daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska i Kujawy

Wielkopolska i Kujawy Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Wielkopolskie

Reply

Thread Tools
Old June 4th, 2008, 08:20 PM   #1
Fellow_traveler
Registered User

Likes (Received): 8

[Toruń] Promocja miasta

We wczorajszych Nowosciach ukazal sie zapis dyskusji poswieconej sytuacji w torunskiej kulturze, prowadzonej przez osoby z nia zwiazane.

polecam:
Quote:

Lepiej mieć wiele pereł czy jeden diament?

Podczas debaty „Nowości” władze miasta, naukowiec, artyści, animatorzy rozmawiali na temat stanu kultury w Toruniu

Michał Zaleski, prezydent Torunia:

- Stan toruńskiej kultury jest dobry, zmierzający ku bardzo dobremu. To zależy przede wszystkim od samych twórców. Trwa festiwal „Kontakt”, który nie traci swojego wysokiego poziomu, zakończył się festiwal „Probaltica”. To pierwsze z brzegu przykłady. Kto chce słuchać muzyki, znajdzie wiele dla siebie. Mamy festiwale jazzowy, bluesowy, teatralny „Klamra” i imprezę reggae. To są znakomite wydarzenia, nie trwające kilka godzin, ale kilka dni. Wiele bardzo dobrego dzieje się w muzeach. Choćby Muzeum Okręgowe może się pochwalić kilkoma doskonałymi wystawami. W Baju Pomorskim są spektakle dla dzieci i dorosłych, nowe warunki techniczne i sceniczne, a dzięki temperamentowi dyrektora Zbigniewa Lisowskiego, z roku na rok zaskakuje swoją oprawą. Międzynarodowy Festiwal Lalkowy jest także spełnioną imprezą. Toruńska Orkiestra Symfoniczna po zmianach gra z najlepszymi muzykami i dyrygentami. Mówię to w dużym skrócie. Naszym błędem było wzorowanie się na idealnym festiwalu promocyjnym sztuki filmowej, jakim podobno był kiedyś „Camerimage”. Narodził się jednak nurt filmowy festiwalu offowego „Toffifest”, który przekształca się w imprezę o szerokim spojrzeniu na to, co dzieje się w światowym filmie.

Sport czy kultura?

Prof. Witold Chmielewski
, Wydział Sztuk Pięknych UMK:

- Prezydent Zaleski byłby nierozważny, gdyby powiedział coś innego. To jednak ogląd z dość daleko odsuniętego od rzeczywistości biurka, który opiera się na sprawozdawczości. A jest też druga prawda. Za piękną fasadą Baja kryją się niskie pensje aktorów. Powstaje pytanie z punktu widzenia jakości sztuki – ważniejsza jest fasada, całkiem udana architektura, dobrze wyposażone wnętrze czy kondycja aktorów? Znam ich, wiem, że muszą dorabiać. Dużo jest w Toruniu prowincjonalizmu, rzeczy niepotrzebnych, wtórnych. Wygląda, jakby nie było nas stać na oryginalność. Z urzędnikami różnimy się profesjonalizmem. Wykształcony plastyk ma prawo uważać, że właściwie oceni to, co należy do jego sfery zawodowej. Na przykład Dwór Artusa. Znakomity budynek, ale najlepsze pomieszczenia do kontaktu z widzem znajdują się na parterze, przeznaczone są na komercję. Z punktu widzenia ekonomicznego wszystko w porządku, z punktu widzenia kultury w mieście, to absolutne nieporozumienie. Przed Dworem Artusa jest Piernikowa Aleja Gwiazd, wtórny pomysł, bo coś takiego ma już Hollywood i Międzyzdroje. Na dodatek znalazły się tam też osoby, które dla Torunia nie mają większego znaczenia. Wszyscy jesteśmy po stronie kultury, mamy natomiast różne sposoby spojrzenia na nią.

Tomasz Sobecki, artysta fotografik:

- Oczywiście w Toruniu dzieje się wiele imprez, lepszych lub gorszych. Celem, jak rozumiem, jest tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016. Myślę, że wokół tego wszystkie działania powinny się koncentrować. Warto teraz z tych wszystkich działań kulturalnych odrzucić te, które są niepotrzebne, a skupić się na tym, czym możemy zasłynąć w Europie.

Mirosław Maurycy Męczekalski, szef klubu Od Nowa, muzyk:

- Bywam w różnych ośrodkach, rozmawiam z szefami instytucji kultury. Toruń ma jeden problem - cierpi na nadmiar pomysłów i inicjatyw w stosunku do wielkości i możliwości finansowych miasta. Mamy kilkanaście wspaniałych festiwali, ale jednocześnie dusimy się we własnym sosie. Być może, potrzebna jest inwentaryzacja imprez, podzielenie ich na kategorię pierwszą, drugą. Być może jest też jakaś szansa, by uruchomić środki prywatne. Teraz łatwiej zdobyć sponsora na sport niż na kulturę i to trzeba zmienić. Toruń zasługuje, by w Polsce mienić się kulturą pierwszej jakości.

Sławek Wierzcholski, muzyk:

- Nie można zmuszać sponsorów, skoro to sport im się opłaca. Choć ja mam pozytywny przykład. Apator, który przez wiele lat sponsorował żużel, teraz mocno wspiera festiwal Harmonica Bridge. Poza tym nie myli się ten, kto nic nie robi. Jednym się pewne rzeczy mniej, innym bardziej podobają. Co do Dworu Artusa, ta drogeria to złe zjawisko, ale sklep z piernikami jest jak najbardziej na miejscu.

Zbigniew Derkowski, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta:

- Oferta Torunia jest bogata, bo mamy aktywne środowisko kulturalne. Pojawia się nadprodukcja nowych pomysłów i nowych trendów. Niedawno pracowałem jako animator kultury i wiem, jak trudno zdobyć pieniądze na działania kulturalne. Myślę, że konieczne jest kojarzenie pewnych projektów, by była szansa na pozyskanie funduszy pozabudżetowych. Toruń stoi w jednym szeregu np. z Wrocławiem czy Gdańskiem. Nie musi mieć żadnych kompleksów. Ta pozycja to wynik pracy wielu pokoleń i wielu środowisk, także szkół i uniwersytetu.

Andrzej Szmak, dyrektor Wydziału Informacji, Promocji i Turystyki UM:

- Nie czuję się kompetentny do dyskutowania o wyrafinowanej sztuce. Jestem takim małym żuczkiem, który za przyzwoleniem pana prezydenta wytacza powoli te kulki gnoju ze starówki. Staram się to robić starannie i dokładnie. Przypomnijmy sobie, jak wyglądało to miasto sześć lat temu, a jak teraz. Wówczas nikomu to nie przeszkadzało, plastykom również. Aleja Piernikowa zostałą zapisana w Strategii Miasta.

WCh: To, że możemy się pochwalić ilością, to nie znaczy, że również jakością. Niewykorzystaną szansą jest Festiwal Nauki i Sztuki. Zastanowiłbym się, czy wydać pieniądze na fontannę czy stadion żużlowy, czy też przeznaczyć je na festiwal.

MZ: I na jedno, i na drugie. Toruń ma 200 tysięcy mieszkańców. Wielu wyraża różne oczekiwania. Na Majówkę Polsatu przyszło parę tysięcy ludzi. Rozchodzili się ze smutkiem, że już się skończyło. Poszukajmy pieniędzy u sponsorów. Bo pieniądze miasta są pieniędzmi 200 tysięcy jego mieszkańców. Myślę, że dość rozsądnie i rozważnie te środki dzielimy. Oczywiście, nie zaspokajamy wszystkich potrzeb,ale tak było zawsze. Nikt z urzędników, a ja szczególnie nie przypisuję sobie roli organizatora życia kulturalnego. Administracja szuka sposobów, jak wesprzeć, np. poprzez stypendia kulturalne. Trzy lata temu nikomu się nie śniło Centrum Sztuki Współczesnej. Zadbałem, by były pieniądze na najbliższe 10 lat jego funkcjonowania, ale niczego nie namaluję, ani wystawy nie zorganizuję.

Pokazać się Europie

WCh: - Jeśli 1,7 mln zł z budżetu Torunia na dofinansowanie działań kulturalnych to połowa wydatków na budowę fontanny, to zdecydowanie protestuję. Wspomniane stypendia to malutkie stypendia. 500 zł na pół roku to niewiele w stosunku do potrzeb. Mamy 100 tys. zł z kasy miasta na Festiwal Nauki i Sztuki i miliony na budowę stadionu żużlowego. Mam prawo uznać, że wartość festiwalu jest większa niż stadionu. Liczą się efekty. Jeśli mamy być ESK, to musimy inaczej spojrzeć i podzielić pieniądze.

Jacek Beszczyński, animator kultury:

- Nie zgadzam się z prezydentem Zaleskim, którzy nie chce być kreatorem życia kulturalnego. W obliczu starań o ESK przed prezydentem jest wiele zadań. Czy nie można zorganizować spotkania ludzi z miejskich instytucji kultury oraz niezależnych, by powstała drużyna prowadząca nas w tej rywalizacji o tytuł? Byłaby to kapituła ludzi kultury, nauki i z urzędu, mediów oraz ludzi biznesu, którzy wspieraliby życie kulturalne.

TS: - Tytuł ESK powinien zjednoczyć wszystkich. Urzędników, którzy by przyjacielsko wyszli naprzeciw twórców z dobrą radą. Wszyscy są zgodni, że potencjał Torunia jest ogromny i należy go wykorzystać oraz pokazać Europie. Należy wyławiać perły, sięgać po bogactwo, które mamy w Toruniu.

Jarek Jaworski, organizator festiwalu Toffi:

- Artysta to zawód wolny i jeśli się komuś nie podoba, zawsze może odejść. Pieniądze to problem - bo zawsze ktoś jest niezadowolony. Można się spierać, ale najważniejsze jest to, że Toruń będzie takim, jakim my go uczynimy. Jeśli znajdę sponsorów, to chętnie oddam połowę dotacji z miasta na inną imprezę. To są nasze wspólne pieniądze i wspólna sprawa.

Kultura jak kobieta

ASz: - Wszystko zależy od skali. Są imprezy prestiżowe, podnoszące rangę miasta. Brakuje nam imprezy o formule takiej, jak „Camerimage”, który straciliśmy z winy poprzednich ekip rządzących Toruniem. Festiwal wtedy przerósł możliwości miasta. Mamy prawo do pewnych poszukiwań. Może nie metodą sapera, który wylatuje w powietrze za pierwszym źle postawionym krokiem. Mamy prawo do poszukiwań metodą prób i błędów, by później postawić diagnozę, czy obraliśmy właściwy kierunek. Dlatego przećwiczyliśmy formułę komercyjnego festiwalu filmowego, a w pewnym momencie zwróciliśmy się w stronę Toffi, który wydał nam się pomysłem świeżym i toruńskim, integrującym nasze środowisko. Zwłaszcza ludzi młodych. Jestem pewien, że ten festiwal pójdzie do przodu jak burza.

MZ
: Wyobraziłem sobie toruńską kulturę jako piękną kobietę. Osobiście wolę na jej szyj zawiesić naszyjnik wykonany z wielu pereł, niż z jednym, wprawdzie pięknym, ale pojedynczym diamentem. Taki jest Toruń – pereł mamy mnóstwo, w wydarzeniach muzycznych, kinowych, teatralnych, wystawach. Ceńmy to, ja staram się to docenić. Najbardziej cieszy mnie to, że ten naszyjnik się wydłuża, bo pereł przybywa i mogę kupować kolejne.
Problem poruszony w dyskusji, dla ksztaltu tego miasta, ktore, wg. realizowanej w przyszlosci strategii, ma starac sie wytworzyc marke 'malego Krakowa' dla Polski Polnocnej, wydaje mi sie na tyle istotny, ze, wzorem kolegow z krakowskiego podforum, zakladam ten blizniaczy watek.

Poniewaz jednak w Toruniu kultura bezposrednio laczy sie z przygtowana przez Eskadre strategia promocji miasta, mile widziane beda rowniez dyskusje na tematy zwiazane z marketingiem Cosmopolis.

Tematow do dyskusji nie powinno chyba zabraknac [CSW, ESK 2016, Zydowicz, konflikt na linii prof. Chmielewski-dyr. Szmak, Cosmopolis i wiele innych].

Na pierwszy ogien chcialbym jednak wziac bardzo ciekawa w moim mniemaniu uwage dyr. Meczekalskiego:
Quote:
Toruń ma jeden problem - cierpi na nadmiar pomysłów i inicjatyw w stosunku do wielkości i możliwości finansowych miasta.
Co o tym sadzicie? Jak pogodzic te teze z pomyslem Eskadry, by raczej na wzor Krakowa dazyc do 'non stop festiwal', niz wykreowc kilka imprez na, wspomniane w tytule artykulu 'diamenty'?

Co Wy na to?

Sponsored Links

Old June 4th, 2008, 08:25 PM   #2
ravalski
drobny mieszczanin :)

ravalski's Avatar

Likes (Received): 22

Nie chciałbym, ale chociaż wątek przydatny to powinien się znaleźć w wątku Po godzinach
Old June 4th, 2008, 08:28 PM   #3
Fellow_traveler
Registered User

watek krakowski jest w dziale Malopolska i Lubelszczyzna

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=551592
Old June 4th, 2008, 08:39 PM   #4
ravalski
drobny mieszczanin :)

ravalski's Avatar

Likes (Received): 22

No cóż, jak dla mnie temat powinien być w "Po godzinach", którego opis brzmi "Kultura, Polska po godzinach i wydarzenia z twojego miasta". To, że ktoś w Krakowie się pomylił nie znaczy, że trzeba powielać ich błędy
Old June 4th, 2008, 08:45 PM   #5
Fellow_traveler
Registered User

no coz, watki takie jak:
[Poznań] Poznań na SkyscraperCity
[Poznań] Promocja miasta
[Poznań] Estetyka miasta
[Poznań] Turystyka biznesowa

...umieszczone sa rowniez w dziale Wielkoposlka i Kujawy, i rowniez nikomu tutaj nie przeszkadzaja, chociaz ich tematyka nie koniecznie do niego pasuje. Zosatwmy go tutaj, bo dzial Po Godzinach jest na tyle dynamiczny, ze taki thread momentalnie sie w nim zgubi.
Old June 4th, 2008, 10:44 PM   #6
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Likes (Received): 13

Brakowało mi takiego wątku przyznam szczerze sam nie miałem śmiałości takowy założyć.

Zdecydowanie uważam, że powinniśmy stawiać na jakość nie na ilość. Lepiej mieć kilka dobrych imprez w roku dobrze dofinansowanych niż nijaką wielość.

Nie można też zarzucić miastu, że nie dba o kulturę. Nie można wszystkich pieniędzy skonsumować bo nie starczy ich na inwestycje. Należy się cieszyć, że mamy piękny Baj Pomorski, CSW, a w najbliższym czasie powstanie Sala koncertowa- miejmy nadzieję, że projekt godny Torunia. Nie można negować takich pomysłów jak fontanna- to są takie elementy które miasto upiększają i dodają dodatkowego uroku.

Dodam też, że cholernie żałuję straty Camerimage :/
Mariusz_tor no está en línea   Reply With Quote
Old June 4th, 2008, 11:10 PM   #7
michuu
wizja przyszłosci

michuu's Avatar

Likes (Received): 264

Quote:
Problem poruszony w dyskusji, dla ksztaltu tego miasta, ktore, wg. realizowanej w przyszlosci strategii, ma starac sie wytworzyc marke 'malego Krakowa' dla Polski Polnocnej, wydaje mi sie na tyle istotny, ze, wzorem kolegow z krakowskiego podforum, zakladam ten blizniaczy watek.
Ja mysle, ze juz wytworzylismy odpowiednia marke Masze miasto jest Krakowem połnocy
michuu no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2008, 12:28 AM   #8
trakTOR
trakTOR

trakTOR's Avatar

Likes (Received): 2

Tak, świetne są te deklaracje władz miasta. Jednak praktyka jest nieco inna - gdy ktoś zjawija się z gotowym projektem mogącym wzmocnić atrakcyjność turystyczną Torunia i chodzi mu jedynie o pisemne poparcie projektu i deklarację, ze miasto będzie chciało aktywnie wykorzystać otrzymany za darmochę gotowy produkt, to wszystkie tryby biurokracji mielą jego prośbę przez długie tygodnie, a później wypluwają coś w rodzaju oświadczenia, które nie popiera w istocie projektu, a jedynie stwierdza, że nie będzie on dla miasta szkodliwy.
trakTOR no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2008, 12:48 AM   #9
Fellow_traveler
Registered User

Quote:
Originally Posted by Mariusz_tor View Post

[...]
Zdecydowanie uważam, że powinniśmy stawiać na jakość nie na ilość. Lepiej mieć kilka dobrych imprez w roku dobrze dofinansowanych niż nijaką wielość.
A mi na przyklad scenariusz 'non stop festiwal' wydaje sie blizszy potrzebom i wyzwaniom Torunia. To jest wlasnie ta cecha Krakowa, ktora tak bardzo mi sie podoba: kiedy by nie pojechac, zawsze cos sie dzieje. Tworzy to marke miasta, o ktorym wiadomo, ze jest kulturalna stolica kraju, chociaz gdyby spytac laika o wymienienie choc kilku nazw krakowskich festiwali, pewnie pojawilby sie klopot...
Wg Wiki, w tej chwili, w Toruniu rocznie odbywa sie ponad 40 festiwali [a nowe co roku powstaja]. Liczba zblizona do Krakowa czy Lodzi. Pytanie tylko dlaczego Torun nie umie tego wykorzystac? Bo napisac 'za malo pieniedzy na reklame', to jak napisac 'brakuje sznurka do snopowiazarki'. Nic z tego nie wynika. Torun nie jest metropolia jak Wroclaw, czy Poznan, i nigdy nie bedzie go stac na lozenie takich pieniedzy na promocje swoich imprez, jak wspomniane miasta.
Nalezy zastanowic sie, na jakie stosunkowo niedrogie dzialania moznaby zwrocic uwage UM. Mi na przyklad bardzo brakuje czegos na wzor serwisu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Strony, ktora po wpisaniu w Google nazwy dowolnego festiwalu odbywajacego sie w Krakowie, zawsze wyswietlac sie bedzie jako pierwsza. Po wejsciu na te strone w celu zasiegneicia informacji o jednym tylko wydarzeniu, od razu widzi sie jak wiele jeszcze innych imprez ma to miasto do zaoferowania. To robi wrazenie.

Quote:
Originally Posted by michuu View Post
Ja mysle, ze juz wytworzylismy odpowiednia marke Masze miasto jest Krakowem połnocy
Do MARKI Krakowa Polnocy, to Toruniowi jeszcze baaardzo daleko.
Old June 5th, 2008, 08:50 AM   #10
torunczyk
Registered User

torunczyk's Avatar

Likes (Received): 1135

Niestety każdy festiwal potrzebuje marketingu, a marketing pieniędzy. Pieniądze są od sponsorów, a tych w Toruniu niewielu (może i wielu ale niezbyt bogatych). Wiele firm woli dofinansowywać sport niż festiwale z niepewną przyszłością. Natomiast dużych firm, mogących być głównym sponsorem takiego festiwalu, niewielu.
torunczyk no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2008, 05:17 PM   #11
Fellow_traveler
Registered User

Ale w kazdym miescie firmy wola zainwestowac w sport. Torun nie jest tutaj zadnym wyjatkim.

Zreszta ja nie pisze, ze marketing imprezom kulturalnym nie jest potrzebny. Chodzi tylko o to, zebysmy nie zapominali, ze Torun nie jest Poznaniem czy Wroclawiem, ma inny budzet, wiec nalezy zastanowic sie, jak mozna wypromowac jego marke kulturalnej stolicy Polski Polnocnej majac wlasnie takie srodki.
Old June 8th, 2008, 01:55 PM   #12
Fellow_traveler
Registered User

za:
Quote:

Alphaville w Toruniu!

