no está en línea  
Old December 29th, 2007, 01:24 PM   #1350
DarekH
Registered User

Likes (Received): 1

No ja też jestem ciekaw jak to w niedalekiej przyszłości będzie, bo póki nie otworzą całego 90km odcinka, to pewno większość kierowców TIR-ow zamiast w Czarlinie skręcić na Swarożyn, pewno popędzi do Tczewa i będzie biedakom rozbijało DW 224 do Stanisławia.

Czy ktoś z Tczewa lub okolic, może potwierdzić czy GDDKiA postawiła nowe tablice na węźle w Czarlinie z informacją o A1 ???

Aha, co do nawierzchni na pierwszym odcinku A1, to dajmy troszkę się jej ułożyć, tak na prawdę duży ciężki ruch "ułoży" nawierzchnię. SMA ma to do siebie, że musi się troszkę ułożyć pod ruchem Mam nadzieję, że po świętach TIR-y ruszą chucznie na A1 i Tczewiacy i Pszczółkowcy odetchną troszkę z ulgą

Aha, no i Panowie uważajcie na policję, rozmawiałem wczoraj z szefem, i mimo świątecznego ruchu, znalazło się już wielu chętnych zasilenia budżetu mandatem Uważajcie na srebrne Audi A4 Avant

Pozdrawiam
DarekH no está en línea  
Old December 29th, 2007, 01:46 PM   #1351
Dantiscum
Registered User

Likes (Received): 356

Witajcie po Świętach. Ale nam się pozmieniało, wyjeżdżam sobie do Niemiec na początku grudnia, wracam na święta, a tu tramwaj na Chełm, nowa W-Z, A1 ...
Ale do rzeczy. Nie wytrzymałem i postanowiłem przejechać się naszą nową autostradą. Wrażenie niesamowite, bo choć człowiek zjeździł tysiące kilometrów po niemieckich autobahnach, to jednak nasza pierwsza pomorska autostrada po prostu chwyta za serce.
Komfort jazdy bardzo dobry, nie zauważyłem żadnych nierówności, ale może to z podekscytowania Niestety nie da się jednak nie zauważyć pewnych niuansów na minus w porównaniu z niemieckimi bahnami (i pomijam tu z oczywistych powodów budowę węzłów uwarunkowaną opłatami za przejazd) -są to przede wszystkim mniej czytelne znaki (jak już ktoś tu pisał - niestety szkoda że są tylko z boku, a nie nad jezdnią - a na A6 pod Szczecinem jakoś można było..) oraz mniej ważne szczegóły, takie jak węższe przerywane linie między pasami ruchu.
Poza tym na prawdę nie ma się do czego przyczepić - klasa europejska.

Aha, i potwierdzam opinię przedmówców, że na razie większość kierowców zadziwiająco wolno jeździ po nowej A1. Większość trasy jechałem spokojnie 130-140 i może z 3-4 auta mnie wyprzedziły. Niby wszystko ok, ale porównując to z naszą S6 coś tu nie gra...

Szkoda tylko, że w Gdańsku nie ma chyba jeszcze ani jednego znaku kierującego na autostradę (czy się mylę?) - a szkoda - są przecież infomacje o S6.
Również przy zjazdach na obwodnicę ani słowa o A1.

Zrobiłem też parę fotek, ale ponieważ zdjęć z nowego odcinka już została tutaj umieszczona cała masa, ograniczę się do paru fotek dla formalności i żeby został jakiś ślad z tej wycieczki, mam nadzieję że nie macie nic przeciwko. W stronę Tczewa strasznie dawało słońce w oczy, więc trochę średnia jakośc niestety wyszła.

Zaczynamy

I już za bramkami gnamy na południe

Zjeżdżamy w Stanisławiu

Pod autostradą

I przez bramki

I z powrotem na bahnę

Znów bramki

Dziwny system dla kogoś przyzwyczajonego do prostoty niemieckich autostrad

Swarożyn. Koniec zabawy.

Wszechobecne:

No i wracamy

Po prostu czysta przyjemność jazdy (tym bardziej że na północ już słońce nie wali po gałach)

No i koniec. Parafrazując znane powiedzenie: krótka ale własna I tego się trzymajmy.

Sorry za zamieszczenie prawdopodobnie powtarzających się zdjęć.
Pozdrawiam!
Dantiscum no está en línea  
Old December 29th, 2007, 02:15 PM   #1352
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dantiscum
Aha, i potwierdzam opinię przedmówców, że na razie większość kierowców zadziwiająco wolno jeździ po nowej A1. Większość trasy jechałem spokojnie 130-140 i może z 3-4 auta mnie wyprzedziły. Niby wszystko ok, ale porównując to z naszą S6 coś tu nie gra...
Może pierwsza oznaka normalności?

Quote:
Szkoda tylko, że w Gdańsku nie ma chyba jeszcze ani jednego znaku kierującego na autostradę (czy się mylę?) - a szkoda - są przecież infomacje o S6.
Również przy zjazdach na obwodnicę ani słowa o A1.

Ten znak jest prawidłowy - najpierw trzeba wjechać na S6, którą w kierunku na Łódź dojeżdża się do A1.
Choć niegłupie byłoby podawanie na tym znaku w nawiasie znaczka A1, a już na samej obwodnicy - znaczka A1 przy nazwie Łódź - tak jak to jest w Niemczech, gdzie podaje się numer kolejnej autostrady (np na A9: Dresden A72, Erfurt A4, Magdeburg A14)
pmaciej7 no está en línea  
Old December 29th, 2007, 02:51 PM   #1353
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Likes (Received): 157

Quote:
Originally Posted by DarekH View Post
No ja też jestem ciekaw jak to w niedalekiej przyszłości będzie, bo póki nie otworzą całego 90km odcinka, to pewno większość kierowców TIR-ow zamiast w Czarlinie skręcić na Swarożyn, pewno popędzi do Tczewa i będzie biedakom rozbijało DW 224 do Stanisławia.
Nie jestem na 100% przekonany ale chyba przecietny Tir nie zmiesci sie pod wiaduktem u wyloty z Tczewa w strone Stanisławia.

[Ełk] Stolica Mazur
[Ełk] Inwestycje

How to improve perfection?
How to defeat unbeatable?
mako22 no está en línea  
Old December 29th, 2007, 03:18 PM   #1354
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 385

Quote:
Originally Posted by DarekH View Post
Czy ktoś z Tczewa lub okolic, może potwierdzić czy GDDKiA postawiła nowe tablice na węźle w Czarlinie z informacją o A1 ???
Są na DK22 o czym niedawno informowałem w wątku o DK22.

A co do tej prędkości, to może wielu kierowców tak się podnieca autostradą, wszystko ogląda, że stąd ta powolna jazda. Nic w tym dziwnego. W końcu to mega epokowe wydarzenie. Prawie jakbyśmy w kosmos polecieli.
Old December 29th, 2007, 04:43 PM   #1355
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 6783

Widać już się wyczyściła autostrada, nawet na pasie awaryjnym
Michał Ch. no está en línea  
Old December 29th, 2007, 05:31 PM   #1356
MichałT
Registered User

Likes (Received): 5769

Są znaki A1 Gdańsk na DK1 przed węzłem w Czarlinie, więc zadbano o to. Trzeba jeszcze w Trójmieście popostawiać.
MichałT no está en línea  
Old December 30th, 2007, 02:08 PM   #1357
Tygrys
fanatyczny antykibic

Tygrys's Avatar

Quote:
Rośnie ruch na autostradzie A1
Mikołaj Chrzan
2007-12-28

Coraz więcej aut jeździ po nowo otwartym odcinku autostrady A1, między węzłami Rusocin a Swarożyn.
Gdańsk Transport Company - na podstawie wydanej przez rząd koncesji - buduje autostradę między Gdańskiem a Grudziądzem (a bardziej precyzyjnie - między węzłami Rusocin i Nowe Marzy). Budowa rozpoczęła się w 2005 r., a cała 90-kilometrowa droga będzie otwarta najpóźniej do końca listopada 2008 r. Ale od 22 grudnia 25-kilometrowy fragment autostrady - między węzłami Rusocin a Swarożyn - jest już dostępny dla kierowców.

- W dniu otwarcia autostradą przejechało ok. 9 tys. pojazdów. Dzień później ruch był podobny - informuje Ewa Łydkowska ze spółki GTC.

W czwartek - pierwszy dzień po świętach - ruch był już większy, autostradą przejechało już ok. 10 tys. samochodów. Dla porównania - obwodnicą na odcinku między węzłami Karczemki (przy Auchan) a Wysoką (przy Centrum Handlowym Osowa) jeździ ok. 20 tys. samochodów na dobę.

- Ale w przypadku obwodnicy to średnie dane dla całego roku, a musimy pamiętać, że liczba samochodów na drogach w okresie świąteczno-noworocznym - a właśnie w takim okresie mierzono ruch na autostradzie - jest znacznie mniejsza niż w zwykły, powszedni dzień - mówi Franciszek Rogowicz, dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Niewiele pracy na autostradzie mieli na razie policjanci. - Nie było wypadków, mamy tylko informacje o dwóch kolizjach. Przyczyną było przedostanie się bezpańskich psów na autostradę. Wyjaśniane jest to, w którym miejscu udało im się przedostać przez otaczającą autostradę siatkę, bo nie chcemy, by takie sytuacje się powtórzyły - mówi nadkomisarz Janusz Staniszewski, szef wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Dzięki otwarciu autostrady możliwy będzie remont drogi krajowej nr 1, czyli 11 km między Pruszczem Gdańskim a Pszczółkami. Wstępnie koszt tego remontu wyceniany jest na 90 mln zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
..

---Wyrażam zgodę na kopiowanie, przetwarzanie i jakiekolwiek inne wykorzystywanie moich zdjęć opublikowanych na forum Skyscrapercity.com. ---
Tygrys no está en línea  
Old December 30th, 2007, 02:27 PM   #1358
krzysztof_wolf
Kaszëbë

krzysztof_wolf's Avatar

Likes (Received): 446

Jechałem do Włocławka i z powrotem. Nowa autostrada jest wspaniała, choć jest pewne małe ale. Co pewien czas są nierówne nawierzchnie, czuć w aucie wyraźne drgania przez nidociągnięcia w kładzeniu asfaltu i nie mówię tu o połączeniach na mostkach. Coś tu będzie pewnie do poprawienia. Reszta super, szczególnie czas jazdy z Tczewa do Gdańska - 15 minut zamiast godziny! Wręcz nieprawdopodobne.
Old December 30th, 2007, 03:56 PM   #1359
noRTH1212
Bądź czujny

noRTH1212's Avatar

Likes (Received): 2126

Quote:
Dzięki otwarciu autostrady możliwy będzie remont drogi krajowej nr 1, czyli 11 km między Pruszczem Gdańskim a Pszczółkami. Wstępnie koszt tego remontu wyceniany jest na 90 mln zł.
To jest właśnie najgorszy odcinek. Pozatym A1 nie może być przez ten czas płatna.
noRTH1212 no está en línea  
Old December 30th, 2007, 11:35 PM   #1360
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 349

W końcu jechałem. Na niektórych WA rzeczywiście nieco skacze. Poza tym jedzie się super. Na łukach dobra widoczność dzięki poszerzeniu pasa rozdziału.
Na PPO/SPO przydałoby się oznaczenie poziome, przynajmniej jakieś tymczasowe.
No i dlaczego nie ma znaków zmiennej treści oraz stacji pogodowych z informacją dla kierowców (jest tam kilka miejsc, które mogą być zdradliwe zimą).
Ruch stosunkowo niewielki. Mimo piątku to jednak w dalszym ciągu okres około świąteczny (na DK1 też nie było dużego ruchu).
Z Rusocina do Czarlina 17-18 min, to przy dobrych układach o 20 minut szybciej niż przez Tczew.
W Czarlinie znaki A1 Gdańsk są, chociaż niezorientowani łatwo je przeoczą.

Quote:
W czwartek - pierwszy dzień po świętach - ruch był już większy, autostradą przejechało już ok. 10 tys. samochodów. Dla porównania - obwodnicą na odcinku między węzłami Karczemki (przy Auchan) a Wysoką (przy Centrum Handlowym Osowa) jeździ ok. 20 tys. samochodów na dobę.
Tutaj coś się nie zgadza. 20 tys. dziennie na tym odcinku to chyba tylko na jednej jezdni.
jacek_k no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-1, autostrada-a1, gdańsk, grudziądz, trójmiasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules