daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Klub Forum [powyżej 100 postów] > Akcje, Stowarzyszenia i Wydarzenia

Akcje, Stowarzyszenia i Wydarzenia Organizacje, Fundacje i Stowarzyszenia Lokalne

Reply

Thread Tools
Old May 14th, 2017, 12:11 AM   #721
[BÉTON!BRUT!]
ZDRADZIECKA DROZDA

[BÉTON!BRUT!]'s Avatar

Likes (Received): 100373

Quote:
- Do Inwestycji zacząłem się dobijać już jako 16-latek. Okazało się, że trzeba być pełnoletnim. Miałem więc dwa lata, żeby się solidnie przygotować i zacząć działać z przytupem - wspomina Arkadiusz Borkowski, od kilkunastu dni nowy prezes stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania. Zastąpił jednego z założycieli i wieloletnią twarz tego stowarzyszenia - Pawła Sowę.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej

Borkowski urodził się na Raszynie, w blokach przy Ściegiennego. Dzieciństwo kojarzy mu się z ogromnym podwórkiem – tak dużym, że można było grać w bejsbol. Lech nie ma sekcji w tę amerykańską grę. Borkowskiemu musiało wystarczyć podziwianie piłkarzy Kolejorza. – Zainteresowanie tym, co dzieje się w Poznaniu, wzięło się właśnie z kibicowania. Dużo czytałem o Lechu, Warcie, hokeju na trawie. W pewnym momencie zacząłem wnikać w tematy związane już z samym miastem, z tym, co się dzieje, buduje – opowiada Borkowski.

Miłośnicy architektury, urbanistyki, estetyki i nowych inwestycji ujście swoim fascynacjom znajdują na internetowym forum Skyscrapercity.com. To na tym forum poznali się przyszli założyciele Inwestycji. Aktywny był tam też Borkowski, ale 16-latek na przyjęcie do IdP musiał poczekać do pełnoletności.

Nie mając rodzinnych tradycji budowniczych, już od dziecka opowiadał, że gdy dorośnie, będzie stawiał domy. Efekt? Ukończone budownictwo na Politechnice Poznańskiej i współkierowanie pracami przy znanym biurowcu Półwiejska 2. – Trzeba się było nieźle nagimnastykować, żeby tę budowę logistycznie ogarnąć. Z jednej strony nasze ciężarówki nie mogły przeszkadzać karetkom na Krysiewicza, z drugiej – nie mogły rozjechać pieszych przemykających po deptaku – zauważa nowy prezes IdP, dla którego praca w centrum miasta miała jeden duży plus: – Jako członkowie aktywnego stowarzyszenia często jesteśmy proszeni o różne komentarze. Podczas pracy przy Półwiejskiej dziennikarze mnie uwielbiali i nagrywali sporo „setek” ze mną na tle Starego Marycha albo Kupca Poznańskiego.

Teraz Borkowski kieruje budową szkoły w Lusowie. Dziennikarze przyjeżdżają tutaj już mniej chętnie.

– Na szczęście w Inwestycjach jest jeszcze kilka innych osób, które lubią się wypowiadać przed kamerą – śmieje się.

A jest o czym rozmawiać, bo członkowie IdP często zabierają głos w ważnych dla miasta sprawach: to oni zaczęli mówić o fuszerce na peronach dworca, walczyli o skrócenie dojścia na Dworzec Główny, promują nowe połączenia na Ławicy i nie odpuszczają tramwaju na Naramowice. – Światopoglądowo i politycznie jesteśmy od prawa do lewa, ale – i to jest fenomen – to nie przeszkadza, żeby działać na rzecz miasta – twierdzi nowy prezes.

Liczy, że za jego kadencji, czyli w ciągu 2 lat, budowa tramwaju na Naramowice w końcu ruszy: – Paweł Sowa nie spocznie dopóki ten tramwaj nie zacznie jeździć. I słusznie, bo żadna inna inwestycja nie poprawi życia tak wielu osobom – uważa szef IdP.

Inne cele na najbliższe lata? – Promocja strefy tempo 30. Bo miasto powinno pokazywać, że piesi i mieszkańcy zyskują przyjemną przestrzeń. To bardziej przemawia do ludzi niż zwężone ulice – uważa Borkowski. – Z drugiej strony błąd, że obecne władze miasta zrezygnowały ze spójnej strategii promocji. Hasła „know-how” niby już nie ma, a niebieską gwiazdkę cały czas widać. Za prezydenta Grobelnego te działania były spójne. A promocja jest potrzebna, by przyciągnąć inwestorów. Wrocław wcale nie ma lepszych wyników, a jest postrzegany jako miasto bardziej dynamiczne – dodaje.