Radio Toruń - najstarsza toruńska rozgłośnia - zmienia wizerunek. W sobotę zaprasza dwa tysiące miłośników brzmień lat 80. na koncert grupy Alphaville.

[...]Zespół powstał w Berlinie Zachodnim w 1982 r. Nazwę zaczerpnął od tytułu głośnego filmu Jeana-Luca Godarda z 1965 r. Alphaville w tym obrazie to stolica galaktyki odległej od „krajów zewnętrznych" o miliony lat świetlnych; panuje tam ustrój totalitarny, rządzi gigantyczny komputer Alpha 60.

Twórcy grupy - Martin Gold, Bernhard Lloyd i Ricky Echolette - po okresie muzycznych eksperymentów szybko stali się sztandarowymi przedstawicielami nowego wtedy nurtu w muzyce disco - „new romantic". W latach 80. tworzyli przebój za przebojem. Do największych należą: „Big in Japan", „Sounds Like a Melody", „Forever Young", „The Jet Set" czy „Dance with Me". W sumie nagrali sześć płyt. Do dziś koncertują na całym świecie, występowali m.in. w Peru i Moskwie, gdzie promowali album „Dreamscapes" - zbiór ośmiu krążków z wyczerpującą historią, począwszy od lat 70., a na 90. skończywszy.
Przyznam, ze na takiej muzyce nie znam sie ani troche, niemniej opinie pod artykulem sa w bardzo pozytywnym tonie.

--------------------

EDIT.

Jeszcze taka ciekawostka; nie wiem od jak dawna, ale funkcjonuje nowa strona Muzeum Okregowego - www.muzeum.torun.pl Robi naprawde bardzo dobre wrazenie-przejrzysty, czysty design. W mojej opinii, rowna do najlepszych nawet posrod placowek o statusie muzeum narodowego[Wa-wa, Wroclaw czy Krak], a nawet je przesciga [Poznan, Gdansk czy Szczecin].

I tak przy okazji-nie wie ktos, czy nowy dyrektor Marek Rubnikowicz mysli powaznie o przeksztalceniu placowki w Muzeum Narodowe? W kontekscie jednodniowych turystow przydalby sie Toruniowi taki atut...

Last edited by Fellow_traveler; June 8th, 2008 at 04:21 PM.
Fellow_traveler no está en línea   Reply With Quote
Old June 9th, 2008, 02:36 PM   #13
michuu
wizja przyszłosci

michuu's Avatar

Likes (Received): 264

Kolejna nagroda dla naszego miasta

Quote:
Teraz Polska – teraz Toruń

Toruń zdobył prestiżowe i rozpoznawane w całym kraju godło promocyjne "Teraz Polska"! Transmisję z gali laureatów przeprowadzi TVP 1 w poniedziałek 9 czerwca 2008 r. o godz. 21.40.

Toruń znalazł się w gronie laureatów II Edycji Konkursu dla Gmin "Teraz Polska". Przeprowadziła go Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Celem tej edycji konkursu było wyłonienie oraz wyróżnienie godłem "Teraz Polska" najlepszych pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców gmin w Polsce. W kategorii gmin miejskich oprócz Torunia wyróżnienie zdobył w tym roku także Sopot, natomiast pomimo nominacji wyróżnień nie zdobyły Rybnik, Płock i Gdynia.

Wyróżnienie dla miasta odbierze 9 czerwca 2008 r. podczas koncertu galowego w Teatrze Wielkim w Warszawie prezydent Torunia Michał Zaleski.

Nagroda "Teraz Polska" promuje gminę, podkreślając jej wszechstronną atrakcyjność, oraz spełnia rolę magnesu przyciągającego do wyróżnionej gminy mieszkańców oraz inwestorów. Ma być także gwarantem solidności i wzorowej pracy Urzędu Miasta. W trakcie ocen szczególną uwagę zwrócono na:

politykę inwestycyjną gminy,
dostępność do infrastruktury technicznej,
sposoby realizacji polityki społecznej,
organizację i formę zarządzania Urzędu Miasta,
zakres działań Urzędu Miasta związanych z promocją gminy.
Laureaci konkursu mają prawo do używania Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" przez 12 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejny okres, po ponownej weryfikacji nagrodzonej gminy. Branżowa Komisja Ekspertów przyznała Toruniowi 859,23 punkty (na 1000 możliwych), co pozwoliło znaleźć się wśród najwyżej ocenianych gmin miejskich. Zgodnie z zasadami Konkursu gminy dzielone są na 3 kategorie: wiejskie, wiejsko-miejskie, miejskie. Uczestnicy koncertu galowego mogli obejrzeć ekspozycje promocyjne tegorocznych laureatów godła "Teraz Polska", w tym także Torunia.

Laureatom Konkursu przysługują następujące uprawnienia:

umieszczenie Godła Promocyjnego na frontowej części budynku, w którym znajduje się wyróżniony Urząd Miasta,
umieszczenie Godła Promocyjnego obok nazwy miasta,
na tablicach drogowych informujących o wjeździe na teren nagrodzonego miasta,
umieszczenie Godła Promocyjnego wraz z informacją "Laureat Konkursu" we wszelkich materiałach i drukach informacyjno-reklamowych dotyczących gminy oraz wykorzystywania w kampaniach informacyjnych prowadzonych w mediach,
korzystanie ze zniżek wynegocjowanych przez fundację na wybrane imprezy targowe i wystawiennicze,
korzystanie ze zniżek w określonych mediach (link do Partnerów Polskiego Programu Promocyjnego)
promocja w wydawnictwach, drukach reklamowych i tekstach promocyjnych fundacji,
prezentacja na wszystkich imprezach targowych i wystawienniczych w kraju i za granicą organizowanych przez fundację,
cykliczne informowanie o nagrodzonych gminach na konferencjach prasowych oraz spotkaniach z mediami,
członkostwo w Klubie "Teraz Polska".
źródło: www.torun.pl
michuu no está en línea   Reply With Quote
Old June 9th, 2008, 05:53 PM   #14
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

To się nazywa promocja
Cóż chylę czoła Panie Zaleski

Najważniejsze teraz żeby to dobrze wykorzystać przede wszystkim znak Teraz Polska. Tak żeby to dotarło do inwestorów no i trzeba jeszcze mieć coś do zaoferowania, a gruntów mało Bydgoszcz ma BPP a my ?
Old June 9th, 2008, 06:00 PM   #15
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 756

Rozmawiamy o promocji, czy o imprezach?

Wątki: krakowski, czy poznański dotyczą PROMOCJI, a nie WYDARZEŃ.
zonc no está en línea   Reply With Quote
Old June 9th, 2008, 06:05 PM   #16
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Nie rozumiem twoich zastrzeżeń, nie czytałeś posta michuu?
Czy to wydarzenie nie jest promocją miasta?

BTW co nas obchodzi zawartość merytoryczna wątków poznańskich czy krakowskich?
Old June 9th, 2008, 06:13 PM   #17
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Czy jak zrobię wątek: [Bydgoszcz] Promocja miasta ... a w nim będę zamieszczał zdjęcia gołych bydgoszczanek - no wiesz promocja! To będzie ok?
Old June 9th, 2008, 06:19 PM   #18
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Twoja sprawa co będziesz zamieszczał Jeśli strategia promocyjna Bydgoszcz polega na umieszczaniu na forach internetowych gołych Bydgoszczanek to ok.

Swoją drogą to podejrzewam, że byłby to jeden z popularniejszych wątków na ssc
Old June 9th, 2008, 06:26 PM   #19
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mariusz_tor View Post
Twoja sprawa co będziesz zamieszczał Jeśli strategia promocyjna Bydgoszcz polega na umieszczaniu na forach internetowych gołych Bydgoszczanek to ok.

Swoją drogą to podejrzewam, że byłby to jeden z popularniejszych wątków na ssc
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=524898

Więcej odwiedzin ma ten wątek, niż Toruń mieszkańców :P

To byłby plagiat...
Old June 9th, 2008, 06:33 PM   #20
filuk
Registered User

Likes (Received): 0

ja myslę Zonc ,ze troszke bydgoskie kompleksy daja znac o sobie.
filuk no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
esk 2016, marketing terytorialny, promocja, toruń, torun

Thread Tools

Posting Rules