Ale nowy prezes Inwestycji myśli też o bardziej konkretnych rzeczach na swoim fyrtlu. Jest osiedlowym radnym na Junikowie. Wywalczył już m.in. przejścia dla pieszych na ślepych dotąd chodnikach przy Grunwaldzkiej.

– A wkrótce na os. Kopernika powstanie plac zabaw, który rada osiedla wybuduje wspólnie ze spółdzielnią.

Na szczęście budowlaniec czasem myśli też o własnych przyjemnościach. Ostatnio razem z przyjacielem rozkręca stronę Drogadoniezaleznosci.pl, na której tłumaczą, jak oszczędzać i jak zarabiać pieniądze, by – jak mówi – „przejść na emeryturę przed emeryturą”.

– Półtora roku temu zacząłem grać na giełdzie. Bałem się bolesnych lekcji, które będą kosztować, a na razie wychodzę na plus – cieszy się Borkowski.

Zarobione pieniądze najczęściej idą na podróże. Młody inżynier lubi się wspinać i żeglować. Ulubione destynacje to powulkaniczne krajobrazy na Islandii i laguny na norweskich Lofotach. Jeśli rekreacja w Poznaniu, to tylko nad Maltą: – To idealne połączenie spokoju z miejskością – podkreśla.
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,3...borkowski.html
[BÉTON!BRUT!] no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2017, 03:26 PM   #722
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 23364

Nasza mapka:
http://forsal.pl/transport/drogi/art...dowa-mapa.html

ABWera, Lares liked this post
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2017, 03:16 PM   #723
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 10057

Quote:
ILF zwraca też uwagę, że już 4 maja, czyli w dniu składania prac konkursowych, jeden z użytkowników forum Skyscrapercity połączył oznaczenie numeryczne złożonej pracy konkursowej z Andrzejem Chołdzyńskim. Jak widać – trafnie.
http://www.transport-publiczny.pl/wi...acy-55609.html

michael_siberia, ABWera liked this post
potwo-or no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2017, 06:11 PM   #724
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 23364

Pokażę może, o który post chodzi:
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1903

Quote:
Originally Posted by Wilkumis View Post
To teraz trochę numerologii...

Próbowałem wyłuskać trochę informacji z Internetu na temat numerów prac konkursowych. Szukałem po nr NIP,REGON,KRS, odwiedziłem też stronę ILF oraz A.M. Chołdzyńskiego...

Tak sobie tylko głośno myślę... ten numer konkursowy na jednej z teczek 412319 jest tak dziwnie podobny do numeru uprawnień Pana A.M. Chołdzyńskiego ...

Na stronie http://www.amcholdzynski.pl/index-1.html (w zakładce Firma)
pośród różnych informacji znajdujemy informację nr uprawnień 1231/Lb/90.

Co oznacza pierwsza cyfra 4 ? Może (ale nie musi) ona oznaczać np. Trzon zespołu projektowego składającego się z czterech członków, może też wskazywać nr ulicy pracowni A.M.Chołdzyńskiego na ulicy Książęcej 4 (który to budynek projektował) a może coś zupełnie innego...

Co oznaczają kolejne cyfry 12319 ? Jest to bardzo podobny ciąg cyfr do numeru uprawnień 1231/Lb/90 A.M. Chołdzyńskiego.

Oczywiście to tylko moje spekulacje- zbieżność cyfr może być i pewnie jest przypadkowa a ja po prostu jestem przewrażliwiony
Old July 5th, 2017, 11:56 AM   #725
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 5386

Nie wprost, ale...

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136...na-rzezbe.html

Quote:
Skrzynki takie to typowy przykład BZBWI, czyli Budki Z Bardzo Ważną Instalacją – jednego z głównych wrogów estetów przestrzeni. Stawiane zazwyczaj tak, by było jak najprościej, a nie jak najbardziej przemyślnie. Symbolem łódzkich BZBWI mogą zostać rozdzielnie PGE. I to – o ironio – w miejscu będącym symbolem tego, jak ciekawie może zmienić się przestrzeń, w której estetyka staje się najważniejsza.
Ktoś z łódzkiej GW czytuje chyba FPW.

demmat, Scania500 liked this post
Kpc21 no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules